• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرق مراکز تهران با سایر مراکز

به نظر شما توجه سمپاد به شهرستان ها و همین طور استعدادهای آنها چه قدر است؟

• عالی

رای‌ها: 11 5.9%
  • خوب

رای‌ها: 22 11.8%
  • بد نیست

رای‌ها: 43 23.1%
  • بد

رای‌ها: 39 21.0%
  • خیلی بد

رای‌ها: 55 29.6%
  • نظر خاصی ندارم

رای‌ها: 14 7.5%
  • نظرم چیز دیگریست

رای‌ها: 2 1.1%

• رای‌دهندگان
    186

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : فرق تهران با شهرستان

به نقل از علی.ا :
این تهدید بود مثلا؟
هم مطهری و هم silenceاز بچه هایی هستند که انتقالی گرفتن.
مطهری از ارومیه و silence از قم. درسته؟
چه شرایطی رو باید داشته باشی تا انتقالی بدن؟
ماهیانه علامه حلی چقدره؟
شما هرجور دلت میخواد برداشت کن. انتقالی شرط امتیاز امتحان تیزهوشان و شرط ظرفیت داره. یعنی باید نمره ات به کمترین نمره تهرانی ها برسه (امتحان تیزهوشان) و مدرسه ظرفیت داشته باشه برای پذیرش. علامه حلی ماهیانه نیست. سالانه حساب میشه. از یک میلیون بگیر تا 10 میلیون.

به نقل از chatton :
به نظر من علامه حلی اصلا هم چیز شاقی نیست...اصلا هم فرقی نداره با بقیه ی جاها...در ضمن اصلیت یه نفر با 10 سال زندگی کردن تو یه جای دیگه اصلا عوض نمیشه...شما اگه 100 سال هم برید توی یه شهر دیگه زندگی کنید بازم خون و نژاد اصلیتون ماله شهر خودتونه....در نتیجه شهرستانیای حلی هم بازم همون شهرستانی محسوب میشن ....به طور کلی  علامه حلی تفاوت چندانی نداره با بقیه ی مدارس...البته به نظر من

!!!!

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

ببینید، من خودم از دانش آموزای فرزانگانم که همیشه می گن به حلی امکانات بیشتری می دن. تا حد زیادی اینو قبول دارم، ولی لابد اونا هم یه چیزی از خودشون نشون دادن که مثلا اژه ای امکانات بیشتری بهشون میده. چه طور میشه که اونا رتبه های المپیادشون حدود 100 تا میشه و ما که دومین مدرسه هستیم حود 20 تا؟! یعنی علت این تفاوت فقط معلم و امکاناته؟! من که این طور فکر نمی کنم! معلم و... بی تاثیر نیست، ولی این قدر هم زیاد نیست. من نمی گم ما نمی تونیم، یا ضریب هوشیمون کمتره، ولی قبول دارم که ماها همه ی وقتمون رو واسه یه چیز نمی ذاریم، مثلا المپیاد.
کسی که میاد تو تهران بزرگ میشه، نمی تونیم بگیم کاملا تهرانی میشه، ولی تا حد خیلی زیادی تحت تاثیر محیط قرار می گیره

با hidden هم موافقم

بسته به شهریه ای هم که می گیرن، امکانات زیادی نمیدن به ما! (فرزانگان)

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

ندا باهات موافقم ولي چيزي كه حليا از خودشون نشون دادن چيز خيلي زيادي نيست و موفقيتشون 60-70 دصد به امكانات و حمايت هايي كه ازشون مي شه برمي گرده

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

قبول دارم حرفتو تا حدودی، چون به قول یکی هر چی باشه، بالاخره اونا پسرن. ولی قبول کن که ما خیلی کمتر تلاش می کنیم. مثلا واسه پروژه های کامپیوتر، خیلی از گروه ها چون معلم راهنماشون نمی اومد، خیلی تلاش نمی کردن و هی فقط می گفتن معلممون نمی اد! درسته که مشکل بزرگیه، ولی در اون حدی نیست که نتونن خودشون کار کنن! مثلا خود من، واسه پروژم اصلا معلم راهنما از مدرسه نداشتم! در حدی که یه هفته قبل از کارگاهمون، معلممون تازه دید چی درست کردم! یعنی می خوام بگم اگه کسی بخواد کار کنه، بدون امکانات هم می تونه؛ حالا اگه داشته باشه خب بهتر می تونه!
چرا میگی چیز خیلی زیادی نیست؟ درسته ما هم زیاد نشون دادیم، ولی اونا بیشتر!

شاهزاده ریاضی

کاربر فوق‌فعال

امکانات می تواند بهترین هارا در رقابت های واقعی بسازه !
این امکانات است که علامه حلی رو با دیگر مدارس متمایز می کنه. توی دانشگاهها هم همینطور فکر می کنید دانشگاههای ایران از نظر دانشجو واستاد و مساحت دانشگاه تفاوتی در این حد دارند که شریف اینقدر رتبه پایینی در دانشگاههای جهان داشته باشد؟ !(رجوع کنید به گفت وگوی آزاد قسمت "هاروارد را فراموش کنید!!!")
این امکانات است که دانشجویان MIT -Harvard-Stanford و دیگر دانشگاههای آمریکا رو به فکر گرفتن جایزه نوبل یا فیلدز مدال می کنه !!!
(البته در این 3 دانشگاه دانشجویان و اساتید هم بهترند ;))
البته این رو نمی شه انکار کرد که 90% ازبهترین های ایران در مجموعه سمپادند

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

ندا بدون امكانات مي شه كار كرد اما مهم اينه كه تو حلي كسي بهونه نبود امكاناتو دست بچه ها نمي ده

فاطمه طباطبای

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
مدال المپیاد
فیزیک-ریاضی
پاسخ : سمپادیای شهرستانها

من مدرسمونو دوست دارم اما میگم اگه مدیرما عوض شه مدرسمون ماه میشه.مافضاوبودجه خوبی داریم.امامدیریت نداریم.دبیرامونم کسی به حالشون رسیدگی نمیکنه.
پس ممکنه ضعف بچه ها به والدینشون منتقل نشه.

bahar_taheri

کاربر فوق‌فعال
شهر
قم

طبا حرف سیاسی نزن! ولی من باتون موافقم با فاطمه خانوم و fateme.ir مشکل اینه که تو مدرسه ی ما مدیر انگار قبلا دبیر پرورشی بوده و به این مسائل اهمیت بیشتری میده( فک کنم جاش این جا نبود و الان جناب مدیر مطهری توبیخم می کنند) ولی در کل انگار تو کل نظام آموزشی ما اول پسرای تهران بعد دخترای تهران بعد پسرای همه جا و اگر خدا توفیق بده دخترای همه جا . سمپاد باید یه نظارت کلی داشته باشه نه اینکه یه آرم بالای مدرسه بزنه هراز چند گاهی هم یه بخشنامه بده.

فاطمه طباطبای

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
مدال المپیاد
فیزیک-ریاضی

توقم یه جایی نیست که مابریم ازاین مدرسمون شکایت کنیم.
خوب اگرم شکایت کنیم کسی محل نمیذاره.

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

چه جالب من یه سال که تو فرزانگان ری بودم دقیقا مدیرمون و تا یه مدت با پرورشی اشتباه می گرفتم
واقعا باید بعضی مدیریت ها عوض شه
کجا می تونیم حرفمون و بزنیم؟

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

از نظر هوش بگیری فکر کنم حلی یه سرو گردن بالا تره , حالا حلی هم نه ولی بالاخره کلان شهر ها از بین 4-5 ملیون انتخواب می کنن ولی توی شهرای کوچیک به 100 هزار نفرم شاید به زور برسه و پیداست که ضریب هوشی حلی بالاست ولی حال کردم چون امتحان ریاضی هماهنگ رو بدون دفتر و کتاب 12 شدم :D یعنی 1 ساعت هم براش وقت نذاشتم و فکر کنم نمره هوش گرفتم !

TnT

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

و الله دقیقاً این مسئله تو مدرسه ما هم هست ! مدیریت اصلاً خوب نیست ! ولی انصافاً معاونا خیلی تلاش می کنن ! ما الان هر هفته 54 ساعت مدرسه ایم ! هر هفت روز رو !

saeid01

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان
شهر
کاشان

به نقل از TNT :
و الله دقیقاً این مسئله تو مدرسه ما هم هست ! مدیریت اصلاً خوب نیست ! ولی انصافاً معاونا خیلی تلاش می کنن ! ما الان هر هفته 54 ساعت مدرسه ایم ! هر هفت روز رو !
ماهم پارسال اینطوری بود یعنی ساعت 11 شب به زور بیرونمون می کردن ولی امسال ( امروز مدیر یه داد سرم زد که توی 2 تا سالن بالا پیچید

!Milad!

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2 مشهد

خیلی بد!
مثلا هاشمی نژاد 2 مشهد مدرسه ی راهنماییش خیابون شهید رستمیه(جای خلاف ها :D)
امکانات هم اصلا نداره تازه از وقتی مدیرمون این مدرسه رو گرفته داره یکم بهش میرسه اونم از پول خودش سمپاد زیاد بودجه نمیده.
ما (سومیا) فقط منتظریم قبول بشیم از این مدرسه راحت بشیم!

Mohzens

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ری

به نقل از !Milad! :
خیلی بد!
مثلا هاشمی نژاد 2 مشهد مدرسه ی راهنماییش خیابون شهید رستمیه(جای خلاف ها :D)
امکانات هم اصلا نداره تازه از وقتی مدیرمون این مدرسه رو گرفته داره یکم بهش میرسه اونم از پول خودش سمپاد زیاد بودجه نمیده.
ما (سومیا) فقط منتظریم قبول بشیم از این مدرسه راحت بشیم!
با این حرف های شما به مدرسه خودمون امیدوار شدم! مدیریت قبلی ما خیلی وحشتناک بود!بودجه رو ذخیره می کرد فقط! خداروشکر اول سال سکته زد مدیر عوض شد...

فاطمه طباطبای

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
مدال المپیاد
فیزیک-ریاضی

کاش بحث استعداد رو با امکانات رو ازهم جدامیکردی.

آپریل

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران

اگر بخواهیم مقایسه بکنیم تهرانی ها خیلی بیشتر آزادی دارند.
شهرستانی ها بیشتر درس می خونند...

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

دیروز که رفته بودم مدرسه قم نشستم پای درددل آقای مهری و یکی دو تا از بچه ها... احساس کردم این همه استعداد داره چقدر راحت هدر می ره و حداقل پسرای فوق العاده مستعد قمی به شدت داره در حقشون اجحاف می شه... از یه طرف گروه روباتیک مدرسه به سرپرستی یکی از بچه های فعال پیش دانشگاهی ( آقای مهدی زاده ) که با کلی زحمت سه تا روبات عالی ( تقریبا بدون این که ذره ای خرج رو دست مدرسه بذارن! ) ساختن و روزهای متوالی تا شب تو مدرسه بودن حالا بدون این که هیچ دلیل واضحی وجود داشته باشه اجازه رفتن به دانشگاه قزوین و شرکت توی مسابقات بهشون داده نمی شه! به همین راحتی... از اون طرف اجازه ایجاد کلاس های نجوم و فلش و ... به بعضی بچه های راهنمایی که دارن مسئولیت همه چیزو به عهده می گیرن و خودشون کلی شوق و ذوق دارن برای تشکیل این کلاسا و فعالیت تو این زمینه ها داده نمی شه! از یه طرف سومیایی که المپیاد مرحله اول قبول شدن شکایت دارن که نه هیچ معلمی برای مرحله دومشون گرفتن نه هیچ روزی اجازه می دن غیبت کنن که اقلا خودشون یه مقدار بخونن! ( این در حالیه که مثلا تو تهران المپیادیا حداقل 3 روز تو هفته نمیان مدرسه! بقیه روزام یکی دو زنگشو میان سر کلاس... ) از اون طرف آقای مهدی زاده که بدون شک توی بخش نجوم یکی از افتخارات شهید قدوسیه ظاهرا اجازه شرکت تو المپیاد بهشون داده نشده ( البته اینو دقیق نمی دونم جریانش چی بوده چون ایشون پارسال المپیاد نجوم شرکت کردن و مدال طلا هم گرفتن! ) از اون طرف اکثر دبیرای خوب از مدرسه ما رفتن و همه بچه های سوم به خصوص از سطح پایین دبیراشون و این که همه درساشون عقبه ناراضین!

التبه آدم این طوری نمی تونه قضاوت کنه باید پای حرف مسئولین هم بنشینیم ببینیم آیا واقعا اون ها توجیه مناسبی برای این حرکات فقط می تونم بگم عجیب! وجود داره؟! یا اصلا نمی دونم واقعا همه سمپادای شهرستان مثل قمن؟! یعنی واقعا به جایی رسیدن که دیگه نمی تونن حداقل های لازم برای یه بچه مستعد یا تیزهوش یا خلاق یا برجسته یا اصلا بگید یه بچه عادی اما مشتاق و علاقه مند رو فراهم کنن؟! این حق بچه های سمپاده؟! اجازه شرکت تو یه مسابقه تو کدوم مدرسه سطح شهر داده نمی شه که حالا تیزهوشان داره به خودش این اجازه رو می ده که این استعدادها رو تو نطفه خفه کنه؟! آیا واقعا اگر این بچه ها توی یکی از مدارس سطح شهر بودن این طوری با ذوق و استعدادشون برخورد می شد؟! آیا نمی تونیم بگیم که این تیزهوشان دیگه عملا تموم شده؟! آیا نمی تونیم بگیم این تیزهوشان به جای پرورش استعدادها داره بسیاری از استعدادهای ما رو به فنا می ده؟! دیروز خیلی تاسف خوردم و یه جورایی از سمپاد بدم اومد! کاش صدای ما هم به جایی می رسید!

بیراهه ها به مقصد خود ساده می رسند ... اما مسیر جاده به بن بست می رود

• شروع کننده موضوع

shaghayegh

کاربر فعال

مدیریت که چه عرض کنم!...
بابا ما امسال خودمونو کشتیم که یه برنامه بریزیم چند روز بیشتر بمونیم مدرسه با هم درس بخونیم...هیچکس از مسئولین حاضر نشد بمونه!
بچه ها رو که نمیشد ول کرد به امون خدا!

ashna

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
دارم

من در مدرسه فرزانگان زنجان درس می خونم. با عوض شدن مدیرمون که برخورد بدی هم با معلمان و هم با دانش آموزان داره بیشتر معلم هامون(معلم های باتجربه) رفتند :((
پس فقط توجه مسئولین سمپاد کافی نیست :-w
ولی در کل توجه کمی می شه :(

بالا