• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

لانگ دیستنس

رابطه ی لانگ دیستنس...

• داشتم، توصیه نمیکنم.

رای‌ها: 46 41.4%
  • داشتم،توصیه‌میکنم.

رای‌ها: 11 9.9%
  • نداشتم، توصیه میکنم.

رای‌ها: 6 5.4%
  • نداشتم، توصیه نمیکنم.

رای‌ها: 48 43.2%

• رای‌دهندگان
    111
  • شروع کننده موضوع

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
با گسترش شبکه های اجتماعی و ارتباط برقرار کردن آدما از نقاط جغرافیایی متفاوت، بیشتر شاهد رابطه ی لانگ دیستنس هستیم.
از اونجایی که خود سایت سمپادیا هم میتونه بستری برای این نوع از رابطه ایجاد کنه، شاید بد نباشه در موردش صحبت کنیم.
به نظرتون رابطه ی لانگ دیستنس خوبه یا بد؟
و چرا؟

• شروع کننده موضوع

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
چرا؟
از اونجایی که بخش اعظم رابطه از راه دوره، وقت و انرژی کمتری میبره.
علاوه بر اون، برای افرادی که خانواده های متعصب نسبت به برقراری رابطه ی دختر و پسر دارن، رابطه ی لانگ میتونه جایگزین کم دردسر تری باشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
مشکلی که خیلی ها با این رابطه دارن اینه که چندان پایدار و واقعی نیست
ولی به نظرم چون همیشه افراد دنبال یه رابطه پایدار (بخونید پر دنگ و فنگ) نیستن میتونه گزینه خوبی باشه

نام مرکز سمپاد
۱
شهر
فارس
سال فارغ التحصیلی
1394
چرا؟
علاوه بر اون، برای افرادی که خانواده های متعصب نسبت به برقراری رابطه ی دختر و پسر دارن، رابطه ی لانگ میتونه جایگزین کم دردسر تری باشه.
به نظرم نه تنها وقت و انرژی کمتری نمیگیره که بیشتره..مثلا در ارتباط نزدیک یکی دوساعت بیرون رفتنه، اما همین ارتباط با چت خیلی بیشتره دو ساعت طول میکشه، مهم تر اینکه در اولی، ارتباط خیلی موثر تری صورت میگیره، علاوه بر شناخت واقعی و اینکه سوءتفاهم کمتری تو صحبت ایجاد میشه برا دوطرف، ارامشی (روانی_عاطفی) که قراره با این رابطه ایجاد بشه توی این ارتباط حضوری اتفاق می یفته، ولی مثلا مجازی به نظر من چون کاذبه اون آرامش بوجود نمیاد بلکه باعث میشه این ارتباط(مثلا چت کردن) در روز زمانش بیشتر بیشتر بشه..

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
چرا؟
مگه از رابطه عاطفی حرف نمی زنیم؟ذاتا باید وقت هزینه کنی. از وقتت و هزینه ت.چیزی نیست که بخوای با وقت و انرژی کم بازدهی شو بیشتر کنی.
اما تو این نوع رابطه آدما باید درست ترین انتخاب هم باشن. باید سواد عاطفی زیادی داشته باشن تا بتونن نبودن ها و نداشته هاشو مدیریت کنن تا به سرانجام برسه.

kianakt

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
بسیار تا بسیار تجربه های گُهربار بهت میده، حالا چه خوب چه بد و چه تلخ‌‌.
من اگر هزار بار برگردم به عقب بازهم این تجربه ها رو حتما امتحان می کنم.
اما باید سفت و سخت حواستو جمع کنی در مورد همه چیزا(در اوایل رابطه بیشتر توصیه می گردد :-" )
×صرفا نباید که عشق و عاشقی باشه.
من در خیلی از موارد با هم جنس خودم بودم.
بزرگ شدیم بااین روابط اصن :-"

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
چرا؟
وقت و انرژی کمتری، میبره اما آیا ما داریم در مورد روابط عاطفی خاص افراد صحبت میکنیم

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
دوستان لانگ دیستنس اصولا اصطلاحش برای روابط دوست دختر-پسری ( یا دختر-دختر یا پسر-پسر) ( یا حتی نامزدی و ازدواج که مجبورن مدتی دور از هم باشن) به کار میره پس من هم فقط در مورد اونا مینویسم.
اهم اهم ...
(به طور خلاصه تمام چیزایی که مینویسم ناشی از تجربیات و مشاهدات + دانش ناکافیمه و فکر نکنم در نهایت کسی اینجا حرفی از روی دانش بزنه)
خلاصه‌طور اول خوبیا و بدیاشو میگم:

خوبیا :
۱- دسترسی آسون و سریع
۲- هزینه‌ی مالی کمتر
۳- شروع روابط به مراتب کم‌چالش‌تر و راحت‌تر
۴- خانواده های مذهبی-متعصب-بسته‌تر

بدیا:
۱- وقت و انرژی بیشتری می‌طلبه
۲- عدم اعتماد و شک و سوتفاهم های فراوون
۳- احتمال بیشتر دروغ، خیانت و یا حتی کلاه‌برداری
۴- نبود وجود ارتباط فیزیکی ( از دست همو گرفتن تا سکس و ... )

کی ها میتونه خوب واقع بشه به نظر من :
۱- میخوایم یه چیز کاملا موقت و جدید رو تست کنیم
۲- یه رابطه ی حضوری شروع شده و بوده و میخوایم برای مدت محدودی لانگ ادامش بدیم

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خوبیا:
۱-(دسترسی آسون و سریع) - خب به وضوح از یه سری جهات خیلی خوبه، مثلا آنلاین شدن و حتی ویدیو چت کردن ( یا بیشتر تکست چت ) خیلی راحت‌تره تا جفتتون برید بیرون، به زمان بیشتر از یک ساعت نیاز دارید که جفتتون خالی باشه برنامتون ( خیلی از اوقات خب طرف‌ها اولا محل کار-تحصیل-زندگی از هم دوره و همچنین معلوم نیس چه نقاط اشتراکی داره زمان های خالیشون) و بتونید بهم برسید تو یک محل قراری، که خب ترافیک، حمل و نقل عمومی یا حتی پیاده رفتن این قضیه رو سخت‌تر میکنه تا مثلا یه فیلترشکن روشن کردن .

۲- (هزینه‌ی مالی کمتر) - تو ایران، مخصوصا واسه پسرا ( معتقدم دختر و پسر باید هر کی هزینه‌ی خودشو کامل بده و نه اینکه پسره یا دختره حساب کنه) اینطوریه که خب اگه پول حمل و نقل و رسیدن به مقصد رو بیخیال شیم، هزینه‌ی کافه-رستوران هایی که میرید یا مراکز تفریحی-فرهنگی خودش به‌تنهایی خیلی میشه که کادو خریدن و .. و .. هم اضافه میشه ( میدونم که تو لانگ هم کادو میدن ولی درنهایت کمتر میشه) از اون طرف هم همه الزاما دسترسی به دیت ارزون خوب رو ندارن (پارک ها واقعا جاهای مزخرفی‌ان خیلیاشون در بعضی از بازه های زمانی)

۳-(شروع روابط به مراتب کم‌چالش‌تر و راحت‌تر) اگه مثل من باشید ( البته الان یکم تغییر کرده ولی خب به طور کلی همونو فرض بگیریم ) آشنا و صمیمی‌تر شدن تو دنیای مجازی خیلی راحت‌تره تا دنیای واقعی و بستر(جایی که نقطه اشتراک پیدا کنید یا سر صحبت رو باز کنید) های این آشنایی‌ها بیشتره تو دنیای مجازی، مثلا همین سایت سمپادیا و بخش‌های مختلفش بسترن از اون طرف بستر های دنیای واقعی مثلا، کلاسه و بعضی نقاط-گروه-تشکل-فعالیت‌های دانشگاهه، محل کاره، اگه کلاس اضافه‌ای میرید مثل آموزش زبان-آموزش هنر-کلاس‌های مختلف عه و به جز اینا فقط تو پارک و مترو آشنا شدن باقی می‌مونه که واقعا به نظرم اینم هم چرته هم سخت. و مثلا امکانات اپ‌ها خیلی کمک میکنه به جلو بردن قضیه که خب شاید برای کسی که کم‌تجربست سخت باشه جذاب کردن دیت هاش یا به وجد آوردن طرف مقابل.

۴- (خانواده های مذهبی-متعصب-بسته‌تر)
مخصوصا دخترا، مخصوصا تو شهرستان‌های غیر تهران( بسته به جمعیت و جای جغرافیایی میتونه به مراتب بسته‌تر یا باز‌تر باشه محیط) و مخصوصا سن‌های کمتر، محدودیت‌های بعضا بیش از حده که خب هی نیاز جنسی و عاطفی طرف رو محدود میکنند، سرکوب میکنند و در‌نهایت به شکل عقده یا یک کنجکاوی و احساس نیاز وحشتناک درمیاره و حتی اگه درنیاره و این اتفاق هم نیوفته. برای من ِنوعی خیلی سخته دروغ گفتنا و پیچوندن‌های متوالی و زیاد چون رو بیرون رفتن‌ها خانواده‌ها ( مذهبی-بسته-متعصب) حساسن به شدت و خیلی کنترل‌گرن و چک میکنن و فلان. به نظر لانگ خیلی مناسب‌تره در این شرایط چون راحت تر میشه پیچوندش و در نهایت میتونی بخش کوچیکی از نیاز‌های جنسی و بخشی از نیاز‌های عاطفیتو رفع کنی.

تا همین‌ جا بیشتر حوصله‌ام نکشید و احتمالا به‌زودی میام بقیه‌ی موارد رو می‌نویسم و نظر نهاییمو بیشتر توضیح میدم : دی.

++ پدرمم سر ویرایشش دراومد و فکر کنم کلا بلد نیستم درست نیم‌فاصله بذارم و یه عالمه اشتباه کردم : دی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
دیگه تعهد رسمی‌تر از زن و شوهر بودن؟ به سادگی آب خوردن بهم می‌زننش! دیگه انصاف باشه به لانگ :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
ولی از نظر من اوکیه.
واقعیتش اینه رابطه لانگ خیلی اوقات اعصاب خوردی کمتری داره. حتی وابستگی کمتری هم داره.
هزینه خیلی کمتری هم داره.
مخصوصا برای افراد زیر 20 سال. میتونه تجربه خوبی باشه البته با کمترین آسیب

• شروع کننده موضوع

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
ولی از نظر من اوکیه.
واقعیتش اینه رابطه لانگ خیلی اوقات اعصاب خوردی کمتری داره. حتی وابستگی کمتری هم داره.
هزینه خیلی کمتری هم داره.
مخصوصا برای افراد زیر 20 سال. میتونه تجربه خوبی باشه البته با کمترین آسیب
اعصاب خردیش فک کنم کمتر نیست :D
چرا زیر پست فلانی کامنت گذاشت، چرا از اون دختره تعریف کرد، چرا واسه اون قلب گذاشت...
نکنه منو دوست نداره؟نکنه حرفایی که به من میزنه به همه میزنه؟
نکنه پیام دادم جواب نداد، داره با به دختره دیگه حرف میزنه؟
یه احساس نا امنی همراه خودش داره.
با بخش آسیبش موافقم.
میشه با کنترل حد و حدود این رابطه جلوی آسیب دیدن رو گرفت.(البته تو هر رابطه ای)
مثلن نود فرستادن (:-") و در صورت مریض بودن پارتنر و پخش کردن عکسا میتونه آسیب اجتماعی و روانی برای فرد ایجاد کنه، پس بازم خیلی خالی از آسیب نیست...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
اعصاب خردیش فک کنم کمتر نیست :D
چرا زیر پست فلانی کامنت گذاشت، چرا از اون دختره تعریف کرد، چرا واسه اون قلب گذاشت...
نکنه منو دوست نداره؟نکنه حرفایی که به من میزنه به همه میزنه؟
نکنه پیام دادم جواب نداد، داره با به دختره دیگه حرف میزنه؟
یه احساس نا امنی همراه خودش داره.
با بخش آسیبش موافقم.
میشه با کنترل حد و حدود این رابطه جلوی آسیب دیدن رو گرفت.(البته تو هر رابطه ای)
مثلن نود فرستادن (:-") و در صورت مریض بودن پارتنر و پخش کردن عکسا میتونه آسیب اجتماعی و روانی برای فرد ایجاد کنه، پس بازم خیلی خالی از آسیب نیست...
این قضیه قلب گذاشت و فلان و فلان و نکنه حرفایی ک ب من میزنه به همه میزنه و این صوبتا تو همه رابطه ها هست.چه لانگ باشه چه نباشه. انی وی فکر کنم رابطه ای که این مدل حساسیت های بیخود توش هست انچنان دوامی نداشته باشه((((=
در رابطه با نود و این صوبتا هم تا اونجایی که من میدونم و شنیدم معمولا فِیس دَرِش معلوم نیست و انچنان مشکل ساز نیست از بابت ابرو و این صوبتا.
ولی خب واقعا چرا باید با کسی که ادم میدونه انقدر مریضه که همچین کاری کنه وارد رابطه شد؟!
حالا من نمیگم نود فرستادن و اینا کار درستی هست یا نه.هر کس برای خودش تصمیم میگیره. ولی من نظر شخصی خودم اینه که کسی که از آدم نود بخواد و این صوبتا همون کات کنی بهتره.
و از نظر وابستگی هم واقعا وابستگی لانگ خیلی کمتره. از نظر عاطفی اسیب کمتری میزنه بنظرم.
و در کل کم دردسر تره بنظرم

ولی خب اینم بگم که رابطه لانگ صرفا جهت تجربه و این صوبتا اوکیه(((=
وگرنه از رابطه لانگ نباید انتظار یه رابطه محکم و طولانی که دو طرف توش متعهدن داشت((((=

آخرین ویرایش:

Leilagh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
سلام به نظرم مسئولیت رو ممکنه کم کنه و این خوب نیست
هیچ تعهدی نیست یهو دیدی طرف گوشیشو خاموش کرد خطشو مسدود کرد اکانتشم بلاک کرد بعد تو میمونی و یه عالمه احساس :-" البته بستگی به طرفش داره . البته اونجایی که این روزا چیزای عجیب میبینم طرف تو دنیای واقعیم ممکنه ازش خوشت بیاد ولی حتی به خودش زحمت نده یه بار بیاد ببینتت :))
واقعا ربطی به متعصب بودن داره ؟ خیلی از ازدواج تو کشورهای دیگه اینترنتیعه (البته منبع معتبری ندارم ) :-/
بعدشم اینکه خوب باید مشخص کنی تهش که چی؟رابطه ای مدت دار یا نه؟ :-/
بعدشم اینکه شبکه های مجازی بستری رو فراهم می‌کنه که طرف هر حرفی یا رفتاری که بخواد ممکنه بی توجه به اینکه چه تاثیری روی آدم بذاره روانه کنه :-/ البته بازم بستگی به ادمش داره که تو شبکه های مجازی هم خودشه یا چون بیرون نتونسته نیازهاشو بدست بیاره به این شبکه ها روی میاره ینی راه راحتترو انتخاب میکنه
البته موارد خاص پیدا میشن :D:-"

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
شکر میون کلامتون واسه نود دادن از "عکس های خود نابود شونده تایمر دار تلگرام" استفاده کنید:-"
بعد چند ثانیه عکس پاک میشه و امکان اسکرین شات گرفتن هم نداره
تا جایی ک میدونم امنه:D:-"

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
به اسم تجربه وارد رابطه نشید ما میتونیم قبل از انجام هرکاری نتیجه اون کارو بدونیم چرا باید هزینه تجربه کردن (که مهم ترینش زمان و انرژیه ) بدیم؟
+
۱من فکر میکنم رابطه ای عمیقه که ارتباطای حسی توش باشه مثلا وقتی طرف جلوتونه شماعلاوه بر صداش حالات چهره رو هم‌ دارید درصورتی که چت هیچ حسی ردوبدل نمیشه
۲ب نظرم تاوقتی که باهم‌بیرون نرید(منظورم بیش تر از یکی دوباره)درگیر چالش نمیشید در نتیجه شناختتون‌کلا سطحیه
خلاصه خودتونو ب فاک ندید

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام
اگه از رابطه در حد خاله بازی انتظار دارین، لانگ دیستنس خوبه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
ایول همه رو گفتید :))
از نظر منم مهمترین مسئله ؛ اینه که شما تصوری که خودتون از فرد رو دارید ، تو ذهنتون جلو میبرید نه چیزی که واقعا هست . ( چون نمیبینیدش اصلا )
البته رابطه ای که واقعی باشه و برای مدتی بعلت مسافرت لانگ بشه ، خیلی فرق میکنه.

احتمال فریب کاری ، به قول مرتضی کلاهبرداری ، و خیانت هم خیلی بیشتره ،واقعاً بیشتره و تحت هیچ شرایطی خودتون رو گول نزنید.

و اینکه اگه خیلی مشتاقید که با مفاهیم عدم تعهد و زیرکاری و خاله بازی و غیره به صورت زنده آشنا بشید این رابطه خیلی مناسبه :))

بالا