• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خود پسر پنداری!

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
چند وقته این ذهنه من مشغوله (کلا ذهنم مشغوله :D ) در مورد این که چرا دخترا می خوان پسر باشن؟

یا بهتر بگم چه چیزی باعث میشه که شما فک کنین، یک دختر می خواد به اصطلاح ادای پسرارو در بیاره؟ (پرسش اصلی من اینه) :-?

برای من مثال بزنین.بعد بحث رو گسترش میدیم. نظر خودم هم طی بحث اعلام می کنم. :)

همون طور که می دونین، این مسئله برعکسشم صادقه (پسرایی که فک می کنیم، می خوان ادای دخترارو درارن) ولی آمار دخترای خود پسر پندار (البته من به شخصه اصلا خود پسر پنداری رو قبول ندارم)، بیش تره! شما نظرتون رو در مورد هر دو بگین. :)

اضافه می کنم: چی باعث میشه روحیات یک دختر و پسر متفاوت باشه؟

nili

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دیگه خیلی مهم نیست
رشته دانشگاه
نمیدونم!
پاسخ : خود پسر پنداری!

فکر کنم به خاطر اینکه به نظر بیشتر دخترا جذاب ترن!!البته منم قبول ندارم!! به نظرم مسخره میان!!! و شاید برای اینکه بهشون ثابت شده پسر بودن باحالتره یا مثلا مزایایه بیشتر داره یا با پسرا بزرگ شدن روحیه شون اینطوره یا روحیه شون شبیه پسراست و دخترونه بودن به نظرشون لوسه!!!

راضيه

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

اره خيلي بده كه مثلا يه دختر كه فوتبال بازي ميكنه ميگن ميخواد اداي پسرارو داره و يا اين كه مثل پسراس اصلا چه ربطي داره مگه مثلا فوتبال مال پسراس خيلي ازين مثالا ميشه زد كه مردم الكي يه سري كارارو ميگن پسرونه

من به اين كه دختر هستم افتخار ميكنم و اصلا دوست نداشتم پسر به دنيا مي اومدم خدايا شكرت

merinaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران

به نقل از تـــــــــــارا :
دقیقا به همون چیزی اشاره کردی که هر چی کشتم خودمو،کلمش یادم نیومد! (;

روحیه!

چی باعث میشه روحیه ی یه دختر و یه پسر فرق کنه؟
خب شرایطی که توی جامعه ی ما یه پسر باهاش روبرو میشه و یه دختر خیلی متفاوته که همینم علت خیلی مهمیه برای تفاوت روحیه ی دخترا و پسرا
چند وقته این ذهنه من مشغوله (کلا ذهنم مشغوله :D ) در مورد این که چرا دخترا می خوان پسر باشن؟

یا بهتر بگم چه چیزی باعث میشه که شما فک کنین، یک دختر می خواد به اصطلاح ادای پسرارو در بیاره؟
یکی از دلایلش که من خیلیا رو دیدم که به این دلیل رفتارشون شبیه پسرا بوده یا اینکه با داشتن رفتار پسرونه احساس راحتی بیشتری میکنن اینه که تو قسمت خیلی زیادی از زندگیشون پسرا حضور داشتن و همینم باعث تغییر رفتارشون شده

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

دقیقا به همون چیزی اشاره کردی که هر چی کشتم خودمو،کلمش یادم نیومد! (;

روحیه!

چی باعث میشه روحیه ی یه دختر و یه پسر فرق کنه؟
اعوامل مختلفی باعث تفاوت روحیست که البته فقط تو ایران نیست بلکه تقریبا تو کل جهان اینه.
1- یه دلیلش اینه که تو هر سانتی متر مربع پوست مردا 8 عصب حسی هست و تو زنا 15 تا نتیجه اخلاقی: پسرا در مقابل درد مقاوم ترن باور کنید خیلی تاثیر داره یکی از دلایل اینکه پسرا بیشتر از دخترا با هم دعوا می کنن( گیس کشی نه کتک کاری) اینه که درد چندان زیادی حس نمی کنن نه اونجور که دخترا حس می کنن
2- محیط که از اول به پسر طلقین می کنن که تو باید مقاوم باشی، مردا گریه نمی کنن و.... اما در مورد دخترا سعی می کنن دخترا رو لطیف بار بیارن می گن دعوا نکنن، هر موقع ناراحت بودی بیا باهام درد و دل کن اشک بریز راحت شی و....
3- یه سری شرایط روانی هست که باعث می شه در اکثر موارد تاکید میکنم در اکثر موارد دختر مهربون تر و پسرا بی رحم تر باشن (تو جای مناسب هر دو می تونن مفید واقع شن)

به نقل از راضيه :
اره خيلي بده كه مثلا يه دختر كه فوتبال بازي ميكنه ميگن ميخواد اداي پسرارو داره و يا اين كه مثل پسراس اصلا چه ربطي داره مگه مثلا فوتبال مال پسراس خيلي ازين مثالا ميشه زد كه مردم الكي يه سري كارارو ميگن پسرونه

من به اين كه دختر هستم افتخار ميكنم و اصلا دوست نداشتم پسر به دنيا مي اومدم خدايا شكرت
با شما هم موافقم که خیلی از کارا که می گن پسرونه ، در واقع چیزی نیست که بخواد در انحسار پسرا باشه من فقط موندم کدوم اسگولای اومده انداخته تو دهن مردم که دخترا نباید با کامپیوتر بازیای جنگی و استراتژیک بازی کنن؟

به نقل از merinaz :
خب شرایطی که توی جامعه ی ما یه پسر باهاش روبرو میشه و یه دختر خیلی متفاوته که همینم علت خیلی مهمیه برای تفاوت روحیه ی دخترا و پسرایکی از دلایلش که من خیلیا رو دیدم که به این دلیل رفتارشون شبیه پسرا بوده یا اینکه با داشتن رفتار پسرونه احساس راحتی بیشتری میکنن اینه که تو قسمت خیلی زیادی از زندگیشون پسرا حضور داشتن و همینم باعث تغییر رفتارشون شده
رفتار پسرونه رو لطفا تعریف کنید!!!!

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

فكر كنم مشكل اصلي از اينجاست كه هيچ كس، به چيزي كه داره راضي نيست.
هميشه براي ماها مرغ همسايه، غازه!!

هميشه مثلا دخترا فكر ميكنن خوبه كه ادم تا نصفه شب بيرون باشه
يا مثلا پسرا فكر ميكنن كه خوبه كه بقيه نگاه كنن ادمو!!

وقتي نتونيم از چيزايي كه داريم، درست استفاده كنيم. مجبور ميشيم كه دست بزنيم به يه چيزاي ديگه.
به قولي، وقتي خودمون، كامل نيستيم، خودمون رو ميكنيم شبيه كسايي كه به نظرمون جذابن! #-o

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Hespride :
فكر كنم مشكل اصلي از اينجاست كه هيچ كس، به چيزي كه داره راضي نيست.
هميشه براي ماها مرغ همسايه، غازه!!

هميشه مثلا دخترا فكر ميكنن خوبه كه ادم تا نصفه شب بيرون باشه
يا مثلا پسرا فكر ميكنن كه خوبه كه بقيه نگاه كنن ادمو!!

وقتي نتونيم از چيزايي كه داريم، درست استفاده كنيم. مجبور ميشيم كه دست بزنيم به يه چيزاي ديگه.
به قولي، وقتي خودمون، كامل نيستيم، خودمون رو ميكنيم شبيه كسايي كه به نظرمون جذابن! #-o

منظور منو نگرفتین :)

شما و merinaz دقیقا رفتین همون سمتی که نمی خواستم کسی بره

این دوتا مسئله کاملا جداس!

بحث من اینه: (یه مثال خیلی ساده می زنم که البته منظورم دقیقا این نیست، ازتون هم نمی خوام جواب مثالمو بدید، فقط این مثال کمک می کنه منظورمو بهتر درک کنید)

چرا فکر می کنید که مثلا هر دختری که موهاش کوتاس، می خواد ادای پسرارو دراره؟

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

ببخشید من جواب این سوال رو بدم وگرنه عقده می شه! برا انکه کوته فکریم!(حقیقته تو خیلی از کشورا کوتاه نگه می دارن یکی از فامیلای ما هم همینطوری می گرده)

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

آهان
پس شما ميخواي كلا بگي كه اصلا چيزي به نام پسرزدگي يا دختر زدگي نيست؟؟

merinaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران

به نقل از Black fire :
رفتار پسرونه رو لطفا تعریف کنید!!!!
لحن حرف زدنی که پسرا دارن(نمیدونم چطور توضیح بدم).رفتارشون با دخترای دیگه،طرز لباس پوشیدنشون و...
بحث من اینه: (یه مثال خیلی ساده می زنم که البته منظورم دقیقا این نیست، ازتون هم نمی خوام جواب مثالمو بدید، فقط این مثال کمک می کنه منظورمو بهتر درک کنید)

من قاطی کردم......اینکه مردم چی فکر میکنن وقتی یه دختری رو مثلا با موهای کوتاه میبینن یا چنین چیزی فرق داره با اینکه چرا بعضی دخترا میخوان مثل پسرا باشن

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Hespride :
آهان
پس شما ميخواي كلا بگي كه اصلا چيزي به نام پسرزدگي يا دختر زدگي نيست؟؟

نه.این بحثیه که نباید برین سمتش. black fire کاملا منظور منو گرفته.پسته اولشو بخونین، متوجه میشین!

به نقل از merinaz :
لحن حرف زدنی که پسرا دارن(نمیدونم چطور توضیح بدم).رفتارشون با دخترای دیگه،طرز لباس پوشیدنشون و...

من قاطی کردم......اینکه مردم چی فکر میکنن وقتی یه دختری رو مثلا با موهای کوتاه میبینن یا چنین چیزی فرق داره با اینکه چرا بعضی دخترا میخوان مثل پسرا باشن

خب.به نظر تو رفتار هایی که تو محیطه باعث نمی شه پسرا یا دخترا این طوری باشن؟ منظورم اینه مادرزادی این طورین؟

من که گفتم، سوال من این نیست که چرا دخترا می خوان پسر باشن.سوال من قسمت اول جملته

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

درست صحبت کن ! :D

نظر من : خوشحال میشدم اگه مستر می بودم ! :D ولی الان عقیدم اینه هرچی هسی باش ! هر عقیده ای هم داری داشته باش ! عقاید جنسیتی نیستند ! من هر عقیده ای دارم حالا به نظر عوام " پسرونه " یا " دخترونه " باشه رو دارم ! کار خورتو بکن ! ملت بعضی وقتا زیاد فکر+حرف میکنن و میزنن !

sutech

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
88
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
sutech-iust
رشته دانشگاه
برق-کنترل-مهندسی پزشکی(علوم اعصاب)

مگه کسی هست که فکر کنه که هر دختری که موهاش رو کوتاه میکنه میخواد ادای پسرارو در بیاره؟؟؟ :-w [-(

حالا به نظر شما از نظر رفتاری ، دخترها و پسر ها فرق دارند؟ندارند؟/باید داشته باشند ؟ نباید ؟ (میشه 4حالت( 2*2))
آیا تفاوت رفتاری این دو گروه مستقیما به خاطر جو اجتماعه؟یا جو اجتماع نتیجه ی تفاوت این دو گروهه؟

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از d3c0der :
ميبخشيد كه پا برهنه ميپرم وسط بحث !
لطفا يه پسر رو به من نشون بدين كه بخواد اداي دخترا رو در بياره :)
عمرا اگه بتونين يه انسان عاقل ( و مذكر ) رو پيدا كنيد كه چنين حالتي داشته باشه !
ولي تا دلت بخواد بر عكسش هست ! چند وقت پيش توي تلويزيون با دختراي دانشگاه مصاحبه ميكردن بيشترشون ميخواستن پسر باشن :D :D :D

شما برو پارک لاله، پیدا میشه! :D
شمام رفتی همون سمتی که به بحث من ربط نداره.این که یکی بخواد پسر باشه با این که یکی یه سری کارایی انجام میده که شما بش میگین می خواد ادای پسرارو دراره، دو تا بحث کاملا جداس!

به نقل از ناجی :
مگه کسی هست که فکر کنه که هر دختری که موهاش رو کوتاه میکنه میخواد ادای پسرارو در بیاره؟؟؟ :-w [-(

حالا به نظر شما از نظر رفتاری ، دخترها و پسر ها فرق دارند؟ندارند؟/باید داشته باشند ؟ نباید ؟ (میشه 4حالت( 2*2))
آیا تفاوت رفتاری این دو گروه مستقیما به خاطر جو اجتماعه؟یا جو اجتماع نتیجه ی تفاوت این دو گروهه؟

ببین من خودم موهام کوتاس!از بچگی هم همین طور بودم!نتیجش چی میشه؟
این ها اسامی من تو فامیله(از کوچیکی به بزرگی به ترتیب!): قلی، تیمور، محمد، حسن، علی، دیگه حالا یکی دیگه خیلی لطف کنه، آقا تارا! :)) (اینو جدی گفتم)
ببین به نظر من دخترا و پسرا از نظر رفتاری و .. فرق ندارن.مثلا همین که میگن مرد خشنه ( :-w ) یا دختر لطیفه ( :-w ) ! به نظر تو پسر مادر زادی خشنه؟دختر مادر زادی لطیفه؟
دو تا سوال بعدی هم یه بحث کاملا جدا می طلبه

مو صرفا یه مثال بود، اصن اونو ول کنین! :D

freebird

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرج
مدال المپیاد
راهنمایی ریاضی تا استان!!
دبیرستان هم زیست!!
دانشگاه
تهران :D

باهات موافقم که بچه ها از اولش کاملا شبیه همن!!و این ما مردیم که بخاطر بعضی از عقایدی که از هزاران سال پیش تو جامعمون بوده این افکار کاملا غلط رو ترویج می دیم!!
شاید باورت نشه من خانواده ای رو می شناسم که برای دختر کوچکشون ماشین نمی خرن و می گن این پسرونس!! :((
و این که میگن یه دختری ادای یه پسری رو در میاره مثل تمام حرف های دیگشون بی دلیل و بی منطقه!!(حالا ببین اگه آخرش به این نتیجه نرسیدی :D)

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

خانم تارا، اتفاقا دقيقا تفاوت رفتاري هست بين دو جنس
اصلا ذات جن سيت، يعني تفاوت!
اگه قرار باشه همه ي روحيات و رفتار هاي افراد شبيه هم باشه كه همه چيز خراب ميشه.
زن و مرد(به طور كلي مذكر و مونث) مكمل همديگه هستن. يعني به عنوان مثال، مرد ها ديرتر ميتونن ذهنشون رو وارد بخش احساسي بكنن اما خانم ها خيلي راحت ميتونن احساسي بشن!
به اين نميگن خشونت يا مثلا لطافت!
بلكه اين يك تفاوت خيلي عادي هست كه وجود داره، و بايد وجود داشته باشه.

فكر نميكمن لازم باشه همه ي تفاوت ها رو نام ببرم. اكثرا ميدونيد حتما (;

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Hespride :
خانم تارا، اتفاقا دقيقا تفاوت رفتاري هست بين دو جنس
اصلا ذات جن سيت، يعني تفاوت!
اگه قرار باشه همه ي روحيات و رفتار هاي افراد شبيه هم باشه كه همه چيز خراب ميشه.
زن و مرد(به طور كلي مذكر و مونث) مكمل همديگه هستن. يعني به عنوان مثال، مرد ها ديرتر ميتونن ذهنشون رو وارد بخش احساسي بكنن اما خانم ها خيلي راحت ميتونن احساسي بشن!
به اين نميگن خشونت يا مثلا لطافت!
بلكه اين يك تفاوت خيلي عادي هست كه وجود داره، و بايد وجود داشته باشه.

فكر نميكمن لازم باشه همه ي تفاوت ها رو نام ببرم. اكثرا ميدونيد حتما (;

شاید بگیم باید باشه ولی آیا از اول هست؟ آیا محیط رو روحیات تاثیر نمی ذاره؟

ضمن این که من تارا هستم!نه تارا خانوم

• لایک
امتیازات: tezar

Game Over

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

ضمن این که من تارا هستم!نه تارا خانوم[/size

[size=4pt]ضمن این که من تارا هستم!نه تارا خانوم
درسته محیط تاثیر میذاره ولی بیشتتر این تفاوت ها به جنس برمیگرده یعنی ساختار ذهنی و رو حی وجسمی زن و مرد تفاوت داره

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Game Over :
درسته محیط تاثیر میذاره ولی بیشتتر این تفاوت ها به جنس برمیگرده یعنی ساختار ذهنی و رو حی وجسمی زن و مرد تفاوت داره

رد می کنم.شاید کمی تفاوت داشته باشه ولی نه اونقدر زیاد!

بذار من از یه زاویه دیگه مثال بزنم براتون:

"دخترا همش منتظرن یه پسر بیاد دنبالشون" "همش دنبال ظاهرشونن " و ...

این جملات رو حتما شنیدید یا اصن شاید خودتون هم زیاد استفاده می کنین

من قبول می کنم.تا حد زیادی این مسئله درسته ولی به نظر شما از کجا منشا می گیره؟

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

ضمن این که من تارا هستم!نه تارا خانوم

بله. از اول هم هست.
اما مساله اينه كه متاسفانه امروزه جوامع جوري شدن كه انسان از فطرتش فاصله ميگيره. و اين باعث دخترزدگي يا پسر زدگي ميشه!

امروز جامعه ي مثلا پيشرفته، در ذهن يه دختر نفوذ ميكنه و ميگه كه تو بايد و بايد همه ي توانايي هاي پسر ها رو داشته باشي ، و وقتي از كودكي چنين تفكراتي اطراف ادم باشه، قطعا روش اثر ميزاره ( اين در مورد پسر ها هم هست)
متوجه منظورم شدي؟

(فرقش چيه؟ نكنه شما هم از جن سيتتون ميترسيد؟ اون كلمه صرفا به خاطر احترام بود. اگر ناراحت شديد مساله اي نيست. تارا!!)

بالا