• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کرونا

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
هرکی هرچی میدونه بگه.

یه سوال. الان اینایی که کرونا گرفتند حتما میمیرند یا راه درمان وجود داره یا خودشون اگر بدنشون مقاومت کنه خوب میشن به مرور؟

shgh.tv

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
98
چین تا الان چند نفر درمان شدن.

آخرین ویرایش:

whoisparya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
من یه چیزی تو اخبار ایران شنیدم پشمام ریخت.
گفت مبتلا هرچی جوون‌تر باشه درمانش سخت تره:|

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98

Ahoora.o

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان علامه حلی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1404
هرکی هرچی میدونه بگه.

یه سوال. الان اینایی که کرونا گرفتند حتما میمیرند یا راه درمان وجود داره یا خودشون اگر بدنشون مقاومت کنه خوب میشن به مرور؟
می میرنن

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
تا اونجایی که میدونم هیچ درمان قطعی هنوز واسش اعلام نکردن فقط باید بشدت پیشگیری کرد :
1) رعایت بهداشت : شستن مداوم دست ها و استفاده از محلول ضدعفونی کننده ی دست در مواقعی که به آب و صابون دسترسی نداریم و استفاده از ماسک در مکان های عمومی
تمیز کردن روزانه ی صفحه ی گوشی با پدالکی یا به شیوه ی تمیز کردن شیشه ی عینک (دستمال عینک +اون محلول پاک کننده ی شیشه ی عینک)
کافه ای رستورانی جایی میریم از قاشق و.. اونجا استفاده نکنیم همیشه یه قاشق چنگال و کارد همراه داشته باشیم ((:

2) بالابردن مقاومت بدن و رژیم غذایی مناسب : مصرف روزانه ی ویتامین C (پرتقال و لیمو ترش و اینا یا قرص جوشان) ، قبل از صبحانه یه لیوان آب گرم + عسل +لیمو+ زنجبیل (ترجیحا تازه) بخوریم که معمولا این کارو من در مواقعی که سرما خوردم انجام میدم ولی با این شرایط بهتره هر روز انجام بدیم،
مصرف پروتئین ( گوشت، لبنیات، سبزیجات،حبوبات مثل لوبیا عدس، تخم مرغ و..) و کاهش مصرف قند و چربی و استفاده از روغن زیتون به جای روغن جامد اینا
همینطور مصرف جعفری، زردچوبه،زعفران و شکلات تلخ حتی!
خواب کافی، ورزش روزانه حتی شده 30 دقیقه پیاده روی تند، کاهش استرس هم به تقویت سیستم ایمنی کمک میکنن

3) کاهش تماس فیزیکی با انسان و حیوان ((:

پ ن : مرگ فقط واسه همسایه نیست؛ کرونا رو جدی بگیریم و به حرفای مسئولین مبنی بر اینکه این ویروس هنوز وارد ایران نشده و.. اعتماد نکنیم!
به قول یه عزیزی اگه خدایی نکرده کرونا وارد ایران شد اول از همه ی مسئولین تکذیب میکنن و خبرنگارا یه سری گزارش تهیه میکنن که ورود کرونا به مرزهای ایران غیرممکنه و با مردم مصاحبه میکنن که با خنده میگن اصلا کرونا چیه و یه دفعه می‌بینیم جون چندین نفرو گرفته و همه پروفایلا سیاه شدن
نمیخوام با دید منفی به قضیه نگاه کنم ولی خب وقتی میشه پیشگیری کرد چرا که نه؟!

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته اینجانب یک عدد استاجر بخش عفونی اعلام می دارم که!
عاقا جان ویروس کرونا چیست و چگونه میاد و اینا؟
این اولا داستانش اینه که ویروسش شناخته شده اما نحوه ی پراکندگیش (به عبارتی اپیدمیولوژیش) هنوز کامل مشخص نیست ... بنابراین قطعا به اغلب کشور ها خواهد آمد و نمیتونیم یه حلقه بندازیم دور اون کشوری که اول اپیدمی شده و بگیم نیا اینور (چون مکانیسم تبادلیش هنوز دقیق مشخص نیست)
نکته دوم اینه که نحوه انتقال ویروس کرونا از طریق drop let هست و نه آیروسول بنابراین اینجوری نیس که از هوا منتقل بشه بلکه از مثلا مخاطات و مایعات و اینا منتقل میشه
نکته سوم اینه که حالا چجوری رله اش کنیم که نیاد سمت ما؟ خب یه ماسک کافیه و شست و شوی دست (کوچیک به نظر میاد اما خیلیییی تاثیر گذاره!)! تازه ماسک رو هم واسه کسی میگیم که در معرض افراد مشکوک هستن وگرنه همینجوری ماسک زدن اتفاقا به دلیل تجمع مخاط آلودگی ها رو میتونه متراکم تر کنه حالا این خودش نکته داره! ماسک n95؟ ریلی؟ آر یو کیدینگ می؟ خب ما این حجم از ماسک n95 رو نداریم و اصلا لازم هم نیست! کسایی که در معرض آدم های مشکوک به کرونا هستن یه ماسک ساده جراحی که بتونه کامل بسته بشه براشون کافیه (البته این خودش نکته داره که مثلا کادر درمان اگه بخوان لاپاروسکوپی یا خلاصه اقداماتی انجام بدن که باعث بشه ویروس در هوا اکسپوز بشه اینا نیاز دارن به ماسک n95! )
نکته چهارم اینه! علائم کرونا چجوریه؟ علائم به طور کلی شبیه علائم آنفولانزاست یعنی تب تهوع سردرد سرگیجه دل درد و اینا ...
نکته پنجم این که خب حالا آیا هر کی گرفت میمیره؟ نه! بازم آر یو کیدینگ می؟ عمدتا اگه سیستم ایمنی قوی باشه مثل یه آنفولانزا ساده اس اما خب اگر ضعیف باشه میتونه که بیمار رو بدحال بکنه ...
نکته ششم که واسه خود من جالب بود این بود که میگن که نوجوانان و کودکان زیر ۱۴ سال تقریبا درگیر این بیماری نشدن و این علتش هنوز مشخص نیست (البته این پژوهشی که این نکته ششم رو گفته ممکن است از نظر جمع آوری نمونه دچار خطا باشه و اعتبار کافی نداشته باشه)
نکته هفتم هم این که واکسن داره؟ هنوز نه! قرار شده تا مدتی دیگه نمونه اولیه ساخته بشه اما واکسن نداره ... واکسن بیماری های دیگه رو هم که روش چک کردن چندان ایمنی ای نداده

نکته هشتم: قرص داره؟ اسلتامیویر و چه و چه رو امتحان کردن دیدن واقعا تاثیر چندانی نمی تونه روش بذاره ...

پس خیلییی مهمه که پیشگیری کنین ازش با ۱) تقویت سیستم ایمنی حالا چه با ویتامین C و سایر ویتامین ها چه با پروتئین و مواد غذایی سالم چه با استراحت کافی ۲) عدم در معرض قرار دادن افراد با موارد مشکوک به خصوص افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف مثل سالمندان یا افراد دارای نقص ایمنی

و من الله توفیق

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
من دلم نمیخواد انقد لوس و بیخود بمیرم:/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
یه فرضیه ای هست که میگن میخوان قبل از ۲۲ بهمن اعلام نکنن،که راهپیمایی باشکوه برگزار بشه :)
اها از اون لحاظ :/ ینی بقیه اگ کرونا نباشه میخوان ۲۲ بهمن بریزن بیرون؟؟:/
من ب شخصه ی البوم دپ برا اونروز اماده کردم:///

Black meaw

‌‌‌‌ ‌
نام مرکز سمپاد
‌‌‌ ‌‌فرزانگان
شهر
‌‌‌ ‌‌‌بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
1234
یه فرضیه ای هست که میگن میخوان قبل از ۲۲ بهمن اعلام نکنن،که راهپیمایی باشکوه برگزار بشه :)
جالبه جالبه... سه نفر کرونا داشته باشن به همه بدن... بعد چند روز بعد میفهمی باید قبرتو بکنی!!! عاشق این فلسفه شدم :")))))

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
دوستم میگفت اتاقای قرنطینه شو دیده اتاقای خوب و معقولین امکانتشم اوکیه ^_^

Ahoora.o

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان علامه حلی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1404
دولت چین ماسک با پول گزافی میخره میده رایگان:eek::eek: به مردمش ، بعد سر کوچه ما ماسک فیلتر دار دونه ای 12ت می فروشن!:rolleyes:
البته نباید فراموش کنیم اینجا ایرانه(ملایر شهرمون:D) اونجا چین هستش(ووهان شهرشون:D)
تو وضعیتی که هیچ کشوری قبول نمی کنه چینی رو از 10 متری ببینه دولت ما بدو بدو میره میگه دوستان عزیز من هواپیما میدم دو لپی
بیاید ایران و...
به به چه خوش بحالمون شد. اگه کرونا نیاد ایران دولت به زور میارتش:D:)):RedHeart
حالا دیگه نگیم کرونا اینجوری=P~=P~=P~میاد سراغمون میگه چه کشورشون بچه خوبیه !:D

آخرین ویرایش:

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
به شدت احساس میکنم قراره کرونا بگیرم:// شمام از این احساسا دارید؟

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
احتمال قطع به یقین یا وارد میشه یا وارد شده این مریضی!...

چون اولا واگیرداره و مثل سرطان معده نیست بگیم که منتقل نمیشه!
دوما دولت اهتمام تامی داره که حتما هر طور شده واردش کنه ( با منع نکردن نقل و انتقال چینی ها با هواپیماهامون!)
و جدی نگرفتنش و سکوتشون در قبال این بیماری در رسانه های میلی! ( به دلایل احتمالا امنیتی و متشنج نشدن جو و شاید همون فرضیه ی 22 بهمن که از این ها بعید نیست با توجه به منش 41 ساله ای که سراغ داریم ازشون!)

سوما ، اصولا ما تا یقمون رو نگیره ، جدیش نمیگیریم و هر موقع گرفتیم به زمین و زمان بد و بیراه میگیم!...و دولت و حکومت و خودمون و جامعه و غیره رو مقصر میدونیم (تقصیر بجاست اما فایده نداره غرغر کردن!)

قضیه این هم نیست که من نوعی جو گیر شده باشم و بخوام خیلی شرایط رو بحرانی جلوه بدم!...
اما هر چقدر که ما از طریق رسانه های جمعی مثل تلگرام و این سایت ها به همدیگه هشدار بدیم و راه های پیشگیری رو معرفی کنیم به نفع هممونه!....

اینجا هم نه چینه نه استرالیا نه آمریکا که کسی بخواد یک کار درست و جمعی انجام بده و یا حتی کسی پاسخگو باشه و تنها کسایی که ضرر میکنن این وسط خودمونیم اگه پیشگیری نکنیم و جدیش نگیریم!

بالا