• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16
پاسخ : اعداد بر کفِ خیابان

بابا این خیابون همونقد که ماله پسراست مال دختراست دخترا هم باید حق تفریح سالم و شاد بودنشونو بگیرن نباید بخاطر اینکه بعضیا تحریک میشن محدودشون کرد
مشکل اینه که هر چیز نو و جدیدی خوب تلقی میشه 20 سال پیش این فرهنگ تازه ما جرقه ای از یسری آدم محدود شروع شد ولی با دوستی ها و چندگانگی ارزشی حاصل از جنگ بین بیشتریا گسترده شد باید روابط دوستیرو محدودتر کنیم بنظرم

• شروع کننده موضوع

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

به نقل از کیــمیا シ :
ببينين منم گفتم هيچ دختر سالمي!
دختري كه تو خيابون جلف بازي دراره سالم نيست از نظر من!
بعدم هميشه اينجور دخترا نيستن كه گير همچين آدمايي ميفتن!
اتفاقا ميتونم بگم ٦٠٪ دخترايي كه پسرا اذيتشون ميكنن آدماي جلف و ٧قلم آرايشي نيستن!
تو سن من نوعي خيلي كمه آدمي كه ٧قلم آرايش كنه اما مثه چي تيكه ميخوره!
من خودم تو خيابون فلسطين با فرم مدرسه داشتم تنها راه ميرفتم
يه پسره راه افتاد هي تيكه انداخت هي تيكه انداخت بعدم دستمو وسط خيابون گرفت شمارشو بذاره توش :|
الان ٧قلم آرايش من يا جلف بازيم كجا بود؟
خب این آدما میشن مریض!بی سرُ پا!
خودتون میگین تو"سن ِ من" ، 7 قلم رو در نظر بگیرین!مثلا شاید برا یک دختر25ساله4قلم از7قلم نرمال باشه،اما برای دبیرستانی3 قلمشم زیاده مثلا( خوب نرسوندم فک کنم منظورمو :-?)
---
به نظرتون راهکار چیه؟

آیا باید یک جنس رو رام (!)کرد؟یا هر دو جنس رو؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از minaaaaa :
یه دختر میاد کاملا مناسب لباس میپوشه و بیرون میره من 10000 بار دیدم که حتی اون آدم های مریض هم تیکه هاشون متفاوته به اینجور دخترا و به جرات میتونم بگم به مراتب تیکه های با ادبانه تریه نسبت به تیکه هایی که همون شخص مریض به تیکه ای که به یه دختر زده میشه که هزار نوع آرایش داره

اجازه هست مخالفت کنم ؟

اون آدم ِ مریض یه احتمال ِ 1% ئی برا خودش در نظر میگیره وقتی میره سمت یه دختر که به قول ِ شما 1000 نوع آرایش داره ، پس سعی میکنه گند نزنه
اما وقتی یه نفر با حجابه و اون فرد ِ مریض میخواد تیکه بندازه دیگه واقعن واسه مسخره بازی و نشون دادنه مریضیش این کارو میکنه ! و اتفاقن همون حجاب خودش عامل ِ تیکه ساختن میشه ...( تیکه هاشون به حجاب ِ طرف مربوط میشه )

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از hermes :
خب این آدما میشن مریض!بی سرُ پا!
خودتون میگین تو"سن ِ من" ، 7 قلم رو در نظر بگیرین!مثلا شاید برا یک دختر25ساله4قلم از7قلم نرمال باشه،اما برای دبیرستانی3 قلمشم زیاده مثلا( خوب نرسوندم فک کنم منظورمو :-?)
---
به نظرتون راهکار چیه؟

آیا باید یک جنس رو رام (!)کرد؟یا هر دو جنس رو؟
من نميگم فقط پسرا مقصرَن!
من حرفم اينه كه در حال حاضر حتي اگي دخترا همه باحجاب و بي آرايش و خوب و همه چي بشنَم فايده اي نداره!
چون پسره بازم تيكَشو ميندازه!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از کیــمیا シ :
من نميگم فقط پسرا مقصرَن!
من حرفم اينه كه در حال حاضر حتي اگي دخترا همه باحجاب و بي آرايش و خوب و همه چي بشنَم فايده اي نداره!
چون پسره بازم تيكَشو ميندازه!
میشه بس؟...
ببینید...ما میخوایم راهکار بدیم که درست بشه...
من نمیفهمم واقعا این بحث به کجا میرسه...اصلا شخ3 من مقصر تمام فساد جامعه ام!...ول کنین دیگه...
الان چی کار کنیم...
به نظر من تو این وضعیت همون دوستی سالم(چیزی که با نیاز ج ن س ی تلفیق نشه)بهترین کاره...
اونم میان اجتماع پسران و دختران ما...نه یک پسر و یک دختر...چون در اون صورت جامعه درست بشو نیست :(
برادران و خواهران عزیز...لطفا بعدا ریشه یابیش کنین...الان به نظرم واقعا دید رو به اینده واقعا مهمتره :(

گردآفريد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

مي دونين كلا اينجور مسائل از كجا آب مي خوره؟!
از اونجايي از بچگي اكثر مامان باباها به دختراشون ميگن پسرا جيزن،به پسراشون مي گن دخترا جيزن...بعدم تو دل طرف مي مونه كه يه انگشتش بخوره به جنس مخالفش!!!! [-(
پسرا شماره ميدن خو نبايد بدن!!!!دخترا هم شماره رو مي گيرن كه نبايد بگيرن!
اگه هيچ دختري شماره اي رو نگيره، بعد يه مدت هيچ پسري هم شماره نميده ديه!
كه متأسفانه چنين چيزي تو جامعه ي امروز تقريبا غيرممكن مي باشد!!!!

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از prabd.chess :
میشه بس؟...
ببینید...ما میخوایم راهکار بدیم که درست بشه...
من نمیفهمم واقعا این بحث به کجا میرسه...اصلا شخ3 من مقصر تمام فساد جامعه ام!...ول کنین دیگه...
الان چی کار کنیم...
به نظر من تو این وضعیت همون دوستی سالم(چیزی که با نیاز ج ن س ی تلفیق نشه)بهترین کاره...
اونم میان اجتماع پسران و دختران ما...نه یک پسر و یک دختر...چون در اون صورت جامعه درست بشو نیست :(
برادران و خواهران عزیز...لطفا بعدا ریشه یابیش کنین...الان به نظرم واقعا دید رو به اینده واقعا مهمتره :(
من دنبال مقصر نیستم :)
به هر حال باید برای حلش ریشه شو اول پیدا کنیم!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از کیــمیا シ :
من دنبال مقصر نیستم :)
به هر حال باید برای حلش ریشه شو اول پیدا کنیم!
دو تا حرف میشه زد...
1-ظرفی هست...این ظرف قابلیت پذیرش خوب را دارد...اما بیشتر قابلیت پذیرش بد را دارد...پس نفس ظرف بد است...پس بگذار این راه خوب و بد شدن را کلا از میان ببریم...
2-از همون ظرف استفاده بشه ولی ریشه یابی میکنیم تا دیگه امکان بد شدنش نباشه...

من معتقدم دیگه فرهنگ ایرانی-اسلامی امتحانشو پس داده و متاسفانه چقدر هم بد امتحانش رو پس داده :(...پس اولی رو قبول دارم...باید کلا ساختار رو عوض کنیم

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

من فکر میکنم اگه جامعه رو به 2بخش پسر و دختر تقسیم نکنیم و بعد راجع به این مساله صحبت کنید به نتیجه بهتری میرسیم

amirali

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
ندارم !!! :دی
دانشگاه
سبزوتریم دیگه اما نپرس کجاش

سوال مهم همینه چطوری باید ساختارو عوض کرد؟
ایا با زور و جلوگیری بیش از حد میشه جلوی این موضوعو گرفت؟
یا با ازادی بیش از حد این مشکلو حل کنیم؟
به نظر خودم باید این کار از یه جایی شروع بشه که نسل بعد مث ما نشن ینی از همون دبستان

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

فکر میکنم باید دخترا و پسرا اگه جنس مخالفی رو دیدن ذوق مرگ نشن و مث یه ادم عادی مثلن هم جنس خودشون برخورد کنن. وختی که یه دختر همون جور که با یه دختر دیگه رسمی حرف میزنه با پسرم هموون باشه کم کم جا میوفته
مث کاری که ما تو دانشگاه داریم انجام مییدیم اولا نگاها سنگین بود اما الان همه تقریبن عادی شده
اما بازم نخاله هست...

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

بچه ها...ما الان به"چرایی"انسان دیدن جنس مخالف رسیدیم...کیست که"چگونه"را بداند؟! :(

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

هر چقدر هم که به اصطلاح فرهنگسازی بشه یه سری آدما آزار دارن نه که نخواناااا نمیتونن...ببخشید اما من بامامانم بودم و از لحاظ حجابی نه آرایش داشتم نه موهام اونقدر بیرون بود,یه تیپ معمولی...دستمو کردم تو جیب ژاکتم موبایلمو بردارم دیدم شماره توشه!ی همچین آدمهایی هرچی هم که یادشون بدی واسشون فرق نداره...واسشونم مهم نیست طرف کیه فقط میخوان شماره بدن!

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

من اصن یه پیشنهادی دارم! ;;)
تفکیک جنسیتی در تمام عرصه ها! :Dهه هه هه!
ینی مثلا از فردا سمپادیا به دوبخش دخترونه و پسرونه تقسیم بشه! ;))فکرشو بکن! 8->
شوخی کردم! اسپم نیس به خدا! ^#^ :-"
و اما نظر من:
ببینید ما همش داریم میگیم فرهنگ سازی! ببینم نکنه فکر میکنید فرهنگ یه موجود شاخدار آسمونیه که قراره بیوفته پایین؟!
نخیر آقا!
فرهنگ همین طرز تفکر من و توئه!
هرکی اگه خودشو درست کنه جامعه درست میشه و اون یه سری آدم به قول شما نخاله ضایع میشن!مشکل ما که یکی دوتا نیس!
خداییش چندتا آدم(به دختر و پسرش کار ندارم) اینطوری وجود داره!؟ 10 تا؟20تا؟100تا؟
هممون میدونیم که اینطور نیست و این عد از شمارش من و تو خارجه و اما در مورد آقایی که گفت دین و مذهب امتحانشو بد پس داد باید بگم این ما بودیم که امتحانمونو بد پس دادیم نه اسلام.این نخاله هام موجودات فضایی نیستن! آدمای دور و بر خودمون ان!
پس بیاید به جای گشتن دنبال مقصر یه کمی به این فکرکنیم که خومون چه جور ادمایی هستیم؟! :)

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از ·▪●۩Ayatay۩●▪· :
هر چقدر هم که به اصطلاح فرهنگسازی بشه یه سری آدما آزار دارن نه که نخواناااا نمیتونن...ببخشید اما من بامامانم بودم و از لحاظ حجابی نه آرایش داشتم نه موهام اونقدر بیرون بود,یه تیپ معمولی...دستمو کردم تو جیب ژاکتم موبایلمو بردارم دیدم شماره توشه!ی همچین آدمهایی هرچی هم که یادشون بدی واسشون فرق نداره...واسشونم مهم نیست طرف کیه فقط میخوان شماره بدن!
اصولا ریشه در تربیتشون داره مثال افراد این جوری زیاده جالب اینه که این افراد پیش خانوادهاشون انقدر موش هستن که به جنس مخالف نگاه هم نمیکنن!

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

به نقل از s!na :
اصولا ریشه در تربیتشون داره مثال افراد این جوری زیاده جالب اینه که این افراد پیش خانوادهاشون انقدر موش هستن که به جنس مخالف نگاه هم نمیکنن!
آره مطمئنااین رفتارا ریشه در محدودکردن بچه ها داره...نمیخوام سیاسیش کنم اما این رفتارها واسه نوع حکومت و محدودیتهایی که قوانینش بوجود آورده حالابعضی خانواده ها بهتر فکر میکنن ک باعث میشه بچه ها بهتر بار بیان اما کلا ذره ای از پیامدهای این قوانین تو وجود همه ی ایرانیا هست!اگر هم بخواییم فرهنگ سازی انجام بدیم باید واسه بچه های کوچکتر باشه نه آدم17-18 ساله ای که رفتارهاش تقریبا شکل گرفته!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

بچه ها صیغه و ازدواج و اینا چه ربطی به موضوع داره ؟ ما میخوایم آگاهی داشته باشیم از یه سری رفتار های ِ بد و زننده توی ِ خیابون و مکان های ِ عمومی . همین . پستای ِ نا مربوط به تاپیک ِ " ازدواج در سن ِ پایین" منتقل شد .

hamoon

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ایی2
شهر
اصفهان
دانشگاه
MIT:masachusets institiute of technology

به نقل از SaϔnA.M :
بچه ها صـیغ‍‌‍ه و ازدواج و اینا چه ربطی به موضوع داره ؟ ما میخوایم آگاهی داشته باشیم از یه سری رفتار های ِ بد و زننده توی ِ خیابون و مکان های ِ عمومی . همین . پستای ِ نا مربوط به تاپیک ِ " ازدواج در سن ِ پایین" منتقل شد .
خب یه سری رفتارای بدوزشت وزننده وناپسندکه ازراه هوانمیان خب باید دلیلشوبررسی کرد...

• شروع کننده موضوع

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

اینو میدونیم که، چه دادن شماره،چه گرفتن شماره،جفتش ناشی از یه سری کمبود هاس!اما اکثرا طرف سومی هم تو این جریان ها هست،به عنوان رهگذر!

آبا

به نظر شما, اگه کسی از ما ها بیننده ی همچین عملی بود،باید چی کار کنه؟

مثلا من اگه میبینم یه پسر به زور میخواد شماشو بکنه تو حلقه یه دختر،باید چی کار کنم؟؟ :|

؟!؟!؟!؟!؟

کاربر فعال
شهر
.

یه داستانی میخوندم که خیلی جالب در مرد این جور چیزا توضیح داده بود و یه جمله خیلی خیلی قشنگم داشت.نوشته بود:همیشه مطمئن باشید این پسر یا دختری الان دارین اینجوری ازشون بد میگین اینجوری بد نبودن!حتما اون اول کاری یه عامل محرکی بوده که اینا رو به انجام این کار تحریک کرده!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا