• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مسائل غیردرسی کنکور ۹۹

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام
یه سوال دارم درمورد نحوه ی آزمون دادن
وقتی درسای عمومی رو زدیم همونوموقع برگردیم سوالای شک دارو علامت دار و چک کنیم و روشون فکر کنیم کمی
یا اخر سر وقتی اختصاصیا تموم شد؟
همون موقع!
چون توی کنکور دفترچه عمومی رو جمع میکنن و نمیتونی آخر اختصاصیا برگردی سراغشون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
من موقع خوندن همش چرت میزنم
خوابمم کافیه ها،از بیخوابی نیس
چیکار کنم؟

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
یه سوال
من الان نه رویا دارم نه هدف نه انگیزه،چه کنم؟؟؟؟
منم نه رویا دارم نه هدف.(منظورم از هدف همین دانشگاه و پول و..ایناست)شاید عجیب باشه ولی حالم و دوست دارم.احساس میکنم هدف اجبار میاره،الانت رو ک ب هدفت نرسیدی زیرسوال میبره و مثل یک بار میمونه که روی دوشته،من این سبکی نداشتن تکلیف و هدف رو دوست دارم.وقتی هدفی نداری چیزی برای از دست دادن یا ترسیدن نداری و احساس قدرت میکنی~.~

آخرین ویرایش:

Mahdi ostoori

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ع.پ.کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
چیکار کنم؟
ببینید این می تونه دلایل مختلفی داشته باشه . گرم بودن بیش از حد اتاق ، خوردن غذای سنگین و .. و یکی از اونا چینش بد درس ها تویه زمان مطالعه است. مثلا توقع نداشته باشید ساعت ۶ صبح ، درس های خوندنی مثه زیست و دینی و عمومی ها رو بخونید ، اون زمان مغز فقط به حل کردنی ها احتیاج داره . همچنین هیچ وقت درس هایی که علاقت ن بهش کم هست رو آخر شب یا اول برنامه نگذارید ، بیاریدشون وسط برنامه .هر وقت هم حس کردید مه دیگه واقعا دارید خواب میرید ، با کتاب بلند شید و ۵ تا ۱۰ دقیقه در حال راه رفتن مطالعه کنید ( ولی در کل مطالعه در زمان راه رفتن اصلا کار درستی نیست) . من خودم تویه نیم طبقه بالای خونمون درس می خوندم که بیشتر حکم انباری رو داره ، چون در به پشت بام بود ، در رو باز می کردم تا هوا بیاد داخل و جریان داشته باشه. مصرف قهوه با کافئین کم و پودر های کاپوچینو و چایی هم می تونه کمک کنه بهتون

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

Dean

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بوشهر
شهر
shiraz
سال فارغ التحصیلی
91
چیکار کنم؟
شاید کندخوانی
من خودم تا حد کمی این مشکلو دارم.
_____
از بقیه ی بچه ها کسی هست کندخوان باشه و این مشکل کسلی و بی حالی داشته باشه ؟! واسه تحقیقاتم میخام:/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
شاید کندخوانی
من خودم تا حد کمی این مشکلو دارم.
_____
از بقیه ی بچه ها کسی هست کندخوان باشه و این مشکل کسلی و بی حالی داشته باشه ؟! واسه تحقیقاتم میخام:/
نه کند خوانی نیس
هر روز هم ورزش می کنم
بیشتر مال انگیزه و این داستاناس فک‌کنم

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
خب
من آزمون ۲۰ دی رو شرکت نمی کنم ، خیلی برام مهمه این تقریبا ۴ هفته رو بترکونم و کل مباحثی که تا الان آزمون دادمو جمع بندی کنم،و در کنارش مباحث جدید هم بخونم،خصوصا مباحثی که مشکل بیشتری دارم،یکم هم از برنامه ی آزمون جلو بیفتم.
دیگه بهتر از این گیرم نمیاد
از دوشنبه شروع می کنم،به طور میانگین پایه رو تا کی تموم کنم؟
و اینکه پیشنهاد خاصی واسه این مدت دارین؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
خب
من آزمون ۲۰ دی رو شرکت نمی کنم ، خیلی برام مهمه این تقریبا ۴ هفته رو بترکونم و کل مباحثی که تا الان آزمون دادمو جمع بندی کنم،و در کنارش مباحث جدید هم بخونم،خصوصا مباحثی که مشکل بیشتری دارم،یکم هم از برنامه ی آزمون جلو بیفتم.
دیگه بهتر از این گیرم نمیاد
از دوشنبه شروع می کنم،به طور میانگین پایه رو تا کی تموم کنم؟
و اینکه پیشنهاد خاصی واسه این مدت دارین؟

بنظر من جلو تر ازمون نرو . ترجیح اول اینه ک با همون کانون پیش بری و ازمونتو بدی .
ولی اگه میخوای چیزی جلوتر بخونی ترجیحن مباحث بعد عید رو بخون مخصوصن ریاضی فیزیک ک فرار نیستن یا ادبیات .
جمع بندی خوبی داشته باش .
کل هایلایتیایتو تو کتابهایی ک زدی رو حل کن دوباره . برا ریاضی فیزیک درسنامه هاتو خلاصه هایی ک نوشتیو بخون .
برا شیمی مسائل حل کن و هایلایتیایتو حفظیا رو .
برا زیست دوباره مباحث رو بخون و تست کنکور کار کن .
برا عمومیا ادبیات هر شب تست بزن و لغات و تاریخ ادبیات رو مرور کن .
عربی هایلایتیاتو بزن و درسنامه قواعد کار کن .
زبان مرور لغات کن و گرامر و هر شب تست متن و کلوز بزن .
دینی دوباره بخون و پیام ایات رو مرور کن .
جمع بندی خوب خیلی کمکت میکنه و خیلی مهمه عجله نکن ک از ازمون جلو بزنی اشتباهی بود ک منم انجام میدادم .
جمع بندیاتو جوری انجام بده ک مسلط باشی ک بعد عید خواستی دوباره مرور کنی بتونی و ی پیش زمینه داشته باشی و چیزایی ک بخوای بخونیشون .
قسمتهایی ک مشکل داشتی هم تست بزن اگه واقعن نقطه ضعف داری هر روز این سه هفته ی ساعت تایم بذار اون مبحث رو کار کن و تست بزن .

و اینکه برا عمومیات هم تونستی زرد قلم چی رو بزن مباحثی ک خوندی و مشکلاتتو هایلایت کن توش .
کلن کنکورا رو خوب کار کن تو دوران جمع بندی کنار هایلایتیات .

کتابهای سه سطحی قلم چی ریاضی فیزیک هم خیلی خوبن برا جمع بندیشون .
فیزیک نیوتن هم خوبه برا نظام جدید برا جمع بندی .
زیست جاهایی ک مشکل داری خوب کار کن و عمارلو بخون . هدفتو بذار زیست ازمون جمع بندی بالا 80 بزنی خیلی مهم تره تا اینکه جلوتر ازمون پیش بری .

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
بنظر من جلو تر ازمون نرو . ترجیح اول اینه ک با همون کانون پیش بری و ازمونتو بدی .
ولی اگه میخوای چیزی جلوتر بخونی ترجیحن مباحث بعد عید رو بخون مخصوصن ریاضی فیزیک ک فرار نیستن یا ادبیات .
جمع بندی خوبی داشته باش .
کل هایلایتیایتو تو کتابهایی ک زدی رو حل کن دوباره . برا ریاضی فیزیک درسنامه هاتو خلاصه هایی ک نوشتیو بخون .
برا شیمی مسائل حل کن و هایلایتیایتو حفظیا رو .
برا زیست دوباره مباحث رو بخون و تست کنکور کار کن .
برا عمومیا ادبیات هر شب تست بزن و لغات و تاریخ ادبیات رو مرور کن .
عربی هایلایتیاتو بزن و درسنامه قواعد کار کن .
زبان مرور لغات کن و گرامر و هر شب تست متن و کلوز بزن .
دینی دوباره بخون و پیام ایات رو مرور کن .
جمع بندی خوب خیلی کمکت میکنه و خیلی مهمه عجله نکن ک از ازمون جلو بزنی اشتباهی بود ک منم انجام میدادم .
جمع بندیاتو جوری انجام بده ک مسلط باشی ک بعد عید خواستی دوباره مرور کنی بتونی و ی پیش زمینه داشته باشی و چیزایی ک بخوای بخونیشون .
قسمتهایی ک مشکل داشتی هم تست بزن اگه واقعن نقطه ضعف داری هر روز این سه هفته ی ساعت تایم بذار اون مبحث رو کار کن و تست بزن .
مرسی❤❤
از نظر زمانی مهم نیس کی تموم شه پایه؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
اقا من دهمم.وقتی یه مبحثو می خونم(منظور درسنامه)همون شب تستاشو می زنم.امروز تو چند جا دیدم که رتبه های برتر کنکور چند روز اول هفته ی اول رو درسنامه می خونن و بقیه ی هفته اول و کل هفته ی دوم رو تست میزنن.میخواستم بدونم الان من که دهمم باید اینجوری عمل کنم یا این روشم اوکیه؟
کلا باید تست بزنی. اتفاقا خیلی بده که بخوای چند روز درسنامه بخونی! مگه یه درسنامه چی داره که چند بار خونده بشه؟! برای بار اول که یه مبحث رو میخونی درسنامه رو بخون و برو سراغ تست... بارهای بعد فقط تست بزنی کافیه ؛ مگر اینکه ببینی مشکل داری. اون موقع نیاز هست که درسنامه رو سریع مرور کنی.

• شروع کننده موضوع

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
اقا من دهمم.وقتی یه مبحثو می خونم(منظور درسنامه)همون شب تستاشو می زنم.امروز تو چند جا دیدم که رتبه های برتر کنکور چند روز اول هفته ی اول رو درسنامه می خونن و بقیه ی هفته اول و کل هفته ی دوم رو تست میزنن.میخواستم بدونم الان من که دهمم باید اینجوری عمل کنم یا این روشم اوکیه؟
فک کنم هیچ رتبه برتری اینجوری که نوشتن نخونده. همین روش خودت عالیه

Dictator

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1400
من کلا از نظر بدنی خیلی ضعیفم و سریع بعد یکم درس خوندن خسته میشم باید قرصی ویتامینی چیزی مصرف کنم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
بالا