• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نشريات زرد

• شروع کننده موضوع N.M
  • تاریخ شروع

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی
پاسخ : نشريات زرد

به نقل از نسترنگار :
خب الان یه سوالی؛ چرا میخواین سلیقه ی مردم رو عوض کنین؟ شاید یکی با خوندن این مجله ها آروم میشه و خستگی در میکنه. سلیقه رو که نمیشه عوض کرد که؟ :rolleyes:
کسی نمیخواد سلیقه ی مردم رو عوض کنه!
تنها یک مشت،انسان هستیم که داریم غیبت میکنیم!

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

به نقل از نیمچه :
کسی نمیخواد سلیقه ی مردم رو عوض کنه!
تنها یک مشت،انسان هستیم که داریم غیبت میکنیم!
آره! داریم غیبت نصف جمعیت جهان رو میکنیم! :)) :D
اشکال نداره مجله هایی که به نظرم زرد محسوب میشن رو نام ببرم!؟! :-/
پس فردا نگن از طرف یه جایی میخواستم یه جای دیگه رو خراب کنم!؟ ;;)
بگم!؟ بگم!؟ ;;)

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خب طبیعت انسان ها (انسان چیه زنا)ست که غیبت کنن پس طبیعیه که با خوندن همچین مجله هایی احساس رضایت بکنن. به نظر من مثل اینه که فارسی وان رو از پیرزنا بگیریم. ینی تا وقتی به کسی آسیب نزنه ایرادی نداره. غیبت کردن این مجله ها که عیب نداره که! :-"
خودم پیشدستی میکنم اسماشون رو بگم :D : خانواده سبز - راه زندگی - روزهای زنگی - خانواده - بازم هست؟

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

خب برایِ بالا رفتنِ سرانه ی مطالعه و خستگی در کردن خوبه ، اما بهتر نیست این سرانه با کتابا و مجله های درست حسابی تری بالا بره ؟؟ :D
بعد اینکه مطلبای این مجله ها با سطح تفکر مردم و دغدغه ی مردم و ... ـَم مرتبطه . جامعه ای که 50%ِ مجله هاش ( خوشبینانه ) درباره ی ازدواج فلان بازیگر و اینا باشه تفکر مردمُ سطحی میکنه ... :rolleyes:

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

بله درسته ولی فقط ایران نیست که! مثلا توی آمریکا مجله های hello, people،playboy ,weird رو در نظر بگیرین، جزو پرفروشترین مجله های آمریکا و انگلیس هستن و تنها چیزی که چاپ میکنن اینه که کدوم بازیگر چی کار کرد. همه ده عکس گرون قیمت دنیا هم به این مجله ها فروخته شده :D

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از نسترنگار :
بله درسته ولی فقط ایران نیست که! مثلا توی آمریکا مجله های hello, people،playboy ,weird رو در نظر بگیرین، جزو پرفروشترین مجله های آمریکا و انگلیس هستن و تنها چیزی که چاپ میکنن اینه که کدوم بازیگر چی کار کرد. همه ده عکس گرون قیمت دنیا هم به این مجله ها فروخته شده :D
خب تو همون کشورا مجله های اجتماعی / سیاسی و ... هم پرفروشن :D

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

دوستان اگه توی اون کشور ها هم هس دلیل بر این نیست که درس باشه... :D

این ُ که قبول دارن به هول قو ِ الاهی ؟

ببینین نسترن و نگار جان ، آسیب هایی که به جامعه میزنه ، توی طولانی مدته...

ینی فرهنگ ِ اون ملت ُ پایین میاره...( دقیقا همون حرفی که نرگس زد!)

اگه این زمان و انرژی و هزینه ای که برای نشریات ِ زرد صرف میشه ...

صرف یه مجله / مجله هایی بشه که بار ِ علمی و فرهنگیشون بالاتره... خیلی خیلی سطح فرهنگ اون جامعه رو بالا میاره... :D

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

به نظر من نشریه زرد نشریه ایه که کلا دنبال حاشیه است و اصلا به اصل نمی پردازه و فکر می کنم مردم چون کلا حاشیه رو خیلی بیشتر از متن دوست دارن دنبال این جور نشریه هان.
یه متن هایی توی زندگی خصوصی افراد مشهور سرک می کشه و...
و برای این که مردم کم تر دنبال این نشریه ها باشن به نظرم تنها راهش اینه که فرهنگ سازی کنیم
و از نشریه های صاف و صادق همه جور حمایت بشه و خود نشریه های صاف و صادق هم به متن هاشون جذابیت بدن، مثلا با تیتر های جالب..

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از Delaram95 :
و برای این که مردم کم تر دنبال این نشریه ها باشن به نظرم تنها راهش اینه که فرهنگ سازی کنیم
و از نشریه های صاف و صادق همه جور حمایت بشه و خود نشریه های صاف و صادق هم به متن هاشون جذابیت بدن، مثلا با تیتر های جالب..
خب به نظرِ من الان دولت نمياد از نشريه‌ي صاف و صادقي كه تيراژ و فروشش خيلي كمه حمايت كنه . از طرفيم كمتر روزنامه نگاري هست كه رغبت كنه مجله‌ي واقعاً خوبي بده بيرون .
پس از كجا بايد شروع شه ؟

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از نرگس² :
خب به نظرِ من الان دولت نمياد از نشريه‌ي صاف و صادقي كه تيراژ و فروشش خيلي كمه حمايت كنه . از طرفيم كمتر روزنامه نگاري هست كه رغبت كنه مجله‌ي واقعاً خوبي بده بيرون .
پس از كجا بايد شروع شه ؟

از خودمون شروع کنیم.
این قدر وارد حریم خصوصی دیگران نشیم.
ما خودمون مشکل داریم و نمی خوایم این رو بپذیریم که باید خودمون رو تغییر بدیم.

× نرگس: نتونستم نگم كه لايـــــك!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

خب معلومه تو کل دنیا این تفکر هنوز ازبین نرفته که هیچ حتی کم هم نشده،خب همینه دیگه وقتی تیتیر جنجالی بزنی همه جذب میشن،حتی توکه از مجله زرد متنفری،داری کیوسک روزنامه فروشی رو دید میزنی که یهو چشت به یه تیتر میفته به این درشتی:ایکس با ایگرگ ازدواج کرد...یامثلا ایکس رف تیم فلان...ودرواقع اصن اینا دروغن مثلا باهم فیلم بازی کردن بعد میگن ازدواج کرد یا مثلا گفته من به رنگ فلان علاقه دارم گفتن رف فلان تیم پس،ولی توهم که تیزهوش یه مملکتی از مجله زدم متنفری ناخوداگاه سرتو برمیگردونی ومیخونی این تیترو،بعد چون تیزهوشی گول نمیخوری بخریش :-"میگی دروغه ولی آیا بقیه هم همین کارو میکنن؟معمولا نه،خصوصا اگه ازرو بیکاری درحال دیدزنی کیوسک روزنامه فروشی باشن،به هرحال این همه جای دنیا هس وراهکاریم نداره،تنها راهکارش انتشار مجلات خوب وباکیفیت بالاس که مطالب علمی،اجتماعی،اقتصادی وسیاسی رو ساده وقابل فهم واسه اکثر جامعه وباچاشنی طنز(مثل دانستنیها)بالا بره

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

اما به نظر من همه اين طور به اين تيترا جذب نميشن. بستگي به سطح دغدغه هاي طرف داره. واقعا اين که فلان بازيگر از بهمان فوتباليست 5 تا بچه دارد، براي همه چذابه؟!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از نرگس² :
اما به نظر من همه اين طور به اين تيترا جذب نميشن. بستگي به سطح دغدغه هاي طرف داره. واقعا اين که فلان بازيگر از بهمان فوتباليست 5 تا بچه دارد، براي همه چذابه؟!
نه دراون حد جذاب نیس که مجله رو بخرن،ولی دراون حد هست که سرشونو برگردونن بخوننش؟
خب بله واسه یه آدمی که از سر بیکاری میاد کیوسک رو دید میزنه اگه جذابم نباشه واسه وقت پرکنی میخرتش که سرش گرم شه
دقیقا بزرگترین فرق مجله های زرد با بقیه مجله ها هم همینه که شما مثلا برای خریدن داستان(مثال میزننم فقط قصدم تبلیغ نیس)میرین کیوسک،ولی مجله زرد(مثلا خانواده سبز)شمارو تحریک میکنه که بخرینش

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

اين به خاطر اينه ک معمولا تيترا و جلد مجله هاي بهتر شايد ضعيف تر از زرداس. اما مهم تر از اون سطح سليقه خواننده س.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از نرگس² :
اين به خاطر اينه ک معمولا تيترا و جلد مجله هاي بهتر شايد ضعيف تر از زرداس. اما مهم تر از اون سطح سليقه خواننده س.
خب قاعدتا برای عامه مردم که فقط میخوان سرگرم شن،مجله نجومی که همه حرفاش تخصصیه به درد نمیخوره،هرچند جلدای مجلات نجوم وتیتراش خیلی قوین(همیشه تو نجوم چیزایی پیدا میشن که باهاش تیتیر جنجالی زد اما خب مثلا برای یه نفر که ازفیزیک چیز زیادی نمیدونه اینکه نوترینو ها سریع تر از نور حرکت کردن،خیلیم جنجالی وجذاب نیست)

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

من عادت دارم جفت پا بپرم وسط بحث...ناراحت نشین لطفن
نشریات زرد نشریات عامه پسندی ان که به قول خودتون فقط به حاشیه میپردازن و مطالبشون عمدتن در مورد زندگی اون بازیگرو طالع بینیو اینجور چیزاست..کلن چیزای سرگرم کننده برای مردم عادی.منظورم از عادی اینه که برای فهمیدن مطالبشون نیازی به دانش و تحصیلات دانشگاهی و..نباشه.
ولی مجله هایی مث نجوم که یلدا مثال زد برای همه مردم جالب نیستن...من خودم ترجیح (؟) میدم برم یه زرد بخرم تا اینکه برم یه مجله ای بخرم که هیچی ازش نفهمم(منظورم نجوم نیستا...)

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از جنا :
من عادت دارم جفت پا بپرم وسط بحث...ناراحت نشین لطفن
نشریات زرد نشریات عامه پسندی ان که به قول خودتون فقط به حاشیه میپردازن و مطالبشون عمدتن در مورد زندگی اون بازیگرو طالع بینیو اینجور چیزاست..کلن چیزای سرگرم کننده برای مردم عادی.منظورم از عادی اینه که برای فهمیدن مطالبشون نیازی به دانش و تحصیلات دانشگاهی و..نباشه.
ولی مجله هایی مث نجوم که یلدا مثال زد برای همه مردم جالب نیستن...من خودم ترجیح (؟) میدم برم یه زرد بخرم تا اینکه برم یه مجله ای بخرم که هیچی ازش نفهمم(منظورم نجوم نیستا...)
همون دیگه،اگه اون مجله تخصصی هم مطالبشو در سطحی مطرح کنه که همه(مثلا یه نفر باتحصیلات راهنمایی)بفهمن،هم نشریات زرد طرفدارشون کمتر میشه هم سرانه مطالعه میره بالا

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

مجله‌ي تخصصي اتفاقاً به نظرم بايد تخصصي باشه. مجله نجوم بايد اونقد علمي باشه! منظور من مجله‌هاي تخصصي نبود؛ مجله‌هايي بود كه مثلاً اجتماعي يا هنري و ايناعن و پتانسيل جذب نگاه مردمم دارن/.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از نرگس² :
مجله‌ي تخصصي اتفاقاً به نظرم بايد تخصصي باشه. مجله نجوم بايد اونقد علمي باشه! منظور من مجله‌هاي تخصصي نبود؛ مجله‌هايي بود كه مثلاً اجتماعي يا هنري و ايناعن و پتانسيل جذب نگاه مردمم دارن/.
خب مگه چه اشکالی دراه یه مجله تخصصی یه بخشیش هم درسطح مردم عادی باشه؟آخه اگه فقط تخصصی باشه وبقیه چیزی ازش نفهمن مردم از علم زده میشن

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

مجلّه‌ي تخصصي به نظر من بار علميش مهم تره. شايد افرادي توش مقاله بدن كه استاد دانشگاه و فلان و بهمان باشن و خلاصه سطحش بالا باشه.
اما مي‌شه مجله‌هايي مث دانشمند و دانستني‌ها، يا سرزمين من بيشتر و قوي‌تر شن. مجلّه‌هايي كه مطلباي تخصصيُ در حد مخاطب عمومي گفته باشن.

بالا