• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کرونا

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
@کبوتر بالدار
شما یه روده راست تو شیکم اینا پیدا کن تا من خفه شم
شما یه نمونه بیار ک تو اینطور شرایطی اینا آمار درست بدن (نمونه هم دارم بدم خدمتتون)
موشک خوردن هواپیما هم حدس ضعیف بود تا جایی ک یادمه! شما خسته نمیشید؟
هرچی تو سوشال مدیا و خبرگزاری هاس حدسه
اوکی منم همین فکرو میکنم
ممکنه درست باشه و ممکنه شایعه باشه
ولی هرچی تو ۲۰:۳۰ و شبکه خبر میبینی واضحه ک دروغ ،بعد این همه اتفاق اینو باید بفهمی
بحث خفه شدن نیست ، صرفا گفته شد که شایعات پخش نشن همین ، چون اینا آمارشون دقیق نیست دلیل نمی شه که هر آمار غلطی رو منتشر کرد ، این چه جور منطقیه؟

________
در فیلیپین سه ابتلا و یک فوتی بوده ، خوب فیلیپینم درو‌غ اعلام کرده؟؟
————
تا تست آزمایشگاهی کرونا مثبت نشه نمی شه گفت کسی کرونا داره یا داشته

قطعا نمی شه به آمار های فعلی اعتماد کرد ، دلیلشم دروغ گفتن نیست ، دلیلش اینه که وقتی کسی سابقه ی تماس مشکوک یا سفر به چین نداشته هیچ پزشکی با این علائم نمیاد آزمایش کرونا درخواست کنه چون هزینه اضافی داره ، در روند تشخیص اول به دنبال علل رایج تر می گردن بعد دنبال علل کمتر شایع میرن و با تست های کم هزینه تر شروع می کنن، حالا که موارد مثبت داخل کشور گزارش شده تست کرونا بیشتر گرفته میشه و موارد مثبتم به مرور بیشتر میشه .

به مسائل همیشه نباید سیاسی نگاه کرد .

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
بحث خفه شدن نیست ، صرفا گفته شد که شایعات پخش نشن همین ، چون اینا آمارشون دقیق نیست دلیل نمی شه که هر آمار غلطی رو منتشر کرد ، این چه جور منطقیه؟

________
در فیلیپین سه ابتلا و یک فوتی بوده ، خوب فیلیپینم درو‌غ اعلام کرده؟؟
————
تا تست آزمایشگاهی کرونا مثبت نشه نمی شه گفت کسی کرونا داره یا داشته

قطعا نمی شه به آمار های فعلی اعتماد کرد ، دلیلشم دروغ گفتن نیست ، دلیلش اینه که وقتی کسی سابقه ی تماس مشکوک یا سفر به چین نداشته هیچ پزشکی با این علائم نمیاد آزمایش کرونا درخواست کنه چون هزینه اضافی داره ، در روند تشخیص اول به دنبال علل رایج تر می گردن بعد دنبال علل کمتر شایع میرن و با تست های کم هزینه تر شروع می کنن، حالا که موارد مثبت داخل کشور گزارش شده تست کرونا بیشتر گرفته میشه و موارد مثبتم به مرور بیشتر میشه .

به مسائل همیشه نباید سیاسی نگاه کرد .
ببین من واقعا اوکی ام با چیزی ک میگی ولی:
سوال:اون دو نفری ک تایید شده بخاطر کرونا مردن چه مدت ناقل کرونا بودن؟
از زمانی ک ناقل شدن تا زمانی ک متوجه بیماری شدن و تا زمانی ک علایم شدید شده و تا زمانی ک بستری شدن چقدر طول کشید
این باعث میشه ب این فکر کنم تعداد مبتلا ها با توجه ب وضعیتی ک اینجا:
وضعیت امروز بیمارستان کامکار قم همون جایی ک دیروز گفتن ۲تا کشته داده بخاطر کرونا :
https://www.instagram.com/p/B8ysIJRBznx/?utm_source=ig_web_copy_link
پست مال شاهین صمدپوره
دیدم خیلی بیشتر باشه
نظر تو چیه؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
ببین من واقعا اوکی ام با چیزی ک میگی ولی:

این باعث میشه ب این فکر کنم تعداد مبتلا ها با توجه ب وضعیتی ک اینجا:

دیدم خیلی بیشتر باشه
نظر تو چیه؟
منم توی تمام پیامام اشاره کردم تعداد کسایی که ویروس رو دارن قطعا بیشتره ،قطعا چون کسی که فوت شده سابقه ی سفر به چین نداشته و از کس دیگه ای گرفته. ولی با اینکه با توجه به حدسیات بگیم نه نفر فوت شدن بعد ضرب و تقسیم کنیم مخالفم ، ممکنه مثلا ده پونزده نفر مبتلا شده باشن و با توجه به سنشون و سایر علائم خطر پنج نفرشون فوت کنن ممکنم هست ۱۰۰ نفر تستشون مثبت بشه و فقط یکی فوت کنه، سیاست های بهداشتی کشورا به منابع مالیشون هم بستگی داره مثلا ممکنه توی ژاپن راحت تر برای همه تست کرونا بگیرن ولی توی فیلیپین و ایران این تست جزو آخرین تستا باشه. و اینطوری آمار هم فرق می کنه

آخرین ویرایش:

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
ویدیو اول رو دیدم که ربطی به تعداد مبتلایان کرونا نداشت نمیفهمم چرا برای من فرستادی. ولی نظر شخصیم اینه که جدای از خیلی نقصای دیگش به نظر میومد یه نفر بدون اطلاع دقیق فقط از روی فیلما و عکسایی که دیده بود رفته بود و از روی ظاهر درمورد تمهیدات نظر میداد. حالا من نمیگم الان خیلی بی نقص داره کار میشه یا به دقت چین هست. ولی یعنی الان داری میگی عمدا دارن کم توجهی میکنن یا چی؟ من چون دقیق سر در نمیارم چطور باید باشه وضعیت نظری نمیدم ولی به نظرم کسایی که عضو جامعه پزشکی هستن دارن تلاششون رو میکنن و یه ویدیو اینستاگرام سطح جدیتشون رو معلوم نمیکنه.
قسمتی ک مستقیما با شما بودم همون جاییه ک نقل قول کردم ...پست متوالی نخواستم بدم
ولی نظر شخصیم اینه که جدای از خیلی نقصای دیگش به نظر میومد یه نفر بدون اطلاع دقیق فقط از روی فیلما و عکسایی که دیده بود رفته بود و از روی ظاهر درمورد تمهیدات نظر میداد. حالا من نمیگم الان خیلی بی نقص داره کار میشه یا به دقت چین هست
شاهین مستندساز و خبرنگاره ....کارش دقیقا همینه ک میره جاهای مختلف فیلم میگره
چیزی هم ک داری میبینی دقیقا خود بیمارستانه
از روی ظاهر درمورد تمهیدات نظر میداد
مثلا پرستاره زیر پیرهنش لباس مخصوص پوشیده و ما فقط ظاهرش رو میبینیم؟
ولی یعنی الان داری میگی عمدا دارن کم توجهی میکنن یا چی؟
اصلا و ابدا اینطور جسی ب جامعه پزشکی ندارم
از دوستای صمیمی من پرستارن ....۳ روز پیش گفتن ک ازشون خواستن لیست لوازمی ک میخوان رو بدن و اون معتقد بود ک خیلی دیر ب فکر افتادن
ولی به نظرم کسایی که عضو جامعه پزشکی هستن دارن تلاششون رو میکنن
فک کنم رو این توافق داریم
ویدیو اینستاگرام سطح جدیتشون رو معلوم نمیکنه
این ویدیو راجب سطح جدیدت جامعه پزشکی نیست اصلا
راجب جدی گرفته نشدن وضعیت توسط مسیولینه
جدی گرفته نشده ک پرواز های ماهان سروصدا کرد
جدی گرفته نشده ک میری دارو خونه ماسک ندارن ک بهت بفروشن
جدی گرفته نشد ک شبکه خبر میگه کرونا چیزی نیس و همین آنفولانزا کلی کشته داده پس نگران نباشید
نمیدونم ولی به نظرم از یکم قبلش مبتلا بودن تازه معلوم شده.
منم نمیدونم
بنظرت امروز مبتلا شده و فرداش مرده مثلا؟
یکم قبلش ینی چی؟
مرز های عراق هم اطلاعات دقیقی ندارم ولی انگار بسته نشده یا همچین چیزی.
متن همه خبر ها گفتن ک بسته شده ولی دلیلش کرونا نیس
درمورد پرواز ها من شنیدم پرواز ها فقط باری بوده و نظارت میشده.
منم چیزای دیگه ای شنیدم
بهتر نبود یکم شفاف تر راجب این ب مردم اطلاع میدادن؟
منم نمیدونم چرا آمار کشته ها رو ندادن. به نظرم باید بدن.

چون کلا قرار نیس چیزی شفاف باشه :)
درمورد هواپیما ظاهرا غیر از عده خاصی کسی خبر نداشته.
منم نمیخوام بحث رو منحرف کنم ولی مکالمه خلبان شرکت آسمان با برج مراقبت رو میتونی گوش بدی
درصد کشته شده ها بر اثر کرونا داخل هر موقعیت جغرافیایی ای ثابت نیست.
احتمالا حق با توعه
ولی یکم غبر منطقی نیس تو ایران ۱۰۰ در ۱۰۰ مبتلا ها کشته شده باشن طبق آمار امروز صب و بقیه کشور ها چند درصد؟
سیاست های بهداشتی کشورا به منابع مالیشون هم بستگی داره مثلا ممکنه توی ژاپن راحت تر برای همه تست کرونا بگیرن ولی توی فیلیپین و ایران این تست جزو آخرین تستا باشه. و اینطوری آمار هم فرق می کنه
باهاتون هم عقیده ام
مشکل من اینه ک منابع رسمی تعداد کل مبتلا ها رو ۵ نفر اعلام کرده و واقعا با توجه ب چیزایی ک میبینم نمیتونم باور کنم
ولی کشته ها رو همونطور ک میگی نمیشه ب راحتی تشخیص داد

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
بابا این لنتیا همون موقع که ورود کرونا رو به کشور تکذیب میکردن واسه راهپیمایی 22 بهمن، اعلام کردن 25 هزارتا قبر واسه موارد بحران آماده کردن.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا اومد گفت یکی از نیازهای مدیریت بحران توجه به فضای آماده برای دفن در حجم بلاست ((: رسما خودشون میدونن هیچ بحرانی در حدی که لازمه مدیریت نمیشه و منجر به مرگ و میر در حجم بالا میشه....
حالا شما هی بیا بگو موافق نیستم ضرب و تقسیم کنید...باشه بابا یکی تو خوبی یکی ج.ا.
+امیدوارم من اشتباه کنم و آدمای زیادی رو از دست ندیم.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
علیرضا وهاب زاده خبرنگار سلامت توئیت زد:
نتایج تست کرونای۴بیمار مشکوک در تهران مثبت بود. ۷ مورد مثبت جدید هم در قم و ۲ مورد هم در رشت تایید شده است. متاسفانه دو نفر از مبتلایان جدید هم فوت کردند. در مجموع تا این لحظه ۱۸مورد ابتلای قطعی به کرونا ثبت شده که ۴ نفر از آنان فوت کردند تعدادموارد مشکوک بستری و تحت مراقبت هستند

Ahoora.o

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان علامه حلی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1404
وهاب زاده:
کرونا به تهران هم رسید!

تعداد فوتی های کرونا ویروس به ۴ نفر رسید!

مشاور وزیر بهداشت از قطعی شدن ابتلا ۴ بیمار به کرونا در تهران خبر داد. مجموع تا این لحظه ۱۸مورد ابتلای قطعی به کرونا ثبت شده که ۴ نفر از آنان فوت کردند تعداد موارد مشکوک بستری و تحت مراقبت هستند

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
هورااااااا روز ب روز داریم ب مرگ نزدیک تر میشیم*__________*
یا ن*-*
مرگ داره ب ما نزدیک تر میشه*_____*

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
شباهت در خروج از منطق و صحبت منطقی هست ، تحلیل هایی با فرضیات اشتباه. فرافکنی در مقابل حرف منطقی یعنی رائفی پور
سیاسی کردن همه چیز در مقابل حرف های علمی و منطقی یعنی رائفی پور
رائفی پور یعنی راست گو نبودن یک رسانه رو شرط شایعه پراکنی خودمون کنیم
یعنی بدون منبع حرف بزنیم و وقتی کسی منبع خواست ازمون فرافکنی کنیم
#رائفی_پور همیشه مذهبی و یا ولایی نیست و هر بار با چهره ای خودش رو نشون میده و از هر طیفی می تونه باشه
اصلا رائفی پور که خودش ادعایی نداره مورد ظلم واقع میشه اگه اسمشو روی جماعت پر ادعا و بدون منطق گذاشت . باید اسم دیگری انتخاب کرد

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
شما از منبع معتبری دریافت کردین که به اهوازم رسیده ؟
من شنیدم یک مورد قرنطینه داره اما نمی دونم راسته یا نه

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
ظاهرا مدیری اینجا نداره ولی از دوستان خواهش دارم صرفا اخبار معتبر و علمی توی این تاپیک بذارن
اینجا انجمن پزشکی و بهداشت و سلامته و نه حرف بزن که شایعات و حرفای ناصحیح و غیر علمی توش زده بشه ،
برای بررسی تحلیل های توهم توطئه میشه یک تاپیک تو گفت و شنود اجتماعی زد .
دیروز گفتم قطعا آمار واقعی بیشتره با دلیل ولی چیزی نیست که بشه با شایعات گفت فلان قدر

Ahoora.o

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان علامه حلی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1404
اگه تا یکماه دیگه درمان قطعی برای ‎كرونا پیدا نشه~X(، از اونجا که ول‌نکن‌ترین مردم جهان یعنی ما :-":-"هرگز بیخیال ماچ‌بازی عیددیدنی نمیشن،:-":-":-":-":-?:-?

روز ۱۳ فروردین ایران با ۸۵میلیون مبتلا تبدیل به بزرگترین خطر ادامه حیات در منظومه‌شمسی میشه :-":|

# منقرض خواهیم شد :)

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
اون کانالی که نتیجه rtPCR بیمار بیمارستان مسیح رو گذاشته بود این خبر رو گذاشت :
دکتر ابولقاسمی اتند نفرولوژی بیمارستان شهدای تجریش و همسرشان با تست مثبت کرونا در بخش ایزوله بستری شدند
———————-
یک کانال دیگه ام تصویری از سی تی پرستار بیمارستان بهارلوی تهران رو گذاشته که گفته نتیجه تستش مثبت شده

نمی دونم چقدر قابل تاییدن و یا اینکه جزو اون چهار مورد مثبت تهرانن یا جدید هستن .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
در شهر اندیشه شهریار جلوی چشم خودم با ازین لباس عجیب غریبا دو سه نفرو کزدن تو امبولانس بردن((((=
از بچه های کتابخونه ای هم بودن ک من توش بودم((((=
گااااد((((=

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر