• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

به نقل از mohandes mokhdan :
پلیز به منم هلپ !!!!
من استوکیومتری تشریحی بلد نیستم همش از تناسب میرم حالا چه گلی بگیرم؟؟؟ :(( :(( :((
من اینو تازه دیدم!!!!
استوکیومتری تشریحی رو میخواین چی کار؟!

phd behnoud

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzangan....
شهر
ilam ne3fe jahan

واسه امتحانا اصلا نمیزارن از تناسب بریم ی دفعه رفتم از 10باید 9.5 میشدم روم ب دیوار :-[ :-[ 4.75 داد :((
فردا هم امتحانشو دارم فک کنم باز باید 4.75 شم :(
میگن واسه امتحان تشریحی نباید از تناسب برین ~X( یکی نیس بگه اخه چ فرقی داره ب حالتون؟؟!!

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از مهســـــــــــــا :
:D
بدهکارم شدیم :D ببخشید وقتتونو تلف نموده ایم با کتاب گاج سفید تحلیلی!!

فکر کنم یه بار گفتم! به غیر از آموزش نشر الگو، کتاب تست نشرالگو هم خوب هست واسه تحلیلی.
و یه نکته کلی بگم:از دروس ریاضی با حفظ یه سری فرمول و رابطه نمیشه نمره آورد!
من اگه گفتم تحلیلی رو بخونین خوبه، منظورم اصلا این نبوده که بشینین نکات و فرمولاشو حفظ کنین!!!
دروس ریاضی رو هرچی تشریحی تر بخونین به نفعتون هست!!وقتی تستو بپیچونن رابطه هایی که حفظ کردی نبه هیچ کارتون نمیان!!اما اگر راه حل اصلی رو بلد باشید محاله نتونید سوال رو حل کنید...
رتبه 8 ریاضی 89 (اگر درست یادم باشه) گفته بود که برای ریاضی هیچ فرمولی حفظ نکرده و تمام تستهای کنکور رو از راه تشریحی رفته، به عوض اینکه وقتشو برای حفظ کردن فرمول تلف کنه، سرعتشو رو با تمرین و ممارست ، در حل سوالا ت با راه های تشریحی بالا برده.
موفق باشید.
نه منظور من این نبود که شما با معرفی کتاب وقتمو گرفتین میگم خودم که این کتاب رو خوندم وقتم گرفته شده .

منم همین رو میگم تو تحلیلی اگه راه حل های کلی رو یاد داشته باشیم نیازی به اون همه فرمول الکی تو گاج نیس .

اگه علی یکه خانی رتبه 8 رو میگین که اون باهاش صحبت میکردیم به ما گفت تو تمومه درسا روش تشریحی میرفته ! که یکم مبالغه است . جزوه هاش توش فرمول و روش تستی زیاد داره ، میگه روش تشریحی ، دروغم نمیگه ولی از روش های تستی هم زیاد استفاده کرده.

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

واسه امتحانا اصلا نمیزارن از تناسب بریم ی دفعه رفتم از 10باید 9.5 میشدم روم ب دیوار :-[ :-[ 4.75 داد :((
فردا هم امتحانشو دارم فک کنم باز باید 4.75 شم :(
میگن واسه امتحان تشریحی نباید از تناسب برین ~X( یکی نیس بگه اخه چ فرقی داره ب حالتون؟؟!!
اگه واقعن اینقد نگران نمره ی امتحان ترمت هستی و قانع به نمره ی پاس کردن نیستی , 2 تا راه بهت پیشنهاد میکنم :
1- کتاب تست شیمی 3 مبتکرانو باز کن , قسمت پاسخنامه یه ایستگاه درس و نکته داره به اسم سر دو راهی (استفاده از ضریب تبدیل ) , اونو خوب بخون و بعد سعی کن10تا تستو از همین راه حل کنی و به جواب برسی (فک کنم حداکثر 1 ساعت وقتتو بگیره ) ....
2- برو سراغ کتاب آموزش شیمی3 مبتکران , فصل استو , شروع کن از مثال اولش با همون راه تشریحی حل کن تا مثال 17 حدودن , دیگه قشنگ دستت میاد چجوری باید حل کنیشون , ( اینم همون حدود 1 تا 1:30 ساعت وقتتو میگیره ) ..
ولی بیشتر از اینا روش وقت نزار , فایده ای نداره , ترمتو پاس بشی هم کافیه .....

eyekay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم،علامه حلی تهران
شهر
قم،تهران
مدال المپیاد
مدال نقره ی المپیاد ریاضی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از ail73 :
نه منظور من این نبود که شما با معرفی کتاب وقتمو گرفتین میگم خودم که این کتاب رو خوندم وقتم گرفته شده .

منم همین رو میگم تو تحلیلی اگه راه حل های کلی رو یاد داشته باشیم نیازی به اون همه فرمول الکی تو گاج نیس .

اگه علی یکه خانی رتبه 8 رو میگین که اون باهاش صحبت میکردیم به ما گفت تو تمومه درسا روش تشریحی میرفته ! که یکم مبالغه است . جزوه هاش توش فرمول و روش تستی زیاد داره ، میگه روش تشریحی ، دروغم نمیگه ولی از روش های تستی هم زیاد استفاده کرده.
خب فرمولایی که اثباتون طولانیه به فرض مثلا فرمول استاندارد کردن معادله ی مقاطع مخروطی رو حفظ می کنیم ،اونایی که طولانی نیستو روش اثباتشو یادمون میاریم!!تو هندسه ی پایه خیلی جواب میده!یه سری فرمولا که از هم نتیجه میشنو صورت سرراست ترشو حفظ می کنیم!من خودم اول درس هر کدوم هر کدوم که قابل اثبات هستو اثبات می کنم!
فقط یه نفر عدد های کتاب شیمیو میگه دقیقا کدوما نیازه؟

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

ی سوال؟
کسی کتاب آموزش کنکور انتشارات مبتکران تالیف دکتر شهاب اناری رو دیده. چاپِ امسالِ. تست زدین ازش؟ چطوریاس؟

راستی پشتیبانم به من گفته در طول امتحانا اصلا پایه نخونم. شما همینکارو می کنین؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ~DREAM~ :
ی سوال؟
کسی کتاب آموزش کنکور انتشارات مبتکران تالیف دکتر شهاب اناری رو دیده. چاپِ امسالِ. تست زدین ازش؟ چطوریاس؟

راستی پشتیبانم به من گفته در طول امتحانا اصلا پایه نخونم. شما همینکارو می کنین؟
برای زبان منظورتون هست؟
بهترین کتاب هست واسه زبان
البته میگن کتاب زبان خیلی سبز هم خوبه.

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

من الان یه جزوه حدودا سی صفحه ای گراف دارم، تا حالا نخوندمش ولی اگه بخوام بخونم وقت زیاد میبره. تو قلمچی هم گسستم(اون موقعها که گراف بود :D) ترازش تو رنج 7200 ایناست. بنظرتون می ارزه بیشتر از این واسه گراف وقت بذارم(با توجه به تعداد سوالاش تو کنکور)؟ ^-^

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از astronomer_girl :
من الان یه جزوه حدودا سی صفحه ای گراف دارم، تا حالا نخوندمش ولی اگه بخوام بخونم وقت زیاد میبره. تو قلمچی هم گسستم(اون موقعها که گراف بود :D) ترازش تو رنج 7200 ایناست. بنظرتون می ارزه بیشتر از این واسه گراف وقت بذارم(با توجه به تعداد سوالاش تو کنکور)؟ ^-^
واللا خیلی سوال سختی هست!!
کاملا به خودت بستگی داره.
گسسته یه حالت فرار داره!ممکنه الان همون تستای قلمچی رو بزنی ترازت 7200 نشه دیگه!
الان به نظرم به درسای دیگه ت برسی خیلی بهتره.
اگه هم اصرار داری رو گسست هوق تبذاری،شاید بهتر باشه رو نظریه اعداد بیشتر وقت بذاری.البته این نظر کاملا شخصیه و ممکنه خیلی ها معتقد باشن کلا نظریه اعداد رو باید رها کرد!!! ولی من همچین اعتقادی ندارم.

ARIAK

کاربر نیمه‌فعال
شهر
مشهد

سلام امتحانا تقریبا دیگه تموم شدن
من سعی کردم هر چی تست عقب مونده بود رو بزنم ولی بازم یه خورده مونده که تو هفته دیگه تمومه
از اینجا به بعد رو باید چی کار کنم؟
مثلا از ادبیات زبان فارسی رو هنوز نخوندم(به جز تکواژ و واژه)
اینو الان شروع کنم؟
بقیه مباحث پایه چی؟
--------
یه سوال خیلی کلی هم دارم
عید و بعدش دقیقا واسه چیه؟
یعنی تا اون موقع باید همه درسا رو به تسلط برسونم یا اینکه میشه واسه اون زمان هم حساب کرد
مثلا تابستون هندسه مبتکران رو تموم کردم بعد عید همونو باید کار کنم یا یه کتاب دیگه (گاج سفید)
واسه بقیه درسا هم همینطور
---------
یه نگرانی هم دارم درباره اینکه درسا یادم بره
خلاصه هارو تو چه بازه ی زمانی باید بخونم؟
---------
من گزینه 2 آزمون میدم اونم فقط تا عید(یعنی تا آزمون 7 گزینه 2 )
از اون به بعد سنجش کافیه یا کانون هم برم؟(پارسال کانون بودم ولی چون تعداد آزموناش زیاد بود، تابستون ثبت نام امسال رو لغو کردم)
---------
یه چیزی رو یادم رفت
ما یه دبیر فیزیکی داریم که سبک درس دادنش خیلی خاصه (فوق شریف و دکترای فیزیک از اسپانیا دی: )
یعنی عملا با اونچه که تو هر کتابی بخونم فرق میکنه
بهتر بگم درسی که من قبلا بخونم با درسی که اون درس بده خیلی فرق میکنه(مثلا من میرم 10 تا فرمول یاد میگیرم و ایشون با یه فرمول و از راه های تناسب یا ذهنی (بدون حل) جواب رو میگه)
فقط بدی ایشون اینکه که درسارو دیر تموم میکنه (اردیبهشت و اینا)
من از این میترسم که وقت کافی برای به تسلط رسوندن فیزیک برام نمونه
به نظرتون من باید چی کار کنم خودم زودتر تموم کنم فیزیک رو یا با خودش پیش برم ؟

خیلی ممنون از جوابا
منتظرم

• لایک
امتیازات: MePeR

مهدی فسنقری

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
نچ باش حال نمیکنم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

یکی بگه نظریه اعداد و هندسه پایه رو باید چطوری بخوووووووووووووونم :(( :(( :((

phd behnoud

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzangan....
شهر
ilam ne3fe jahan

:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :
چرا اینقد ازمونمو بد دادم !!من که همه رو خونده بودم
ینی بد خوندم؟ :(
ینی بشینم دوباره بخونم؟ :( :(
کسی هست بگه چیکار کنم دیگه نتیجه ازمون امروزم تکرار نشه؟

• لایک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ARIAK :
سلام امتحانا تقریبا دیگه تموم شدن
من سعی کردم هر چی تست عقب مونده بود رو بزنم ولی بازم یه خورده مونده که تو هفته دیگه تمومه
از اینجا به بعد رو باید چی کار کنم؟
مثلا از ادبیات زبان فارسی رو هنوز نخوندم(به جز تکواژ و واژه)
اینو الان شروع کنم؟
بقیه مباحث پایه چی؟
ما پارسال بعد از تموم شد نامتحانا شروع کردیم به دوره پایه(دوم یا سوم)و تکمیل خلاصه برداریهامون و دوره سوالاتی که تو آزمونهای قبلی نتونسته بودیم درست حل کنیم(با استفاده از کلاسور ارزیابی)و تکمیل تستهای که از قبل عقب افتاده بودیم.حدود 2 هفته واسه شون وقت بذارین خوبه.چون درسای پیش2 اولش خب سبکن و وقت کافی دارین واسه دوره پایه
--------
یه سوال خیلی کلی هم دارم
عید و بعدش دقیقا واسه چیه؟
یعنی تا اون موقع باید همه درسا رو به تسلط برسونم یا اینکه میشه واسه اون زمان هم حساب کرد
اصلا همچین چیزی نیست!!!اگر قبل از عید تموم کنین بعد از عید به شدت دچار بی برنامگی میشین و کلا همه تلاشهاتون یه جورایی به باد میره!!! حتی خیلی از رتبه های تک رقمی هم درساشونو تازه اردیبهشت تموم میکنن.از جمله دوست خودم،کیمیا کاظمی،رتبه4 تجربی- درضمن یادم میا دب ارتبه 8 ریاضی 89 مصاحبه کرده بودن گفته بود این که درساشو تا عید تموم کرده بد بوده و رتبه شو کشیده پایین :D
مثلا تابستون هندسه مبتکران رو تموم کردم بعد عید همونو باید کار کنم یا یه کتاب دیگه (گاج سفید)
این خیلی به خودت بستگی داره!!!من خودم گاج سفید رو تو عی دخوندم و واقعا هندسه رو تازه اون موقع یاد گرفتم و اون مبتکران خوندن تابستونم به هیچ کارم نیومد!!
واسه بقیه درسا هم همینطور
---------
یه نگرانی هم دارم درباره اینکه درسا یادم بره
خلاصه هارو تو چه بازه ی زمانی باید بخونم؟
یکبار عید و یکبار پایان اردیبهشت و به تعداد دفعات لازم تو خرداد وقتی دارین کنکورهای مختلفو می زنین و هفته آخر!
---------
من گزینه 2 آزمون میدم اونم فقط تا عید(یعنی تا آزمون 7 گزینه 2 )
از اون به بعد سنجش کافیه یا کانون هم برم؟(پارسال کانون بودم ولی چون تعداد آزموناش زیاد بود، تابستون ثبت نام امسال رو لغو کردم)
من کلا سیستمم رو سیستم کانونه و در این مورد هیچ نظری ندارم. فقط پیشنهادی که میکنم اینه که به هیچ وجه گزینه2 رو ول نکنین برین سر سنجش!!!سنجش به هیچ دردی نمیخوره.اما اینکه کانونو بدین یا نه به خودتون بستگی داره.من نظرم این هست که به جای گزینه2 و سنجش کانون بدید بعد از عید
---------
یه چیزی رو یادم رفت
ما یه دبیر فیزیکی داریم که سبک درس دادنش خیلی خاصه (فوق شریف و دکترای فیزیک از اسپانیا دی: )
یعنی عملا با اونچه که تو هر کتابی بخونم فرق میکنه
بهتر بگم درسی که من قبلا بخونم با درسی که اون درس بده خیلی فرق میکنه(مثلا من میرم 10 تا فرمول یاد میگیرم و ایشون با یه فرمول و از راه های تناسب یا ذهنی (بدون حل) جواب رو میگه)
فقط بدی ایشون اینکه که درسارو دیر تموم میکنه (اردیبهشت و اینا)
اگر به روشهاشون ایمان داری دبا ایشون پیش برید-دیر نمیشه
من از این میترسم که وقت کافی برای به تسلط رسوندن فیزیک برام نمونه
به نظرتون من باید چی کار کنم خودم زودتر تموم کنم فیزیک رو یا با خودش پیش برم ؟

خیلی ممنون از جوابا
منتظرم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Shayan Arian :
یکی بگه نظریه اعداد و هندسه پایه رو باید چطوری بخوووووووووووووونم :(( :(( :((
نظریه اعداد رو زا روی کتاب کلاس رمزینه بخونین قشنگ یاد میگیرین-بعد هم ازش زیا دتست بزنین-خلاصه برداری و نکته برداری و تقسیم کردن سوالات بر حسب روشهای مختلف حلشون خیلی میتونه کمک کننده باشه.
برای هندسه پایه هم من فقط نظرم گاج سفید هست
من تا قبل از عید مبتکرا ن ونشرالگو رو خونده بودم و باز هندسه رو زیر 50 درصد میزدم تو آزمونها!!!!
تو عید نشستم و گاج سفید ر وخوندم-اولاش از هر 10 سوال کیشو میتونستم حل کنم!!! کم کم راه افتادم و هندسه رو واقعا درک کردم.
:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :
چرا اینقد ازمونمو بد دادم !!من که همه رو خونده بودم
ینی بد خوندم؟ :(
ینی بشینم دوباره بخونم؟ :( :(
کسی هست بگه چیکار کنم دیگه نتیجه ازمون امروزم تکرار نشه؟

شاید تو این مدت خیلی تشریحی کار کرده بودی
به هرحال فقط خودت میتونی بشینی و اشتباهاتتو پیدا کنیو سعی کنی اصلاحشون کنی.چون فقط خودت میدونی دقیقا چی کار کردی!
اینم بگم: ناامید نشو!من بدترین نتیجه آزمونمو درست 3هفته مونده به کنکور گرفتم...میدونی این چه فشار روحی به آدم میتونه وارد کنه؟! اما من پیش خودم گفتم کنکورو که خوب بدم به همه خواهم گفت که من درست 3هفته مونده به کنکور بدترین نتیجه رو گرفتم اما بهش اهمیت ندادم...
روحیه خوب-تلاش-اعتماد به نفس!!
هرچی به کنکور نزدیک میشین روحیه خوب و اعتماد به نفس خیلی مهم تر میشن...

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

من مشکلم با دیفرانسیل وخیم داره میشه دیگه فیزیک و شیمی و گسسته و تحلیلی اینا رو شده درست نخونده باشم گند بزنم ولی واسه آزمون بعدیش که خوندم درصداش اومده بالا
تراز دیفرانسیل من اصلا بالا نمیاد! یا ثابته یا میره پائین جزو پائین ترینامه همیشه

واسه تست خوشخوان میزدم یه مدت ولی فایده نداشت الان گاج نقره ای دارم که البته دیف 1 فقط
برم سر کتاب آبی کانون ممکنه مفید باشه؟ ( چون هم سؤالا کنکوره هم تا اونجایی که شنیدم خیلی سخت نیست)
دیگه اینکه فقط تست بزنم؟ مشکلم اینه سؤالا حل نمیشن! تو آزمونا غلط نمیزنم، نزده زیاد دارم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پگاه :
من مشکلم با دیفرانسیل وخیم داره میشه دیگه فیزیک و شیمی و گسسته و تحلیلی اینا رو شده درست نخونده باشم گند بزنم ولی واسه آزمون بعدیش که خوندم درصداش اومده بالا
تراز دیفرانسیل من اصلا بالا نمیاد! یا ثابته یا میره پائین جزو پائین ترینامه همیشه

واسه تست خوشخوان میزدم یه مدت ولی فایده نداشت الان گاج نقره ای دارم که البته دیف 1 فقط
برم سر کتاب آبی کانون ممکنه مفید باشه؟ ( چون هم سؤالا کنکوره هم تا اونجایی که شنیدم خیلی سخت نیست)
دیگه اینکه فقط تست بزنم؟ مشکلم اینه سؤالا حل نمیشن! تو آزمونا غلط نمیزنم، نزده زیاد دارم
به شخصه چون با دیفرانسیل هیچ مشکلی نداشتم و همیشه بالاترین ترازم بود(بالای 8000) شاید زیاد توصیه مفیدی نتونم بکنم!!
فقط میتونم کتاب کلاس رمزینه-تالیف مهندس مهربان رو بهت پیشنهاد کنم. ندیدم کسی از این کتاب ناراضی بوده باشه. اگه بیشتر سوالها حل نمیشن معنیش اینه که درس رو درست یاد نگرفتی.این کتاب میتونه کمکت کنه یاد بگیری.بع دزا اون اول برو تستهای آبی کانونو بزن که زیا دسخت نیستن.بعدا برو سراغ کتابهای دیگه-مثل بنفش کانون(تالیف آقای حلی) یا نشرالگو-هرچند به شخصه زیاد با نشرالگو حال نمیکردم خیلی فرمول واینا گفته بود توش!!
خوشخوان هم واسه سری ها خیلی عالیه-ولی بعدش زیاد به درد نمی خوره.

M@ry

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تـهران
رشته دانشگاه
سکرته فعلا!

سلام من عضو جدیدم !

وای خدا خیرت بده مهسا جون ...

بچه ها من سمپادی نیستم ... ولی چون همه کنکوری بودن عضو شدم .

دوستان این تغییرات دیف خیلی محسوسه ؟ چون من پشت کنکوریم ...

راستش من تا الان اختصاصی اونجوری نخوندم :-s

منظورم ریاضیاته بیشتر !

M@ry

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تـهران
رشته دانشگاه
سکرته فعلا!

طبق نظرسنجی که به تازگی از ۳۰ نفر از نام آورترین دبیران کنکور (که همگی از دبیران برجسته بهترین مدارس و آموزشگاه های تهران هستند) به عمل آمده، مفیدترین کتابهای کنکور در هر درس به این ترتیب است:
(جلوی نام درس، نام انتشارات مربوط به آن آمده است)
ادبیات:
زبان فارسی: نشر دریافت تاریخ ادبیات: تخته سیاه آرایه ها و قرابت: نشر الگو / نشر دریافت
عربی: مبتکران / گاج
معارف: نشر الگو / فائق / معرفت اول
زبان : مبتکران / نشر شبقره / خیلی سبز
زبان تخصصی: مبتکران / زرد قلم چی
دیفرانسیل: رمزینه / فائق
گسسته: خوشخوان / فار
هندسه تحلیلی: الگو
ریاضی تجربی: خیلی سبز
فیزیک : الگو / گاج / خیلی سبز
شیمی: مبتکران / خیلی سبز
زیست: خیلی سبز / مبتکران /تست قرمز ژنتیک: تخته سیاه
زمین: نشر دریافت

منبع سایت دکتر اناری ! :-s

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من تو امتحانات کلاً تستی خوندم طوری که باسه امتحانات زیاد تشریحی نخوندم و باعث شد یکم نمرم پایین بیاد چون تو درس هایی مثله ریاضی اثبات هایی که به هیچ دردی نمیخورد یاد نمیگرفتم و معلم ها تو امتحاناشون میاوردم و من حل نمیکردم . کلاً تستی خوندم و این کار رو کلی از دوستام هم انجام دادن ولی نتیجه اونی نشد که انتظار می رفت دوستام همه افت کردن ، منم خودم رو تونستم رو تراز های قبلیم نگه دارم . فقط خوبیش این بود نمودار ترازم از حالت ضربان قلبی در اومد یه خط صاف شد . :D
به نظر من اصلاً نمیشه رو سوالات کانون حساب باز کرد . من تو امتحانات فقط تست کنکور میزدم بعد وقتی این هفته رفتم سره جلسه کاملاً متوجه میشدم که سوالات اصلاً استاندارد نیست. اصلاً شباهتی به کنکور نداشت یه سری سوالات عتیقه که اصلاً نمیتونه محک خوبی باشه . اون قسمتی که سوالات کنکور بود تو آزمون من راحت حل میکردم ولی تست های تالیفیش ... . به همین خاطر الان مطمئن نیستم که این سوالات بتونه محک خوبی باسه کنکور باشه.
من وقتی یه مبحث رو میخونم مثلاً فیزیک بعد میرم تست میزنم . وقتی به نظر خودم مطلب رو خوب فهمیدم میرم تست های کنکور 85 تا 90 رو از خودم آزمون میگیرم بعد تموم تست ها رو خیلی راحت حل میکنم بعد میرم کانون همون مبحثی رو که کاملاً یاد داشتم و تموم تست های کنکور رو تونستم درس حل کنم 60 میزنم . 2 حالت بیشتر نداره یا سوالات استاندارد نیس یا مشکل از طرفه منه ؟ نمیدونم شما ها هم با این مشکل رو به رو بودین یا نه ؟

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

مشکل کانون همینه دیگه ...
یعنی خدای یه درسیم باشی بازم تو کانون لنگ میزنی...
انقد که میگن گزینه 2 گزینه 2 اینجوری نیست ..
من سوالای گزینه 2 مثلا فیزیکشو خیلی راحت حل میکنم اما سر فیزیک کانون که میشه اشکم در میاد ... اعصابم به هم میربزه شدید ...
نمیدونم مشکل از منه یا از سوالای کانون یا از جو امتحانی ؟؟؟؟؟
ولی من از یه مشاور میپرسیدم یارو میگفت سوالای کانون استانداردن ..
ولی بنظر من زیستای کانون خداییش خیلی خوبن .. قلقش دست باشه راحت 90 میزنی.. 100 رو نمیدونم چون تا حالا نزدم ..
اما کانون اعتماد به نفس منو شدید پایین اورده :(
من تو امتحانا یهو بریدم ... اصلا خوب درس نخوندم .. حتی کل درسارو برا امتحان تموم نمیکردم ... تست که هیچی ... :-< ترازم واقعا کشید پایین در حد 500 تا و اونجا ها ...
واقعا نا امید شدم .. آخه میگن آزمون جامع خیلی مهمه نه ؟؟؟؟ :O :(( :((

• لایک
بالا