• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دیوونه شدم !!!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
سلام.

اعصابم خورد شده. تا چند وقت پیش از تجربی متنفر بودم همچنین از پزشکی. ولی الآن احساس میکنم خوشم اومده. نمیدونم آینده سراغ چه رشته ای برم . میترسم یه انتخابی بکنم که بعدا" پشیمون بشم.

من الآن سومم و رشتم ریاضیه به نظرتون ارزششو داره تجربی بخونم ؟ من بین رشته های زیر موندم :

1- فیزیک
2- ریاضی
3- پزشکی و بعدش آنکولوژی

و چند انتخاب دیگه. یکی بیاد منو راهنمایی کنه ~X(

Elizabeth

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
پاسخ : دیوونه شدم !!!

منم با همين مشكل مواجه شدم..
اما دقيقا بر عكس شما!
دوم تجربي ام ..
اما احساس مي كنم رياضي فيزيك بهتره ..و فك مي كنم فيزيك از زيست قشنگتره!
و واقعا نمي دونم تغيير رشته بدم يا نه ..
علاقه ام به خاطر تلقينه يا نه ..

parnian.d

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزنگان1 بندرعبّاس
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

تنها چیزی که باید بخونی زیست دوم و سومه اگه بخوای تغییر رشته بدی. این ریسک هم فقط در صورتی عاقلانه ست که درسای دوم رو خیلی خوب یاد گرفته باشی و عمومی ها رو خوب خونده باشی و تابستون بتونی وقتت رو بذاری رو زیست دو و سه!

kimia molla

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فَرزانِگان
شهر
گـنـبـد کـاووسـ

وای
من الان اولم و به شدت از پزشکی متنفرم
ینی ممکنه منم سال سوم یهو به پزشکی علاقه مند شم؟
واسه این که برم ریاضی با خیلیا مخالفت کرده م ها
ترسیدم :-s

baby girl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندواب
مدال المپیاد
ندارم ولی خواهم داشت.....
دانشگاه
انشاالله صنعتی شریف
رشته دانشگاه
هوافضا

سلام.من دوم ریاضیم ???اگه نظر منو بخوای.ریاضی بهتره چون تنوع رشته به درد بخور توش بیشتره =))در ضمن رشته هاش پر درامد تره X-(البته مونده به علاقه :-<یه لحظه از ته قلب فک کن دکتری #S-:ببین میتونی مشکلاتشو تحمل کنی.مثلا شبا بجای اینکه پیش خانوادت باشی تو بیمارستان شیف بشی *-:بالاخره به یه نتیجه ی خوب میرسی 8->اگه نرسیدی بگو تا یه راه حل دیگه بگم :-? #-o :-ss :-< :-s h-: :-$

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بهتره برید رشته های مختلف رو از نزدیک ببینید. خود من رفتم بیمارستان و بخش های مختلفش رو دیدم همچنین رفتم کلینیک دندانپزشکی همچنین سر یه شرکت ساختمونی واسه مهندسی ..........

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

این مشکلیه که خیلیا دارن..ولی اگه فک میکنین هنوز دیر نشده برین اون رشته ای که میخواین
من خودم الان پیش ریاضی ام همین چند وقت پیش متوجه شدم اگه انسانی هم بودم خوب بود ولی خب دیره..

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

نیازی به ایجاد تاپیک جدید نبود!میتونستین مشکلتونو همینجا مطرح کنین!

به نظر من اگه واقعاً به رشته ی تجربی علاقه دارین،تغییر رشته بدین!
مهم نیست که چه اتفاقی میفته،مهم اینه که شما به اون چیزی که دوس دارین میرسین!

pegah.nodet

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
حسابداری - Finance

به نقل از H O S E I N :
سلام.

اعصابم خورد شده. تا چند وقت پیش از تجربی متنفر بودم همچنین از پزشکی. ولی الآن احساس میکنم خوشم اومده. نمیدونم آینده سراغ چه رشته ای برم . میترسم یه انتخابی بکنم که بعدا" پشیمون بشم.

من الآن سومم و رشتم ریاضیه به نظرتون ارزششو داره تجربی بخونم ؟ من بین رشته های زیر موندم :

1- فیزیک
2- ریاضی
3- پزشکی و بعدش آنکولوژی

رو چه حسابی یهو حس کردین خوشتون اومده؟!! خام نشینا! نیاین تجربی!(الان معلومه خیلی زخم خوردم که اینجوری میگم؟!)
هرکی میاد تجربی به عشق 3تا رشته اصلیش میاد که از بین همینا هم طرفدارا پزشکی بیشتر از بقین درحالیکه گنجایش واقعا محدوده. ینی شما باید حداقل 11ماه اینا کل توان و اعصاب و انرزیتو بذاری تا شاید یه جای خوب پزشکی قبول شی! و کاملا ریسکه! چون شما ریاضی ای و اگه به عشق این رشته بیای تجربی و نتونی رتبه لازمو بدست بیاری، امکان داره یه رشته دیگه رو بخونی و اینجوری دیگه همیشه حسرت بخوری! چون تو پزشکی ظرفیتا واقعا کمه. مگراینکه راضی باشی هر شهری قبول شدی بری
اما تو ریاضی با یه تلاش معقول، میشه به یه رشته متوسط و خوب رسید!
ببینید اگه احساستون خیلی منطقی نیست الکی ریسک نکنید. چون اون پشیمونی بعدش خیلی بده
اما اگه واقعا فقط و فقط پزشکی میخواینو واستونم مهم نیست حتما فلان داشگاهو فلان شهر باشه، 2تا کتاب زیست جوری نیست که نشه خودتونو برسونید
ببینید واقعا این پتانسیلو دارین واسه علاقتون درحد خیییلی شدیدی بچسبین به درسو اینا یا نه.و اگه مثلا سال اول نتیجه نگیرین بازم این علاقه درحدی هست پشت کنکور بمونین؟ یا یه رشته دیگه رو میرین که دوست ندارین(این حالت بدترین مدل ممکنه)؟
اینجا اصلا احساسی تصمیم نگیرین!

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

درس هايي که تو دانشگاه بايد بخوني ديدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟
درس ها بايه يا تخصصي هاش
اگه علاقه ات اونقدر شديده که اونارو ميخواي بخوني و تحمل سختي هاشو داري برو
اما استعدادت تو تجربي کششت تو زيست همه ي اينارو بايد در نظر بگيري
نميدونم اما فکر کنم اين يه علاقه زود گذره کسي که مطمئن بودده رياضي دوست داره
آخه يهو چرا اينقدر علاقه بيدا کرده به بزشکي؟؟؟؟؟؟؟؟ :O

Shayan.Hashemi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان علامه حلي٣
شهر
تهران

به نقل از H O S E I N :
سلام.

1- فیزیک
2- ریاضی
3- پزشکی و بعدش آنکولوژی

اگر واقعا" مطمئنی که دوست داری بری تجربی و میتونی زیستو خوب و سریع یاد بگیری و پشتکار لازمو داری تغییر رشته بده...

s.l.v.n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
نقره زیست شناسی
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

یعنی تو موندی که این احساس کاذبه یا نه خوب اینو فقط یک جور میشه فهمید یک بار برو سر کلاس زیست ببین اگه حوصلت سر رفت یعنی که کاذب بوده اگه نه مشتاق شدی بدون کهدر موقع انتخاب رشته خوب تصمیم نگرفتی و درباره زیست خوب تحقیق نکردی
البته نه با یک جلسه

amir 777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان

یادش به خیر یاد روزهایی که حال تو را داشتم افتادم پیش خودم چه رویاهایی داشتم من الان سوم تجربیم و اگه بخوام یه ارزو بکنم مطمئنا ارزو میکنم زمان به عقب برگرده و میرم ریاضی این چیز ها شوخی بردار نیست که از روی احساس بخوای نتیجه بگیری فقط برای این که بدونی پزشکی چطوریه کافی بری یادگار ماندگار قلمچی را ببینی برای پزشکی پایین ترین تراز 5800 هست در حالی که تو با این تراز میتونی توی ریاضی یه رشته عالی تو یک دانشگاه عالی بخونی پزشکی خوندن کار هرکسی نیست

backslash

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از amir 777 :
پزشکی خوندن کار هرکسی نیست
البته توی ریاضی هم 5800زدن کار خیلی اسونی نیست
ولی به نظر من برو دنبال رشته ی مورد علاقت بعد با یه مشاور مشورت کن ببین بت چی میگه
اولویتت رو بذار روی رتبه ی بالا که انتخاب رشته هات محدوود نشه :D

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---&gt; بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

مسلما هر دورو بدلايلي دوست داري حالا ببين كدوم دليلت انساني تره خدمته بيشتري به مردم ميتونه بكنه بعد تصميم بگير اگه دنباله ايني كه كنكور واست راحت باشه هيچي نري سنگين تره ادم يا يه چيو دوست داره يا نه اگه داره كه در حد توان تلاش ميكنه يا قبول ميشه يا نه اينكه بگي برم رياضي چون قبولي راحت تره جاي تاسف داره بسي اينهمه انتقاليه تجربي تو پيشه موفقم ميشن
در ضمن رشته ي تخصصيم كه دوست داري فوقه عاليه چه از لحاظه انساني و چه تو بعده پژوهشي
من بچه درس خوني نيستم امكانه قبول نشدنمم هست ولي حاضر نيستم چيزيو كه دوست ندارم بخونم حتي اگه به قيمته اين باشه كه چنسال پشته كنكور باشم يا ادم چيزيو كه دوست داره بايد بخونه يا نخونه اين برا دوستاي بالايي

phd behnoud

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frzangan....
شهر
ilam ne3fe jahan

به نقل از amir 777 :
یادش به خیر یاد روزهایی که حال تو را داشتم افتادم پیش خودم چه رویاهایی داشتم من الان سوم تجربیم و اگه بخوام یه ارزو بکنم مطمئنا ارزو میکنم زمان به عقب برگرده و میرم ریاضی این چیز ها شوخی بردار نیست که از روی احساس بخوای نتیجه بگیری فقط برای این که بدونی پزشکی چطوریه کافی بری یادگار ماندگار قلمچی را ببینی برای پزشکی پایین ترین تراز 5800 هست در حالی که تو با این تراز میتونی توی ریاضی یه رشته عالی تو یک دانشگاه عالی بخونی پزشکی خوندن کار هرکسی نیست
[/quot ^-^
میمشخــــــــــــــید کی با تراز 5800 یه رشته عالی قبول شد - باو بیخیل هر رشته ای سختیای خودشو داره

1373720

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان قم
شهر
قم

به نظر من ببینین واقعا کدومو دوست دارین؟ شاید یه مشاور خوب بتونه بهتون کمک بکنه.
اگه ارادتون قوی باشه همه چی حله! من سوم ریاضیم. یکی تو کلاس ما هست که 2 ساله جهشی خونده. البته یه سالش دوم دبیرستان بوده! از اول اومده سوم ریاضی! بعدشم می خواد تغییر رشته بده و چهارمو تجربی بخونه!!! البته امسال می خواد کنکور سراسری هم شرکت کنه!!!!!!

بالا