• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودسوزی دختر فوتبالی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Lordsadraa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
اصلا با واقعه ی عاشورا که قابل مقایسه نیست ب هیچ وجه.
اتفاق مهمی هم بوده.
اما مسئله ی مهمی برای ما نیست ک بخوایم سرش بحث کنیم و هی بگیم من درست میگم.
در هر دقیقه چندین و چند نفر میمیرن. حالا یا خودکشی،یا مرگ طبیعی یا حادثه و...
ب حال ما فرق نداره
حالا ممکنه برای خیلیا هم دونستن مسبب مرگ اون دختر مهم باشه
اما برای من نیست حقیقتا
ب هرحال از دنیا رفته.
حالا ب چ دلیلش خیلی واضح نیست-_-

مظلوم فقط امام حسینه؟؟؟
اتفاقا باید از عاشورا درس بگیریم به مظلوم کمک کنیم و جلوی حرف زور رو بگیریم

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
بارها مشاهده شده بحث رو با یه بی ظرفیتی خاصی به بیراهه میکشونی بعد ناله
درکی از اتفاقی که برای اون دختر افتاده نداره، براش با مثالی که قابل درکه توضیح میدم.
من از داستان عاشورا برای توضیح این اتفاق استفاده کردم، درباره چیستی و چرایی و چگونگی عاشورا حرف نزدم.
فکر نمیکنم درک این قضیه سخت باشه. هست واقعا؟

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
باشه تونستی به من دروغ بدی. حالا سعی کن خودت هم راضی کنی.
اینکه نمیتونی درک کنی تقصیر من نیست واقعا! این مشکل خودته که ظرفیت خاص بحث کردن رو نداری و در عین حال فکر میکنی درک بالایی داری.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
حالا میشه خواهش کنم تاپیکو ب انحراف نکشونید ک بعدا بیوفته تقصیر منی ک جواب دادم؟
برای شما اگه اینقدر مهمه ادامه بدین.
برای من مهم نیست

مظلوم ترین امام حسینه.
بله باید جلوی حرف زور رو بگیریم.
اما چه ربطی داره؟
اون دختر خودش اومده خودسوزی کرده. کسی نکشتتش که.
اتفاقا دقیقا کشتنش
همونطور که هرروز هزاران آدم رو با گرفتن حقوق طبیعیشون میکشن
زندگی از نظر شما چیه؟
بخور و بخواب؟! که تازه همینشم تو این مملکت آرزو شده!
میگی باید جلوی حرف زور رو گرفت
پس باید اینم بدونی زورگو کیه و کی جلوی زور ایستاده
بعد دیگه نمیگی مرگ این دختر و علتش مهم نیست!

Lordsadraa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
جهل؟
من واقعا باید ب شما چی بگم؟=)
خود امام زمان روز و شب ب خاطر جدشون گریه میکنند.
اصلا چیزی رو اوردین وسط ک ذره ای مربوط نبود=)

بعدشم من نگفتم اتفاق مهمی نبوده.
گفتم مسئله ی مهمی نیست ک سرش بحث کنیم.
اون دختر خودش رفته خودسوزی کرده.
آره منم موافقم ک نباید رفتن ب ورزشگاه رو ممنوع کنن
اما این قضیه نمیتونه کار اون دختر رو توجیه کنه.

امام زمان هر روز برای امام حسین گریه میکنه؟!!!
این مطلب رو از کجا میدونید ؟
کی شما رو به این یقین و قطعیت رسونده ؟
اصلا یک بار فقط یک بار به این فکر کرده اید که چرا باید امام زمان هر روز برای امام حسین گریه کنن؟!!
امام زمانی که فلسفه هستی و ماورای آن را میداند چرا باید مانند عوام الناس برای این واقعه بگرید چه نیازی به این مطلب است ؟ این کار برای معرفت بیشتر ایشان چه فایده و ضرورتی دارد ؟
اگر برای مردم معمولی این کار به جهت معرفت و یادآوری ضرورت دارد برای امام زمان کاری لغو و بیهوده نیست ؟
آیا باید هر گفته ای را صرفا به جهت اینکه روزی بیان شده پذیرفت و هرگز با استفاده از عقل و منطق به تحلیل و تصحیح آن نپرداخت ؟
پیروان تمام ادیان در طول تاریخ برای قداست بخشیدن به دین خود به مطرح کردن مطالب غلط دور از عقل و منطق دست زده اند و متاسفانه ما شیعیان در طرح اینگونه موضوعات دروغین و خرافی ، گوی سبقت را از همه ربوده ایم .

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
حالا من کاری ندارما،
ولی قشنگ ریدید تو وجهه ی اسلام با این دفاع کردنتون :))
حتی اگه خود امام زمان هم این حرفای کثیف، زشت، زننده و به دور از اخلاق رو ببینه آتئیست میشه.
امام حسین برای اعتراض و حق طلبی، خودش رو تو صحرای کربلا شهید کرد.
سحر تحت تاثیر بی عدالتی ها و اذیت هایی که بهش شد، مشکل عصبیش فوران کرد و به نشانه ی اعتراض خودش رو آتیش زد.
سوال من ازت اینه که خدای تو، حسین رو چون امام بود میبره بهشت، ولی سحر چون یه دختر مذهبی ساده بود باید برچسب "مهم نیست" بخوره و اینقدر وقیحانه درموردش حرف بزنید؟

پاشو برو یه غسلی بکن، چند دقیقه به حرف هایی که زدی فکر کن، کمی از مزخرفات نظام و سیاست فاصله بگیر و از دید خدای خودت به قضیه نگاه کن، به این فکر کن که یه بنده ی خدا به خاطر هیچ تو آتیش سوخت و از دنیا رفت، بعدشم خدا به همراهت!

@incognito
یه تغییراتی بهتر نیست تو بعضی پست ها بدی؟ حمید خوب گفت. جدی بحث داره سمت جریحه دار کردن احساسات میره :))

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
ببین.
فرض کن الان هیچی تو دنیا نیست.
یه خدا هست بالای سرمون. یه سحر هست پایین.
سحر به خاطر عصبانیت یا اعتراض یا مشکل یا هرچیزی، خودش رو آتیش زده و سوخته.
من و تو داریم از کنار دنیا رد میشیم، من میگم "هه چه دختر بی منطقی! خودش رو آتیش زده الکی الکی!"
بعد تو میگی "ببین خدا چقدر ناراحته. معلومه از اینکه بنده ش داره اینطور تو درد میسوزه خیلی دلش گرفته!"
منم میگم "اصلا به من چه! من رفتم بای."

حرفم به "تو" فقط همینه.
دارم میگم فارغ از بحث سیاسیش، از دید خدای خودت و دلت هم به قضیه نگاه کن.

خب قبول کن حرفی که میزنی قشنگ نیست دیگه!
یعنی چی با حسین مقایسه نکنیم؟ اگه همونقدر که برای شهادت امام حسین ناراحتی برای مرگ سحر ناراحت نیستی، یعنی برای روح خدا ارزشی قائل نیستی و فقط به خاطر "امام بودن" حسین از شهادتش ناراحتی.

نمیدونم حرفم رو میتونم برسونم یا نه.
یکم فکر کن.

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
بماند ک چقدر بقیه این کارو با ما کردن ولی از اونش بگذریم.

من اولشم ب این دلیل اومدم که میخواستم یه سوال بپرسم خیرسرم.که همون اونم جواب داده نشد=) و همونموقع هم گفتم ک مسئله ی مهمی نیست برام.
ب هرحال منو ب حرف گرفتن.
درحالی ک جوابی ندادن=)
تمام پستای شما متاسفانه اسپمه و مشخصه ک اگر تاپیک رو ب دقت از ابتدا میخوندید جای سوالی باقی نمیموند. لطفا توی تاپیکای دیگ این منوالو رعایت کنید. حتما وحی الهی نازل نشده ک پست بدید در هر تاپیکی.

من هم بقیه رو درک نمیکنم واقعا. چه دلیلی برای کل کل و جواب دادن به پستا و انحراف تاپیک هست؟ میخواید عقاید همو عوض کنید؟ ممکنه؟ ((:

@incognito شبنم لطفا پستای نامرتبط و حالت کل کل رو پاک کن که سیر تاپیک حفظ بشه. ممنون

من اصلا با جو ورزشگاها اشنا نیستم اما تحریم ورزشگاها به نظرتون راهکار مناسبیه؟ موضوعی که خیلی توی فضای مجازی هست و دوگانگی از نظر برخورد باهاش وجود داره[ک ب نظرم اگر نظری واحد شکل نگیره هر دو نوع رویه موفق نخواهند بود] یک عده میگن نباید رفت ورزشگاه و عده دیگ میگن اتفاقا باید ورزشگاه رو پر کرد
شاید تحریم ورزشگاه تو بازی مثل دربی تو چشم بیاد اما بقیه بازی های لیگ اگر تحریمی صورت بگیره باز هم سه چهار هزار نفر میرند و خب بهونه برای کم شدن تعداد تماشاگر هم زیاد هستش مثل کیفیت پایین لیگ و خب حقیقتش فکر نمیکنم حرکتی پایدار باشه و ملت بعد سه چهارتا بازی دوباره ورزشگاه میرن[اصلا برای اینا مهمه کسی نره ورزشگاه؟:))]
اگر اعتراضی میخواد صورت بگیره فکر کنم پر کردن ورزشگاه و پخش کردن شعارهای احتمالی توی فضای مجازی خیلی موثرتر باشه. مطمئنا شعارهای احتمالی اسیب بیشتری براشون در پی داره تا ورزشگاهی ساکت
بهتر نیست در این مورد اگر نظری دارید بگید؟ چرا نباید رفت استادیوم؟ چیکار میشه انجام داد که دیگه همچون سحری پشت درهای استادیوم باقی نمونه؟ فعالیت‌های مدنی اصلا امکان موثر بودن دارند یا حتما زور جامعه جهانی باید بالاسرشون باشه تا تغییری ایجاد بشه؟

Lordsadraa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
کشتن فرق داره-_- واسه اینکه نتونسته بره ورزشگاه خودشو کشته؟مسخره نیست؟ اصلا ب هردلیلی این کارو کرده!اما بازم خیلی فرق داره. در حقش ظلم شده خب شده باشه. باید بره حقشو بگیره نه اینکه خودسوزی کنه.نمیتونه حقشو بگیره خب نتونه. چون نمیتونه باید خودسوزی کنه؟-_-

نه معلومه ک این نیست. ولی اصلا چ باشه چ نباشه ب حال ما چ فرقی داره؟

دویست بار گفتم واقعه ی مهمی بوده. ولی بحث کردن دربارش،خصوصا ک اطلاعات کافی نداریم، فایده نداره.
اصلا معلوم نیست واقعا دلیلش همین بوده یانه.
پس الکی چرا بحث کنیم

اصلا ی سوال
شما دارید سر چی با من بحث میکنید دقیقا؟:))
من ک اظهار نادانی کردم
چون دارم میگم بحث دربارش برام مهم نیست جبهه گرفتید؟:))
باشه بابا مهمه. برید ببینم ب کجا می رسین=)

نه اصلا مسخره نیست ، خودسوزی یه روش برای اعتراض هست(اگرچه کاربرد دیگه هم داره) که پیام هشدار و بیدارباش میده و نسبتا مرسومه، هرکار دیگری میکرد همچین واکنش و حمایت گسترده رو جلب نمیکرد اما کاش به مرگ ختم نمیشد.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
کشتن فرق داره-_- واسه اینکه نتونسته بره ورزشگاه خودشو کشته؟مسخره نیست؟ اصلا ب هردلیلی این کارو کرده!اما بازم خیلی فرق داره. در حقش ظلم شده خب شده باشه. باید بره حقشو بگیره نه اینکه خودسوزی کنه.نمیتونه حقشو بگیره خب نتونه. چون نمیتونه باید خودسوزی کنه؟-
اشتباه شماها دقیقا همین جاس که فکر می‌کنید به خاطر نرفتن به ورزشگاه و فوتبال خودشو کشته

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
مسلمانی که ادعا می‌کند مرگ پایان زندگی نیست برای مرگ یه نفر در ۱۴۰۰ سال پیش گریه می‌کند.
مسلمانی که ادعا می‌کند پیام عاشورا قیام در برابر ظلم است در برابر ظلم سکوت می‌کند.

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××
امروز تو اخبار خبر سحر رو گفتن
اونقدر بسته اعلام کردن و از علت اصلی فاصله گرفتن که انگار مقصر خود سحره
خیلی ناراحت شدم

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
×تاپیک قفل میکنم برای پاک کردن اسپم ها.

لطفا فقط تو چارجوب انجمن مربوطه حرف بزنید.( از جمله خودم:-")

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا