• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

طلا، سکه، ارز (آرشیو)

آیا با طرح تحلیل قیمت سکه و طلا و پیش بینی های اقتصادی در سمپادیا موافقید؟

• رای‌دهندگان
    76
وضعیت
موضوع بسته شده است.

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : طلا، سکه، ارز (آرشیو)

به نقل از NESA :

بله!! البته قیمت سکه بالا نرفته (منظورم قیمت حبابی) قیمت سکه اگه فقط طلاشو حساب کنن 800 تومنه!
(اینارو نوشتم اسپم نشه :-" )

NESA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد

عجب..........
به نظر شماها تا کجا قیمتش کاهش پیدا میکنه؟؟ اصلا دیگه کاهش پیدا میکنه؟!

به نظر من کاهش قیمتش موقتیست! یعنی کم کم دوباره قیمتش افزایش پیدا میکنه! البته این نظر منه....

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از NESA :
عجب..........
به نظر شماها تا کجا قیمتش کاهش پیدا میکنه؟؟ اصلا دیگه کاهش پیدا میکنه؟!

به نظر من کاهش قیمتش موقتیست! یعنی کم کم دوباره قیمتش افزایش پیدا میکنه! البته این نظر منه....

فلن معلوم نیست!
هم وضع طلای جهانی و هم سکه ی داخلی :-?
به صورت کلی اگه بخوایم بحث کنیم بحران اقتصادی تو اروپا بالاست پس طلای جهانی هنوز میره بالا ولی نه زیاد به تبع اون سکه هم میره ولی قیمت حباب (یعنی قیمتی که بانک و بازار میاره روش) معلوم نیس! باید دید سیاست های بانک مرکزی چیه! :-?
فعلا نمیشه نظر قطعی داد

• لایک
امتیازات: NESA

Marksman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله ی دوم هر دو المپیاد شیمی و زیست قبول شدم اما به خاطر بیماریم نتونستم ادامه بدم .

بانک مرکزی با دادن حواله ی سکه سود زیادی کرد ، از طرفی قیمت تمام شده ی هر سکه پایین تر از قیمتی هست که بانک مرکزی حواله اش رو می ده و قیمت سکه در اصل به خاطر اعتبار بانک مرکزی بالا هست نه مقدار و عیار طلاش .
حالا هم که حواله ها داره تبدیل به سکه می شه و به دلیل اشباع شدن بازار قیمت سکه کم شده و کمتر هم می شه بنابراین دولت ضرر که نمی کنه هیچ سود هم می کنه .

vania

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
3 سال برای المپیاد شیمی خوندم
دانشگاه
put

سلام
با توجه به این که قیمت سکه رو به افزایش بوده امکانش هست که ازین هم گرون تر شه ؟( تا چند هفته پیش 700 بود حالا شده 880)
دلار هم که انگاری کاهش قیمت داشته و حالا دوباره داره می ره بالا به نظرتون ارزش خرید دارن؟

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب طلا همیشه ارزش خریدن داشته!
ولی اینکه میگید میره بالا یا نه! دقیقا نمیشه گفت! تو پستای قبلیم گفتم یه عالمه پارامتر واسه قیمت جهانی طلا وجود داره!
ولی تا فردا قیمت جهانی که ثابته! باید دید دلار چی میشه!

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

+ ترکیب شد !
_ _ _

سلام به دوستان عزیز سایت سمپادیا.

مدتیه تو بازار ارز و سکه فعالیت می کنم و خیلی چیزا رو یادگرفتم . طوری که تونستم در مدت کوتاهی سرمایه خودم رو دو برابر کنم اونم نه از طریق کارهای غیر قانونی و سیستم های هرمی و ... بلکه فقط از طریق پیش بینی تغییرات بازار و چگونگی استفاده از فرصت ها .

اگر دوستان موافق باشن و تعداد دوستانی که مایل به فعالیت هستن به حد نساب برسه بخش تحلیل های سکه و ارز رو راه بندازیم و بتونیم به کمک هم بازار ارز و طلا رو از قبل پیش بینی کنیم و از فرصت های اقتصادی استفاده کنیم .

در این صورت چند طرح خواهیم داشت :

با سایت های طلا همکاری می کنیم و میتونیم سمپادیا رو از جهت اقتصادی هم به یکی از سایت های مطرح تبدیل کنیم .

وبلاگ مخصوصی رو برای بخش طلا و ارز سایت طراحی می کنیم .

اخبار لحظه ای قیمت سکه ، طلا و ارز رو در سایت قرار خواهیم داد .

به صورت روزانه و یا هفتگی مثل سایت طلا پادکست هایی رو برای اعضا طراحی خواهیم کرد .

تاپیک هایی رو برای تحلیل وضعیت بازار و تصمیماتی که میخوایم در مورد خرید یا فروش سکه،طلا و ارز بگیریم در نظر میگیریم.

بخشی رو برای تجربیات شخصی اعضا در نظر خواهیم گرفت تا اگر کسی اشتباهی کرده دوباره انجامش ندیم و یا اگه سود برده اون کار رو ادامه بدیم.

در ضمن میتونیم تو این تاپیک هم به تحلیل های اقتصادی ادامه بدیم اما هدف من بیشتر فعالیت در زمینه سکه و طلاست نه در زمینه ی گسترده ی اقتصاد .

لطفا توو نظر سنجی شرکت کنید تا بتونیم تا قبل از عید فعالیت هامون رو شروع کنیم.فقط ظرفیت محدوده.

دوستان عزیز هرکس علاقه منده به جمع ما بپیونده به من پ.خ بده.

اسامی گروه :

اعضای رسمی :

1-∞نیرمان

2-Lily Delicated

3-Developer

4-هـامـون

5-~Dr.Shariati~

6-This is me

7-جواد ب.

8-SIDIOUS

9-امــیــر محــمّــد

10-Moein : )

اعضای نیمه رسمی :

1-گـَـنـدُم

2-NOVANDA

3-belata

4-Iman.Mage

5-Punisher

6-vania

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

طرح خوبیه اما باید با همکاری و هماهنگی مدیران باشه. فقط یه مشکلی هست این که بچه ها توانایی پیش بینی وضع بازار رو ندارن، مگه این که خودتون کاملا راهنمایی کنید.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

ببینید کار خیلی سنگینی نیست ، فقط باید عوامل سیاسی و اقتصادی رو در نظر بگیریم و بعد اقدام کنیم ، البته باید بگم اینجور کارا ریسک خیلی زیادی میخواد ، به هرحال پول چه کم یا زیاد بلاخره پوله و میشه یه کارایی باهاش کرد ، اما اگه بتونیم به کمک هم پیش بریم قطعا موفق میشیم ، در ضمن ممکنه یک نفر یا دو نفر اشتباه بکنن ، اما یه گروه چندین نفره با چندین عقیده و نظر کم پیش میاد اشتباه کنند.
سعی میکنم تموم چیزایی رو که بلدم در اختیار هم گروهی هام قرار بدم تا کسی ضرر نکنه ، بستگی به شخص و مقدار سرمایه ش داره ، بر فرض کسی که پولش کمتره با کسی که پولش بیشتره نباید مثل هم با مسائل برخورد کنن.

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نظر من طرح خوبیه و قابل اجراست هرکس نظراتو تجربیاتشو مطرح میکنه
و همونطور که خودتون گفتین نرخ اعلام میشه با پیشبینی های کاهش و افزایش
و هرکس تمایل داشته باشه عملا پیش میره
در غیر اینصورت تجربه میشه واسه بعدها

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

دقیقا همینطوره . میخوایم یه فضای اقتصادی ایجاد کنیم تا بچه ها اگه ریسک کردن باعث نشه یه تجربه تلخ داشته باشن بلکه به کمک دوستانشون بتونن به بهترین نحو سود کنن.

دوستان عزیز هرکس علاقه منده به جمع ما بپیونده به من پ.خ بده.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

دوستان گرامی توجه داشته باشید ظرفیت عضویت محدوده ، بیشتر از 10 نفر رو نمی پذیریم ، اگه تمایل به شرکت در این طرح دارید زود اقدام کنید . ممنون.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

من الان چندتا سوال برام پیش اومده :
این باهم بودن علاوه بر استفاده از تجربه شخصی فایده ی دیگه ای هم داره ؟ مثلا شراکت در سرمایه و تقسیم سود به میزان مشراکت ؟
گذشته از اون مگه کاری که الان میخواید بکیند غیر از خریدن مقداری طلا و منتظر شدن برای گرون شدنش و فروش دوباره هست ؟

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

ج1 :راستش برای شراکت گروهی فکر نمیکنم کاری از پیش ببریم ، چون بیشتر بچه ها به سن قانونی نرسیدن و از جانب خانواده ها هم محدودیت هایی وجود داره ، به خاطر همین ما فقط مشورت می کنیم و مقدار و زمان سود رو پیش بینی می کنیم و هر هرکس به صورت جداگانه میتونه بخره و یا بفروشه .

ج2:دقیقا همینطوره اما این خیلی مهمه که از قبل بفهمیم کی گرون میشه و کی قراره ارزون بشه ! از طرفی قرار نیست همه چیر بر پایه ی انجام عملی این کار باشه ، بالا بردن اطلاعات بچه ها در این زمینه میتونه در آینده کمک های بزگی بهشون بکنه .

×اما بهتره بگم ما اینجا سرمایه گذاری نمیکنیم تا سود های کلان ببریم ، در حد یک نوجوان میخوایم در زمینه اقتصادی اطلاعات خودمون رو بالا ببریم و در صورت علاقه به صورت شخصی وارد کار بشیم.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

کی شروع می کنید؟

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

هروقت تعداد مشارکت کنندگان یه ذره بیشتر بشه.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

برادر نیرمان.
یه موضوعی هست.

روزی چقدر برای تحلیل وقت میذاری؟

یه مدت من کار میکردم رو این چیزا، وقتمو زیاد میگرفت

روزانه دنیای اقتصاد میخوندم

اخبار رو جدی دنبال میکردم و فیلان.

چقدر وقت میذاری روزانه خودت؟

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

راستش من قیمت بازار رو بیشتر از طریق sms های سایت طلا در دست دارم . اما راجع به اخبار و مسائل اقتصادی حدودا روزی نیم ساعت اونم واسه تنوع.

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

سورس به و بـــــلـــــاگــــــم که از منابع نسبتا معتبری هم در اون استفاده میکنم[nb]میخواستم بگم آره منم وبلاگ دارم و در ضمن تازه زدمش تقریبا بعد هیچکیم نمیاد توش بعد احساس افسردگی گرفتم بعد الان میخواستم با این کار خودنمایی کنم و کمبود ها و خلاء های شخصیتی حاصل از حداکثر 5 بازدید در روز اون رو برطرف کنم، آره چیه؟؟!!!
+کسی یادداره چطوری اون اسلاید هایی که اون بالا عوض میشه سبز آبی و اوناس رو عوض کنم بهم پخ بده لطفا :د
++ پیشنهاد میکنم اکانت فیس منم فالوو کنین، تلفن انتقادات و پیشنهادات ـــــــــــــــــــــــ*** ;))
+++این هم در جهت اثبات حرفم که فقط میخواستم جلب توجه کنم با وبلاگم؛ من تو این پـــســـت هم این مطلب رو نوشته بودم:د [/nb] و کلا برید بخونید .

اما در کل البته با توجه به این این تحقیق با هدف اینکه طلایی تولید بشه ابتداعا صورت نگرفته اما نتیجه ی اون ممکنه منجر به تولید طلا در آزمایش گاه بشه مث کارایی که مرک آلمان با باکتریا برای تولید دارو و دیگر چیز ها میکنه و این ینی وای به خطر افتادن شدید ارزش طلا و در کل ارز های جهانی :-s
خب هنوز نشده ولی علم رو دست کم نگیرید B-) بنابراین من با توجه به اینکه چنین چیزی اتفاق افتاده و و خبرش هم منترش شده احتمال اینکه به سطح آزمایشگاهی تولیدی برسه بسیار بالاس 8-> بنابراین من میخام یک چیز جدید بهتون معرفی کنم چون از نظر من بازار ارز و طلا با این اتفاق دیر یا زود در خطره و من بازار چیز دیگری رو در آستانه ی رونق میبینم، و اون بیت_کوین هست؛ دارارارام.....:د
شما: اوه خدای من بیت کوین چیه؟![nb]قبول کنین که ما همه معمولا از چیزای جدید اندکی میترسیم[/nb] :-s احتمالا دست استکبار جهانی در میانه و لابی های صهیونیستی، از نوید بعید نیست ^-^
من : اوممممم نه :| بیت_کوین همونیه که ایــــنــــــه خب و خیلی خوبه 8-> و در ضمن به هیچ کشور و لابیی هم متصل نیست. من آیندشو روشن میبینم، اینقد خوبه 8-> بیاین برید برای اطلاعات بیشتر این منابعی که در زیر میدم رجوع کنید ;;)
Bitcoin at Wiki

]بیت_کوین در ویکی پارسی

Virtual currency
Bits and bob
Jun 13th 2011, 20:30 by J.P. | LONDON AND G.T. | MELBOURNE
from The Economist

بخش آخر این پادکست عالی فارسی از جادی و وب کیبورد آزاد

9pygmiljb18k3wfz4ex.png

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

دوستان لطفا فعلا فعالیت نکنید این تاپیک به معرفی اهداف و ثبت نام مربوط میشه ان شاالله برای فعالیت ها تاپیک میزنیم.

طبق خواسته چندتا از دوستان گروه رو به دو بخش رسمی و نیمه رسمی تقسیم می کنیم . اعضای رسمی اعضایی هستند که به صورت تقریبا دائمی در فعالیت طلا و ارز شرکت دارن و اعضای غیر رسمی اعضایی هستن که در هر موقعیت که بخوان میتونن از عضویتشون کناره گیری کنن .
کناره گیری اعضای رسمی هم غیر ممکن نیست ، وقتی یک عضو رسمی کناره گیری میکنه اعضای غیر رسمی میتونن برای ورود به گروه اعضای رسمی درخواست بدن و در صورت تایید شدن از طرف اعضای رسمی گروه به اعضای رسمی می پیوندند.

تعداد اعضای رسمی هم محدوده ، نهایتا 12 نفر می پذیریم ، اون هم الان و بعدا به احتمال زیاد در صورت درخواست دادن ، شما رو به گروه غیر رسمی وارد کنیم .

با تشکر از همه دوستان سمپادی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا