• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دارن شان

• شروع کننده موضوع sona
  • تاریخ شروع

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : دارن شان

آره ، توی بچه های بد شانس هم بود!
بهش میگن "آنا گرام" فک کنم! اون طور که توی بچه های بدشانس گفته بود!
ولی جالبه که آدم با حروف یه اسم ، یه اسم دیگه بسازه!

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

سلام!؟

این چیزی که میگید کلا یه سبکه که منم توی خیلی از کتاب ها دیدم!؟!

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

کسی کتاب های دیگه دارن شان(به جز اشباح و دموناتا) رو خونده؟

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از closeman :
کسی کتاب های دیگه دارن شان(به جز اشباح و دموناتا) رو خونده؟
فک کنم یه سری کتاب دیگه داره ماله بزرگساله!

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

اسمشو می دونید؟؟؟

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از SIAVOSH :
فک کنم یه سری کتاب دیگه داره ماله بزرگساله!
داداش نبرد شیاطین هم هست دیگه؟!!

تازه یه دو یا سه تا کتاب تک جلدی هم فک کنم داره!؟!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

جلاد لاغر :D

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

من كوياسانو خوندم اما بچگونه س!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از settareh :
این که خنوز نیومده ولی سایت دارن شان فک کنم 3گانه را ترجمه کرده!

pouya442

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد چمران
شهر
مشهد
مدال المپیاد
يادم نمياد

به نقل از SIAVOSH :
ائن که نوز نیمده ولی سایت دارن شان فک کنم 3گانه را ترجمه کرده!
راست ميگه من تو سايت خوده دارن شان ديدم
يه كتاب ديگه هم داشت به اسم مارها در شهر يا همچين چيزي يادم نيست دقيقا

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

آغاز انتشار داستانک های دارن شان

سایت داررن شانفنس شروع به ترجمه داستانک های دارن شان کرده!

ارن شان از نویسنده های پرکار دهه ی اخیر است که سری های "حماسه ی دارن شان" و "دیموناتا" را برای کودکان و نوجوانان و سری شهر را ( با اسم دی.بی.شان) برای بزرگسالان نوشته است. امسال هم داستانی تک جلدی با عنوان "جلاد لاغر" برای کودکان و نوجوانان منتشر کرد که اخبار انتشار و کاور آن را در خبر های قبلی دیدیم.
اما دارن شان دستی هم در داستان کوتاه و داستانک نویسی دارد که معروف ترین آنها داستان کوتاهی با عنوان "کویاسان" است. داستانک های متعدد او معمولا در ارتباط با سری های دیگر (به خصوص حماسه) هستند و گوشه هایی دانسته و نادانسته از داستان را از دید ها و راوی های جدید بیان می کنند.
با تلاش و پیگیری های آفرودیت عزیز داستانک هایی که از دارن شان در سایتش قرار گرفته، ترجمه و آماده ی انتشار شده.
امیدواریم از خواندن این داستانک ها لذت ببرید.

اینم لینک دانلود داستانک عشق بازی شبانه!
http://www.darrenshanfans.ir/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=31&lid=253

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه

به ، رفیق قدیمی و خونه خراب کن خودمون درن شان ...

کتابای خوبیه ! بخونین ! بخونین ! :D

درن شان فنز هم سایت جالبیه . یه مدت ناظر بودم توش ( چه زمانی بود ) تقریبا همه اعضای قدیمیشو میشناسم و وبمستر و ناظراش رو هم دیدم . میتینگ نمایشگاه کتابش

برای آشنایی با کارای درن شان و بحثهای اساسی ، این سایت بهترین مرجعه . چون برداشتی که درن شان خونای حرفه ای از درن شان دارن ، واقعا ریز و نکته سنجه و خیلیا اینو قوت کار درن میدونن

فقط
لطفا لطفا اسم تاپیک رو عوض کنین . ما نویسنده ای به نام "دارن شان " نداریم . بحثهای زیادی سرش بوده تا جایی که وبمستر سایت با درن حرف زده و بعد این بحثها ، "درن شان " درسته نه دارن شان .

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

دیگه درن ودارن که اشکالی ایجاد نمیکنه ولی موافقم که درستش کنن ولی فک نکنم زننده ی تاپیک دیگه بیاد!

***اسم تاپیک تغییر کرد.
بازم میگم اسپم بی اسپم!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام
پاسخ : درن شان

دارن شان در شماره ی 122 (سپتامبر 2010) شانویل ماهانه اش نوشت:

[این سپتامبر] برای من ماه بزرگیه. مسلما رویداد اصلی ماه انتشار تولد یک قاتل در آمریکا و بریتانیاست که اولین کتاب از چهارگانه ای درباره ی آقای کرپسلی و زندگی اش پیش از ملاقات دارنه. از انتشار آخرین کتاب من با محوریت خون آشام در بریتانیا شش سال می گذره. و اگرچه سری دیموناتای من مورد استقبال واقع شد، می دونم که تعداد زیادی از شما جای خاصی توی قلبتون برای لارتن، سبا، ونچا، گاونر و بقیه ی گروه کوهستان اشباح دارید و به همین خاطر خوبه که بشه زمان بیش تری با آنها صرف کنید!
من در انگلیس و ایرلند راهی توری برای حمایت از انتشار کتاب می شوم که از پایان سپتامبر شروع شده و در طول هفته ی اول اکتبر ادامه پیدا خواهد کرد. سپس در نیمه ی نوامبر به آمریکا خواهم رفت...

تولد یک قاتل

اگرچه به طور رسمی اکتبر ماهی است که تولد یک قاتل برای فروش عرضه خواهد شد، در واقع تاریخ انتشار آن 30 سپتامبر است...
برای کسانی که هنوز نمی دانند، تولد اولین جلد از چهار کتابی است که حول زندگی لارتن کرپسلی پیش از آشنایی با دارن شان می چرخد.
این یک سری ماجرایی عظیم از هر نظر است. حدود 200 سال را پوشش می دهد، از تمامی قاره ها عبور خواهد کرد، شخصیت های زیادی را عرضه می کند و خطوط داستانی بیش از حد تصور شما خواهد داشت!
در طول داستان شاهد خواهیم بود که چگونه لارتن وارد دنیای اشباح شد، چگونه مراتب اشباح را طی کرد، و چرا تصمیم به ترک قبیله گرفت. با شخصیت های قدیمی و جدید زیادی رو به رو خواهیم شد. و در نهایت با زنی که لارتن به او عشق می ورزید، دوستانی که به او نزدیک بودند و مسیر دشواری که اغلب مواقع طی می کرد آشنا خواهیم شد.

منبع داررن شان فنس

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه

دوستان عزیز ، اگه خواستین دموناتا رو شروع کنین ، توصیه میکنم از سایت Darrenshanfans.ir ترجمه های گروه ترجمه سایتو بگیرین (نمیدونم گروه ترجمه " کمیل پرهیزکار ، جاوید مصباح و دیگر عوامل :D " ترجمش کرده یا رضا رستگار ) . چون ترجمه خانم فرزانه کریمی ترجمه درست ودرمونی نیس .( خود خانم کریمی در گفت و گویی که بچه ها نمایشگاه کتاب 87 داشتن باهاشون گفتن من علاقه ای به ترجمه کارای درن شان ندارم !! ) . یعنی علاوه بر اینکه صحنه های حذف شده زیاد داره ، نسبت به متن اصلی خیلی تحریف شده !

راجب مقایسه هری پاتر و درن شان هم بحثهای جالبی پیدا میکنین . نظر شخصی من اینه که درن شان واقعا فخیم تر از هری پاتره . مجموعه دموناتا تا "بک" خوب بود اما بعدش افت کرد " دیو همخون واقعا یه -0- بزرگ توکارنامه درن بود " اما حماسه واقعا از هری پاتر سر بود به چند دلیل :
جذابیتی که برای خواننده رده سنی بالا داشت ، تو هری پاتر پیدا نمیشد .
درن به خوبی حماسه رو تموم کرد اما هری پاتر واقعا به سبک کودکانه ای تموم شد
با توجه به کتاب " جادوگری در پس چهره هری پاتر " ، آثار "برای پول کارکردن " رولینگ تو کتابای 1 و 2 کاملا محسوس بود .
شخصیت پردازی درن ، نه خیلی روشن و شفاف بود و نه خیلی بسته و نامفهوم . اما رولینگ تو شخصیت پردازی ها یا خیلی بسته بود یا خیلی سطحی
شخصیت های اول کتاب ( درن ، هری ) در قیاس با هم ، فاکتور های زیادی رو رو میکنن . درن تو یه بالانسی بین دنیای واقعی و تخیلی میمونه و تصنعی از این بالانس بیرون نمیاد اما هری این تعادلو نداره و یا خیلی میشه یه نوجوون معمولی یا خیلی میشه جادوگر !!

بهرحال خوندن هر 2ش خالی از لطف نیست و هر کدوم مناسب سلیقه هایی هستن . منصوره مصطفی زاده درشماره 274 همشهری جوان ، سیر مطالعاتی ادبیات فانتزی رو به این ترتیب معرفی کرده :
1-هری پاتر
2- حماسه
3-آرتمیس فاول
4-دلتورا ( که طبق بحث های ما تو DSF ( همون darrenshanfans.ir ) متعلق به گروه سنی کودک شناخته شد !
5 – نیروی اهریمنی اش
6 – جان کریستوفر
7- ارباب حلقه ها

ممنون از مدیر برای عوض کردن نام !

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Billy the kid :
هری پاتر که افتضاحه....!!!!! :-&
یه یارو یه روزی میاد به یه نفر زرتی می گه تو جادوگری، اون یکی هم زرتی قبول می کنه.....!!!!!!
آخه اینم شد فانتزی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!

منم درینجا به شما زرتی میگم که با توجه به موضوع بخث کنین مگرنه پاک میشه!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از Billy the kid :
هری پاتر که افتضاحه....!!!!! :-&
یه یارو یه روزی میاد به یه نفر زرتی می گه تو جادوگری، اون یکی هم زرتی قبول می کنه.....!!!!!!
آخه اینم شد فانتزی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
الان چه ربطی داشت؟
حالا میشه بگین فانتزی چیه ما هم یاد بگیریم؟
و 4 تا دلیل برتری دموناتا را بگی؟ :-w

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از Kinder :
ببخشید وسط بحثتون می پرم ولی جون هر کی دوست دارید این عنوان تاپیک رو عوض کنید « درن شان » دیگه چیه مگه طرف مشهدی بوده ؟!! :D

میشه بگی عنوان را چی بذاریم؟ :)

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از ستایش !! :
راجب مقایسه هری پاتر و درن شان هم بحثهای جالبی پیدا میکنین . نظر شخصی من اینه که درن شان واقعا فخیم تر از هری پاتره . مجموعه دموناتا تا "بک" خوب بود اما بعدش افت کرد " دیو همخون واقعا یه -0- بزرگ توکارنامه درن بود " اما حماسه واقعا از هری پاتر سر بود به چند دلیل :
جذابیتی که برای خواننده رده سنی بالا داشت ، تو هری پاتر پیدا نمیشد .
درن به خوبی حماسه رو تموم کرد اما هری پاتر واقعا به سبک کودکانه ای تموم شد
با توجه به کتاب " جادوگری در پس چهره هری پاتر " ، آثار "برای پول کارکردن " رولینگ تو کتابای 1 و 2 کاملا محسوس بود .
شخصیت پردازی درن ، نه خیلی روشن و شفاف بود و نه خیلی بسته و نامفهوم . اما رولینگ تو شخصیت پردازی ها یا خیلی بسته بود یا خیلی سطحی
شخصیت های اول کتاب ( درن ، هری ) در قیاس با هم ، فاکتور های زیادی رو رو میکنن . درن تو یه بالانسی بین دنیای واقعی و تخیلی میمونه و تصنعی از این بالانس بیرون نمیاد اما هری این تعادلو نداره و یا خیلی میشه یه نوجوون معمولی یا خیلی میشه جادوگر !!

خوب بچه ها یه حریف جدید اومد وسط ! :D
ولی قبلش یه سوال دارم ازتون: الان دارین دارن شان را با رولینگ مقایسه میکنید یا اشباح را با هری پاتر؟
1- جذابیت هری پاتر به نظر من از دارن شان بیشتره و شبی که کتاب انگلیسی هار پاتر 7 تو ایران پخش مید نصفه بیشترشون آدم بزرگ بودن (; البته به نظرم جذابیت برای بزرگسالان اصلا ملاک خوبی برای مقایسه نیست! چون هر کسی یه سلیقه ای داره ( به هر حال تو این بخش که هری پاتر اصلا کم نمیاره و بهترم هست)

2- از نظر پایان حرفتون را قبول دارم و به نظرم هری پاتر بهترم میتونست تموم شه ولی منظورم این نیست که پایان دارن شان خوبه!!!!!!!!!!!!!!
هندی ترین پایان کتاب که 100 درصد به دموناتا تعلق میگیره! :)) اما حماسه از هری بهتره قبول (;( ولی به رولینگ گفته بودن اگه هری بمیره تو روحیه بچه ها میخوره! :D برا همین پایانش بچه گانه شد)

3- فکر کنم این دیگه ئاقعا غیر قابل قبوله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-w
نویسنده ای که ماهی یه کتاب میده بیرون و اصلا کتاباش ارزش ادبی ندارن و جز هیجان چیز دیگه ای نداره برا پول مینویسه یا اون کسی که میاد یه کتاب(بیدل نقال) مینویسه و تمام در آمد حاصل از اونو به فقیرا کمک میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و اون کتاب هایی هم که شما دارین میگین اصلا برای پول نوشته نشدن !

4-من منظورتون را کامل نفهمیدم اگه میشه یه 2تا مثل بزنین و بیشتر توضیح بدین ممنون میشم (;

5-اما اشکال 5متون به نظرم بی معناست!
دنیای این دو نویسنده با هم فرق داره و دنیای هری طوریه که باید خیلی از داستان را در مدرسه باشه که اونجا توانایی جادوگری داره ولی طبق قوانین که خود رولینگ تو کتاب میگه این جادو در خانه ی مشنگ ها ممنوعه و وقتی هری به خانه خالش میره یه پسر نو جوونه !(به نظرم من این یکی از خوبی های کتابه که باعث تنوع هم میسه (; )
اما باز هم در مورده همین اشکالی که میگید تو کتاب دموناتا هم از جلد 6 به بعد گروبز جز کشتن هیولاها کار دیگه ای نمی کنه پس این اشکال به خوده دارن هم بر میگرده! (;

بالا