• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ترس از مرگ

از مرگ می ترسید؟

• رای‌دهندگان
    94

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : ترس از مرگ

به نقل از ibtkm :
ولی به نظر من دنیا اصلا مثل سراب نیستش. اینکه ادم به یه جای پوچ برسه یا نه به خود ادم بستگی داره. منم کلا دوست دارم چیز های تازه تو زندگی رو تجربه کنم.
شاید یکی از دلایلی که من از مرگ تو این سن می ترسم این باشه که به اندازه ی کافی این دنیا رو تجربه نکردم. من به دنیا نیومدم که با این تجربه ی کم از دنیا برم.

راستی یه سوال مسخره! : کسایی که پرت می شن پایین اول درد رو احساس می کنن بعد می میرن یا اول می میرن و دیگه دردی احساس نمی کنن؟

آره به نظر من زندگی یه تجربس،یه فرصته.حیفه آدم خیلی چیزارو تجربه نکنه و یهو بمیره!
جواب سوالت : فکر کنم اول یکم درد احساس میکنن بعد یکم طول میکشه تا بمیرن دیگه دردی احساس نمیکنن!البته اگه ضربه مغزی چیزی بشه فکر نمیکنم بیشتر از چند ثانیه درد کشیدنش طول بکشه!

miss.M

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

عشق و مرگ دو چيزي كه من باهاشون زندگي بهتري دارم!
"تجربه ي عشقي كه مي بلعه يه چيز فوق العاده س!"

آدم يه روزي بالاخره چهره ي مرگش رو مي بينه و اينكه مرگ رو فراموش نمي كنم باعث مي شه زندگي بهتري داشته باشم!چون باعث مي شه كارهايي رو كه مي خوام قبل از مرگم انجام بدم انجام بدم و انجام دادن كاري كه دوست داري بسيار لذت بخش خواهد بود.
اگه يك روزي آدم بخواهد با مرگش قدم بزنه و به جايي بره،خيلي وحشتناك خواهد بود اگه زندگي رو كه مي خواسته نداشته باشه ،يا تلاشي براي رسيدن به چيزهايي كه مي خواسته نكرده باشه!

پس بهتره آدم اين سفر رو به خودش حروم نكنه و با مرگ مثل يك دوست پير برخورد كنه!

آدم هايي كه زنگي فقيرانه اي داشتن،كسي نمي تونه بگه كه اون به زندگي دلخواهش نرسيده،چون زندگي دلخواه هر كس با افراد ديگه متفاوته!و شايد اون فرد چيز ديگه اي در زندگي اش داشته كه جاي همه ي چيزهايي رو كه نداشته براش پر كرده...
گاهي آدم ها براي اين مرگ رو مي خوان تا از اين دنيا راحت شند.گاهي براي اينكه به چيز بهتري برسند.گاهي اصلا" مرگ رو نمي خوان.گاهي...

+"من عاشق زندگي ام و بيزار از دنيا؛
دنيا:
حركت بر بستر خور و خواب و خشم و شهوت است؛
و زندگي
نگريستن در چشم كودك يتيمي است كه از پس پرده ي شوق به انسان مي نگرد."

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب مرگ دست خداست!
ولی من همیشه میترسم چون همیشه دوست دارم بزرگ تر که میشم کار های خوب زیادی انجام بدم و ...!

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

بستگی داره با کجا بخورن زمین اگه با سر باشه که هنوز درد احساس نکرده هو الباقی اما اگه با جای دیگه! باشه دهنش سرویس میشه نمیمیره حالا تهش شاید از درد بمیره :D :D

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از ibtkm :
بحث امادگی یه چیزه بحث ترس یه چیز دیگس! مثلا ممکنه شما اماده ی یه اتفاق باشی ولی خب بترسی.

فکر نمی کنم دلیل ترسی بتونه دلایل مذهبی باشه. دلایل مذهبی خیلی اوقات فقط می تونن دل شما رو ناارام کنن( !) یا .... و گرنه خیلی ها بیشتر از اینکه دلایل مذهبی داشته باشن دلایل دیگه ای مثل اینکه شاید دیگه بلند نشن یا اینکه مرگ درد داره یا ...
ببين اينكه من ميگم دلايل مذهبي دارن از اينجاس كه اكثر شهدا خيلي آدم هاي خوبي بودن.اين نشون ميده كه درك كاملي از مرگ دارن در نتيجه ازش نميترسن.

imanjo0n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دستغیب 1
شهر
شیراز

من از مرگ نمی ترسم ... از تنهایی بیشتر از مرگ می ترسم ... اگه بدونم بعد از مرگ تنها می شم ، می ترسم ازش !!

ولی در کل ، من به این اعتقاد دارم که دقیقا 2 سال و 5 روز دیگه ، در تاریخ 21/12/2012 همه مون می میریم !! حالا که قراره اینطوری بشه پس چرا از این زمان کمی که باقی مونده نهایت استفاده رو نکنیم و به زندگی ادامه ندیم؟؟ (حال کنیم با روز های زندگی و دی عین حال (هم زمان ) به این فکر کنیم که شاید اون موقع زندگی تموم نشد ! اینطوری هم حال می کنیم ، و هم اگه زندگی تموم نشد ، از چیزی عقب نمی مونیم !!

Nais

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
T.Z
مدال المپیاد
ثبت نام کردم ولی نرسیدم شرکت کنم!
رشته دانشگاه
هنوز نمیدونم!

بی صبرانه منتظر مرگ با عزتم!

ehsan.str

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
اگر خدا بخواد المپیاد کامپیوتر و دیگر هیچ!!!!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک پلاسما

راستی یه سوال مسخره! : کسایی که پرت می شن پایین اول درد رو احساس می کنن بعد می میرن یا اول می میرن و دیگه دردی احساس نمی کنن؟

بگذار من به این سوالت جواب بدم. درد راهی برای فنا و آزادی است و فنا آزادی راهی برای.... بقا.(بر اساس تجربه خودم و دیگران!) به محض خوردن به زمین درد رو احساس می کنی ولی یک چیزی است که از درد هم در اون لحظه بیشتر حس می شه و اون ..................... مرگ است. دیگه به هیچ چیزی جز اون فکر نمی کنی................... آرام------- آرام------------ می یاد تو وجودت تا می رسه به خودت ...خوده خودت.........................................................................................
مثل هوا که تو وجودت رخنه می کنه تو رو سبک می کنه اون قدر که از جسمت کنده می شی........... حس کن------- حس کن ...............
حالا دیگه خودت رو حس کن بدون واسطه############# بیاد بیار اصل خودتو#########
نه این یک شوخی بزرگه نه من یک شاعر..........

امام حسین‏ علیه السلام فرمود: (اگر مردم مرگ را درست درک می‏کردند و به آن می‏اندیشیدند، آنگونه که باید و شایسته است، هر آینه دنیا خراب می‏شد.)
زیرا همه به دنیا بی اعتنا می‏شدند و رغبتی در آبادانی دنیا نداشتند.
حالا باز هم از مرگ می ترسین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pico

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد
شهر
سمنان
مدال المپیاد
المپياد فيزيك بسيج و غير بسيج

خوبه خوب زود جوابه بچه هارو میدی ...

ترس رو میشه توجیه کرد و از بین برد ...

آره اگه برات تعریف کنن یه نایلون میکشن سرت تا بمیری تصوره جون دادن تو اون حالت برات ترسناکه ... اما نه مردن جون دادن یعنی درد کشیدن...
یا توهما و تصوراتی که از دنیایه بعدی داریم ...

بعضی ها ترس از درد رو با ترس از مرگ قاطی نکنین ...اما جفتشون از جنسه ترس هستن

توجیهات تو زندگیه خودم باعث شده ترس از مرگ تو تاریکی مرگ با شکنجه و حتی مرگ بر خلافه خواسته توهمی به اسمه خدا تقریبا بریزه ...
من هنوز زندم ... ی بار تا دمه مرگ رفتم و برگشتم و وقتی دیدم ترسی در کار نبود احتمال دادم که ترس رو میشه از بین برد (داستانش خصوصیه sorry )

ولی هنوز از درد به صورته غریزی میترسم ...درسته به نظرت ؟ نمیدونم اونایی که خودزنی میکنن هم میترسن (نه روانی ها)؟

اما خیلی ها میگن انسان از نابودی هم مثله درد میترسه ...که از نظره من غلطه ...اونایی که آرزوی نابودی و دارن چی ؟

من یک سری توجیهاتی دارم که چه خدا باشه چه نباشه احساس میکنم اون دنیا خطری برام نداره ...پس از درد نمیترسم ...

حالا یه سواله بزرگتر دارم آقا پویا فکر نمیکنی ترس از مرگ زیر شاخه همون ترس از درده ؟

• لایک
امتیازات: Dizzy

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی

به نقل از pico :
اما خیلی ها میگن انسان از نابودی هم مثله درد میترسه ...که از نظره من غلطه ...اونایی که آرزوی نابودی و دارن چی ؟

من یک سری توجیهاتی دارم که چه خدا باشه چه نباشه احساس میکنم اون دنیا خطری برام نداره ...پس از درد نمیترسم ...
انسانها به طور طبیعی که آرزوی نابودی ندارن.اونا یه سری آدمای خاصن که به دلایل مختلف(مثلا فرار از مشکلات)دست به خودکشی و نابودی میزنن.همه آدما که خودکشی نمیکنن،میکنن؟
من تا حد زیادی فکر میکنم ترس از مرگ به خاطر اینه که نمیدونی بعدا چی میشه.(علاوه بر وابستگیهایی که به دنیا وجود داره.بنابراین کسی که به معاد اعتقاد نداره،نمیدونه بعد از مرگ چه بلایی سرش میاد و طبیعتا این ترسناکه!

• لایک
امتیازات: N.M

pico

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد
شهر
سمنان
مدال المپیاد

به نقل از روژین :
انسانها به طور طبیعی که آرزوی نابودی ندارن.اونا یه سری آدمای خاصن که به دلایل مختلف(مثلا فرار از مشکلات)دست به خودکشی و نابودی میزنن.همه آدما که خودکشی نمیکنن،میکنن؟
من تا حد زیادی فکر میکنم ترس از مرگ به خاطر اینه که نمیدونی بعدا چی میشه.(علاوه بر وابستگیهایی که به دنیا وجود داره.بنابراین کسی که به معاد اعتقاد نداره،نمیدونه بعد از مرگ چه بلایی سرش میاد و طبیعتا این ترسناکه!

به طورطبیعی آرزویه نابودی ندارن...و منم نگفتم دارن.من گفتم به طور طبیعی (غریزی) از نابودی نمیترسن ...

و راجع به فرار ازمشکلات بهت بگم که هیچی از خودکشی نمیدونیکه این حرفو میزی ...

ارسطو :انسان وقتی نتونه چیزی رو توی ذهنش و چیزایی که دیده طبقه بندی کنه ازش میترسه (دواقع نسبت بهش هیجان داره )

• لایک

T@RAN€H

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 Shz

با مرگ قرار نیست چیزی تموم بشه ، من فقط می ترسم از این که برم اون دنیا و هنوز خیلی کارمو تو این دنیا انجام نداده باشم :| یا کارای اشتباهیانجام داده باشم که بعدن باید پاسخگو باشم..

pico

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد
شهر
سمنان
مدال المپیاد

به نقل از T@RAN€H :
با مرگ قرار نیست چیزی تموم بشه ، من فقط می ترسم از این که برم اون دنیا و هنوز خیلی کارمو تو این دنیا انجام نداده باشم :| یا کارای اشتباهیانجام داده باشم که بعدن باید پاسخگو باشم..

شایدم قراره بشه ( i wish it happen )

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از pico :
به طورطبیعی آرزویه نابودی ندارن...و منم نگفتم دارن.من گفتم به طور طبیعی (غریزی) از نابودی نمیترسن ...

و راجع به فرار ازمشکلات بهت بگم که هیچی از خودکشی نمیدونیکه این حرفو میزی ...

ارسطو :انسان وقتی نتونه چیزی رو توی ذهنش و چیزایی که دیده طبقه بندی کنه ازش میترسه (دواقع نسبت بهش هیجان داره )
lمن نگفتم همه ی خودکشی ها برای فرار از مشکلاته.اما اینو قبول ندارید که بعضیاش هست؟
به نظرم میترسن.انسانها همیشه سعی میکنن جون خودشونو حفظ کنن.همین نشون میده که از نابودی میترسن.

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از روژین :
lمن نگفتم همه ی خودکشی ها برای فرار از مشکلاته.اما اینو قبول ندارید که بعضیاش هست؟
به نظرم میترسن.انسانها همیشه سعی میکنن جون خودشونو حفظ کنن.همین نشون میده که از نابودی میترسن.

ببین
کسی که خودکشی می کنه هیچ علاقه ای به زندگی نداره و زندگی براش بیخوده
بله، عده ای هم واسه فرار از مشکلات این کارو می کنن
من به شخصه هیچ ترسی از نابودی ندارم :-?
اصلا هم مهم نیست بعدش چی میشه :D

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بزرگ ترین ضعف من اینه که به شــــدت وابسته به این دنیام ! به شـــــدت ! ینی شرط میبندم از همتون بیشتر ! :-<
مرگ ، بزرگ ترین ترس منه ، ولی بیشتر از این که از مرگ خودم بترسم ، از مرگ عزیزانم میترسم ! اونم الان !
من یه ماهیه توهم زدم که همین الان مامانم یا بابام میمیره ! نمیدونم چیکارش کنم! اصن قاتی کردم !
من همیشه یه آدم " :D " بودم ، ولی بعد از این که یه کتابی این تاثیر رو روی من گذاشت تبدیل شدم به یه آدم " :| :-s " !
من اصلا نمیتونم مادیات این دنیا رو بیخیال بشم ...
خیلی دغون شدم تو این مدت ، نمیدونم باید چیکار کنم...
هر جا میرم ، هر لحظه ، همیشه ، فکرم اینه که نکنه دیگه نباشن ! :rolleyes:
کلا خیلی وحشتناکه این فکرا ! هرچی میخوام بهش فکر نکنم شدید تر میشه !

در مورد خودکشی هم فکر میکنم ،
شاید موقعی که آدم هیچ چیز با ارزشی تو این دنیا نداشته باشه، یا این که اون قدر جو گیر شده باشه که فکر کنه دچار بدبختی ِ تا ابد شده فکر خودکشی رو خیـلی منطقی ببینه ، شاید اون آدم هم یه روز مثل خیلی ها فکر میکرده " خود کشی احمقانه ترین کار ممکنه " ، ولی توی اون شرایط فکر کنه " خودکشی منطقی ترین کار ممکنه "

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از تـــــــــــــــارا :
ببین
کسی که خودکشی می کنه هیچ علاقه ای به زندگی نداره و زندگی براش بیخوده
بله، عده ای هم واسه فرار از مشکلات این کارو می کنن
من به شخصه هیچ ترسی از نابودی ندارم :-?
اصلا هم مهم نیست بعدش چی میشه :D

حرف شما درسته.اما مگه چند درصد آدما خودكشي ميكنن؟؟

pico

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد
شهر
سمنان
مدال المپیاد

به نقل از روژین :
انسانها همیشه اینکارو نمیکنن
ولی اکثره اوقات میکنن چون از این کار نفع میبرن ... نه واسه اینکه از نابودی میترسن ...
واقعیته همه چیز اونجور که به نظر میاد نیست ...

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه

به نقل از pico :
انسانها همیشه اینکارو نمیکنن
ولی اکثره اوقات میکنن چون از این کار نفع میبرن ... نه واسه اینکه از نابودی میترسن ...
واقعیته همه چیز اونجور که به نظر میاد نیست ...
چه نفعي منظورتونه؟

pico

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد
شهر
سمنان
مدال المپیاد

به نقل از روژین :
چه نفعي منظورتونه؟
خیلی واضحه ... عشق وابستگی زندگی امید ...

فقط یک لحظه از اینا دور شو تا بفهمی که نابودی خوبم هست ...

• لایک
بالا