• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

• شروع کننده موضوع lof
  • تاریخ شروع

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
پاسخ : انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

این بازیابی پست چطوریه؟
پست از همونجایی که پاک شده برمیگرده همونجا؟ چه فایده ای داره خب اینطوری؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از قاف :
این بازیابی پست چطوریه؟
پست از همونجایی که پاک شده برمیگرده همونجا؟ چه فایده ای داره خب اینطوری؟
بله اگه تشخیص بر این بود که پست ب اشتباه پاک شده میشه برشگردوند همونجا ک بوده هم خب میشه دوباره ارسالش کرد..

اینکه فایده داره خب بلاخره ما میگیم ی نظارتی هم بر تصمیمات مدیران هست ک میشه تصحیحش کرد...

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

آخه وقتی یه پست مال چند صفحه قبله کلا بودن نبودنش خیلی فرقی نمیکنه و همونجوری که گفتی یه جوریه که صرفا نشون بده یه نظارتی هست انگار
ازین که دوباره ارسال شه منظورت اینه که خود کاربر ارسال کنه؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

خب کار دیگه ای ک نمیشه کرد.....
بلاخره مدیری هم ک انتخاب میشه مدیر نشده صرفن ک بیاد پستای نقل قول مستقیم و ... رو دکمه حذف بزنه یسری تصمیمات حق داره بگیره ولی خب مسبمن نظارت برش صورت میگیره و اشتباهاش بررسی میشه..

بله خود کاربر فقط میتونه ارسال پست از طریق اکانتش انجام بده

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از Mohammadreza128 :
خب کار دیگه ای ک نمیشه کرد.....
بلاخره مدیری هم ک انتخاب میشه مدیر نشده صرفن ک بیاد پستای نقل قول مستقیم و ... رو دکمه حذف بزنه یسری تصمیمات حق داره بگیره ولی خب مسبمن نظارت برش صورت میگیره و اشتباهاش بررسی میشه..

بله خود کاربر فقط میتونه ارسال پست از طریق اکانتش انجام بده
بالاخره متوجه نشدم میشه گاهی وقتا بر اساس نظر خودمون اگر درست باشه عمل کنیم یا نه
به نقل از GCD :
مشکل با گفتگو و مکالمه توی حرف بزنه، نه مطططلقا هر اظهار نظر یا واکنشی. تشخیص مدیر اینه که پستا گفتگو وارن یا فقط ″حرف″ (هرچند که این حرف متاثر از یک پست باشه)
خب این که ″ممکنه مشکل ساز″ بشه اصلا مربوط به بند ۱ نیست، میشه ۵ که برای این که اعمال سلیقه نشه، ″در صورت شکایت″...
خب من یادمه یه دفعه یکی از بچه ها یه موضوعی رو مطرح کرد،پست بعدی واکنش به اون موضوع و نظر فرد بود. بعد کل تاپیک شد بحث و جدل. این اسمش «واکنش » نیست؟ اگر واکنش اشکالی نداشته باشه و جو بهم بریزه،طبق هیچ قانونی نمیشه باهاش برخورد کرد که.
۵. اگر محتوای پست درباره فرد یا گروهی باشد، درصورت شکایت فرد/گروه مربوطه، با پست و فرد ارسال‌کننده برخورد خواهد شد.
به نظر من نقل قول مستقیم و غیر مستقیم واضح و کامل نیست. یا حداقل باید توضیح بیشتری درباره ی واکنش بدین .
به نقل از Bahar_R :
و مشکلی که من می‌گم اینه که «تشخیص مدیر این باشه که گفتگو عه» باید کاملا غیر سلیقه‌ای باشه و درصد خطای حداقلی داشته باشه. به طور مثال باید اینطوری مشخص باشه: ۱. نقل قول مستقیم ۲. خطاب کردن یه یوزر مشخص با اسم کامل یا اسم کاربری ۳. اشاره‌ی واضح و مستقیم به فلان پست بالاتر و لاغیر. یعنی مدیر حق نداره «حدس بزنه» که فلان پست جوابه یکیه ولو اینکه حدس ۷۰٪ باشه ولی اگر مصداق های بالا نباشه مدیر دست نباید به پست بزنه چون اگر کاربره بگه نه منظور من چیز دیگه بوده مدیر هیچ دلیل قابل ادعایی نداره در تشخیص منظور طرف. در واقع ممنوعیت جواب دادن غیرمستقیم حرف بی‌معنایی عه چون اگر غیرمستقیم باشه قابل ادعا نیست فقط قابل حدسه و حذف نشدن پستی که حدس می‌زنن مشکلی ایجاد نمی‌کنه اما حذف کردنش یه نفر رو اذیت می‌کنه.
منظورتون از اینکه حق نداره حدس بزنه چیه؟ من کاملا قبول دارم این اصلا درست نیست طبق حدس و گمان پست کسی حذف بشه و باهاش برخوردی بشه.‌
ولی اینکه اون کاربر بگه نه منظور من این نبوده که درست نیست. به نظرم واضحه که پاسخ به فرد بوده یا نه.‌و وقتی خودتون گفتین به وضوح دیده بشه پاسخ به پسته،دیگه چه ادعایی میشه کرد؟
و به نظرم این برمی گرده به اینکه توضیح کاملی برای بند اول قوانین داده نشده. برای همین یه جورایی هم میشه حق رو به کاربر داد،هم مدیر.
شما خودتون ارشد بودین. دسترسی داشتین به قوانین.‌در هر صورت نظر شما درست تر و کامل تر هستش ضمن اینکه تجربه ی بیشتری م دارین.
به نقل از قاف :
آخه وقتی یه پست مال چند صفحه قبله کلا بودن نبودنش خیلی فرقی نمیکنه و همونجوری که گفتی یه جوریه که صرفا نشون بده یه نظارتی هست انگار
ازین که دوباره ارسال شه منظورت اینه که خود کاربر ارسال کنه؟
نه دیگه خود پست بازیابی میشه نیازی به ارسال مجدد نیست.
فرقش اینه که بقیه هم متوجه میشن حتی اگر تو بعضی از مساعل سلیقه ای برخورد بشه،اگر غلط باشه حق کاملا باشماست و...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

بله مدیران انجمن میتونن کاری ک ب نظرشون درسته رو انجام بدن طبق اکسسی ک دارن..و بطور کلی در مورد انمجنشون اختیارات کامل دارن ..اگر شکایتی بوجود اومد بررسی میشه شکایت و دلایلش....و تصمیم گیری مراجع بالایی مد نظر قرار میگیره...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

و یه مشکلی که پیش میاد اینه که اگر بخوایم دقیقا مطابق قوانین پیش بریم،نه این که زیاده روی کنیم، و طبق اختیارمون،ینی اون جاهایی که نوشته به صلاح دید مدیر،جوری که فکر می کنیم درسته برخورد کنیم مواجه میشیم با اعتراضاتی مثل : چه قد شما سخت گیری می کنید، مدیرای قبلی این طور نبودن و...
این خوب نیست بقیه فکر کنن ما از خودمونم قانون می سازیم.
و یه چیز دیگه اینه که من تا جایی که یادم میاد توی ح.ب فقط میشد فارسی بنویسیم. بعدش ح.ب انگلیسی اومد. ولی اصلا اینو در نظر نگرفتین شاید کسی بخواد ترکی،فرانسوی یا هر زبان دیگه ای بنویسه. برای همین ح.ب انگلیسی رو تغییر دادم به ح.ب دیگر زبان ها.تابوده ح.ب فارسی بوده و پستا حذف می شدن ولی جزو قوانین نبوده.
یه سوالیم برام پیش اومده این که یعنی تا قبل از این دوره کسی متوجه این نواقص یا اشکالات نبوده؟که البته اگر اشکالی بهش وارد بشه تصمیم گیری نهایی باشماست

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

منظورتون از اینکه حق نداره حدس بزنه چیه؟ من کاملا قبول دارم این اصلا درست نیست طبق حدس و گمان پست کسی حذف بشه و باهاش برخوردی بشه.‌
ولی اینکه اون کاربر بگه نه منظور من این نبوده که درست نیست. به نظرم واضحه که پاسخ به فرد بوده یا نه.‌و وقتی خودتون گفتین به وضوح دیده بشه پاسخ به پسته،دیگه چه ادعایی میشه کرد؟
و به نظرم این برمی گرده به اینکه توضیح کاملی برای بند اول قوانین داده نشده. برای همین یه جورایی هم میشه حق رو به کاربر داد،هم مدیر.
شما خودتون ارشد بودین. دسترسی داشتین به قوانین.‌در هر صورت نظر شما درست تر و کامل تر هستش ضمن اینکه تجربه ی بیشتری م دارین.
خب خلاصه‌ی حرف من اینه که قانون یا باید راجع به مصداقی باشه که بتونی با اطمینان تشخیص بدی مثل اون مصادیقی که مثال زدم.
مثلا فرض کن یکی به اسم ایکس ایگرگیان اومده گفته همه سیاه پوستا احمقن. بعد پشت سرش یا چند پست بعد یکی گفته هی ایکس، تو خودت خیلی خنگی.
خب الان این جواب پست هست؟ جواب نیست؟ نمی‌شه تشخیص داد! شاید ایکس اسم دوست دختر دوستشه نه اون یوزر چند پست قبل هرچند به نظر میاد جوابه.

منتها مسئله دو چیزه، یکی اینکه عموما اینطور قانونا که ایردات این مدلی داره رو مدیرای سمپادیا اغلب صرفا می‌خوان از سر خودشون باز کنن و جای اینکه مشکل رو برطرف کنن جوابای دم دستی و همینه که هست (مدیرا خودشون صلاح میدونن و فلان) میدن یا یه علاقه شدیدی به ناظم بازی و بکن نکن گفتن و تربیت کردن دارن و می‌خوان حداکثر قوانین ممکن برای اعمال دکمه های مدیریت توی تاپیکا حاکم باشه.(منظورم به مدیرای فعلی گ.ش نیست به هیچ وجه، اتفاقا جزو منطقی ترین دوره های این انجمن هستن و منظورم به شخص خاصی از تیم فعلی هم نیست)
کلا لب کلام، بذارید ملت آزاد و راحت باشن، هرچی دل تنگشون می‌خواد بگن مگر اینکه دیگه اوضاع خیلی وخیم باشه و یکی داره می‌زنه سر اون یکی رو می‌شکونه. :)) تجربه نشون داده هرچی بیشتر اعمال قانون و ناظم بازی بوده، دعوا و فحش کاری و لشکر کشی و بحثای کشدار هم بیشتر بوده.

@پست قبل من: این اشکالات همیشه بوده منتها هر دفعه زور یه گروه می‌چربیده، بعضی از وقتا هم زور گروهی که معتقد بودن همینه که هست بهترم نمی‌شه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خب می دونین چیه
من گفتم تا جایی که مشکلی به وجود نیاره،این مدل پستا رو دست نزنم،بعد یه جاهایی که به قول خودتون واضح بود نقل قول و جواب پست دیگرانه پاک کردم،چند نفر اعتراض کردن چرا پستای فلانی رو پاک می کنی برای ما رو پاک نمی کنی. بعد مجبور میشم استثناعی قاعل نشم،بازم یا برداشت می کنن سلیقه ای برخورد کردیم، یا سخت گیری بی جا.
اینو بعضی از بچه ها نمی تونن قبول کنن. پس نمیشه خیلی آزاد گذاشت.
دقیقا! مثلا چند نفر دیگه باهم بحث دارن،ما وارد عمل میشیم همه چی میاد سمت ما :))

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی

من چندروز دیر وارد میشم ولی خب الان میخوام یه چیزی بگم.
توی توییتر یه امکانی هست به اسم ریتوییت. چرا چنین چیزی اینجا نباشه؟
بحثارو خوندم چندروز پیش ولی خب واقعا چیز محکمی و مستدلی گفته نشده بود.

توی توییتر چون تنها افرادی که فالو میکنی رو توییتاشون رو نشون میده بنابراین نمیتونی توی تایم‌لاین مال یه‌سری هارو ببینی ناخواسته مگر این‌که وارد پروفایلشون بشی.
خب در اینجا هم یه سریا هستن کل تاپیک رو چک نمیکنن و فقط پستای یه سری از افراد رو چک میکنن.

• لایک
امتیازات: KURT
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از Mehrad.M :
من چندروز دیر وارد میشم ولی خب الان میخوام یه چیزی بگم.
توی توییتر یه امکانی هست به اسم ریتوییت. چرا چنین چیزی اینجا نباشه؟
بحثارو خوندم چندروز پیش ولی خب واقعا چیز محکمی و مستدلی گفته نشده بود.

توی توییتر چون تنها افرادی که فالو میکنی رو توییتاشون رو نشون میده بنابراین نمیتونی توی تایم‌لاین مال یه‌سری هارو ببینی ناخواسته مگر این‌که وارد پروفایلشون بشی.
خب در اینجا هم یه سریا هستن کل تاپیک رو چک نمیکنن و فقط پستای یه سری از افراد رو چک میکنن.
خب اینجا چرا باید چنین اتفاقی بیفته؟ حسن این حادثه چیه تو ح.ب ؟اینجا قراره حرف دلشون رو بزنن. خیلی با توییت فرق داره،ضمن اینکه استفاده ی توییتری هم ممنوعه.

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی

دقیقا همون چیزی که اونجا اتفاق میوفته اینجا هم اتفاق می‌‌افته.
هر چیزی تو ذهن طرف هست میاد می‌گه. یه سریا هم خوششون میاد شیر می‌کننش.
+ استفاده توییتری ممنوعه؟ چرا؟
عملا جفتشون یه کار رو انجام میدن. فقط اونجا محدودیت کارکتر داره.

• لایک
امتیازات: KURT

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

الان انتقادات در مورد ح.ب هم میشه اینجا گفت؟
خب الان شما میگین سه پست متوالی ممنوعه.
خب حقمه...دوس دارم سه پست شبانه روزمو متوالی بزارم.
چ اتفاقی میوفته مگ

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

بله عزیزم. انتقادتون اینجا باید مطح بشه.
دوتا پست متوالی ممنوعه،پس سه تاش هم ممنوعه. این قانون تو همه ی انجمن ها اجرا میشه و فقط برای این انجمن و ح.ب نیست. تنها استثناءش هم زمانیه که مدت زیادی از پستتون گذشته باشه و بخواین تاپیک بالا بیاد که تو ح.ب این اتفاق نمیفته.
ببینید،اظهار نظر در مورد نظر سنجی ممنوعه، نه درباره ی موضوع نظرسنجی.
به طور مثال شما می تونین درباره ی ملاک تون برای ازدواج بگین و... اما اینکه صرفا درباره نظرسنجی به طور مثال آمارش باشه،اینه که ممنوعه.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
این تاپیک نظرسنجی معلوم نیست کجاست!لطفن اون تاپیک رو مهم کنید.

در صورت صلاحدید(!) یک نظرسنجی در مورد مصرف وید(گُل،ماریجوانا) بذارید.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
پیشنهاد میکنم یه نظرسنجی تو حرف بزن برای خودکشی بذارید
گزینه هاش هم مثلا میتونه اینا باشه
تا حالا به خودکشی فکر نکردم
به ندرت به خودکشی فکر میکنم
خیلی به خودکشی فکر میکنم
تا حالا اقدام نکردم
یکبار اقدام کردم
بیش از یک بار اقدام کردم

حالا یه جوری خوتون اینارو ترکیب کنید دیگه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
پیشنهاد میکنم یه نظرسنجی تو حرف بزن برای خودکشی بذارید
گزینه هاش هم مثلا میتونه اینا باشه
تا حالا به خودکشی فکر نکردم
به ندرت به خودکشی فکر میکنم
خیلی به خودکشی فکر میکنم
تا حالا اقدام نکردم
یکبار اقدام کردم
بیش از یک بار اقدام کردم

حالا یه جوری خوتون اینارو ترکیب کنید دیگه
اول این که نظرسنجی حرف بزن تاپیک داره خودش که خالق تاپیکشم شاخ دو عالمه دوم این که من خیلی مخالفم چون همچین مسائلی می تونه تحریک کنه ذهن افرادو برای خودکشی

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام
آقا به نظر من همونطور که یه تاپیک داریم با عنوان دیدن اعضا که هر کسی میاد اعضایی که ندیده و دوس داره ببینه رو میگه توش، باید یه تاپیک هم داشته باشیم با عنوان ندیدن اعضا مثلا که هر کسی خواست بیاد اعضایی که ندیده و دوس نداره هم ببینتشون رو بگه!
اگرم هس همچین تاپیکی که بگین بدونم! :))

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
آقا به نظر من همونطور که یه تاپیک داریم با عنوان دیدن اعضا که هر کسی میاد اعضایی که ندیده و دوس داره ببینه رو میگه توش، باید یه تاپیک هم داشته باشیم با عنوان ندیدن اعضا مثلا که هر کسی خواست بیاد اعضایی که ندیده و دوس نداره هم ببینتشون رو بگه!
اگرم هس همچین تاپیکی که بگین بدونم! :))
همینم مونده این اطفال که ریختن تو سایت سر پیری بیان تو روم بگن خوشم ازت نمیاد. نمیخوام ببینمت. ولمون کن تورو خدا. بذار حرمتا حفظ شه :))

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام
همینم مونده این اطفال که ریختن تو سایت سر پیری بیان تو روم بگن خوشم ازت نمیاد. نمیخوام ببینمت. ولمون کن تورو خدا. بذار حرمتا حفظ شه :))
مستقیم بگن بهتره دیگه خب، اهدافت رو راحت تر انتخاب می کنی! :))
این "بذار حرمتا حفظ شه" هم عامل نصف بدبختی هامونه، همون بهتر حفظ نشه! :))

بالا