• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات پزشکی

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
درمان برگشتن انگشت و کوفتگیو کبودی پا؟

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
درمان ساده و خانگی آبریزش بینی ؟
اگه به دلیل حساسیته چای بابونه
یه یپام تو تلگرام دیدم چای بابونه اثر آنتی هیستامینی داره
قرص سیتریزین هم خیلی خوبه

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
درمان برگشتن انگشت و کوفتگیو کبودی پا؟

بلافاصله کمپرس سرد. بعدتر کمپرس سرد/گرم بصورت متناوب. فیکس کردن در صورت شدید بودن آسیب (همون آتل بندی) هم لازمه. ماساژ با روغن زیتون، میخک، رزماری، فلفل، پنجه شیطان، نعناع، میخک، گزنه اثر ضد التهابی داره؛ همه اینا تو فرآوردهای اسمن گیاهی ضد درد موضعی هست. در کل کرم/ژل منتول، متیل سالیسیلات، پیروکسیام چه بصورت تنها یا ترکیبی بهترین اثر ضد التهابی رو دارن

• لایک
امتیازات: Rrf

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
اگه به دلیل حساسیته چای بابونه
یه یپام تو تلگرام دیدم چای بابونه اثر آنتی هیستامینی داره
قرص سیتریزین هم خیلی خوبه

نکته اینجاست بابونه (chamoline) با خیلی از انتی‌هیستامینها من‌جمله سیتریزین تداخل داره. تو تلگرام خیلی چیزا نوشته! بابونه آرام بخش خوب، ضد التهاب و درمان کمکی در افسردگی خفیف و متوسط عه.اینو باید همیشه درنظر داشت که ترکیبات گیاهی اکثرن میتونن باعث ایجاد واکنشهای آلرژیک بشن

اگ خیلی اصرار بر انتی هیستامین گیاهی دارین، ترخون، آویشن و دانه گیاهان خانواده چتریان، ینی تخم رازیانه و کرفس و ... از بقیه مؤثرتر عه

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
البته احتمال داره که رباط دست پاره شده باشه که آتل بستن به شدت کارو خراب تر میکنه (تجربه شخصی)
وقتی اسیب دیدگی جدی باشه، مث پارگی لیگامان/تاندون؛ التهاب و درد با مسکنهای معمول و رایج آروم نمیشه.

درمان جوش کمر و دست تا ساعد ؟
باهاش کنار بیا:)) خرجش زیاده.
اول باید نوع جوش معلوم باشه؛ درمان ساده‌تر میشه: کمدون، آکنه، آکنه کسیتیک و ...
خط اول درمانی فراورده‌های جلدی زیر عه:
انواع صابونای ضد آکنه/کمدون: تی‌تری،گوگردی، آنتی باکتریال
ژل/کرم/لوسیون‌های ضد جوش: بنزوییل‌پراکساید، AHA , سالیسیلیک اسید، رتینوییدها، بازم گوگرد

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

هـــدا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت جام
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
فت کتفام وحشتناک درد میکنه
فک کنم حدودا یه ماه شده
ولی الان بیشتر شده
دردش میزنه به دستم و کلا نه میتونم درس بخونم و نه چیزی بنویسم
کسی راه حلی داره دوستان؟دارم دیوونه میشم

zeinab_s

مُفرَد مُونّث
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
با گل مژه چه کنیم:(

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
دو ساله زمستونا رودم مشكل دار ميشه ميرم سرم و شات(:|) ميزنم

علی‌ایهالحال ب درمان موضعی واسه آکنه نیاز دازی. جدا از اون درد شکمی میپیچه و ممکنه این بظاهر روده‌درد از کبد و کیسه‌صفرا باشه. در کل مشکلات گوارشی و پوستی بی‌دلیل میتونه منشأ متابولیک داشته باشه.

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
باهاش مدارا کن خودش خوب میشه ولی اگه خیلی اذیت میکنه، میسوزه ، میخاره , درد داره ، درمان دارویی میخواد؛ پماد چشمی تتراسایکلین و قطره چشمی سولفاستامید یا کلرامفنیکل [فکر کنم جز داروهای بدون نسخه باشن، مطمئن نیستم]

آخرین ویرایش:

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

گل مژه جنبه عفونی و باکتریال داره
یه وقتایی توده چربی تجمع میکنه، اونم شبیه گل مژه ست ولی نیازی ب دستکاری نیست

در هر شرایطی نباید دستکاریش کنی، کمپرس ملایم گرم درد رو کم میکنه

اگ گل مژه (باکتریایی) باشه و 1-2 روزه خوب نشه، ضرورتی نداره تو چشمت قطره بریزی، پلک عفونت کرده نه چشم! یکی از این پمادای چشمی رو پلکت استفاده کن: اریترومایسین/تتراسایکلین/جنتامایسین

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
راه های ترک علف و گل؟

• لایک
امتیازات: Rrf

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
بچه ها قبلا هم پرسیدم ولی یه مقطعی بهتر بودم الان باز بد شده.
وقتی دراز میکشم بینیم کیپ میشه.
در حدی که کلا نفس کشیدن سخت میشه واسم.
باید پاشم بشینم تا خوب بشه.

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
کسی برای پنیک اتک دارو مصرف کرده؟ عوارض روانی ‍‍ش زیادتر نیست؟
من پانیک اتک نداشتم ولی داروهایی که بخاطر بیماری های خودم مصرف کردم تا الان تا حد خیلی زیادی با داروهای پانیک اتک یکیه..
باید ببینین یه بیماری روانی تا کجا میتونه آزارتون بده و شما تا کجا خود بیماری و عوارضشو روی زندگی روزانتون تحمل کنین...وقتی یه بیماری روانی انقد گسترده باشه شما اثرات قرص که هیچی اثرت جراحیو هم حاضرین تحمل کنین..
و خوب این که دارو هایی که برای بیماری های روانی تجویز میشن تو دو هفته اول و تو بعضی بیمارا تو ماه اول اثرات خیلی آزاردهنده ای داره..مثلا خود سیتالوپرام برای درمان پانیک اتک و افسردگی هست و تو ماه اول رو بعضی بیمارها انقد عوارضش زیاده که ترجیح میدی قطع کنی دارورو ولی قطعا عاقلانه تره تحمل کنی عوارضو..
بعضی اوقات هم میبینی دارو عوارض جسمیش خیلی زیاده و میتونی به دکترت بگی قرص دیگ جایگزین کنه برات چون تو درمان بیماری های روانی برای یک بیماری قرص های با عوارض مختلف وجود داره که برای افراذ مختلف عوارضش خیلی متفاوته.
خلاصه حرفم اینه که پانیک اتک اگه تحت کنترل نباشه واقعا عوارضش رو زندگیب آدم و آینده خیلی زیاده..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من پانیک اتک نداشتم ولی داروهایی که بخاطر بیماری های خودم مصرف کردم تا الان تا حد خیلی زیادی با داروهای پانیک اتک یکیه..
باید ببینین یه بیماری روانی تا کجا میتونه آزارتون بده و شما تا کجا خود بیماری و عوارضشو روی زندگی روزانتون تحمل کنین...وقتی یه بیماری روانی انقد گسترده باشه شما اثرات قرص که هیچی اثرت جراحیو هم حاضرین تحمل کنین..
و خوب این که دارو هایی که برای بیماری های روانی تجویز میشن تو دو هفته اول و تو بعضی بیمارا تو ماه اول اثرات خیلی آزاردهنده ای داره..مثلا خود سیتالوپرام برای درمان پانیک اتک و افسردگی هست و تو ماه اول رو بعضی بیمارها انقد عوارضش زیاده که ترجیح میدی قطع کنی دارورو ولی قطعا عاقلانه تره تحمل کنی عوارضو..
بعضی اوقات هم میبینی دارو عوارض جسمیش خیلی زیاده و میتونی به دکترت بگی قرص دیگ جایگزین کنه برات چون تو درمان بیماری های روانی برای یک بیماری قرص های با عوارض مختلف وجود داره که برای افراذ مختلف عوارضش خیلی متفاوته.
خلاصه حرفم اینه که پانیک اتک اگه تحت کنترل نباشه واقعا عوارضش رو زندگیب آدم و آینده خیلی زیاده..
اتفاقا همین دارو رو دارم مصرف میکنم :)) روی تپش قلبم هیچ تاثیری نداشته ولی خیلی غیرطبیعی شدم تو رفتارم و میترسم من میخوام دو هفته دیگه برم دانشگاه! حالا که دارم مصرفش میکنم قطع نمیکنم ولی میدونی دوره مصرفش چه مدته؟ خودت تاثیری دیدی؟

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
اتفاقا همین دارو رو دارم مصرف میکنم :)) روی تپش قلبم هیچ تاثیری نداشته ولی خیلی غیرطبیعی شدم تو رفتارم و میترسم من میخوام دو هفته دیگه برم دانشگاه! حالا که دارم مصرفش میکنم قطع نمیکنم ولی میدونی دوره مصرفش چه مدته؟ خودت تاثیری دیدی؟
سیتالو پرام بین دارو ها تداخل داروییش پایینه و عوارضش خیلی کمتره و برا همین پزشکا خیلی ازش استفاده میکنن..
من خودم برای درمان میگرن و افسردگی سیتالوپرام مصرف میکردم عوارضش برای من دقیقا نزدیک به یه ماه طول کشید و بدترینش برا من این بود که میل به خودکشیم خیلی زیاد شده بود و مدام بهش فکر میکردم..تمام روز..نظر دکتر این بود که تو سه هفته اوا خانوادم تنهام نزارن و مدام مواظبم باشن تا عوارضش کم بشه..
عوارض دیگش برای من کم خوابی بود پیش میومد سه روز مداوم نمیتونستم بخوابم و اخرش انقد بی حال میشدم میخوابیدم و خوب عارضه دیگش برا من لرزش خیلی شدید دستام بود طوری میلرزیدم که انگار بهم حمله دست داده بود و تمام روز اینطوری بودم:/
ولی بازم بین داروهای دیگه عوارضش کمتره:))من تو دوره ای که اینو میخوردم برا میگرنم تقریبا هیچ تاثیری نزاشت و بعد شش ماه قطعش کردم و دوباره برا درمان افسردگیم استفاده کردم که خوب نمیگم بی اثر بود ولی گویا بدن من به این قرص زیاد جواب نمیده..
سیتالو پرام تنها مصرف میکنی یا یبا قرص دیگه؟

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
بچه ها من یه مشکلی پیدا کردم و نمیدونم به خاطرش چه دکتری برم....
شب ها راس 2 خوابم میبره و صبحا راس 8 خود به خود بیدارم... ولی وقتی بیدار میشم تنها کاری که میتونم انجام بدم باز کردنه چشمامه توانه انجام کار دیگه ای رو ندارم.... اون سکون و سکوت باعث میشه دوباره بخوابم.... البته نه خواب درست و حسابی ! صداها رو میشنوم و میتونم درک کنم ماله چیه یا اگه کسی حرف میزنه میفهمم چی میگه... تو این حالت میمونم تا ساعتای 11-12! دیگه داره دیوونه ام میکنه ! انگار یهو باتریه بدنم خالی میشه !
راستی اگه مشکله خاصیه اسمشو بنویسین تا خودمم راجبش تحقیق کنم....

برای مشکلات خواب به متخصص مغز و اعصاب مراجعه می‌ کنن ولی این طور که من فهمیدم بیشتر مشکل بی حالی دارید که می تونید به متخصص داخلی یا پزشک عمومی مراجعه کنین که براتون آزمایش های روتین مثل کم خونی ، تیروئید ، کمبود الکترولیت ها و ... رو چک کنن
ممکن عارضه دارویی هم باشه اگه داروی خاصی مصرف می کنین

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
بچه ها قبلا هم پرسیدم ولی یه مقطعی بهتر بودم الان باز بد شده.
وقتی دراز میکشم بینیم کیپ میشه.
در حدی که کلا نفس کشیدن سخت میشه واسم.
باید پاشم بشینم تا خوب بشه.

همیشه این جوری میشی؟ مثلا فصل خاصی یا مدل خوابیدن خاصی بهترت نمی کنه؟ با توجه به این که گفتی یه مقطعی بهتر شدی
اگه به حالت سجده یا پایین گرفتن سرت باشه خم سر و صورتت سنگین میشه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
سیتالو پرام بین دارو ها تداخل داروییش پایینه و عوارضش خیلی کمتره و برا همین پزشکا خیلی ازش استفاده میکنن..
من خودم برای درمان میگرن و افسردگی سیتالوپرام مصرف میکردم عوارضش برای من دقیقا نزدیک به یه ماه طول کشید و بدترینش برا من این بود که میل به خودکشیم خیلی زیاد شده بود و مدام بهش فکر میکردم..تمام روز..نظر دکتر این بود که تو سه هفته اوا خانوادم تنهام نزارن و مدام مواظبم باشن تا عوارضش کم بشه..
عوارض دیگش برای من کم خوابی بود پیش میومد سه روز مداوم نمیتونستم بخوابم و اخرش انقد بی حال میشدم میخوابیدم و خوب عارضه دیگش برا من لرزش خیلی شدید دستام بود طوری میلرزیدم که انگار بهم حمله دست داده بود و تمام روز اینطوری بودم:/
ولی بازم بین داروهای دیگه عوارضش کمتره:))من تو دوره ای که اینو میخوردم برا میگرنم تقریبا هیچ تاثیری نزاشت و بعد شش ماه قطعش کردم و دوباره برا درمان افسردگیم استفاده کردم که خوب نمیگم بی اثر بود ولی گویا بدن من به این قرص زیاد جواب نمیده..
سیتالو پرام تنها مصرف میکنی یا یبا قرص دیگه؟
منم لرزش دست دارم، هی دستامو قایم میکنم ) : و بدجور بیخوابم، تغییر خلق و خوم هم خیلی زیاده، ترسناک.
نمیدونم چی باید بشه ببینم تاثیری نداشته یا ...
نه چندتا قرص دیگه هم هست

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
منم لرزش دست دارم، هی دستامو قایم میکنم ) : و بدجور بیخوابم، تغییر خلق و خوم هم خیلی زیاده، ترسناک.
نمیدونم چی باید بشه ببینم تاثیری نداشته یا ...
نه چندتا قرص دیگه هم هست
برا من دکتر کنار این قرص پروپرانول هم گذاشته بود که مثلا لرزش دستامو کم کنه ولی لعنتی هیچ تاثیری نمیزاشت برا این مورد حداقل و تا یه ماه با این قضیه درگیر بودم و بعدش هم اگر پروپرانولول و نمیخوردم بازم دستام یکم میلرزید:-"
خوب من یکم عصبی میشم کلا وقتی قرص اعصاب مبخورم ولی بدترینش برا من همون میل به خودکشی بود که حل شد بعد چند هفت ولی کلا میتونم بگم این خاصیت قرصای اعصابه که خلق و خوت خیلی وحشتناک میشه متاسفانه..

بالا