• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور منابع دروس ریاضی

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
نه برای درس ریاضی خود ریاضی ها (حسابان هندسه آمار گسسته) چون باید هر چه بیش تر سؤال هایی حل کرد که مکمل هم باشن تا یادگیری رو به نهایتش برسونن نشر الگو خوبه الآن شما دارین وارد سال یازدهم می شین حسابان رو حتما کار کنین
هندسه ظاهرا بلاخره جامع داده انتخاب با خودتونه یا جدا بگیرین یا جامع
گسسته و آمار هم اگر دوست داشتین کتاب کار می تونین بگیرین ولی برا گسسته که واجب سال بعد
هم کلاسی ما که البته المپیاد کار کرده بود (المپیاد ریاضی دیگه همه مباحث گسسته به جز اون مربع لاتین که همون سودوکو مقدماتی خودمونه رو شامل می شه ) گسسته نشر الگو استفاده می کرد من خوش خوان چند تا از بچه ها آبی کانون میکرو طلایی گسسته و آمار رو هم که یکی گرفته بود می گفت خوبه خلاصه این که گسسته چون قراره بفهمی و تمرین کنی ما که هیچ اتفاق نظری توش نداشتیم ولی خوب می شه پی اون رتبه 20 رو گرفت و نشر الگو سفارش داد.
یه سوال آمار و گسسته با هم هستن؟
بعد کتاب کار واقعا لازمه؟ حتی اگر مثلا معلم جزوه داشته باشه؟

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
یه سوال آمار و گسسته با هم هستن؟
بعد کتاب کار واقعا لازمه؟ حتی اگر مثلا معلم جزوه داشته باشه؟
نگاه کنین معدود آدمایی هستن که واقعا بدون کتاب کار (کتاب کارای مناسب) بتونن رتبه خوب بیارن واز نمونش یه هم کلاسی داشتم باباش شدید مخالف خرید کتاب کار بود این پسر با حکم کارگزینی اقوام و مامان بابا می رفت دو تا دوتا از قلمچی کتاب کار می گرفت منبع شیمی دوازدهمش فقط سه سطحی بود می گفت کتاب خوبه این جوری باشه کوچیک تمومش کنی بره و کلن فقط سنجش شرکت می کرد (نسبت به بقیه جا ها خیلی ارزون تر) یا مثلا برای حسابان کتاب 500 سؤال تشریحی قلمچی رو کار می کرد آره اون برای تسلت به مباحث از جزوه های معلم استفاده می کرد یعنی همون 30 40 تستی که معلم بهش می داد بسش بود ولی بعضی ها هستن 100 تا هم شاید کار کنن ولی به سرعت لازم نرسن خلاصه بگم که استعداد داشت رتبه منطقه دوش شد 408
ولی نگاه کنین مثلا نشر الگویی که اون همه تأکید دارم به خاطر اینه که کل درس نامش رو که نگاه می کنی 1 صفحه درسنامه IQ گاج (خیلی درسنامه سبک و کمی داره) اصل کتاب کار برای یه دانش آموز ریاضی تعداد تست بالا یعنی مثلا معلمتون که مثلا امسال دنباله رو گفت (فصل تکراری تقریبا با دهم) شما بشینی حسابان نشر الگو رو ور داری کتاب رو سیاه کنی (کلاً ریاضی های ریاضی ها چرک نویس زیادی می خواد ولی شما تو کنکور چرک نویستون همون برگتونه و برین pdf کنکورای اخیر رو نگاه کنین ریاضی که خیلی چرک نویس می خواد اون زیر اندازه نصف یه سؤال هم چرک نویس نیست فیزیک کم تر می خواد جلو سؤال جا می شه اندازه یه سؤال تشریحی اون زیر جا خالیه شیمی می بینی یه صفحه کلن حفظی می بینی پنج یازدهم برگه چرک نویسه به خاطر همین می گم بایدعادت کنین به نوشتن جلو همون سؤال )

و یه نکته مهم که وقتی می بنین بهتون داره آسیب می زنه که دیگه دیره اگر آزمون آزمایشی استانداردی (که سطح سؤالاش در سطح کنکوره ) حتما شرکت کنین که ببینین با سؤال ساده که مواجه می شین اشتباه محاسباتی چه قدر دارین بی دقتی چه قدر دارین.
مثالش تو مدرسه نمی ونم تو امتحانا تجربش کردین یا نه اگر معلم کلن بهتون 5 6 سؤال بده ولی سخت حسابی دقت می کنین راه حل رو پیدا می کنین حل می کنین نمره کامل رو می گیرین ولی معلم میاد سؤال ساده میاره یه ریز کاری هایی رو یا فراموش می کنین یا اشتباه محاسباتی می کنین همون رتبه 20 که می گم سر امتحان فیزیک یازدهم نوشته بود 2*3=16

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
نگاه کنین معدود آدمایی هستن که واقعا بدون کتاب کار (کتاب کارای مناسب) بتونن رتبه خوب بیارن واز نمونش یه هم کلاسی داشتم باباش شدید مخالف خرید کتاب کار بود این پسر با حکم کارگزینی اقوام و مامان بابا می رفت دو تا دوتا از قلمچی کتاب کار می گرفت منبع شیمی دوازدهمش فقط سه سطحی بود می گفت کتاب خوبه این جوری باشه کوچیک تمومش کنی بره و کلن فقط سنجش شرکت می کرد (نسبت به بقیه جا ها خیلی ارزون تر) یا مثلا برای حسابان کتاب 500 سؤال تشریحی قلمچی رو کار می کرد آره اون برای تسلت به مباحث از جزوه های معلم استفاده می کرد یعنی همون 30 40 تستی که معلم بهش می داد بسش بود ولی بعضی ها هستن 100 تا هم شاید کار کنن ولی به سرعت لازم نرسن خلاصه بگم که استعداد داشت رتبه منطقه دوش شد 408
ولی نگاه کنین مثلا نشر الگویی که اون همه تأکید دارم به خاطر اینه که کل درس نامش رو که نگاه می کنی 1 صفحه درسنامه IQ گاج (خیلی درسنامه سبک و کمی داره) اصل کتاب کار برای یه دانش آموز ریاضی تعداد تست بالا یعنی مثلا معلمتون که مثلا امسال دنباله رو گفت (فصل تکراری تقریبا با دهم) شما بشینی حسابان نشر الگو رو ور داری کتاب رو سیاه کنی (کلاً ریاضی های ریاضی ها چرک نویس زیادی می خواد ولی شما تو کنکور چرک نویستون همون برگتونه و برین pdf کنکورای اخیر رو نگاه کنین ریاضی که خیلی چرک نویس می خواد اون زیر اندازه نصف یه سؤال هم چرک نویس نیست فیزیک کم تر می خواد جلو سؤال جا می شه اندازه یه سؤال تشریحی اون زیر جا خالیه شیمی می بینی یه صفحه کلن حفظی می بینی پنج یازدهم برگه چرک نویسه به خاطر همین می گم بایدعادت کنین به نوشتن جلو همون سؤال )

و یه نکته مهم که وقتی می بنین بهتون داره آسیب می زنه که دیگه دیره اگر آزمون آزمایشی استانداردی (که سطح سؤالاش در سطح کنکوره ) حتما شرکت کنین که ببینین با سؤال ساده که مواجه می شین اشتباه محاسباتی چه قدر دارین بی دقتی چه قدر دارین.
مثالش تو مدرسه نمی ونم تو امتحانا تجربش کردین یا نه اگر معلم کلن بهتون 5 6 سؤال بده ولی سخت حسابی دقت می کنین راه حل رو پیدا می کنین حل می کنین نمره کامل رو می گیرین ولی معلم میاد سؤال ساده میاره یه ریز کاری هایی رو یا فراموش می کنین یا اشتباه محاسباتی می کنین همون رتبه 20 که می گم سر امتحان فیزیک یازدهم نوشته بود 2*3=16
جزوه ی معلم ما خیلییی وبه شدت کامله به نظرم در حدی که من اصلا درسنامه ها رو نمیخوندم تو نشر الگوی ریاضی دهم و فقط تست می زدم باز خوردشم بد نبود تمریناش زیادن( واسه فصل اول دهم مثلا حدود ۹۰ صفحه جزوه بود که حتی درسای اول حسابانم توشون آورده بود) نکاتشم ریز به نظرم بیشتر به منبعی نیاز دارم که تست زیاد داشته باشه
بعد میشه بگین به نظرتون کدوم آزمون نزدیکتره؟ من امسالبه میشنهاد یکی از معلمام رفتم قلم و دهمم رو تقریبا خوب جمع کردم تابستون ولی سال آینده میخام صبر کنم ببینم کدوم آزمون بیشتر به آزمون نزدیکتره چون امسال چیزای خوبی از قلم و شباهت هاش به کنکور به خصوص ریاضی نشنیدم

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
جزوه ی معلم ما خیلییی وبه شدت کامله به نظرم در حدی که من اصلا درسنامه ها رو نمیخوندم تو نشر الگوی ریاضی دهم و فقط تست می زدم باز خوردشم بد نبود تمریناش زیادن( واسه فصل اول دهم مثلا حدود ۹۰ صفحه جزوه بود که حتی درسای اول حسابانم توشون آورده بود) نکاتشم ریز به نظرم بیشتر به منبعی نیاز دارم که تست زیاد داشته باشه
بعد میشه بگین به نظرتون کدوم آزمون نزدیکتره؟ من امسالبه میشنهاد یکی از معلمام رفتم قلم و دهمم رو تقریبا خوب جمع کردم تابستون ولی سال آینده میخام صبر کنم ببینم کدوم آزمون بیشتر به آزمون نزدیکتره چون امسال چیزای خوبی از قلم و شباهت هاش به کنکور به خصوص ریاضی نشنیدم
اوف بَبُ چه حرفه ای بله ظاهرا جزوه معلمتون خیلی هم کامله ولی گفتم نشر الگو آنچنان درسنامه شاخی نداره فقط تست بالا و در سطح مناسب داره همون نشر الگو گزینه مناسبیه براتون و اگر همه اونا رو تموم کردین می تونین به عنوان منبع دوم سه سطحی ها رو هم کار کنین ولی یه عیب سه سطحی ها اینه مثلا تو مثلثات حسابان دو (دوازدهم) سؤالاتی میاره که با فرمولای نظام قدیم حل می شن.

بله قلم چی خیلی بد بود برای ما حالا نمی دونم حالا که فهمیده کنکور خیلی ساده بوده و رویش بد بوده عوض شده یا نه و الآن من خودم ننشستم موسسه(چه جوری نوشته می شه؟) ها رو ببینم ولی برای دوران ما قلم چی که عیبش سختی چرتش بود سنجش نوسان بدش تو سطح سؤالا گزینه دو و گاج شرکت نکردم یا زیاد ندیدم سؤالاش رو یه بار سؤالای گزینه دو رو دیدم خیلی دیگه ساده بود (آزمون تابستونش بود می تونم بگم از کنکور هم 2 3 پله ساده تر بود ) و یکی از عیب های گزینه دو اینه که برگه های غایبین رو جزء جامعه آماری حساب می کنه.

و یه مؤسسه کم تر شناخته شده هست به اسم مدارس برتر اون برای دوازدهم که pdf سؤالاش و پاسخ نامه رو آپلود می کنه (ثبت نام هم نکردین می تونین ازش استفاده کنین) ولی یازدهم رو نه برای کنکور ما مشابهتش زیاد بود به غیر از هندسش (هندسه پایه) ولی خوب من واقعا در مورد هندسه پایه نمی دونم به غیر این که کسی بخواد از پایه کار کنه اینه که نشر الگو رو خوب کار کنه می تونه به جایی برسه همون رتبه 20 یه آزمون می گفت من نشر الگو رو زدم که 100 زدم (10 سؤال قلم چی رو) یا اون 112 منطقه دو ما خیلی پیگیر بود سؤال میاورد دو هفته بعد تو قلم چی در میومد گاهی دیده می شه هندسه(قلم چی) از نشر الگو میاد و فیزیکش (قلم چی) که اکثر اوقات از یک قدم تا 100 میکرو گاج (چون مألف و طراح سؤال مشترکن)
در مورد مأسسه (اح چه جوری نوشته می شه؟!) یه انجمن هست پیداش کن اون جا بپرس

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
برای تست حسابان به جز کتاب های نشر الگو و IQ چه کتابی پیشنهاد می دید ؟ نردبام یازدهم چطوره ؟
می خوای جر بدی کتابا رو؟
نگا یه نکته ای ریاضی کنکور کمتر از نصفش حسابان نصف بیش تر رو هم یه نگاهی بنداز

نردبام یازدهم تستاش نه خیلی سخته نه هم در حدی که باهاش سطح تست زنیت رو بسنجی خیلی خیلی شاخ شدی تفننی بزن مشکلی نیست
مهر و ماه ریاضی پایش رو من داشتم (ریاضی 1 و حسابان 1) اونم سطحش خوب بود(مثل کنکور بود)(برای تنبلا کتاب خیلی خوبیه )

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
برای تست حسابان به جز کتاب های نشر الگو و IQ چه کتابی پیشنهاد می دید ؟ نردبام یازدهم چطوره ؟
بذار سال بعد نردبام جامع بگیر. همون که نویسنده اش کیوان و شفیع زاده هستن...

Mmseda

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد تیزهوشان
شهر
ابادان
سال فارغ التحصیلی
1379
اوف بَبُ چه حرفه ای بله ظاهرا جزوه معلمتون خیلی هم کامله ولی گفتم نشر الگو آنچنان درسنامه شاخی نداره فقط تست بالا و در سطح مناسب داره همون نشر الگو گزینه مناسبیه براتون و اگر همه اونا رو تموم کردین می تونین به عنوان منبع دوم سه سطحی ها رو هم کار کنین ولی یه عیب سه سطحی ها اینه مثلا تو مثلثات حسابان دو (دوازدهم) سؤالاتی میاره که با فرمولای نظام قدیم حل می شن.

بله قلم چی خیلی بد بود برای ما حالا نمی دونم حالا که فهمیده کنکور خیلی ساده بوده و رویش بد بوده عوض شده یا نه و الآن من خودم ننشستم موسسه(چه جوری نوشته می شه؟) ها رو ببینم ولی برای دوران ما قلم چی که عیبش سختی چرتش بود سنجش نوسان بدش تو سطح سؤالا گزینه دو و گاج شرکت نکردم یا زیاد ندیدم سؤالاش رو یه بار سؤالای گزینه دو رو دیدم خیلی دیگه ساده بود (آزمون تابستونش بود می تونم بگم از کنکور هم 2 3 پله ساده تر بود ) و یکی از عیب های گزینه دو اینه که برگه های غایبین رو جزء جامعه آماری حساب می کنه.

و یه مؤسسه کم تر شناخته شده هست به اسم مدارس برتر اون برای دوازدهم که pdf سؤالاش و پاسخ نامه رو آپلود می کنه (ثبت نام هم نکردین می تونین ازش استفاده کنین) ولی یازدهم رو نه برای کنکور ما مشابهتش زیاد بود به غیر از هندسش (هندسه پایه) ولی خوب من واقعا در مورد هندسه پایه نمی دونم به غیر این که کسی بخواد از پایه کار کنه اینه که نشر الگو رو خوب کار کنه می تونه به جایی برسه همون رتبه 20 یه آزمون می گفت من نشر الگو رو زدم که 100 زدم (10 سؤال قلم چی رو) یا اون 112 منطقه دو ما خیلی پیگیر بود سؤال میاورد دو هفته بعد تو قلم چی در میومد گاهی دیده می شه هندسه(قلم چی) از نشر الگو میاد و فیزیکش (قلم چی) که اکثر اوقات از یک قدم تا 100 میکرو گاج (چون مألف و طراح سؤال مشترکن)
در مورد مأسسه (اح چه جوری نوشته می شه؟!) یه انجمن هست پیداش کن اون جا بپرس
===================================================================
به نظر من این نوشته در اونجا که قرمز کردم فکر کردم داره میگه مباحث نور هندسی و ایینه ها ولی کلمه "اینه" نگو اینکه منظور اینه به معنی منعکس کننده نبوده
بلکه حرف زدن بوده
حالا اصلا نه باز من همون اینه منعکس کننده را دنبال میکنم باز هم در نور هندسی ما علم مثلثات نداریم منظورم اینه که فوقش
یک چند تا مثلث بدوی است فرمولهای مثلثاتی نداریم اصلا بردار هم نیست که باهم جمع کنیم هیچ
در نور هندسی یخورده نسبت های هندسیه راهی به مثلثات نداره
همون که گفتم ..."همو که گفتم"

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
برای گسسته نشرالگو سفارش دادم.. دوستان ریاضی نظرتون چیه؟!خوبه؟
لازم به ذکره که بگم نویسنده گسسته نشر الگو جناب آقای علیرضا علیپور هستن

• لایک
امتیازات: Sep

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
واسه شمی و فیزیک یازدهم چی خوبه؟ سطح تستاش بالا باشن لطفا

Hananamdar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحيه ١ تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
المپياد نانو مدال نقره
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
تجربى
خواهر من كه رياضيات گسسته ميكرو ميخونه خيليم راضيه.ولى ميكرو طلايى هم خوبه.

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
ریاضی نظام جدیدش با قدیم چقدر فرق داره ؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
  • لایک
امتیازات: nils

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
به طور قابل توجهی آسونتر شده. در حدی که حسابان جدید بیشتر به ریاضی تجربی قدیم شباهت داره!
مرسی سپهر P:>
و این که اون منابعی که تو صفحه اول مثال زده شده سطحش چجوریه متوسط یا عالی از اونا بهترم هست ؟ :-"

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
هندسه و گسسته مهر وماه را کسی داره ؟ نظرتون چیه

M13822004@

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
کتاب مناسب برای هندسه جز نشر الگو نیست؟حس میکنم خیلی زده تو جاده خاکی....یا واقعا هندسه ی کنکور انقد سخته؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
کتاب مناسب برای هندسه جز نشر الگو نیست؟حس میکنم خیلی زده تو جاده خاکی....یا واقعا هندسه ی کنکور انقد سخته؟
خیلی خوبه که !
من خیلی سبز هم دارم ولی اون دیگه خیلی سوالاش اسونه تک و توک یدونه سوال چالش برانگیز توش پیدا می شه

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
من میکرو میزنم، خوبه!
در حد متوسط و شبیه کنکور.
با درسنامه‌های نقلی و کارراه‌انداز

M13822004@

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
خیلی خوبه که !
من خیلی سبز هم دارم ولی اون دیگه خیلی سوالاش اسونه تک و توک یدونه سوال چالش برانگیز توش پیدا می شه
من خودم الگو کار میکردم.راضیم بودم.ولی یه مقدار که رفتم جلو هم خستم میکرد هم اینکه سرعتم واقعا پایینه تو حل تستاش.ازمونم که میدم هیچکدوم هندسه هاش به این سختی نیست اونارو خیلی راحت تر از الگو حل میکنم.از اونورم به شدت تو هندسه میلنگم.نمیدونم چیکار کنم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
برق
من خودم الگو کار میکردم.راضیم بودم.ولی یه مقدار که رفتم جلو هم خستم میکرد هم اینکه سرعتم واقعا پایینه تو حل تستاش.ازمونم که میدم هیچکدوم هندسه هاش به این سختی نیست اونارو خیلی راحت تر از الگو حل میکنم.از اونورم به شدت تو هندسه میلنگم.نمیدونم چیکار کنم.
چه ازمونی ؟
خب واقعا سوال های کنکور به اندازه ی سوال هیا نشر الگو سخت نیست ولی من هر وقت تست های اون رو می زنم سرعتم می ره بالا حس می کنم ذهنم باز شده .
برای اینکه سرعتت بره بالا ، فقط باید سوال حل کنی راه حل دیگه ای فکر نکنم داشته باشه

بالا