• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور 1400 تجربی

• شروع کننده موضوع

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
سلام
خب با این وضعیتی ک پیش اومده برا کرونا و خیلیاتون ازم پرسیدین ک چیکار کنین این تاپیک رو میزنم . میتونین سوالی داشتین بپرسین اینجا تا کسایی ک تجربه دارن کمکتون کنن .

نظر خودم درباره اینکه این مدت چیکار کنین اینه ک اول بسته ب شخص داره و اینکه تا حالا چیکارا کرده . دهم رو خوب بسته یا ن . یازدهم رو خوب بسته یا ن . چ درسهایی تست کار کرده چ کتابهایی تست زده و منابع کمک درسیش چیا هستن ؟
ولی ب طور کلی بخوام بگم ، پیشنهاد من اینه ک این مدت ریاضی و فیزیک دهم و یازدهم رو تست بزنین ب علاوه اینکه ادبیات رو شروع کنین قرابت هامون سبطی بخونین و تست قرابت بزنین شبی 10 تا .
منابع هم بستگی داره ب سطح خودتون . خیلی سبز خوبه ، گاج نقره ای هم خوبه . برای ادبیات هم ک گفتم هامون سبطی رو شروع کنین بخونین و تست هم خیلی سبز هفت خوان خوبه و هم نشر الگو . خیلی خواستین بیشتر پیش برین ارایه میتونین شروع کنین بخونین ک لقمه مهر و ماه خوبه درسنامش ، هامون سبطی خوبه ، نشر الگو خوبه ، هفت خوان هم خوبه خیلی سبز .
بنظر من کار دیگه لازم نیست کنین و کسی قبل از شروع بازه کنکور ریاضی فیزیک و ادبیات جلو باشه خودش برد بزرگیه چون طی سال روی زیست و شیمی فوکوس میکنه و ریاضی فیزیک پایه رو مرور میکنه و وقتشو اونقدر نمیگیره و روی دوازدهم کار میکنه . از طرفی قوی بودن ریاضی فیزیک تو تجربی خودش ی برده چون اکثرن ضعیفن توی یکیش .

همینا دیگه . سوال داشتین بپرسین . راجب برنامه ریزیش هم مشکل داشتین بگین توضیح بدم .

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام :-"
انگار واقعا دوران ماها شروع شده =)
خب چطوری زیست رو کامل و خوب مرور کنیم توی این روزا
آخه خوندن زیست برام فوق ضروریه
تست بزنیم یا کتابم بخونیم باهاش خط به خط؟!
من خواستم اینطور بخونم اما به برنانه قلم چی نرسیدم..

• شروع کننده موضوع

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
سلام :-"
انگار واقعا دوران ماها شروع شده =)
خب چطوری زیست رو کامل و خوب مرور کنیم توی این روزا
آخه خوندن زیست برام فوق ضروریه
تست بزنیم یا کتابم بخونیم باهاش خط به خط؟!
من خواستم اینطور بخونم اما به برنانه قلم چی نرسیدم..

زیست خوندنش ب تست زدنش ارجحیت داره . اول باید خط ب خط بخونی بعد بری تست بزنی و نکات تستها رو کنار کتابت یا تو ی دفترچه بنویسی . میتونی تاپیک زیست رو تو انجمن کنکور 98 و 97 بخونی ک برترای کنکور شیوه خوندنشونو گفتن .

White_Fox

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
زیست خوندنش ب تست زدنش ارجحیت داره . اول باید خط ب خط بخونی بعد بری تست بزنی و نکات تستها رو کنار کتابت یا تو ی دفترچه بنویسی . میتونی تاپیک زیست رو تو انجمن کنکور 98 و 97 بخونی ک برترای کنکور شیوه خوندنشونو گفتن .
ولی به نظر من تست زدن چون تو تست زدن می فهمی کجا رو کم خوندی و وقتی درس می خونی نمیگی اینو بلدم خب اینم بلدم تو تست می فهمی کجا چقدر بلدی
این فقظ نظر من هست

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یکی نمیشه به ریاضیا هم برسه؟:|

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
میشه یکی درباره آرایه خوندن هم بگه؟
و مسائل شیمی (منابع)
و منابع زیست
:D

آخرین ویرایش:

faaaaarzad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
درمورد شیمی اگه میشه راهنمایی کنید چطوربخونیم نتیجه بهتری بگیریم

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
درمورد شیمی اگه میشه راهنمایی کنید چطوربخونیم نتیجه بهتری بگیریم
اولا که توی شیمی هم سوالات دارن به سمتی میرن که مثل زیست باید بعضی جاهاش دقیق خونده بشه و تسلط روی متن کتاب و کلمات کلیدی خیلی بالا باشه.
تمام فعالیت ها، خود را بیازمایید ها و... رو باید حل کرد و یه خلاصه ای از جوابشون رو به خاطر داشت.
نمودار ها، مقایسه هایی که بین اعداد نمودار میشه، و نکاتی که با کمک کتابهای تست هم میشه بهشون رسید رو حتما باید خوب به خاطر داشته باشیم.
بعد از اینکه روی مباحث حفظی و متن کتاب به تسلط رسیدید هم باید برید سراغ مسائل؛ میتونید هر هفته یک/دو تیپ از مسائل رو مورد بررسی قرار بدید و حتما باید تست زیاد ازشون بزنید. اگر بشه هرشب نیم ساعت یا یک ساعت رو به مسائل شیمی اختصاص بدید عالی میشه و پیشرفت خیلی خوبی خواهید داشت.
درباره حفظیات اگه برای خودتون یه چیز هایی شبیه فلش کارت درست کنید که تو تایم های پرت ازشون برای مرور استفاده کنید خیلی عالی میشه. یه چیز دیگه هم که توصیه میشه هرشب ۵ دقیقه بهش حداقل نگاه کوتاهی بکنید جدول تناوبی و گروه های مهمشه.
البته این چیزایی که گفتم تجربیات من بود و شاید شما روشهای دیگه ای هم براتون خوب باشه که قطعا با درس خوندن خودتون بهشون میرسید.

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
پیام از طرف sadlove:

ارایه خوندن بهتره هر شب 5 6 تا تست بزنین قبلش درسنامشو خونده باشین . از سطح اسون شروع کنین و مبحث مبحث تا وقتی خوب مسلط شدین تستهای ترکیبی بزنین . منابع هم لقمه مهر و ماه درسنامه توپی داره . جدا از اون هامون سبطی هست . خود نشر الگو و هفت خوان خیلی سبز هم درسنامه خوبی دارن . پیشنهادم اینه از نشر الگو شروع کنین .
برای شیمی بهترین منابع نظام جدید گاجهای نقره ای هستن بنظر من .
زیست هم نشر الگو خوبه گاج نقره ای خوبه خیلی سبزم خوبه هر کدوم راحت ترین کار کنین . نشر از همش سخت تره .
شیمی خوندن ی درسنامه و جزوه خوب میخواد . اگه نداشتین همون درسنامه گاج رو بخونین . کتاب درسی هم حتما بخونین . و بعد از اینکه اینا رو خوندین تست بزنین . بیشتر احتمالن مشکلات توی مسائله ک اونها رو زیاد باید تمرین کنین . برا اینکه سرعتتون زیاد شه میتونین روزانه 10 20 دقیقه مجزا وقت بذارین تست زمان دار مسائل حل کنین . ب مرور سرعتتون اوکی میشه وقتی هر روز کار کنین . روزی حدود 2 3 ساعتم شیمی بخونین حتمن چون بعد از زیست مهم ترین درستونه .

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
پیام از طرف sadlove:

ارایه خوندن بهتره هر شب 5 6 تا تست بزنین قبلش درسنامشو خونده باشین . از سطح اسون شروع کنین و مبحث مبحث تا وقتی خوب مسلط شدین تستهای ترکیبی بزنین . منابع هم لقمه مهر و ماه درسنامه توپی داره . جدا از اون هامون سبطی هست . خود نشر الگو و هفت خوان خیلی سبز هم درسنامه خوبی دارن . پیشنهادم اینه از نشر الگو شروع کنین .
برای شیمی بهترین منابع نظام جدید گاجهای نقره ای هستن بنظر من .
زیست هم نشر الگو خوبه گاج نقره ای خوبه خیلی سبزم خوبه هر کدوم راحت ترین کار کنین . نشر از همش سخت تره .
شیمی خوندن ی درسنامه و جزوه خوب میخواد . اگه نداشتین همون درسنامه گاج رو بخونین . کتاب درسی هم حتما بخونین . و بعد از اینکه اینا رو خوندین تست بزنین . بیشتر احتمالن مشکلات توی مسائله ک اونها رو زیاد باید تمرین کنین . برا اینکه سرعتتون زیاد شه میتونین روزانه 10 20 دقیقه مجزا وقت بذارین تست زمان دار مسائل حل کنین . ب مرور سرعتتون اوکی میشه وقتی هر روز کار کنین . روزی حدود 2 3 ساعتم شیمی بخونین حتمن چون بعد از زیست مهم ترین درستونه .
خیلی ممنون*_*
منظورشون از گاج نقره ای کتابای میکرو هستش؟

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
اینجا رو میبینم دلم میخواد خودکشی کنم=/
دلهره نداشته باش، اینم یه بخشی از زندگیه دیگه، باید بگذرونیمش(:
وقتی اینجور بهش نگاه کنی دیگه دیدنش بهت این حسو نمیده. سعی کن اینجور بهش فکر کنی(:

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
شما هم مثل من حس میکنید همه زدن جلو و عقب موندیم؟ :|

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
پیام از طرف Sadlove:

الان ک ی ماه مونده ب نهاییا پیشنهاد من اینه ک تا اونموقع دهم و یازدهم رو بخونین و زمان نهاییا با هر امتحان دوازدهم رو بخونین . شیوه جمع بندی رو هم قبلن توضیح دادم برا دهم و یازدهم . برا دوزادهم زیست شیمی و درسهای حفظی مثل دینی و اینا رو تشریحی بخونین و خوب بخونین و ریاضی فیزیک اینا رو تست بزنین تا میتونین . هایلایتیاتون و کتابهای جمع بندی مثل سه سطحی قلم چی بزنین . و بعد از اونم ی برنامه جمع بندی توپ باید داشته باشین برا سه هفته ب کنکور ک مفصل توضیح میدم .
اما برا کنکور زدن . کلن 6 سال اخیر رو بخوایین بزنین جز کنکور 98 ، 30 تا کنکور عمومی میشه و 6 تا اختصاصی . ی ماه وقت دارین تا نهایی . در هفته شبی ی دونه کنکور عمومی بزنین . میشه 2 ساعت . در هفته 6 روزشو برا کنکور عمومی بذارین . روز 7 ام ی کنکور جامع بدین . کنکورا رو حتمن تحلیل کنین و هایلایت کنین ک برا اون سه هفته اخر مرور کنین مشکلاتتونو .
همه چیز رو خیلی خوب جمع کنین چون جز این جمع بندی ی بار دیگه و برا بار اخر اون سه هفته نهایی میرسین بخونین و دیگه تموم میشه کنکور . ی چیز دیگه ک مهمه اینه ک تو همه جور شرایطی کنکور بدین ! مثلن منطقه گرمسیرین کولرو خاموش کنین . سردسیرین بخاریو خاموش کنین تو افتاب بشینین پنجره رو باز کنین سر و صدا بیاد صدای طرف شستن اشپزی و.. صدا رادیو و کلن شرایط متفاوت برای خودتون درست کنین چون اصن معلوم نیست سر کنکور این بلاها سرتون نیاد و برد با اوناییه ک بتونن مقابله کنن و مدیریت کنن جلسه رو با این شرایط !
پیشنهادم اینه برنامه تا نهایی رو بنویسین تا چیزی اون اخر جا نمونه و خیالتون راحت باشه . دوران نهاییم پیشنهادم اینه شبها فقط قرابت و زبان فارسی و ارایه رو ادامه بدین و تست بزنین در حد نیم ساعت اینا نزدین هم اشکال نداره اولویتتون نهایی باشه . سوالی داشتین تلگرام پیام بدین . خواستین هم براتون برنامه مینویسم این ایدی تلگراممه : @mhrnaz96

• شروع کننده موضوع

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
شما هم مثل من حس میکنید همه زدن جلو و عقب موندیم؟ :|
خب از اینجا ب بعد رو بخون تا بیشتر جلو نزنن ! :-"
هر جای این راه درس نخونین این حس بهتون غالب میشه پس درس بخونین :-"
البته حس کاذبیه چون چیزی ب اسم جلو زدن نداریم مهم اینه ی سال تلاش کنین تا اون ازمون کنکور رو خوب بدین و مهم نتیجه اون ازمونه و کیفیت خوندنتون این ی سال و ن کمیت ! :-"
خیلیا میخونن ولی بلد نیستن چی بخونن چجور بخونن چیکار کنن :-" اونی جلو میفته ازتون ک بدونه چی بخونه و چجور بخونه .

عاطفه بیا این پست بالاییو پاک کن اقا اینا اشتباهی میخونن این برا کنکوریاست :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
من نمیتونم اصن یه جا بشینم!
قبلا خیلی بچه خوبی بودم حداقل ۱ ساعت رو میتونستم یه جا ثابت شم
الان کلا انگیزم رفته
تاقبل کرونا یه روند صعودی خیلی خوبی رو پیش گرفته بودم الان کلا رفته
اگه بشه ممنون میشم ازتون یه پیشنهادی بدین یه انگیزه ای بدین یه راه کاری تا بتونم حداقل روز ۵ ساعت بخونم
فک کنم مشکل تمرکز هم واسم ایجاد شده
بسی ممنون بابت ایجاد چنین بستری

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
من نمیتونم اصن یه جا بشینم!
قبلا خیلی بچه خوبی بودم حداقل ۱ ساعت رو میتونستم یه جا ثابت شم
الان کلا انگیزم رفته
تاقبل کرونا یه روند صعودی خیلی خوبی رو پیش گرفته بودم الان کلا رفته
اگه بشه ممنون میشم ازتون یه پیشنهادی بدین یه انگیزه ای بدین یه راه کاری تا بتونم حداقل روز ۵ ساعت بخونم
فک کنم مشکل تمرکز هم واسم ایجاد شده
بسی ممنون بابت ایجاد چنین بستری
ببین منم یمدت اینطوری بودم و متوجه شدم دلیلش فضای مجازیه که باعث شده تمرکزم کم شه.
از طرفی اینم خیلی مهمه که اول صبح که بیدار شدین اول سراغ گوشی و غیره نرین چون تمرکزتون و ارادتون رو از بین میبره،بلکه این کارا رو بزارین واسه آخر شب.
از طرفی تلقین مثبت کنین و همه ی عوامل حواس پرتی رو از خودتون دور کنین.
از

اعظمی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام وقت بخیر من یازدهم تجربیم حدود هشت ماهه نخوندم ولی قبلش ترازم حدود ۷۰۰۰بود میخوام هدفمو از پزشکی تهران به صرفا پزشکی تغییر بدم نظر شما چیه؟

بالا