• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بازارهای مالی (آرشیو)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان
هر نظری در رابطه با سرمایه گذاری در بورس دارین بگین
در مورد سهام ها و سبد ها و... :-/

خلاصه هرچی که در رابطه با بورس باشه :) :) :)

hidden

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطان شهیدان
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
دارو
پاسخ : بازارهای مالی (آرشیو)

یکی بیاد این بحثو دست بگیره

nasim.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روانشناسی بالینی

ميشه 1كم در مورد بورس و نحوه ي سرمايه گذاري توش توضيح بدين؟
هيچ اطلاعي ندارم [-(
ممنون (;

• شروع کننده موضوع

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

بهله.تاپیک زدیم ماشالا چقد شلوغ شد :D

یک نفر که مقداری پول داره میتونه بره واسه خودش سهام بخره . حالا این سهاما مال شرکتا و کارخونه های مختلفن و هر روز آدم میره میبینه که امروز مثلا فلان قدر سود کرده یا فلان قدر ضرر.حالا درآمد زایی از طریق بورس اینجوریه که آدم باید بفهمه این سهام ضرر میکنه و بره سهامشو بفروشه و بره اون سهامی که سود میکنه رو بخره و باز دوباره سود میکنه و هی خرید میکنه و هی میفروشه و سود بدست میاره :)
حتی بعضی افراد شغلشون اینه و بعضیا هم شغل دومشون اینه.
توی شهرای بزرگ هم مث مشهد و تهران و... ی مکان هایی هست که افراد روزی چند ساعت میرن اونجا و با هم مشورت میکنن و سهام خرید و فروش میکنن و اینا.
البته حالا این سوال پیش میاد که افراد چجوری بفهمن که کدوم سهاما در کدوم زمان سود میکنن.برای اینکار راه های زیادی هست یکیش سایتایی هستن که با گرفتن مبلغ کمی برای عضویت راهنمایی میکنن افرادو(که البته همه ی راهنمایی های اونا درست از آب در نمیاد).برخی سایتا هم هستن ک پولی دریافت نمیکنن و شمارو راهنمایی میکنن.کلا سایتای مختلفی درمورد تحلیل بورس هست.

اون مکان هام که باهم مشورت میکنن هم هست که تبادل اطلاعات میکنن و اینا.

درضمن خیلی راحت از طریق اینترنت سهام ها خرید و فروش میشه. :)

(اینم توضیحات :D)

• لایک
امتیازات: o_o

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه
_علوم کامپیوتر(البته در این

اره منم خیلی وقت بود تو فازش بودم یه رفیقام از این طریق خیلی پول در میوورد تازه یادمه رابطه های ریاضی محاسبه میکرد کی بخره کی بفروشه و اینا کلا باید اموزششو بریم کسی جاییو یا سایتیو سراغ داره؟ :-/

• شروع کننده موضوع

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

آری. ولی توی این کار نباید تمام سرمایتو بذاری و میشه اینکارو به عنوان شغل دوم داشت ;;)

http://www.tahlilha.com/

بعد توی این سایت تحلیل ها براتون تحلیل میکنه که کدوم سهام فلان روز سود داره یا فلان تا چند روز دیگه ضرر میده و اینا ;;)

o_o

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

آقا من همیشه یه سوال برام بوده در مورد این بازار بورس و طلا و اینا
فرض کنیم من یه سهم میخرم ۲ تومن ... بعد ارزش سهام من میره بالا میشه ۴ تومن
ارزشش هم پایدار نیس و ممکنه بره بالا یا بره پایین
حالا به فرض من میخوام این سهمو بفروشم ( چون میترسم ارزشش سقوط کنه )
سوال من اینه که کسی پیدا میشه که اینقدر خر باشه ( :دال ) و سهم منو دوبرابر قیمت اولیه ش بخره ؟!

• شروع کننده موضوع

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

آره درکل آدمای خر ک زیادن و بعدشم سهام بورس اینجوری که نیس که نرخشو خودت تایین کنی!!!

ازت به اندازه ای که سهام اون شرکت ارزش داره میخرن ;;)
و دقیقا درآمد هم ازین طریق بدست میاد که ببینی کدوم سهام سود میکنه و بری بخریش و ببینی که کدوم سهام ضرر میده اونو نگیری یا اگه داری سریع برا فروش بذاری.
فکر کردن و تحقیق درکل باید قبل از سود یا ضرر رسوندن هر سهام انجام شه ;;)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

درآمد تو به موقع خریدن و به موقع فروختنه. وقتی ملت میبینن یک سهامی داره رشد میکنه تشویق میشن بخرنش. بعد توکه قبلا اون رو خریدی میتونی بهشون به قیمت روز بفروشی.

• شروع کننده موضوع

-elham-

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
هرمزگان

اگه کسی میخواد وارد بازار بورس شه چون تحلیلگری ممکنه که در اول ضعیف باشه در مورد سودا و ضررا. حتما به اون سایت تحلیل ها که نوشتم ی سری بزنین.
اونجا علاوه بر کارای دیگه تحلیل سود و ضرر سهام هارو هم واستون کرده و میکنه

در ضمن یک خوبی بورس اینه که آدم راحت میتونه سهاما رو خرید و فروش کنه و خیییییییییییییلی نیاز به کار اداری و در به دری و اینا نداره

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

سلام

بورس تهران یک بورس مجازی راه اندازی کرده برای کسانی که میخوان یاد بگیرن. بیاین بریم اونجا یکم کار کنیم ٬ یاد بگیریم بورس چجوریه.
هیچ هزینه ای نداره. تازه پیداش کردم. جالبه :‌ http://www.irvex.ir

تازه دارم امتحانش میکنم. هرکس هرچیزی یاد گرفت خبر بده.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

یک نکته ای که دوستان در مورد بورس و سهام خیلی اشتباه می کنن، اینه که فکر می کنن سهام خریدن برای سودیه که شرکت به آدم میده و بعد تعجب می کنن و میگن "خب مثلا من فلانی رو میشناسم که 20000 سهم فلان شرکت رو داره ولی بعد از 10 سال رفته سودشو برداره فقط 30000 تومن بهش دادن، پس سودش چیه؟"
ببینید دو نوع سهام دار وجود داره: preference shareholder و ordinary shareholder
ordinary shareholder ها حق تصمیم گیری در سیاست های شرکت رو ندارن و سودی که بهشون تعلق میگیره هم در اولویت نیست
برخلاف اینها، preference shareholder ها در استراتژی های سرکت دخالت می کنن، حق انتخاب مدیرعامل رو دارن و سودشون هم در اولویت قرار داره

مثلا شرکت X تعداد 20 سهامدار با اولویت (preference shareholder) دارای نفری 200 سهم داره و 1000 سهامدار عادی با نفری 100 سهم، سودی که به هر سهم عادی تعلق می گیره سالانه 20$ و سودی که به سهام اولویت دار تعلق میگیره سالانه 400$ (اعداد برای مثاله)
حالا فرض کنید سال 2010سود شرکت X مبلغ 2000000$ بوده که از این مقدار باید 1600000$ به سهامدارای اولویت دار تعلق بگیره (20*200*400) و 400000$ باقی مونده بین سهامداران عادی تقسیم میشه، اما اینجا 400000$ پول هست و سودی که باید به سهامدارا بدیم قاعدتا باید 2000000$ باشه، اما از اونجایی که اینها سهامدار عادی هستن 400000 تقسیم بر 1000000 میشه (اینجا در عدد ضرب نمی کنیم چون سود تضمین شده نیست)، یعنی به هر سهم 4$ سود تعلق میگیره (درحالی که باید 20$ می بود)
سال بعد، 2011 سود شرکت میشه 10000000$، اینجا بازهم 1600000$ سود اولویت دار جدا میشه و 8400000$ پول میمونه
اینجا سودی که باید سال 2010 به سهامداران عادی میدادیم و ندادیم + سودی که امسال باید بدیم رو کم می کنیم، یعنی 1600000$ سود سال 2010 به علاوه 2000000$ سود سال 2011، که میشه 3600000$، و نهایتا 4800000$ سود سال 2011 میمونه توی حساب شرکت (که بسته به سیاست های شرکت داره چیکارش کنن)

حالا؛
این که سهام یک شرکت کی گرون میشه و کی ارزون، دقیقا بستگی به همین داره
میزان Asset های یک شرکت ارزش سهامش رو تعیین می کنه، وقتی سود یک شرکت زیاد بشه Asset هاش زیاد میشن در نتیجه ارزش سهمش بالا میره، از اونطرف هم وقتی به سهامداراش بدهکار باشه Asset کم میشه که سهام رو میاره پایین
(این اطلاعات رو توی اسناد حسابداری شرکت میشه دید، که اگه سهامدار شرکت باشید در دوره هایی براتون میاد)

البته این در شرایط ایزوله ست، وگرنه توی بازار سهام، جو بازار هم بستگی داره (و تاثیر زیادی هم داره)
مثلا اپل اعلام می کنه که میخواد آیفون جدید بده (انتظار سود میره بالا در نتیجه سهام میره بالا) آیفون 4اس میده (انتظار فروش میاد پایین پس سهام میره پایین) آیفون 4اس سیری داره (انتظار بالا - سهام بالا) استیو جابز میمیره (انتظار بالا - سهام بالا)

اپل دقیقا مثال خوبی برای رصد بورسه، کافیه زمان کنفرانس های اپل، قیمت لحظه ایش رو نگاه کنید
اکتبر زمان معرفی آیفون 4اس من رصد می کردم، تیکه ای که اسم و طراحی آیفون جدید مشخص شد تا تیکه معرفی سیری، نزدیک 30دلار در هر سهم نوسان وجود داشت
توی این شرایط واقعا میشه سود کرد، کافیه با یه لپتاپ برید توی وال استریت بشینید و صبر کنید تا محصولات یا سیاست های جدید شرکت معرفی بشن، با نوساناتش میتونید در 10 دقیقه هزاران دلار سود کنید!

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

به نظرم سرمایه گذاری تو بورس خوبه ولی خودم خریدن سکه و گذاشتن پول تو بانک رو ترجیح میدم :-"

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه

سلام به بروبچس. . . اقا کی تو تالار عضوه؟

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه

خو ظاهرا کسی نیست!!اقا خیلی خوبه!من یه توضیحه کلی میدم کسی خواست عضو شه در آمد و رتبشم تو مسابقه عمومی بگه
سایت:http://www.irvex.ir
خو اول که میرید تو سایت عضو مییشید :)) (نه بابا؟؟!)بعد ببینید این تالار دقیقا همون بورسه خودمونه قیمتا همونه همه چی همونه به شمام یه پوله اولیه میدید بعد شما سعی میکنید پول میارید روش!بعد اگه رتبه ی خوب کسب کنید بتون جایزم میده!!!
خو بعد یه صفحه اصلی داریم که این شکلیه:
1.png

خو تو این صفحه اطلاعات مهم و به درد بخور زیاده مثلا قیمت سهام ها و اینا!!حالا اول این که نمودار قیمت یه سهام و تو یه بازه ی زمانی که میخواین بدست بیارین روش راست کلیک کنید بعد رو "نمودار تغییرات سهم " کلیک کنید بعدش این جوری میشه نتیجش:
2.png

شرکت در مسابقات
برای شرکت تو مسابقات برید تو قسمت مسابقات و جوایز بعد قسمت های مسابقات شخصی و بلند مدت و کوتاه رو فعال کنید
خرید سهم
1)میرید تو قسمت خرید سهم2)یه سهمو انتخاب میکنید 3)بودجه ی سهمو انتخاب میکنید از کودوم مسابقه بگیره4)اطلاعات مقدار خریدو پر میکنید
3.png

فروش سهم
اینم بدیهیه میرید تو قسمت فروش یه همچین کاری میکنید. . .
خو دیگه اینم از این راستش من خودم که اومدم تو این سایت یه 4 ساعت داشتم ور میرفتم تا فنش دستم اومد گفتم برا بقیه این مشکل پیش نیاد!!! فدا

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

دادا یه سوالی ماآخرش نفهمیدیم این سایتی که می دی همون خود بورسه یا مثه بازیه؟؟؟؟؟ :-? :-? :-? #-o #-o

erfan_ashorian

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
2
شهر
تهران
دانشگاه
_ان شا الله قوزاباد
رشته دانشگاه

به نقل از milad aghazade :
دادا یه سوالی ماآخرش نفهمیدیم این سایتی که می دی همون خود بورسه یا مثه بازیه؟؟؟؟؟ :-? :-? :-? #-o #-o
مثله بازیه :-"

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

من عضو بودم فقط این تاپیک رو ندیده بودم :D

alireza.kjy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی کرمان
شهر
کرمان
مدال المپیاد
مدال نقره(3)ریاضی دوره 30 {لعنت بهشون :D}
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

بچه ها یه سوالی
از سهام های دارویی همه در حال رشدن فقط دکیمی داره منفی میخوره به نظرتون اینم امکانش هست دوباره رشد کنه؟

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

من اوّل یه توضیح درست و حسابی بدم که ملّت میان اینجا گیج نشن.
بهتون هم پیشنهاد می‌کنم وقتی تاپیک می‌زنید راجع‌به موضوع یه توضیحی بدید! :د
هدف این سایت آشنایی با فضای بورس البته به صورت مجازی‌ه که فکر می‌کنم تجربه‌ی خوبی برای کار توی فضای واقعی باشه!
بهتره اولش آموزش‌های این سایت رو از اینجا دونه دونه بخونید تا دستتون بیاد قضیه چیه.

توی این تاپیک هم بهتره عملکرد سایت رو بررسی کنیم و اونایی که تجربه‌ی بیشتری دارن به بقیه کمک کنن تا راه و چاه دستشون بیاد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا