• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آمادگی برای مشاوره ی تحصیلی - شغلی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
Karlsruhe Institut für Technologie
رشته دانشگاه
Geodäsie und Geoinformatik
پاسخ : آمادگی برای مشاوره ی تحصیلی - شغلی

به نقل از پارسا :
با عرض سلام و خسته نباشید :D

برق و نرم افزار ( هر دو شریف) رو با هم یه مقایسه ای می کنی؟ کدومش بهتره؟ علاقه هم به هر دوش علاقه دارم. پیش زمینه هم خوب توی نرم افزار دارم.

با تشکر :D

× سلام
× این برقه ، اون نرم افزاره ... :D از نظر من نرم افزار جای کار و خلاقیت بیشتر داره ... دوستشم داری که چه بهتر ، رتبه ی کمتری هم می خواد

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از negine-raz :
واقعیتش واسه من فرقی نداره و راضیم ...اما خودت مادر پدرارو بهتر میشناسی ...به جای راضی شدن میگن میخاستی بهتر درس بخونی تهران قبول شی :(( ...
و اینکه من امسال کم زحمت نکشیدم ... درسمم بد نیست ... اما اگه یکم آرامش داشتم و اعتماد به نفس و با دیدن اون تستای ادبیات امسال بهم نمی ریختم الان مطمئن بودم تهران قبولم ...واقعا نمیدونم چیکار باید بکنم :( واسه یه آدمی مثله من که زحمت کشیده واقعا سخته .....
× می دونم ... ولی اگه راضی ای ، می تونی راضیشون کنی. اونا هیچ وقت در مقابل پیشرفت بچه شون مقاومت نمی کنن ، می تونی ازین حربه استفاده کنی :D
× مدیریت جلسه و آرامش 2 تا نکته ی خیلی مهمه که همه باید بهش دقت کنن

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

سلام من چند تا سوال داشتم بیشتر در مورد رشته های مهندسی و منظورم از دانشگاه تقریبن شریفه!!!!!!!!!

1- نظرتون در مورد دو رشته خودن تو دانشگاه؟؟؟(1- مثلن یه رشته مهندسی یکی دیگه مدیریت یا2- یه رشته مهندسی و یه رشته مهندسیه دیگه که واحدای تخصصیشون اشتراک زیادی دارن مثلن نرم افزار و علوم کامپیوتر) درسته بعضیا میگن 2تاهندونه تو یه دست برداشتنه ولی ....

2- حالا دورشته کردن چه شرایطی داره؟؟ مدرکش؟؟؟

3- شرایط تغییر رشته تو دانشگاه؟؟(چون من یادمه یکی از دلایل یکی از دوستام که رفته بود برق این بود که میگفت اگه بهش علاقه نداشته باشه از برق راحت تر میشه رفت به رشته های دیگه!!!!!)

4- راستی یه سوال دیگه که البته سوال چه عرض کنم یه زحمت حسابیه میتونین آخرین رتبه ی قبولی پارسال از منطقه 2رو تو چندتا رشته پیدا کنین (البته میدونم زحمتش زیاده )

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از چوپان :
سلام من چند تا سوال داشتم بیشتر در مورد رشته های مهندسی و منظورم از دانشگاه تقریبن شریفه!!!!!!!!!

1- نظرتون در مورد دو رشته خودن تو دانشگاه؟؟؟(1- مثلن یه رشته مهندسی یکی دیگه مدیریت یا2- یه رشته مهندسی و یه رشته مهندسیه دیگه که واحدای تخصصیشون اشتراک زیادی دارن مثلن نرم افزار و علوم کامپیوتر) درسته بعضیا میگن 2تاهندونه تو یه دست برداشتنه ولی ....

2- حالا دورشته کردن چه شرایطی داره؟؟ مدرکش؟؟؟

3- شرایط تغییر رشته تو دانشگاه؟؟(چون من یادمه یکی از دلایل یکی از دوستام که رفته بود برق این بود که میگفت اگه بهش علاقه نداشته باشه از برق راحت تر میشه رفت به رشته های دیگه!!!!!)

4- راستی یه سوال دیگه که البته سوال چه عرض کنم یه زحمت حسابیه میتونین آخرین رتبه ی قبولی پارسال از منطقه 2رو تو چندتا رشته پیدا کنین (البته میدونم زحمتش زیاده )

سلام
× ببین خب کار واقعا سختیه ... و شرایط سختی هم داره ، مثلا نمی تونی ناپلئونی پاس کنی درسا رو ... سریع عذرت رو می خوان ... و اصلا سوال اصلی اینه : چرا آدم باید 2تا رشته بخونه ؟ چرا دوست داری 2تا رشته بخونی ؟
× تا اونجا که یادمه اولا باید دو رشته رو قبول شده باشی و یا ترازت بخوره ، 2 ترم رشته ی اول رو معدل بالای 17 بیاری بعد می تونی بری رشته ی دوم ، اما اگر معدلت از یه حدی پایین تر بیاد رشته ی دومت حذف میشه
× ربطی به برق نداره ، چون تراز برق معمولا بالاتره کسی که تراز برق رو داشته باشه می تونه تغییر رشته بده . تو دانشگاه درخواست می دی و میری رشته ی پایین تر
× نه متاسفانه الان امکانش رو ندارم ، اما از یکی کمک میگیرم و اگه شد 2-3 هفته دیگه بهم یادآوری کن

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از پارسا :
در ادامه سوالاتم از قبل (هنوز جواب داده نشده) اینکه بشه توش کار تحقیقاتی کرد و با استاد پروژه انجام داد و مقاله نوشت خیلی مهمه برام!

این قسمت از سوالم رو جواب ندادی! یعنی از این نظر، کدومشون بهتره؟

به نقل از چوپان :
2- یه رشته مهندسی و یه رشته مهندسیه دیگه که واحدای تخصصیشون اشتراک زیادی دارن مثلن نرم افزار و علوم کامپیوتر
تا اونجایی که من اطلاع دارم، اگه 2 تا رشته تعداد واحدهای مشترکشون از یه حدی بیشتر باشه، نمی شه هر دو رو برداشت.

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

× بازم نرم افزار به نظرم ...

M_diana

کاربر فعال
دانشگاه
؟؟!؟
رشته دانشگاه
کامپیوتر

سلام خسته نباشی,
نظرت در مورد این رشته ها و بازار کارشون چیه؟(واسه خانما)
مکانیک(عاشقشم >:D< >:D<)
رروباتیک(اگه همه دانشگاهها داشتن حتما میرفتم ولی بازم درباره آیندش اگه چیزی میدونی بگو :D)
عمران و معماری
نفت و شیمی
در مورد همشون تو کتابا و اینترنت خوندم ولی میخوام با یه جمع بندی خوب برام همشو برام بگی اگه میشه :D :D :D
میخوام بعد مکانیک اینارو واسه انتخاب رشته بزنم

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از M_diana :
سلام خسته نباشی,
نظرت در مورد این رشته ها و بازار کارشون چیه؟(واسه خانما)
مکانیک(عاشقشم >:D< >:D<)
رروباتیک(اگه همه دانشگاهها داشتن حتما میرفتم ولی بازم درباره آیندش اگه چیزی میدونی بگو :D)
عمران و معماری
نفت و شیمی
در مورد همشون تو کتابا و اینترنت خوندم ولی میخوام با یه جمع بندی خوب برام همشو برام بگی اگه میشه :D :D :D
میخوام بعد مکانیک اینارو واسه انتخاب رشته بزنم

× سلام و مرسی
کلا نظرم رو درباره ی زندگی میپرسیدی دیگه :D همه چیو که پرسیدی
× مکانیک فیزیک قوی ای می خواد ، تو اون گرایشاش که جنبه ی طراحی داره کار واسه خانم ها راحت تره ... بازار کاریش یکم سخته و پیگیری می خواد
× روباتیک زمان ما فقط دانشگاه شاهرود داشت ، اما خوب تو ارشد و دکترا داریم روباتیک ... والا تو ایران زیاد قوی نیست ولی کسایی که وارد بازار کاریش بشن موفق هم میشن
× عمران و معماری هر دوش خوبه ، رباضیات - هندسه و فیزیک خوبی می طلبه ، گرایش های مختلفی هم داره که همه سلیقه ها رو ارضا کنه . معماری برای افراد خلاق و هنرمند آینده ی شغلی تضمین شده ای داره، عمران هم مثل گذشته و حتی با طرح های جدید کشور شغل واسش هست همیشه
× نفت رشته ی تاثیرگذاریه ، چه ایران چه همه ی دنیا ... الان خیلی کشور ها در به در دنبال این شغل می گردن ... آینده ی خوبی داره

فائزه ساعی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
الزهرا تهران
رشته دانشگاه
ارشد فیزیک ماده چگال

خسته نباشی جدا...

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از فائزه ساعی :
خسته نباشی جدا...
× جدا ؟ :D

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من بازم چند تا سوال داشتم

میتونین مقایسه ای در مورد این رشته ها داشته باشین
نرم افزار - سخت افزار - آی تی و علوم کامپیوتر

یا مثلن چه جوری میتونم در موردشون تحقیق کنم؟؟؟

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

منم میخوام سوال بپرسم
آقا
من خیلی استرس دارم
اصلا یکی بهم میگه چقدر درس خوندم دستام یخ می کنه
من نمیپرسم خودشون میگن
شما چنین تجربه ای نداشتی؟
من خیلی از آینده می ترسم
و خانواده م خیلی امیدوارن که بتونم رتبه ی خوبی بیارم

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از چوپان :

× سخته :D

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از ~Sheyda~ :
منم میخوام سوال بپرسم
آقا
من خیلی استرس دارم
اصلا یکی بهم میگه چقدر درس خوندم دستام یخ می کنه
من نمیپرسم خودشون میگن
شما چنین تجربه ای نداشتی؟
من خیلی از آینده می ترسم
و خانواده م خیلی امیدوارن که بتونم رتبه ی خوبی بیارم

× استرس خیلی طبیعیه و اصلا نباید ازش بترسی و بهش دامن بزنی ... یکی از دلایل استرس تو اینه که تو از آینده میترسی و پیش خودت فکر می کنی ممکنه خراب کنی و جلوی خانوادت که ازت انتظار رتبه ی خوب دارن ضایع بشی .... در حالی که اولا اصلا به این موضوع فکر نکن ، بجای ترس از آینده و رتبت ، بشین واسه خودت هدف و آرزو بزار ... بگو دوس دارم فلان جا فلان رشته رو بخونم ، بدون اینکه مثلا بگی بابامینا دوس دارن من اونجا اینو بخونم ... چیزی که خودت دوس داری ... بعد با امید و هدف ، بدون ترس و استرس برو سمتش و بخون مطمئن باش همون اتفاقی می افته که می خوای

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

آخه وقتی استرس دارم اصلا تمرکز ندارم و نمی تونم درسو بفهمم
ساعت مطالعه م میاد پایین
و ادامه مشکلات پشت سر هم ردیف میشه
آره اهدافمو نوشتم
ولی وقتی فکر می کنم
می بینم خیلی سخته بعدم اینکه من 100% دوسشون ندارم
یعنی انقدر خانواده گفتن که فکر می کنم باید یکی از اونا بشم مثلا دکتر داروساز یا دندونپزشک یا ...

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از چوپان :

این چهار تا رشته خیلی به هم نزدیکن مخصوصا سه تای اولی
علوم کامپیوتر جزو علوم پایه است و معمولا تو دانشکده ریاضی یا علوم پایه دانشگاه ها ارائه میشه بیشتر به مباحث تئوریک و ریاضیاتی کامپیوتر میپردازه در حالی که مهندسی کامپیوتر کاربردی تره علوم کامپیوتر به خاطر همین بازار کار ضعیف تری داره
نرم افزار و سخت افزار هم که از اسمشون پیداست؛ولی فرقشون تو دوره کارشناسی حدود ۲۰ واحده (البته بستگی به دانشگاهش هم داره مثلا تو دانشگاه تهران سخت افزاری ها بیشتر درسای برق میخونن تا دانشگاه امیرکبیر)
اما در مورد ای تی که به نرم افزار خیلی نزدیکتره.تو کارشناسی دروس تخصصی شون (که ۵-۶ تا بیشتر نیست)حدودا مثل دروس مهندسی صنایع میشه دروسی مثل مدیریت پروژه و مهندسی اینترنت و ... من فکر میکنم بزرگترین برتری ای تی گرایشای کارشناسی ارشدشه: شبکه،امنیت،تجارت الکترونیک
اگه اطلاعات بیشتری میخای پاشو برو یقه یکی که کامپیوتر ترم های آخر درس میخونه رو بگیر سوالاتو ازش بپرس یا همین جا بپرس اگه بتونم جواب میدم

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از ~Sheyda~ :
آخه وقتی استرس دارم اصلا تمرکز ندارم و نمی تونم درسو بفهمم
ساعت مطالعه م میاد پایین
و ادامه مشکلات پشت سر هم ردیف میشه
آره اهدافمو نوشتم
ولی وقتی فکر می کنم
می بینم خیلی سخته بعدم اینکه من 100% دوسشون ندارم
یعنی انقدر خانواده گفتن که فکر می کنم باید یکی از اونا بشم مثلا دکتر داروساز یا دندونپزشک یا ...
× وقتی به موضوع استرست فکر کنی ، واقعا می فهمی اصلا و ابدا با چیزی به نام استرس ، برطرف که نمیشه ، هیچ ! بدتر هم میشه ... یعنی وقتی مثلا واسه رتبه ی کنکورت استرس اینو داشته باشی که خدایا 3000 نشم ... میشی 6000 ! :D پس جمیعا اجمعین نتیجه می گیریم که بهتره بی استرس ادامه بدیم ... مطمئنا اگه خدای نکرده تو سال اول بر حسب هر مشکلی نتونی نتیجه ی دلخواهتو بگیری ، درسته که یه کم وقتت تلف شده و خسته شدی ، اما به هیچ وجه دنیا که به آخر نرسیده ... اعصاب و راحتی و آرامش خودت مهمتره یا خراب کردن کنکور ؟ :D چون مطمئنا با داشتن استرس 2تاشو از دست میدی ! ...
× بخدا سخت نیست ... خداروشکر همه ی ما که اینجا جمع شدیم حتی اگه تیزهوش نباشیم ، باهوش هستیم ... ازین نظر اصلا به خودت نگو چیزی سخته چون واقعا اگه دوسش داشته باشی به دستش می آری ... مثل خیلی چیزای دیگه ! دقیقا مهم اینه که خودت بخوایش ... درسته که خانواده ها فشار میارن گاها ... اما در آخر تصمیم گیرنده و کسی که باید بره رشته رو بخونه و باهاش زندگی کنه تویی...

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

این چهار تا رشته خیلی به هم نزدیکن مخصوصا سه تای اولی
علوم کامپیوتر جزو علوم پایه است و معمولا تو دانشکده ریاضی یا علوم پایه دانشگاه ها ارائه میشه بیشتر به مباحث تئوریک و ریاضیاتی کامپیوتر میپردازه در حالی که مهندسی کامپیوتر کاربردی تره علوم کامپیوتر به خاطر همین بازار کار ضعیف تری داره
نرم افزار و سخت افزار هم که از اسمشون پیداست؛ولی فرقشون تو دوره کارشناسی حدود ۲۰ واحده (البته بستگی به دانشگاهش هم داره مثلا تو دانشگاه تهران سخت افزاری ها بیشتر درسای برق میخونن تا دانشگاه امیرکبیر)
اما در مورد ای تی که به نرم افزار خیلی نزدیکتره.تو کارشناسی دروس تخصصی شون (که ۵-۶ تا بیشتر نیست)حدودا مثل دروس مهندسی صنایع میشه دروسی مثل مدیریت پروژه و مهندسی اینترنت و ... من فکر میکنم بزرگترین برتری ای تی گرایشای کارشناسی ارشدشه: شبکه،امنیت،تجارت الکترونیک
اگه اطلاعات بیشتری میخای پاشو برو یقه یکی که کامپیوتر ترم های آخر درس میخونه رو بگیر سوالاتو ازش بپرس یا همین جا بپرس اگه بتونم جواب میدم

ممنون از راهنماییتون. من بالاخره نرم افزار شریف رو زدم البته برقشم میرسم ولی گفتیم کمی سنت شکنی کنیم و رفتیم نرم افزار

AFRODITE

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
خرم اباد
مدال المپیاد
المپیاد های دوره راهنمایی
دانشگاه
------------
رشته دانشگاه
--------------

به نظر شما تمرکز روی کنکور بهتره یا المپیاد ها؟؟؟؟؟ :-s

• شروع کننده موضوع

Nimamazroob

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از AFRODITE :
به نظر شما تمرکز روی کنکور بهتره یا المپیاد ها؟؟؟؟؟ :-s

× کاملا به فرد بستگی داره ، اما کسی رو ندیدم که المپیاد بخونه ( با علاقه ) و اگر نتونست موفق بشه کنکورشو از دست بده ، خوندن المپیاد تاثیر بسزایی هم روی دروس کنکوری داره احتمالا

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا