• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودکشی !

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : خودکشی !

به نقل از prabd.chess :
اهان...ببين تو باز ميگي شبيه حيوونا...ولي خيلي زيركانه فقط داري حرف قبليتو يعني خوب و بد رو تكرار ميكني...ببين من خودم نهيليست انفعالي نيستم(نهيليست فعال هستم)اما ميگم عقيدشون با منطق نه رد ميشه و نه اثبات

یه سوال اساسی الان تو بر این باوری که بودن من با نبود من فرقی ناداره دیگه ؟ درسته؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

اينجا با يه دوراهي مواجه ميشيم كه البته لازم نيست حتما به يكي از اين راه ها بريم...راه اول:انسان خا بر روي نياز هايشان زندگي ميكنند
راه دوم:انسان و زندگيش را عقايدش ميسازد
بستگي داره مبناتو كدوم راه بگيري
........
عزيز من كي گفته من اينو ميگم؟...اون جمله ي اساسي نهيليسم انفعالي است...نهيليسم فعال خود مكتب ميسازد...ارزش ها و ضد ارزش هاي زندگيش را خود تبيين ميكند...

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من راه دومو ترجیح میدم

من از تو الان یه چیزی میپرسم تو کامل توضیح بده:
الان نظر تو در مورد خودت و زندگی پیرامونت چیه؟

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از no one :
من راه دومو ترجیح میدم

من از تو الان یه چیزی میپرسم تو کامل توضیح بده:
الان نظر تو در مورد خودت و زندگی پیرامونت چیه؟
در حال حاضر تداعي ازاد من از اطرافم و حتي خودم پوج است...
خب منم دوست دارم 2 رو بقبولم اما روانشناسي ميگه اولي

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

خب شما بگید چرا فکر می کنید خودتون پوچید!؟ هر آدمی اگه بخواد می تونه از پوچی در بیاد!
می تونید عاشق شید
می تونید یه هدف عالی واسه خودتون رسم کنید و براش تلاش کنید
.
.
.
.
یا هر چیزی که باعث ورود امید به زندگی تون میشه!

د رضمن هر کس مس تونه با توجه به سرنوشتمون می تونیم زندگی مونو بسازیم میتونیم با عقایدمون یه زندگی رو عوض کنیم!
در مورد من رخ داده کسایی بودن که من خیلی دوستشون داشتن و دارم و باعقایدشون باعث تغییر مسیر زندگیم شدم
من همیشه وقتی همچین احساساتی بهم دست میده سعی می کنم خلافشو عمل کنم نه به خاطر اینکه راحتتره بلکه می خوام حال سرنوشتو بگیرم بگم من اینجام و هر کاری بخوام می کنم راهمو خودم و عقایدم میسازه

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از no one :
خب شما بگید چرا فکر می کنید خودتون پوچید!؟ هر آدمی اگه بخواد می تونه از پوچی در بیاد!
می تونید عاشق شید
می تونید یه هدف عالی واسه خودتون رسم کنید و براش تلاش کنید
.
.
.
.
یا هر چیزی که باعث ورود امید به زندگی تون میشه!

د رضمن هر کس مس تونه با توجه به سرنوشتمون می تونیم زندگی مونو بسازیم میتونیم با عقایدمون یه زندگی رو عوض کنیم!
در مورد من رخ داده کسایی بودن که من خیلی دوستشون داشتن و دارم و باعقایدشون باعث تغییر مسیر زندگیم شدم
من همیشه وقتی همچین احساساتی بهم دست میده سعی می کنم خلافشو عمل کنم نه به خاطر اینکه راحتتره بلکه می خوام حال سرنوشتو بگیرم بگم من اینجام و هر کاری بخوام می کنم راهمو خودم و عقایدم میسازه
اينجا بحثي كه پيش مياد اينه كه ما دنبال حقيقتيم يا دنبال راهي فلسفي-عقلاني براي نفي خودكشي...به ناخوداگاهت رجوع كن و ببين واقعا قصدت كدومه...

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
اينجا بحثي كه پيش مياد اينه كه ما دنبال حقيقتيم يا دنبال راهي فلسفي-عقلاني براي نفي خودكشي...به ناخوداگاهت رجوع كن و ببين واقعا قصدت كدومه...

من کاملا دنبال حقیقتی هستم که منطقم و قلبم با هم اونو قبول کنن! نه دنبال حقیقتی که بقیه میگن!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از no one :
من کاملا دنبال حقیقتی هستم که منطقم و قلبم با هم اونو قبول کنن! نه دنبال حقیقتی که بقیه میگن!
و دو راهي بعدي!:اين كه ما بگيم من در حرف ديگران شك ميكنم تا جواب جواب خودم باشد يا اينكه ميگويم لزوما عكس حرف بقيه درست است...به نظرم داري به دومي ميپردازي

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

نه من اول به حرف طرف مقابل فکر می کنم بعدش با عقاید خودم می سنجم اگه درست بود سعی می کنم اصلاح کنم و اگه نه اگه برام طرف مقابل مهم باشه سعی می کنم کمکش کنم تا راه درستو پیدا کنه(البته راه بهتر نمیشه گفت درست)

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از no one :
نه من اول به حرف طرف مقابل فکر می کنم بعدش با عقاید خودم می سنجم اگه درست بود سعی می کنم اصلاح کنم و اگه نه اگه برام طرف مقابل مهم باشه سعی می کنم کمکش کنم تا راه درستو پیدا کنه(البته راه بهتر نمیشه گفت درست)
نميگم دروغ ميگي اما خيلي وقتا انسان حتي نميدونه حرف خودش چيه...ما تو روانشناسي داريم كه من از تو به ناخوداگاهت نزديكترم :O...نميگم روانشناسي كامله اما بالاخره الان كه تاپيك تو انجمن روانشناسيه!...
در هر حال...ببين...تو داري به من ميگي ميتونم انگيزه پيدا كنم براي زندگي...جواب من فقط يه چيزه:اگه زندگي را خق يافتم ميمانم و اگر نه ميروم :)

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
نميگم دروغ ميگي اما خيلي وقتا انسان حتي نميدونه حرف خودش چيه...ما تو روانشناسي داريم كه من از تو به ناخوداگاهت نزديكترم :O...نميگم روانشناسي كامله اما بالاخره الان كه تاپيك تو انجمن روانشناسيه!...
در هر حال...ببين...تو داري به من ميگي ميتونم انگيزه پيدا كنم براي زندگي...جواب من فقط يه چيزه:اگه زندگي را خق يافتم ميمانم و اگر نه ميروم :)

ولی من میگم اگه یه آدم یه انگیزه پیدا کنه اون انگیزه حقیقت وجودش میشه من الان یه سر به پروفیالت زدم همش نوشتی مرگ مردن از سرزمین مردگان
من یه زمانی واقعا قصد داشتم راحت شم خیلیم دور نبود 6 7 ماه پیش ولی الان وقتی فکر میکنم می تونم واسه راهم یه انگیزه یه حقیقت پیدا کنم همین کافیه! وقتی من میتونم حرکت کنم تا بهترین شم چرا درجا بزنم!

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

تو همش داری میگی به پوچی رسیدم ولی آدمی که به پوچی رسیده نمیتونه بخنده یا حتی یاد و خاطره خوشی از کسی داشته باشه
آدمی که به پوچی برسه نمی تونه عاشق بشه
حتی اگه در ظاهر ابراز ناراحتی بکنه
پس این دروغه که بعضیا میگن به پوچی رسیدم
اینو میگن چون هنوز به اون چیزایی که باید نرسیدن
و تقصیرو گردن دنیا میندازن
تو همین دنیا که شما فک میکنی همه چی توش پوچه آدماییم بودن که به معنای واقعی خوشبخت شدن
آدمایی که هم خدا رو دوست داشتن هم خودشونو
زندگی کردنو لذت بردن
همه اون وسایلی که اونا رو به خوشبختی رسونده در دسترس این جور آدمام هست ولی اینا از روی عناد با خودشون یا خدا،
یا حتی به خاطر عدم شناخت درست از این دو،یا فکر غلط،از این وسایل برای رسیدن به سعادت استفاده نمی کنن
تو داری میگی به پوچی رسیدم
پس چطور عاشق شدی؟
چطور میای از خاطراتت میگی؟
تو که به پوچی رسیدی چطور توی پروفایلت نوشتی میخوای بری دانشگاه و فلسفه بخونی؟
هدف برای آدماییه که تو دنیا امید دارن این طور آدما به پوچی نمی رسن
اینم که میگی ممکنه کسی به خاطر مسایل اعتقادی یا بی انگیزگی خودکشی کنه
دلیلش همینه
یه چیزیایی تو دنیا هست که باید بتونیم اونا رو بفهمیم تا انگیزه پیدا کنیم واسه زندگی
چطور یه همچین خدای بزرگی داریو میگی من واسه زندگی انگیزه ندارم
اگه حتی یه لحظه به خدایی که داره صدات میکنه جواب بدی عاشقش میشی انقد که دیگه
جای خالی تو زندگیت نمیمونه که به کس دیگه ای عشق بورزی! (;
میگی مسایل اعتقادی
اونم جواب داره!
آدمی که ایمان قوی نداشته باشه به همچین نتیجه ای میرسه
اینو که میگم برای این نیست که ناراحتت کنم یا توهین یا هر چیز دیگه...
اینکه تا حالا کسی نتونسته جوابتو بده یا در مقابل منطقت کم نیاره دلیل این نیست که حقیقت وجود نداره
شاید تو نمی خوای قبولش کنی
شایدم از اونی که باید نپرسیدی
مثلا همون بحثی که تو تاپیک ایمان راه انداخته بودی
معلومه که یه سری بچه که اطلاعات کافی ندارن نمیتونن کمکت کنن
حتی معلم دینی هم نمی تونه جوابتو بده
وگرنه سوالی که پرسیده بودیو جویا شدم جواب داره
این احساس پوچیم که داری میگی همه تجربش کردن پس فک نکن بقیه نمی فهمن چی میگی

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از Lovesky :
تو همش داری میگی به پوچی رسیدم ولی آدمی که به پوچی رسیده نمیتونه بخنده یا حتی یاد و خاطره خوشی از کسی داشته باشه
آدمی که به پوچی برسه نمی تونه عاشق بشه
حتی اگه در ظاهر ابراز ناراحتی بکنه
پس این دروغه که بعضیا میگن به پوچی رسیدم
اینو میگن چون هنوز به اون چیزایی که باید نرسیدن
و تقصیرو گردن دنیا میندازن
تو همین دنیا که شما فک میکنی همه چی توش پوچه آدماییم بودن که به معنای واقعی خوشبخت شدن
آدمایی که هم خدا رو دوست داشتن هم خودشونو
زندگی کردنو لذت بردن
همه اون وسایلی که اونا رو به خوشبختی رسونده در دسترس این جور آدمام هست ولی اینا از روی عناد با خودشون یا خدا،
یا حتی به خاطر عدم شناخت درست از این دو،یا فکر غلط،از این وسایل برای رسیدن به سعادت استفاده نمی کنن
تو داری میگی به پوچی رسیدم
پس چطور عاشق شدی؟
چطور میای از خاطراتت میگی؟
تو که به پوچی رسیدی چطور توی پروفایلت نوشتی میخوای بری دانشگاه و فلسفه بخونی؟
هدف برای آدماییه که تو دنیا امید دارن این طور آدما به پوچی نمی رسن
اینم که میگی ممکنه کسی به خاطر مسایل اعتقادی یا بی انگیزگی خودکشی کنه
دلیلش همینه
یه چیزیایی تو دنیا هست که باید بتونیم اونا رو بفهمیم تا انگیزه پیدا کنیم واسه زندگی
چطور یه همچین خدای بزرگی داریو میگی من واسه زندگی انگیزه ندارم
اگه حتی یه لحظه به خدایی که داره صدات میکنه جواب بدی عاشقش میشی انقد که دیگه
جای خالی تو زندگیت نمیمونه که به کس دیگه ای عشق بورزی! (;
میگی مسایل اعتقادی
اونم جواب داره!
آدمی که ایمان قوی نداشته باشه به همچین نتیجه ای میرسه
اینو که میگم برای این نیست که ناراحتت کنم یا توهین یا هر چیز دیگه...
اینکه تا حالا کسی نتونسته جوابتو بده یا در مقابل منطقت کم نیاره دلیل این نیست که حقیقت وجود نداره
شاید تو نمی خوای قبولش کنی
شایدم از اونی که باید نپرسیدی
مثلا همون بحثی که تو تاپیک ایمان راه انداخته بودی
معلومه که یه سری بچه که اطلاعات کافی ندارن نمیتونن کمکت کنن
حتی معلم دینی هم نمی تونه جوابتو بده
وگرنه سوالی که پرسیده بودیو جویا شدم جواب داره
این احساس پوچیم که داری میگی همه تجربش کردن پس فک نکن بقیه نمی فهمن چی میگی
بچه ها همچنان تاکید میکنم این تاپیک مرتبط با روانشناسی است نه مسائل اعتقادی و فلسفه :-"
بی ایمانی=>شک=>تغییر=>تکامل
و خداوند 0 و 1 را افرید...عزیز من خب پوچی هم درجاتی داره...بعد هم تو از کجا میدونی داستان هایی که من میگم واقعین؟...شاید داستان یکی از دوستان عاشقم باشه(دور و بر کم عاشق نیست!)...اصلا ربطی نداره...
همچنان سر حرفم هستم...تا وقتی دنبال حقیقت نباشین بلکه دنبال یه نتیجه گیری خاص باشین(مانند وجود خدا یا نفی خودکشی)نمیتونیم بحث رو با منطق پیش ببریم...

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از prabd.chess :
بچه ها همچنان تاکید میکنم این تاپیک مرتبط با روانشناسی است نه مسائل اعتقادی و فلسفه :-"
بی ایمانی=>شک=>تغییر=>تکامل
و خداوند 0 و 1 را افرید...عزیز من خب پوچی هم درجاتی داره...بعد هم تو از کجا میدونی داستان هایی که من میگم واقعین؟...شاید داستان یکی از دوستان عاشقم باشه(دور و بر کم عاشق نیست!)...اصلا ربطی نداره...
همچنان سر حرفم هستم...تا وقتی دنبال حقیقت نباشین بلکه دنبال یه نتیجه گیری خاص باشین(مانند وجود خدا یا نفی خودکشی)نمیتونیم بحث رو با منطق پیش ببریم...

فرض کت من دنبال حقیقتم!! واقعا می خوام بدونم هدفت از این پوچی، تاپیک یا هر چیز دیگه چیه؟
اصلا برام عجیب شده که یه سمپادی یه انسان چرا بیاد همه چیز اطراف خودشو به پوچی میل بده؟
فقط از اید مسیر نیس که میتونی تکامل پیدا کنی میتونی ایمان داشته باشی بعد بقین پیدا کنی و اونقد راسخ باشی که تکامل پیدا کنی

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از no one :
فرض کت من دنبال حقیقتم!! واقعا می خوام بدونم هدفت از این پوچی، تاپیک یا هر چیز دیگه چیه؟
اصلا برام عجیب شده که یه سمپادی یه انسان چرا بیاد همه چیز اطراف خودشو به پوچی میل بده؟
فقط از اید مسیر نیس که میتونی تکامل پیدا کنی میتونی ایمان داشته باشی بعد بقین پیدا کنی و اونقد راسخ باشی که تکامل پیدا کنی
ایمان و سپس یقین؟...هه...حاضرم در حال انجام کارم زیر نور افتاب عرق بریزم تا اینکه در زیر سایه ی درخت بخوابم...
تاپیک رو من نزدم...هنوزم میگم بحث تاپیک این نیست...دیگه در مورد این موضوع اینجا بحث نمیکنم

do0riis

کاربر فوق‌فعال

بچه ها یه سوال:
چرا ما بچه های سمپاد بیشتر از بچه های دیگه به خودکشی فکر میکنیم؟
(بچه های دیگه هم بهش فکر میکنن ولی مثلا تو 17 یا18 سالگی اما ما بیشتر(80٪) توی 12 تا 15 سالگی بهش فکر میکنیم؟
واقعا چرا؟ :-?

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

به نقل از do0riis :
بچه ها یه سوال:
(بچه های دیگه هم بهش فکر میکنن ولی مثلا تو 17 یا18 سالگی اما ما بیشتر(80٪) توی 12 تا 15 سالگی بهش فکر میکنیم؟
فکر کنم بخاطر درک بالامونه :D
چون ميفهميم اوضاع بد هست
چون ميدونيم چه بدبختي هايي وجود داره
فکر کنم البته :-?

do0riis

کاربر فوق‌فعال

به نقل از no one :
اتفاقا بیشتر از همه یه سمپادی به پوچی میرسه.

backslash

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از do0riis :
بچه ها یه سوال:

فکر به خود کشی بیشتر علائم افسردگیه...یا ناراحت بودن از چیزی...
ما سمپادیا شاید چون توقع بیشتری ازمون میره و تو فشار بیشتری هستیم خستگیمون (روحی) هم بیشتر باشه
بخاطر همین بعضی وقتا بش فکر کنیم.... :-?

do0riis

کاربر فوق‌فعال

به نقل از backslash :
فکر به خود کشی بیشتر علائم افسردگیه...یا ناراحت بودن از چیزی...
ما سمپادیا شاید چون توقع بیشتری ازمون میره و تو فشار بیشتری هستیم خستگیمون (روحی) هم بیشتر باشه
بخاطر همین بعضی وقتا بش فکر کنیم.... :-?

نه اصلا.چون من کسی ازم انتظار هم نداشته باشه خودم دنبال علم و درسم.
من منظور خودکشی که عاملش یه مسله ی اجتماعی بود نه عامل درسی(امیدوارم متوجه شده باشی که چی میگم)

• لایک
امتیازات: SHINE
بالا