• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محبوب تربن زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹

• شروع کننده موضوع

master

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
محبوب تربن زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹
سلام دوباره
امروز مقايسه و محبوبت زبان هاي برنامه ويسي رو گذاشتم
البته مطلب از سايت برنامه ها كه با مديريت دوست بسيار عزيزم (کاوه علی اکبری) است و از همين جا تشكر ميكنم از كاوه عزيز

top-programming-languages.gif

محبوب تربن زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ را مشاهده میکنید.
در راس تمامی زبان ها مثل سال گذشته ، جاوا محصول شرکت Sun قرار دارد که همچنان محبوب ترین زبان برنامه نویسی دنیاست…

موفق باشيد

eAJ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Allame helli-Tehran
پاسخ : محبوب تربن زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹

به نظر من Python بهترین زبون برنامه نویسی دنیاست، خیلی تو دسته !!!

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

چرا c از ++c بالاتره ؟؟؟
^-^ ^-^ ^-^

danrah

کاربر فعال
دانشگاه
Sharif University of Technology

به نقل از پارسا :
چرا c از ++c بالاتره ؟؟؟
^-^ ^-^ ^-^
حرف و حديث تو اين قضيه زياده:
http://www.devtopics.com/most-popular-programming-languages/
مي بينين كه هر جايي يه جور رتبه بندي زده.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اصولا این رتبه بندی ها می تونه جنبه تبلیغاتی هم داشته باشه. شرکت سان پول میده به یک موسسه تحقیقاتی میگه زبان برنامه نویسی جاوا رو اول اعلام کنید !
توی انتخاب زبان برنامه نویسی فاکتورهای دیگه ای هم وجود داره.

fafa*****

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان....TEHRAN CITY!!!!!!!!!!!
شهر
تهران
مدال المپیاد
.تا دلت بخواد تو هرچي يه سركي كشيدم.......فيزيك.نجوم.رياضي
رشته دانشگاه
م کامپیوتر.software......

به نظر من++ c بايد بالاتر باشه.چون كاربردي تره...........

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

مطمئنا جاوا هم کاربردی تر و هم شیءگرا تر و هم بروز تر و هم {java} تره. پ.م 1
چون تو ابر کامپیوتر ها , سایت های بزرگ اینترنتی , برخی عابربانک ها و .... کاربردش بی هم تاست.
ولی من اگه بودم به c++ رای می دادم. چون اون هم از طرفی در نیروگاه های برق , مراکز مخابراتی , عابربانک ها , گوشی ها os دار و ....
کاربرد زیادی داره ولی داره جاشو به غولی همچون جاوا میده. اون وقت ما نشستیم داریم هی تو دات نت داریم دنبال گنج می گردیم.

پ.م 1 : دنباله عددی که مزایای جاوا رو نشون می ده.

• لایک
امتیازات: Stara

ariaie

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاري دزفول
شهر
دزفول
مدال المپیاد
المپیادکامپیوتر شرکت کردم یه بار ولی خو چیزی درباره سوالاش نمیدونسم کمیم برا المپیاد فیزیک خوندم
دانشگاه
شهید جمران اهواز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

دات نت گنجه خداییش گنجه آقا مثلا به شما بگن برای یه مغازه برنامه حسابداری بنویس با جاوا مینویسی؟نه!
ولی با اینکه قبول ندارم اینقد تبلیغ برای پورتبل بودن جاوا رو ولی جاوا کار کردن خیلی حال میده اگه یه IDEخوب براش دراد خیلی توپ میشه!
ولی از نظر شی گراییو اینا هرچی جاوا داره C# هم داره تازه C# خیلی امکانات زبونش بیشتره!ولی خوب جاوام جاواس دیگه کارش درسته برا خودش!

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران

جاوا یه IDE خیلی خوب داره، اسمش eclipse

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

1- سی شارپ مولتی پلت فورم نیست.
2- حتی اگه بخوای یه برنامه جمع دو عدد ساده بنویسی باید رو کامپیوتر هدف یه غولی به اسم .net framework نصب کنی. در حالی که برای جاوا در نهایت باید یک موتور جاوا کم حجم نصب کنی.
3- سرعت جاوا بسیار بیشتر از کل ابزار های net framework هست .

ولی متاسفانه تو ایران برنامه نویس ها بیشتر میل دارن با c# برنامه بنویسن تا یه جوری بتونن سمبل کنن و پروژه رو از سرشون باز کنن.

موفق باشید.

ariaie

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاري دزفول
شهر
دزفول
مدال المپیاد
المپیادکامپیوتر شرکت کردم یه بار ولی خو چیزی درباره سوالاش نمیدونسم کمیم برا المپیاد فیزیک خوندم
دانشگاه
شهید جمران اهواز
رشته دانشگاه
پاسخ : محبوب تربن زبان های برنامه نویسی در سا

1-eclips رو با visual studio مقایسه میکنین ؟
2-درسته ماشین جاوا سبک تره ولی هردوشون ماشین دارن => اگه جاوا مالتی پلت فورمه .net هم هست
3-شما یه برنامه بنویس که از 1000 تا فایل هرکدون 100 تا بایت راندوم بخونه دوتا دوتا بین فایلا مقایسه کنه با جاوا اجرا کن با C#هم اجرا کن خودت سرعتشو میبینی
4-ولی برا من یکی پول پروژه مهمه و کار سریعتر= کار بیشتر=پول بیشتر => پروژه ها رو با C# مینویسم!وگر نه جاوارو بیشتر دوس دارم

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

1- شما تا بحال کسی رو دیدی vs رو روی لینوکس یا bsd یا مثلا snow loepard اجرا کنه؟ در حالیس که eclipse روی ویندوز , مک , لینوکس و ... اجرا میشه. ضمنا اگر vs برای نهایتا 5 یا 6 تا زبان محیط داره در عوض eclipse برای پرل پیتون جاوا سی سی پلاس پلاس و همچنین قابلیت افزودن زبان های جدید رو داره که فکر نمی کنم اصلا vs به عمرش هم یه چنین کاری رو کرده باشه.
2- شما بهتر بود یه ذره تحقیق کنی بعد قمپز در کنی! چون .net فقط رو کرنل ویندوز نصب میشه و زمانی که برای نصب می بره رو برای نسخه .net 3 اون با آخرین موتور جاوا مقایسه کن می فهمی ماجرا از چه قراره! در ضمن اینو جایی نگی ها گه دات نت مولتی پلت فورمه شاید بشه مولتی ویندوز دونستش ولی مولتی پلت فورم (یا بهتر بگم قابلیت cross-platform) رو مطمئنا نداره و اگه بگی همه بهت می خندن در حالی که جاوا را شما روی هر کوفتی که بخوای می تونی نصب کنی از mainframe گرفته تا لپ تاپ و pocket pc و ... (فکر فقط رو آتاری دستی نمیشه نصبش کرد!) البته یه ورژن .net mono هم ساختن ولی برای مایکروسافت نیست و کلا" معماری نرم افزاری چرتی داره.
3- جالبه بدونی c# رو از رو جاوا تقلید کردن (میتونی تحقیق کنی)
4- اگر تو ایران هم فقط 25 درصد برنامه نویس ها از c++ و جاوا استفاده می کردن الان میدونی چقدر شرکت ایرانی تو بین الملل پیشرفت کرده بودن؟ در حالی که این شرکت ها فقط بلدن سیستم های مدیریت یکپارچه بانک اطلاعاتی, مدیریت مالی , حسابداری , فروشگاهی , تکریم ارباب رجوع و... رو بنویسن که باعث شده چند صد ورژن از برنامه تو کشور موجود باشه. در حالی در سطوح بالا این برنامه ها توسط غول هایی همچون oracle و sub نوشته می شن با هزینه هایی حداقل چند هزار دلاری. برای مثال یه بانک اطلاعاتی oracle 11 gold با بالاترین امکانات قیمتی نهایتا تا 36هزار دلار داره (تا پارسال) درسته که این قیمت با بانک اطلاعات هایی که شرکت های ایران می سازن (با c# و vb.net) خیلی اختلاف قیمت داره ولی پشتیبانی و قابلیت ها مثل پشتیبانی در وب و قابلیت های شبکه و غیره این اختلاف قیمت رو از بین می بره. در ایران در حال حاضر فقط بانک ها و خودپرداز ها(اکثرا وارداتی) با جاوا و c++ نوشته می شن. یه بانک اطلاعاتی sql server نهایتا تا 200 هزار بسته اطلاعاتی رو پشتیبانی میکنه در حالی که این برای oracle یه حداقل محسوب میشه چون این بانک اطلاعاتی حتی تا چندین میلیون بسته اطلاعات با بالاترین سطح امنیتی رو شما می تونید از سایت oracle دانلود کنید (البته امکانات نسبت به گولد کمتر هست).

البته من آدم متعصبی نیستم چون در این میان تک و توک یکی دوتا محصول از vs هم وجود داره که خوبن مثل VC++ 6 و VB 6 .

در کل سعی کنید همین طوری الکی پست ندی که مجبور بشی این طوری جوابتو پس بگیری.

ariaie

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شيخ انصاري دزفول
شهر
دزفول
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید جمران اهواز
رشته دانشگاه

دوست گرامي اولن ککه اينجا قرار به دعوا کردن نيست و اين جور برخورد به نظر من اصن درست نيست!
دومن منم که گفتم جاوا خيلي بهتره به شخصه C# کار ميکنم چون ميشه در کمترين زمان بيشترين پولو تو ايران باش درآورد!
سوما منظورم ق5ابليتهاي VS براي زبان‌هاي خودش بود!واقعا کار رو راحت ميکنه!قابليت نوشتن اکثر کدتو داره بدون‌اين که بخاي دستي بنويسي!
چهارمن تو که مايکروسافتو به لجن کشيدي که اگه انقدا ضعيف بود اينقد مشتري نداشت!
پنجمن براي لينوکسو دقيق نميدونم ولي برا symbian خودم .net ديدم!حالا کار هرکي ميخاد باشه!
شش هرکي java و C# کار کرده باشه ميدونه C#v رو خيلي شبيه جاوا کار کردن ولي امکاناتي که زبان C# بت ميده خيلي بيشتره!و خود جاوا رو هم به وضوح خيلي نزديک به C و C++ نوشتن!
هفت : دوباره تاکيد ميکنم من طرفدار C# نيستم ولي برترياييي داره که نميشه ردشون کرد!همونطور که جاوا برترياي غير قابل انکار داره!

arashbm

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد نجوم یه هفته خوندم مرحله دوم چهار تا سوال از هفت تا نوشتم
دانشگاه
دانشگاه شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک

فقط پایتون!رسما متن اینگلیسی می‌نویس! تو کار با رشته ها هم که فوق‌العادس! فقط یه‌ذره تو برنامه های order بالا کنده!

zabolian

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
۳ روز پیش ( ۲۴ اسفند ۸۸) مدال طلای المپیاد کامپیوتر گرفتم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

C و ++C دنیایی دارند واسه خودشون. P:> P:> P:>

Mahshid.emis

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

JAVA JAVA JAVA JAVA...! jusS jAvA

Mehdi.E

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دیوونه خونه ی حلی 3
شهر
Tehran
مدال المپیاد
به زور تو المپیاد ریاضی شرکتم دادن. مرحله اول قبول شدم. مرحله دوم... ام...;D
دانشگاه
به وقتش میگم.
رشته دانشگاه
هنوز معلوم نیست! انتخابا خیلی متنوعه!!!! ;D

فقط Borland-C و ++C . بقیه چرتن. JAVA هم بد نیس ولی باش کار نکردم. نمی دونم.:D

سروش ربیعی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اورمیه
شهر
اورمیه
دانشگاه
اورمیه
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر / نرم‌افزار

پایتون و جاوا برای توسعۀ نرم‌افزار بهترین‌ها هستن. البته زبان‌هایی هم هستن که به دلیل حفظ سازگاری هیچوقت نمیشه کنارشون گذاشت مثل C و ++C.

اما تکنولوژی‌های مایکروسافت بدترین انتخاب ممکن برای توسعۀ نرم‌افزار هستن. می‌تونید امتحان کنید!

V0R73X

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
مدال المپیاد
قبولی در المپیاد کامپیوتر مرحله اول سال 88-89

بهترین زبان برنامه نویسی C هست بعدش PHP برای برنامه نویسی وب خیلی عالیه بعدش VB برای نوشتن برنامه های کاربردی اداری.
البته این نظر شخصی منه به نظرم C# از جاوا کاربردش بیشتره ضمنا c از C++ بهتره میگین چرا؟ به سادگی چون دست آدم بیشتر توش بازه همه چی رو از بنا خودت طراحی میکنی بنابراین قدرتمند تره منم بودم به C رای میدادم به جا C++

سروش ربیعی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اورمیه
شهر
اورمیه
دانشگاه
اورمیه
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر / نرم‌افزار

به نظرم C# از جاوا کاربردش بیشتره ضمنا c از C++ بهتره میگین چرا؟ به سادگی چون دست آدم بیشتر توش بازه همه چی رو از بنا خودت طراحی میکنی بنابراین قدرتمند تره منم بودم به C رای میدادم به جا C++
Cs از جاوا کاربردی‌تره؟ با cs می‌تونی تحت یک تکنولوژی خاص و برای یک سیستم‌عامل خاص اونم نه همه‌ی نسخه‌هاش! برنامه بنویسی.البته c هم قدرتمندتر از cpp نیست. اگه همه‌چی رو از صفر خودت طراحی کنی اولن پدرت در میاد. دومن خیلی کارا رو اصلن نمی‌تونی پیاده کنی. مثلن واسه شی‌گرایی می‌خوای چی‌کار کنی؟ اگر ایده‌ای داری مایلم بشنوم.

بالا