• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بچه های کامپیوتری!

pedarmasih

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli
شهر
tehran
پاسخ : بچه های کامپیوتری!

به نقل از ROZHIN kocholoo :
من دومم(د) و برنامه نویسی را یکم بلدم
شما فکر میکنید میتونم خودمو برسونم؟ [-o<
و بهتر از کجا شروع کنم (لازمه که بیرون کلاس برم)
خوب باید الگوریتمت خیلی خوب باشه ، کد نویسی رو میشه گفت تقریبا کاری نداره چون همش بر پایه الگوریتم ـه ولی به زبون دیگه :)
کلاس بری خوبه ولی اگه خودت بخونی و بتونی متوجه شی ، زودتر پیشرفت میکنی :)

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

نه به غیر از ایشان کسان دیگری هستند ولی کلا عضو نیستند ولی اگه بهشون بگم عضو میشن.

T4R4N3H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان

تا اونجایی که من میدونم کد المپیاد با کد زدنای دیگه فرق میکنه چون خیلی ایده میخواد و از اینجور حرفا و ولی اگه دوست داشته باشی خیلی کاره فانیه من خودم از توی سایتا یاد گرفتم cplusplus.com برا یادگیری خیلی خوبه acm.sgu.com و ace.delos.com/usacogate هم برای تمرین کردن البته این آخریه یه سری جزوه هم داره که خیلی مفیدن
پ.ن: projecteuler برای تمرین کردن برای مرحله 3 خیلی خوبه topcoder هم یه سری جزوه داره

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از T4R4N3H :
تا اونجایی که من میدونم کد المپیاد با کد زدنای دیگه فرق میکنه چون خیلی ایده میخواد و از اینجور حرفا و ولی اگه دوست داشته باشی خیلی کاره فانیه من خودم از توی سایتا یاد گرفتم cplusplus.com برا یادگیری خیلی خوبه acm.sgu.com و ace.delos.com/usacogate هم برای تمرین کردن البته این آخریه یه سری جزوه هم داره که خیلی مفیدن
پ.ن: projecteuler برای تمرین کردن برای مرحله 3 خیلی خوبه topcoder هم یه سری جزوه داره
یه منبع خوب برای C++ معرفی شده که خیلی عالیه :)
کتاب دیتل و دیتل خیلی عالیه :)
تمرینات داره ، سوالات المپیادی داره
متاب پورپاک هم خوبه
به نظرم جزوه ـی که سایت تبیان گذاشته هم میتونه کمک کنه
یه سوال :
کد زدنش چه فرقی میکنه ؟ :-s

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ببخشید متاب چیه؟ ;))

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

Xam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان!

سلام بچه ها !
من یه برنامه دارم !
alefi17.mihanblog.com
خوشحال می شم به درد کسی بخوره !

تازه المپیادی تازه کارم زیاده!
تو شهر ما که حد اقل 5 نفر هستن !
ولی هیچ کدومشون اصن از این فروم خبر ندارن !
به خاطر بهونه های بی خود راه خودتونو عوض نکنید .
آخرش اینه که آدم تنهایی موفق شه ! مگه نه؟

hoco

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

منم دارم برنامه نویسی کار می کنم. منتها الآن یه کمی ( خیلی ) عقبم. یه سوال، برا الگوریتم خوندن بهتره کدوم کتابو برای شروع بخونه آدم؟ کریتیو یا سی ال آر اس. خودم یه کمی از کریتیو خوندم، خیلی خودمونی توضیح داده و بیشتر مثل این می مونه که همراهی کرده ( در کنار درس ) ولی سی ال آر اس ...
در ضمن بعضی ها می گفتند کریتیو بهتره، ولی تو دوره امسال سی ال آر اس درس دادند. جریان چیه؟ B-)
در ضمن در جهت پاسخ به سپهرداد که می گه کد نویسی تقریبا کاری نداره، درسته کاری نداره. ولی به نظرتون بیتشرین تاسفی که تو مرحله سه خورده می شه به خاطر بلد نبودن الگوریتمه یا این که یه باگ کوچولو به خاطر بی دقتی گذاشتی که احتمالا مربوط می شه به کد نویسی؟ (خودم جوابشو نمی دونم :D)

parsaeian

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
شهر
یزد
مدال المپیاد
رياضي و كامپيوتر
دانشگاه
شهيد بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر

به نقل از AMF :
منم دارم برنامه نویسی کار می کنم. منتها الآن یه کمی ( خیلی ) عقبم. یه سوال، برا الگوریتم خوندن بهتره کدوم کتابو برای شروع بخونه آدم؟ کریتیو یا سی ال آر اس. خودم یه کمی از کریتیو خوندم، خیلی خودمونی توضیح داده و بیشتر مثل این می مونه که همراهی کرده ( در کنار درس ) ولی سی ال آر اس ...
در ضمن بعضی ها می گفتند کریتیو بهتره، ولی تو دوره امسال سی ال آر اس درس دادند. جریان چیه؟ B-)
سي ال آر اس يك جورايي كتاب مرجع الگوريتم هستش ولي طوري كه ميگن(من خودم نديدم)الگوريتماش نظم خاصي نداره ولي كريتيو(كه دارم مي خونم) تقريبا تا دوره كافيه وپله پله آموزش ميده ومسائل خوبي هم داره.
من به اين نتيجه رسيدم كه تو دوره فقط كلي گويي ميكنند و در حد خوندن رو كتاب كار ميكنند(كتاب وست رو كه مطمئنم فقط از روش مي خونن)

آ.آ

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
کامپیوتر و ریاضی می خوندم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من بیشتر دارم رو برنامه نویسی کار می کنم Projrct Euler و USACO ولی اگه می خواین جدی برنامه ریزی کنین منم هستم! :)

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

منم الان دارم برنامه نویسی و ترکیبیات کار میکنم !

تقریبا میشه گفت دیگه برنامه نویسی رو تمومش کردم و باید فقط ACM و USACO سوال حل کنم

سخت ترین سوالی که حل کردم و مرتبط با ریاضی بود ماتریس n*n بود ! :)

دوس دارم طلا بیارم که مطمئنّم میارم ! :)

همگی موفّق باشید ! :)

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

برا آزمون مرحله 3 و آزمون های دوره چه قدر برنامه نویسی لازمه؟
الگوریتم و کد
(من کریتیو رو خوندم، مطلب خاصی نداشت فقط سوالاش خیلی خوب بود)

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از منجم! :
برا آزمون مرحله 3 و آزمون های دوره چه قدر برنامه نویسی لازمه؟
الگوریتم و کد
(من کریتیو رو خوندم، مطلب خاصی نداشت فقط سوالاش خیلی خوب بود)
من سابقه ندارم ولی فک کنم اگه سوالاشو (برای سال های قبل ـو) گیر بیاری و بخونی فک کنم مشکلت برطرف شه

Xam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان!

بچه ها!!! بچه ها!!! اگه اجازه هست نم بگم؟
اگه کسی نظر منو می خواد باید بگم
مطلقا برنامه نویسی باعث می شه کسی طلا شه ( دیگه طرف باید خیلی خوف باشه که با تئوری طلا شه )
حد اقل 7 تا از طلا های امسال برنامه نویسی شون خوف بود ( از 8تا )
واسه همین از من می پرسید یه کله کار کنید .
ولی خوب اینم هستش که اول باید الگوریتم و گراف بلد باشید .
اگه من جای کسی بودم که داری از صفر صفر المپیاد می خونه ( حتی کسی که داره واسه مرحله 1 می خونه ) می گفتم از همین حالاشم 10% وقتتو بذار رو برنامه نویسی و ازش جا نمون بقیش تئوری ! دیگه خودت یه جوری برنامشو بریض که تا تهش (بعد مرحله دو) 100% کارت برنامه نویسی باشه.
اگه سوالای مرحله 3 اینا می خواید
inoi.ir
داره
اگه سوال دوره هم می خواید
یکی دو وبلاگ دیدم گذاشتن خواستید پیغام خصوصی بدید آدرس بدم
ببخشید زیاد زر زدم (;

hoco

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

به نقل از آرتميس :
سي ال آر اس يك جورايي كتاب مرجع الگوريتم هستش ولي طوري كه ميگن(من خودم نديدم)الگوريتماش نظم خاصي نداره ولي كريتيو(كه دارم مي خونم) تقريبا تا دوره كافيه وپله پله آموزش ميده ومسائل خوبي هم داره.
من به اين نتيجه رسيدم كه تو دوره فقط كلي گويي ميكنند و در حد خوندن رو كتاب كار ميكنند(كتاب وست رو كه مطمئنم فقط از روش مي خونن)

منم قبلا شدیدا طرفدار کریتیو بودم. ولی واقعا کریتیو اگه فصل هفتش نبود شاید دیگه اصلن کسی سراغش نمی رفت. ولی تو بقیه زمینه ها به نظر خودم و بعضی دیگه ( فک) سی ال آر اس بهتره. راستی کتاب داده ساختار دکتر قدسی چی؟
پ.ن. نمی دونم چرا با ترجمه وست راحت نیستم. شما هم اینطوری هستید؟

hoco

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

به نقل از OOOWNING :
بچه ها!!! بچه ها!!! اگه اجازه هست نم بگم؟
اگه کسی نظر منو می خواد باید بگم
مطلقا برنامه نویسی باعث می شه کسی طلا شه ( دیگه طرف باید خیلی خوف باشه که با تئوری طلا شه )
حد اقل 7 تا از طلا های امسال برنامه نویسی شون خوف بود ( از 8تا )
واسه همین از من می پرسید یه کله کار کنید .
ولی خوب اینم هستش که اول باید الگوریتم و گراف بلد باشید .
اگه من جای کسی بودم که داری از صفر صفر المپیاد می خونه ( حتی کسی که داره واسه مرحله 1 می خونه ) می گفتم از همین حالاشم 10% وقتتو بذار رو برنامه نویسی و ازش جا نمون بقیش تئوری ! دیگه خودت یه جوری برنامشو بریض که تا تهش (بعد مرحله دو) 100% کارت برنامه نویسی باشه.
اگه سوالای مرحله 3 اینا می خواید
inoi.ir
داره
اگه سوال دوره هم می خواید
یکی دو وبلاگ دیدم گذاشتن خواستید پیغام خصوصی بدید آدرس بدم
ببخشید زیاد زر زدم (;

این حرفیو که میزنی و من شدیدا تکذیب می کنم. شاید کسی که طلا بیاره برنامه نویسیش خوف باشه، ولی کسی که برنامه نویسیش خوف باشه و رفته باشه دوره حتما طلا نمیاره( همون اگر و فقط اگر ) همونجوری که گفتی کسی فقط با تئوری بعیده طلا بیاره، فقط با برنامه نویسی هم خیلی بعیده. اتفاقا این که تئوری رو ( مخصوصا گراف و الگوریتم ) یه کمی نادیده بگیره کسی خیلی بده چون اوّلا هم سوالای تئوری براش مشکل پیش میاره، ثانیا تو خود برنامه نویسی خیلی از گراف و الگوریتم استفاده میشه.( کلا ما این تئوری ها رو می خونیم برای این که برنامه نویسی مون قوی شه ( ف ک ) )

همچنین با امضای شما هم شدیدا مخالفم. شدیدا تکذیب می کنم. من تکذیب می کنم. :)) :D :)) :D :)) :D

Xam

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان!

به نقل از AMF :
این حرفیو که میزنی و من شدیدا تکذیب می کنم. شاید کسی که طلا بیاره برنامه نویسیش خوف باشه، ولی کسی که برنامه نویسیش خوف باشه و رفته باشه دوره حتما طلا نمیاره( همون اگر و فقط اگر ) همونجوری که گفتی کسی فقط با تئوری بعیده طلا بیاره، فقط با برنامه نویسی هم خیلی بعیده. اتفاقا این که تئوری رو ( مخصوصا گراف و الگوریتم ) یه کمی نادیده بگیره کسی خیلی بده چون اوّلا هم سوالای تئوری براش مشکل پیش میاره، ثانیا تو خود برنامه نویسی خیلی از گراف و الگوریتم استفاده میشه.( کلا ما این تئوری ها رو می خونیم برای این که برنامه نویسی مون قوی شه ( ف ک ) )

همچنین با امضای شما هم شدیدا مخالفم. شدیدا تکذیب می کنم. من تکذیب می کنم. :)) :D :)) :D :)) :D
حالا هر طور میل خودتونه ! هر کسی روش خودشو داره واسه درس خوندنو از این حرفا !
ولی من تا حالا آدم خوف (فقط و فقط 1 ای ) دیدم که کد زنیش خوف باشه و طلا نیاره ! (تازه اونم یه نقره ی خیلی خوب شد ).
نظر اونایی رو که طلا دارن هم بپرسیم بد نیست دیگه ؟(اگه کسی اینجا طلا داره بگه ! :D)
در ضمن منم گفتم ! اونا رو هم بخونید . الگوریتم و گراف خیلی مهمه ! نگفتم کلا نخونید .بلاخره اینام نیازه و بدون اینا نمی شه. ولی گفتم کد زدن خیلی خیلی مهم تره ! تازه واسه آزمونای طلا هم کد زدن 60% تاثیر داره تئوری 40% !

hoco

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

منظورتون از اون نقره کیه؟ منظورتون مصدقه؟ تازه همین آقای گوهرشادی خیلی خوف بودند ( شاید هم منظورتون ایشونه ) تو برنامه نویسی ( کلا تو تئوری هم خوف بودند ) و خب شاید بد شانسی اوردند و نقره گرفتند. کلا کسایی که نقره طلا می شند همشون تقریبا تو برنامه نویسی خوفند :>

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من سی ال آر اس رو دارم ولی زبان اصلیه ترجمه شدشو پیدا نکردم.

ROZHIN kocholoo

کاربر حرفه‌ای
شهر
کرج
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

منم دارم ترکیبیات کار میکنم اگر موافق باشید از ترکیبیات شروع کنیم و تو بخش رفع اشکال ،رفع اشکال کنیم.

بالا