• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظرسنجی "دوره ی تحصیلی شامل درس خوندن رضایت بخش"

از درس خوندنتون در کدوم دوره بیشتر راضی بودید ؟؟

• پنجم دبستان (واسه امتحان راهنمایی سمپاد)

رای‌ها: 1 5.6%
  • راهنمایی

رای‌ها: 2 11.1%
  • دبیرستان

رای‌ها: 13 72.2%
  • دانشگاه

رای‌ها: 2 11.1%
  • من کلا درس نمی خونم ...

رای‌ها: 0 0.0%

• رای‌دهندگان
    18
  • Poll closed .
  • شروع کننده موضوع

زی زی جون

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد جلس
مدال المپیاد
ریاضی ، طلا و فیزیک ، نقره
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
انشاءالله پزشکی
سلام ...
شما در کدوم دوره ی تحصیلی تون از درس خوندنتون راضی بودید و چرا ؟؟؟
و اگه امکانش هست توضیح بدید تا به الان در هر دوره چطوری درس خوندید ...

phd behnoud

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzangan....
شهر
ilam ne3fe jahan
پاسخ : نظر سنجی سخت ترین دوره ی تحصیلی

الان دیگه پیش جز دبیرستانه دیگه-اره؟ :-??
خداییش تو 18 سالی ک زندگیدم سخترینش این 18امیه کنکور دمار از روزگار ادم در میاره :(

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

دبستان که بودم خیلی از مدرسه و درس خوندن خوشم میومد. مثلا مشق که مینوشتم اگه یه چیزی رو بد خط مینوشتم و میدیدم دفترم زشت شده صفحه رو میکندم دوباره از اول مینوشتم! تفریح خاصی هم نداشتم که حواسم پرت بشه هم بازیم فقط برادرم بود که خیلی کوچولو بود اون موقع :D

راهنمایی، من خیــــــــــــــــلی خر خون بودم!! اکثرمون البته. کافی بود یه 18 بگیریم مامانمون رو میگفتیم بیاد مدرسه با معلم صحبت کنه و بذاره جبران کنیم. از یه طرفم جو سمپادی شدن بود :D ذوق داشتم فکر میکردم الان من یعنی دیگه خیلی! پس باید خیلی درس بخونم

دبیرستان هم سال اول واقعا خوندم. 2 هفته مونده به شروع امتحانای ترم اول بود نشسته بودم داشتم فکر میکردم چقدر اوضام داغونه ( به دلایلی هیچی جزوه نداشتم :D ) یهو از شدت استرس گریه ام گرفت. در حدی گریه کردم که مامانم از گریه من گریه اش گرفته بود! :D ( وضعم بد بود جدی :D )
اون سال تنها باری بود که واسه امتحان فیزیک 3 بار کامل جزوه رو خونده بودم :D

ولی سال دوم... احساس کردم نیاز دارم به خودم استراحت بدم دچار خود درگیری شده بودم که خب الان من این همه تا الان پدر خودمو درآوردم که چی؟ حس میکردم اصلا تفریح نکردم تا الان همه اش درس بوده ( همون سالم بود که عضو سمپادیا شدم :-" :D )

سال سوم جو نهایی ها بود بیشتر درس میخوندم ولی بعضی جاها تاثیر های سال دوم هنوز بود اینکه اگه یه موقع یه امتحانی رو نمره ام خوب نمیشه راحت تر ازش بگذرم راحت بگم مهم نیست

امسالم که وضعیت کنکوری بودن زیاد نیاز به توضیح نداره :D

نتیجه گیری کلی اینکه، من فکر میکنم اون اوایل تو راهنمایی و سال اول دبیرستان روشم درست نبود خیی میخوندم ولی نمیدونستم واسه چی یه سری از همون موقع المپیاد رفتن یا رتبه خوب کنکور تو ذهنشونه ولی من هیچکدوم اینا نبود همینطور میخوندم فقط واسه همینم سال دوم دیگه بریدم بریدن نه اینکه دیگه نتونم، از این نظر که احساس میکردم "من دیگه خسته شدم همه این کارا واسه چی؟ "

پیشنهادم اینه درس بخونید، زیاد هم بخونید ولی بدونین واسه چی دارین میخونین یه هدفی تو ذهنتون باشه که نشه به یه جایی برسین و ندونین واسه چی تا اینجای راهو اومدین

به علاوه اینکه دوران راهنمایی تون رو درست ازش استفاده کنین ( دانش آموز راهنمایی اصلا چند تا داریم تو سایت؟ :D ) وقت های اضافی که آدم اون موقع داره بعدا دیگه خیلی کم میشه همه اش فقط درسای مدرسه نباشه موسیقی، زبان ، کلی کار میشه کرد اون دوران

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

من اجازه دارم 2 تا سوال بپرسم ؟؟

اول اینکه هدف از این نظرسنجی احیانن چیه ؟؟

و دوم اینکه سخت ترین دوره ی تحصیلی چه ربطی به بیشتر درس خوندن داره ؟؟؟ ممکنه یکی تو یه سال از درس خوندن لذت برده باشه و اون سال خودشو با درس خفه کرده باشه ، ولی براش سخت هم نبوده ؟؟ هوم ؟؟؟

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

در تایید نظر خانم باقری من هم هیچ نسبتی بین سخت بودن سال تحصیلی و زیاد خوندن نمیبینم.

البته با اجازه ی مدیران ، به نظرم عنوانشو بکنین " تا حالا چطوری درس خوندین" همونی که "پگاه" جواب داده.

مثلن من یادمه اول دبیرستان هم بهترین سال بود و هم خوب درس خوندم و کلی هم کار فوق برنامه کردم. سال دوم دبیرستان نه درس درست حسابی خوندم و نه کار خاصی. سوم خودمو درگیر چیزای حاشیه ای کردم و تقریبن فقط تو ایام امتحانات درس خوندم. پیش دانشگاهی هم سال خیلی خوبی بود . دیگه کنکوری شده بودم ولی به نظر خودم زیاد نخوندم.

ولی ترم اول دانشگاه رو دیگه نگم بهتره!!!

آهان من دوره ی ابتدایی کلن تو کار درس نبودم. یعنی تنها درسی که تو خونه میخوندم تکالیف نوشتنی بود. یعنی درس آماده نمیکردم خونه. تفریحم تخته بازی بود. با چوب کار دستی درست میکردم. خوشنویسی و طراحی هم خودم کار میکردم.

اومدیم راهنمایی . یادمه اولین 19 رو تو تاریخ گرفتم. طبق روال ابتدایی نخونده خواستم امتحان بدم شدم 19. ازاون موقع از تاریخ بدم اومد. یعنی معلممون یه جوری بود. من به این نتیجه رسیدم که باید فقط به ازای هر سوال یه جواب نامربوط ازبر کنم. دقیقن یادمه. 2سال اینجوری تاریخ خوندم. سال سوم راهنمایی بعد عید بود که به خودم اومدم دیدم ملت دارن تست میزنن و برا نمونه و سمپاد میخونن. من اونموقع شروع کردم برا تست زدن. یه ماه خوب خوندم. اول دبیرستان هم که جوگیر سمپاد و سمپادیا و نودتیا و ... .عجب سالی بود.

baby girl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندواب
مدال المپیاد
ندارم ولی خواهم داشت.....
دانشگاه
انشاالله صنعتی شریف
رشته دانشگاه
هوافضا

همه یا اکثر بزرگترا می گن که سال دوم تو همه ی مقاطع سخت ترین دوره است.ولی به نظر من اشتباهه.چون دوم ابتدایی و راهنمایی مثه آب خوردن بودمن که هنوز سوم و پیش رو نخوندم پس راجبه اونا نمی تونم نظر بدم ولی نسبت به بقیه ی سالا به نظر من دوم دبیرستان از همش سختره.البته یه کم.من خودم زیاد درس خوندنو دوس ندارم(عین خرخونا20ساعت)ولی الان که دومم مجبورم.چون اگه نخونم معدلم کم میشه و اگه معدلم کم بشه چون کنکور حذف میشه شاید نتونم به رشته ای که می خوام در بیام با معدل کم. [-( [-( [-( [-(ولی در کل اگه ادم خودش درسو با لذت بخونه هیچی واسش سخت نمی شه.به خاطر یادگیری بخونه نه واسه نمره البته. <D= <D= <D= <D=

بالا