• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مسائل غیردرسی کنکور ۹۹

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
سلام
یه سوال بچه ها من مبحث ارایه های فارسی خیلی خوب مسلط نیستم پیشنهاتون اینه که اول بشینم تک تک ارایه ها بخونم یا فقط تست ؟
چ کتابی به جز نشر الگو پیشنهاد میشه
با تشکر

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام
یه سوال بچه ها من مبحث ارایه های فارسی خیلی خوب مسلط نیستم پیشنهاتون اینه که اول بشینم تک تک ارایه ها بخونم یا فقط تست ؟
با تشکر
سلام : )
تعاریف آرایه ها رو تک تک بخوای بخونی وقت زیادی نمیگیره و در عین حال بازدهی نداره. به نظرم خیلی سریع مرورشون کن و بعد برو سراغ تست. سعی کن هر روز یه تعدادی تست بزنی مثلا 10 تا.
هفت خان آرایه کتاب خیلی خوبیه.

Fa.b

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول،سنندج
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
با تشکر
ما یکی بهمون گفت اگه سال آخر شدید آرایه ها رو تقسیم بندی کنید هفته ای روی یه آرایه یا دو آرایه تستی هر روز کارکنید. اینجوری توی تایم کمی آرایه ها حله

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
سلام
با تشکر
فقط آرایه هامون سبطی، دونه دونه هر آرایه رو بخون خط فکریشو حفظ کن تستاشو بزن هر نکته ایم نمیدونستی یا چیز جدیدی بود تو یه دفتر بنویس
من با این کار درصد ادبیاتم از 40 به 100 تغییر یافت
البته خب قبلا لغت و اینارم نمیخوندم الان اونارم میخونم

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
فقط آرایه هامون سبطی، دونه دونه هر آرایه رو بخون خط فکریشو حفظ کن تستاشو بزن هر نکته ایم نمیدونستی یا چیز جدیدی بود تو یه دفتر بنویس
من با این کار درصد ادبیاتم از 40 به 100 تغییر یافت
البته خب قبلا لغت و اینارم نمیخوندم الان اونارم میخونم
هامون سبطی :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
بچه ها من دارم سوالای دینیو خیلی غلط میزنم،دوبار هم از روی کتاب خوندم
میشه بگین چیکار کنم؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
@M13822004@ پرسیده: یه سوال داشتم ازتون .میخواستم بدونم که بهترین استراتژی برای استارت برای کنکور خوندن کیه؟یعنی اینکه برای یه دانش اموز ریاضی بهتره از همون دهم خودشو در گیر کنه یا اینکه از همون تابستوت دوازدهمم کفایت میکنه؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
میشه بگین چیکار کنم؟
به نظرم یه درسنامه که آیه‌ها رو خوب تفسیر کنه و ارتباطشون با متن درس رو بگه بخون، اگه نمودار هم داشته باشه که چه بهتر، علت و معلولی گفتن هم مهمه
من تا وقتی که درسنامه نمیخوندم منفی میزدم

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
با تشکر
من تو نظام قدیم ارایه هامون سبطیو یه دور تابستون خوندم و مشکلم حل شد..ارایه هامون سبطی به نطرم کافی و کامله ولی بازم یه دور نگاه کن تو کتاب فروشی ببین برات خوبه یا نه.
فکر نکنم تو نطام حدید ارایه فرقی کرده باشه البته؟:-"

19azar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۴
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
میشه بگین چیکار کنم؟
من خودم خلاصه نویسی که میکردم خیلی خوب بود با این کار هم درس رو دوره میکنی و هم جاهایی رو که دقت نمیکردی مشخص میشه. آیات رو هم جدا با مفهومهاش بنویس و بخش های مهمش رو رنگی کن .
اینجوری دیگه کتاب رو نیاز نیست بخونی و از تکراری و گنگ بودنش کلافه بشی.

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
میشه بگین چیکار کنم؟
سلام! من خودمم غلط هایی که میزدم زیاد بود. بهترین راهی که به ذهنم میرسه که تست های بیشتری بزنی تا تجربه بیشتری در برخورد با سوالا داشته باشی.
به نظرم خیلی دنبال خلاصه نویسی و اینا هم نباش. نسبت به وقتی که میگیره بازدهی چندانی نداره.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
کسی اکانت سایت موبیدو(فروشگاه مبتکران) داره؟ یعنی تونسته بسازه؟
من با چهار تا ایمیل ساختم واسه هیچکدومشون ایمیل تایید نیومد:| چیکار کنم کسی پیشنهادی داره! اه!

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
کسی اکانت سایت موبیدو(فروشگاه مبتکران) داره؟ یعنی تونسته بسازه؟
من با چهار تا ایمیل ساختم واسه هیچکدومشون ایمیل تایید نیومد:| چیکار کنم کسی پیشنهادی داره! اه!
چرا از پایتخت کتاب نمیخری؟

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
چرا از پایتخت کتاب نمیخری؟
تخفیف‌های پایتخت کتاب ۵ درصد از فروشگاه‌های خود انتشارات‌ها کمتره...
ولی بالاخره تونستم اکانت بسازم قسمت ثبت نام سایتشون اشکال داشت، پس از جستجوی فراوان راه حلشو پیدا کردم

Dictator

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1400
رفتم از سایت آرایه و قرابت هامون سبطیو بخرم نوشته دوتاش برای کنکور ۹۹ مناسبه:/منه کنکور هزارو چهارصدی چ غلطی بخورم دقیقن؟

• لایک
امتیازات: Sep
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
رفتم از سایت آرایه و قرابت هامون سبطیو بخرم نوشته دوتاش برای کنکور ۹۹ مناسبه:/منه کنکور هزارو چهارصدی چ غلطی بخورم دقیقن؟
روش مینویسه ولی تغییر نمیکنه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
مهم

✍قابل توجه فارغ التحصیلان (نظام جدید۳_۳_۶) که داوطلب کنکور ۹۹ میباشند:
تغییرات منابع کنکور۹۹
☄️ملاک طرح سوالات کنکور امسال ۹۹ کتابهای درسی دانش آموزان پایه دوازدهم امسال است یعنی :
کتابهای وزارتی
دهم : چاپ ۹۷-۹۶
یازدهم : چاپ ۹۸-۹۷
دوازدهم : ۹۹-۹۸
✍تغییرات کتب درسی براى كنكور٩٩
رشته علوم تجربی
کتاب زیست دهم چاپ ۹۶ زیست یازدهم چاپ ۹۷ و کتاب زیست دوازدهم چاپ ۹۸را تهیه کنید. چون تغییرات واژه، عبارت، تصاویر کتاب در زیست وجود دارد.
درس ریاضی نیازی به تغییر کتاب ندارد و با همان کتاب های ریاضی نظام جدید که منبع کنکور ۹۸ بوده، می توانید در کنکور ۹۹نیز شرکت کنید.
تغییرات فیزیک نظام جدید در حد تغییر در کلمات و عددهای مسئله است پس کنکوری های نظام جدید برای کنکور ۹۹ لزومی به تغییر دادن کتاب فیزیک ندارند.
کتاب شیمی دهم چاپ ۹۶، شیمی یازدهم چاپ ۹۷و شیمی دوازدهم چاپ ۹۸ را تهیه کنند زیرا تغییرات واژه و شکل و حذفیات در شیمی نظام جدید زیاد است.
کتاب دینی را، هم جدید تهیه کنید و هم نیاز به تغییر کتاب تست دارد
و در بقیه دروس عمومی، همان منبع کنکور ۹۸ را می‌توانید استفاده کنید .
رشته رياضى
درس حسابان ، هندسه ، ریاضی پایه و گسسته نیازی به تغییر کتاب ندارد و با همان کتاب های نظام جدید که منبع کنکور ۹۸بوده، می توانید در کنکور ۹۹ نیز شرکت کنید.
تغییرات فیزیک نظام جدید ریاضی هم مانند تجربی فقط در حد تغییر در کلمات و عددهای مسئله است پس کنکوری های نظام جدید برای کنکور ۹۹؛ لزومی به تغییر دادن کتاب فیزیک ندارند.
کنکوری های نظام جدید ریاضی هم مانند تجربی ها ؛ شیمی دهم چاپ ۹۶ شیمی یازدهم چاپ ۹۷و شیمی دوازدهم چاپ ۹۸را تهیه کنند زیرا تغییرات واژه و شکل و حذفیات در شیمی نظام جدید زیاد است.
در دروس عمومی نیز فقط دینی به دلیل حساسیت تغییرات در طرح تست ها نیاز به تغییر کتاب درسی و تست دارد ولی همان منبع کنکور ۹۸ را برای بقیه دروس می‌توانید استفاده کنید
3️⃣رشته ادبیات و علوم انسانی
تغییرات کتاب درسی در دروس عمومی
کتاب فارسی دهم چاپ سال ۹۶ که منبع کنکور ۹۹ است، به نسبت کتاب منبع کنکور ۹۸(چاپ ۹۵) تغییراتی نداشت. اما کتاب فارسی یازدهم تغییراتی را داشته. کتاب فارسی دوازدهم نیز تغییراتی مثل تغییر در درس ۱۶را داشت.
کتاب عربی معیار کنکور ۹۹ به نسبت کنکور ۹۸ در پایه دهم و یازدهم تغییراتی نداشته و در پایه دوازدهم به طور جزئی تغییر کرده است.
کتاب دینی کنکور ۹۹ نیز در پایه دهم و یازدهم تغییرات جزئی داشته اما در پاپه دوازدهم حدودا ۲۰% تغییرات محتوایی داشته.
کتاب انگلیسی برای کنکور ۹۹ همان کتاب زبان انگلیسی منبع کنکور ۹۸ است و تغییر نکرده.
تغییرات کتب اختصاصی انسانی
کتاب ریاضی و آمار منبع کنکور ۹۹ تغییراتی به نسبت کنکور ۹۸ نداشته.
کتاب اقتصاد نیز به نسبت منبع کنکور ۹۸ تغییر نداشته است.
کتاب فنون ادبی برای درس ادبیات اختصاصی در سال دهم به نسبت کنکور ۹۹ تغییر نداشته اما در کتاب یازدهم این کتاب تغییر کرد. در کتاب سال دوازدهم نیز تغییراتی داشت.
کتاب عربی اختصاصی منبع یکسانی با عربی عمومی دارند. تغییرات این کتاب نیز مانند عربی عمومی است.
تاریخ و جغرافیا در هر سه پایه تغییری برای کنکور ۹۹ نداشت.
جامعه شناسی در پایه دهم تغییری نداشت اما در سال یازدهم به صورت جزئی در حدود تغییر کلمات تغییر کرده. اما در پایه دوازدهم تغییرات جدی تر بودند.
منطق در چاپ اول کتاب درسی که کنکور ۹۸ بود به نسبت کتاب چاپ کنکور ۹۹کاملا تغییر کرد. همین طور کتاب فلسفه ۱۱و فلسفه ۱۲
روانشناسی برای کنکور ۹۹ در حدود تغییرات جزئی در منبع کنکور ۹۸ اعمال شد.
(سوالات فارغ التحصیلان نظام قدیم و‌دوره پیش دانشگاهی از همان کتابهای درسی خودشان) .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
من که میرم نهم.
اما واقعا برام سواله ک چجوری برنامه ریزی میکنن
من خودم با این حجم کم درسا ی وقتا، وقت کم میارم:-"
خوب میشه هم درسا سال کنکور تکراریه هم تجربه شما بیشتره فققط از الان یکم خوب باشی حله

بالا