• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرستادن انسان به ماه ؛ حقیقت یا .. ؟

• شروع کننده موضوع R_S
  • تاریخ شروع

به نظرتون آپولو 11 واقعا روی ماه فرود اومده ؟؟؟

• بله ، شکی درش نیست !!!

رای‌ها: 13 39.4%
  • نمیشه قطعی گفت...

رای‌ها: 15 45.5%
  • خیر ، با دلایلی که وجود داره امکان نداشته !!!

رای‌ها: 5 15.2%

• رای‌دهندگان
    33

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
پاسخ : سفر به ماه ،حقیقت یا ...؟؟؟

یادمه خیلی وقت پیش یه آقایی تو نجوم ادیب اومد راجع به موشک و پیشرفتش تا الان حرف زد ... و میگفت روسیه و آمریکا خیلی با هم سر این موضوع رقابت داشتند! تا جایی که یادمه میگفت روسیه خیلی داشت پیشرفت میکرد ولی خیلی ناگهانی خبر سفر به ماه و ... پخش شد!
گویا شبیه سازی کردند سطح ماه رو...
نمیشه گفت چون خیلی دروغ بزرگیه پس دروغ نیست ... :-"
ولی این که ستاره ها نیفتادن تو عکس دلیل خوبی نیست اصلا! همین جوری با دوربین اگه عکس بگیریم از آسمون ستاره ها نمیفتن!
کلا موضوع جالبیه و به نظر من نمیشه قطعی رد یا تاییدش کرد...! :D

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

اگر اون موقع انسان به ماه رفته بود، الآن مثلا چه میدونم شاید تا پلوتو هم میتونست پیش بره.
اگر میشد، مطمئنا بازم اینقدر سود داشت که دوباره این کارو بکنن.

• لایک
امتیازات: brano

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به نقل از anahid_30s :
اگر اون موقع انسان به ماه رفته بود، الآن مثلا چه میدونم شاید تا پلوتو هم میتونست پیش بره.
اگر میشد، مطمئنا بازم اینقدر سود داشت که دوباره این کارو بکنن.
هه اصلا حرفتو قبول ندارم!

برو یه سرچ بزن فاصله زمین تا ماه و بعدش یه سرچ دیگه واسه فاصله زمین تا مریخ نزدیکترین همسایه بعد ماه بزن

تفاوتشونو ببین

یه فضا پیمای ساده که توش دو تا ربات داره واسه مریخ پدرش در میاد تا برسه!

بعد تا پلوتو میتوس آدم برسه؟!

من میگم نه حتی اگه 20 سال قبل انسان بر مریخ قدم میزاشت! بار هم تا الان نمیتونس بره پلوتو!

میدونی چه سوختی نیازه؟! چه غذایی واسه تو راه فضا نوردا نیازه؟! چه اکسیژنی نیازه؟!!!!!

امکان نداره

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از lof :
هه اصلا حرفتو قبول ندارم!

برو یه سرچ بزن فاصله زمین تا ماه و بعدش یه سرچ دیگه واسه فاصله زمین تا مریخ نزدیکترین همسایه بعد ماه بزن

تفاوتشونو ببین

یه فضا پیمای ساده که توش دو تا ربات داره واسه مریخ پدرش در میاد تا برسه!

بعد تا پلوتو میتوس آدم برسه؟!

من میگم نه حتی اگه 20 سال قبل انسان بر مریخ قدم میزاشت! بار هم تا الان نمیتونس بره پلوتو!

میدونی چه سوختی نیازه؟! چه غذایی واسه تو راه فضا نوردا نیازه؟! چه اکسیژنی نیازه؟!!!!!

امکان نداره

من نگفتم مضخصا تا پلوتو. گفتم نمیدونم، مصلا تا پلوتو. اینم به خاطر همین بود که از این چیزاش اطلاعات دقیقی نداشتم.
ولی به هر حال چیزی که به نظرم جای بحث نداره اینه که اگر انسان اونوقت به ماه رفته بود، الآن به خیلی جاهای دیگه هم قدم گذاشته بود.

یک گام کوچک برای یک مرد، و قدمی بزرگ برای بشریت!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از anahid_30s :
یک گام کوچک برای یک مرد، و قدمی بزرگ برای بشریت!

سخن معروف نیل آرمسترانگ وقتی رفت رو ماه( >:D< ) :D
جای لایک داشت جملش :-"

به نقل از Samaneh.Z :
چرا که نه ؟! :D
من واقعا بدون هیچ استدلالی فکر میکنم اونا رفتن روی ماه ، حتی اگه آدمش نرفته مهم اینه که یه رباتی رفته که این آینه ها رو نصب کنه واسه سنجیدن سرعت نور :-" ( البته راه های دیگه ایم هست واسه سنجیدن نور :-" )
اگه اونا رو دست کم نگیریم همه ی این مواردی که گفتی ، امکان پذیره ! اصلا فکر نمیکنم چیز مناسبی واسه دست کم گرفتن باشن !
این همه شاتل و ویجر و موشک و غیره رفتن فضا یعنی اینا نمیتونن، آدم بفرستن ماه ؟!
وقتی ربات کارشونو راه بندازه، واسه چی باید کلی پول خرج کنن که آدم بره اونجا ؟! :D
اونی که من شنیدم این بود که دوتا سایه وجود داشته تو عکساشون که نباید اینجوری باشه، ولی الان اینجا بالکل سایه نمیبینم من :D شهاب سنگ از 40 سال پیش تا حالا نخورده به ماه ! :-"

خب الان بحث سر آدمه ! :D میگیم واقعا تو ماموریت آپولو11 آرمسترانگ و دوستان رفتن روی ماه یا نه ؟
فرستادن آدم خیلی سخته ها !!! :-" کلی درد سر داره :-" اون هم برای اولین بار :-" اصلا تو فکر کن :-"

بابا اون سایتو ببینین به خدا خیلی دلایلش جالبه ! واقعا جای فکر کردن داره ! من که خودم کار آمریکایی جماعتو خفن قبول داشتم ( در حد اصلا یه وضعی ! ) شک کردم به وجود این سفر ! به قرعــان :D
آره من هم با ربات موافقم ولی میگم که ، بحث سر اینه که آپولو 11 با سرنشیناش نشسته رو ماه یا نه ! همین :D
به سایه ها هم اشاره کردم ، و اینکه رد آپولو باید مونده باشه با توجه به اینکه شهاب نخورده و جریان هوایی هم وجود نداره ، نه ؟ :-"

به نقل از Pegior :
یادمه خیلی وقت پیش یه آقایی تو نجوم ادیب اومد راجع به موشک و پیشرفتش تا الان حرف زد ... ولی میگفت روسیه و آمریکا خیلی با هم سر این موضوع رقابت داشتند! تا جایی که یادمه میگفت روسیه خیلی داشت پیشرفت میکرد ولی خیلی ناگهانی خبر سفر به ماه و ... پخش شد!
گویا شبیه سازی کردند سطح ماه رو...
نمیشه گفت چون خیلی دروغه بزرگیه پس دروغ نیست ... :-"
ولی این که ستاره ها نیفتادن تو عکس دلیل خوبی نیست اصلا! همین جوری با دوربین اگه عکس بگیریم از آسمون ستاره ها نمیفتن!
کلا موضوع جالبیه و به نظر من نمیشه قطعی رد یا تاییدش کرد...! :D

آره ، رقابت فضایی خیلی جالب بود :D
میدونی که مقدمه ساخت همه این موشک ها و فضاپیما ها موشک وی2 آلمان نازی بود ،
بعد از جنگ طبق قرارداد بین آمریکا و روسیه که اروپارو نصف میکنن اون نصفی که انبار وی2 توش بوده به روسها میرسه ،
آمریکایی ها شبانه میریزن مهندسای طراح وی 2 رو میدزدن میبرن آمریکا ( شیوش هم جالب بوده ، یه مهمونی میگیرن ، وقتی مست شدن میدزدنشون ) براشون موشک ماهواره بر بسازن و روسها هم مهندسی معکوس وی2 رو پیش میگیرن ،
اول آمریکایی ها خیلی جلو بودن اما بعد یهویی روسها اعلام میکنن که موش فرستادن هوا ، بعدش هم اولین انسانو فرستادن مدار زمین ،
آمریکا هم که خیلی عقب مونده بود یهویی اعلام کرد آدم فرستادیم رو ماه (تریپ لاف آبادانی نوبتی بوده :D )

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

خیلی جالبه. دبیر فیزیک مون که در این مورد صحبت میکرد میگفت تا حالا با کلی دلیل مثل تفاوت تشکیل سایه در زمین و ماه و ... ثابت شده که ماجرای سفر به ماه یه دروغ تبلیغاتی بوده از طرف آمریکا!
البته بازم دمشون گرم خیلی خوب فیلم بازی کرده بودن! <D= کسی تا حالا از محل فیلم بداریش خبر دار نشده؟ :D
گروه Rammstein هم یه موزیک ویدئو ساخته بود به نام America که تو این موزیک ویدئو به شکل واقعا زیبایی این ماجرا سفر به ماه رو مسخره کرده بود و . . . خلاصه خنده بود!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از HIM :
خیلی جالبه. دبیر فیزیک مون که در این مورد صحبت میکرد میگفت تا حالا با کلی دلیل مثل تفاوت تشکیل سایه در زمین و ماه و ... ثابت شده که ماجرای سفر به ماه یه دروغ تبلیغاتی بوده از طرف آمریکا!
البته بازم دمشون گرم خیلی خوب فیلم بازی کرده بودن! <D= کسی تا حالا از محل فیلم بداریش خبر دار نشده؟ :D
گروه Rammstein هم یه موزیک ویدئو ساخته بود به نام America که تو این موزیک ویدئو به شکل واقعا زیبایی این ماجرا سفر به ماه رو مسخره کرده بود و . . . خلاصه خنده بود!

میگن یه استودیو ساختن توی صحرای نوادا توی خود آمریکا :-"
ولی اینقدر هم قضیه قطعی نیست که تا الان بخوان مکانشو هم پیدا کرده باشن :D در این حد ستمه والا ! :P

d3c0der2

مهمان

[SIZE=small]"در دروغ بزرگ همیشه قدرت معینی از قابلیت باور کردن وجود دارد. چرا که افراد زیادی از یک ملت همیشه تحت تأثیر عواطف به راحتی گول می خورند حالا یا عمدی یا سهوی. و به خاطر سادگی و بی آلایشی و صداقت باور آنها، راحت تر قربانی یک دروغ بزرگ می شوند تا یک دروغ کوچک. چرا که آنها خودشان در موارد کوچک، دروغ های کوچک می گویند و از گفتن دروغ های بزرگ شرم دارند (و دولت مردان در این مورد شرمی هم ندارند). هرگز به ذهن این مردم خطور نمی کند که دروغ های خیلی بزرگ بسازند و هرگز هم باور ندارند که دیگران چنان گستاخ باشند که این چنین صداقت را بدنام کنند ولو این که مدارک این چنین دروغی را برای ذهن آنها ثابت کنند آن هم به طور آشکار، باز هم به دروغ بودن آن دروغ بزرگ شک دارند و همچنان فکر می کنند که حتماً توضیحی وجود دارد. چنین دروغ بزرگ گستاخانه ای همیشه رد پاهایی پشت سر خود به جای می گذارد. حتی بعد از این که سرهم بندی شد و توسط متخصص های جهانی دروغ گویی وتمام کسانی که برای دروغ گفتن در هر دروغ گویی با هم همکاری می کنند، به عنوان یک حقیقت شناخته شد. این افراد در حال حاضر به خوبی می دانند که چگونه از این دروغ ها برای اهداف توسعه طلبانه خود استفاده کنند "
آدولف هیتلر (1925)
[/SIZE]

ادامش در اين جا :
http://www.rasekhoon.net/article/Show-22465.aspx

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

آپ
به نظرِ من نمیتونه دروغ باشه . شوروی اون زمان تو اوجِ رقابت با آمریکا بود ، و اگه واقعاً اینطوری باشه و از اون زمانم باخبر بودن از این موضوع حتماً ، حتماً فاش میکردن .

• لایک
امتیازات: TMNT

زی زی جون

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد جلس
مدال المپیاد
ریاضی ، طلا و فیزیک ، نقره
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
انشاءالله پزشکی
پاسخ : فرستادن انسان به ماه ؛ حقیقت یا .. ؟

البته با توجه به عکس هایی که از سطح ماه فرستادن میشه گفت آپولو در سطح ماه فرود اومده....

ولی اینکه اونا پاشونو روی ماه گذاشتن یا نه رو خدا میدونه....... :-?? :-?? :-??

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از زی زی جون :
البته با توجه به عکس هایی که از سطح ماه فرستادن میشه گفت آپولو در سطح ماه فرود اومده....

ولی اینکه اونا پاشونو روی ماه گذاشتن یا نه رو خدا میدونه....... :-?? :-?? :-??
خب یعنی امکان داره که یه سری انسان با آپولو فرود بیان روی سطح ماه ، اما ازش بیرون نیان و پا رو ماه نذارن به نظرت ؟! :-?

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

من یک مقاله در این باره خونده بودم که یک سری دلیل واسه دروغ بودن اورده بود و بعدش پشت سرش همه این دلایل رو اثبات کرد که درستن یعنی دروغ نبوده!

منم تو شکم ولی ...

همون طورم که نرگش گفت شوروی حتما با وجود جاسوس هایی که داشت به خاطر رقابت شدید اگه دروغ بود متوجه میشد!

ولی خوب شایدم پول کلانی گرفته و دهنشو بسته! با پول همه کار میشه کرد! :D

من چندین جا دنبال فیلم های مربوط سفر به ماه گشتم اما گیر نیاوردم!
حتما با دیدن اون فیلم و بررسی دقیقشون میشه به یک نتیجه ای رسید!

بالا