• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خوابگاه و مشکلاتش

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399
لیست وسایل مورد نیاز برای خوابگاه (دخترا):-"

به نام خدا
1.تشک و پتو (یکی کلفت و یکی نازک )یه روکشم برا مواقع پریودی
2.دمپایی (رو فرشی و بیرونی)
3.قاشق و چنگال وکاردو ملاقه و کفگیر و اینا بشقاب و کاسه خورش خوری و کاسه ماست خوری و لیوان و تشتو سبد برا برنج ابکشی و میوه
4.قابلمه و ماهیتابه
5.نخ و سوزن
6.داروهای گیاهی (گل گاو زبون ،خاکشیر،تخم شربتی و....)
7.بهداشتی(مسواک ،خمیر دندون،نخ دندون،مام،خلال دندون،گوش پاک کن،قرص و دارو،ادکلن و عطر و اسپری،ناخن گیر،سوهان،نوار بهداشتی)
8.وسایل حموم(لیف،حوله(برا بدن و صورت)تشت،ژیلت،صابون و جاصابونی(اختیاری)،شامپو،نرم کننده،تاید،لیف و کیسه برا بردن لباس داخل حموم و...)
9.دستمال(کاغذی و توالت)
10.لوازم اشپزی(روغن (سرخ کردنی و برنجی)،سیب زمینی و پیاز،ماکارونی،برنج ،عدس،ماش،لپه،کشمش،نمک و فلفل و زردچوبه،دارچین ،اویشن،نعناع خشک،زعفرون ،ارد،شکر و هرچیزی از ادویه جات که استفاده دارین من ضروریا رو گفتم)
11.لوازم تو یخچالی(پنیر،کره،مربا،رب،ابلیمو،خرما،سویا چرخ شده،سبزی کوکو،گوشت چرخی،بادمجون سرخ شده،میوه،بطری بزرگ برا اب خوردن و...
12.قند و نبات
13.خوراکی(چیپس،کیک و کلوچه، ،پفک،لواشک،شکلات،مغزی جات،تخمه و...)
14.پلاستیک (فریزر و اگه لازمتونه پلاستیک با سایزهای مختلف)
15.لوازم تحریر(کلاسور،کیف،خودکار،ماشین حساب،پاک کن،غلط گیر،تراش،چرک نویس،کتاباتون و...)
16.اسکاچ
17.دستگیره یه جفت و دستمال برا گردگیری
18.لباس(جوراب،مانتو،شلوار،مقنعه،شالو روسری،چادر مشکی،لباس تو خونه،لباس زیر،هدبند و یقه و استین لباس و...)
19.جانماز و چادر
20.اویز برا لباساتون داخل کمد
21.چایی
22.کیف لوازم ارایشی(ضد افتاب،مرطوب کننده،گیر و گل برا موهاتون ،لوازم ارایشم که بهتر بلدین من ضروریا رو گفتم و...)
23.قران و مفاتیح
24.محافظ برا شارژ گوشیا و شارژرو هندزفری
25.مایع ظرف شویی
:-"
ناموسا خوابگاه اینهمه وسیله میخواد؟!
ب خدا خونه شوهر بخوای جهاز ببری کمتر از اینا نباشه بیشتر نیس:))
اگ خوابگاه اینه ارزونی بقیه:|
والا:D

من كه دارم يه دونه جاروبرقي مي برم با خودم :-"
بابا چرا خودتونو عذاب میدین!
از این جارو دستی ها ببرین با خودتون.از اینایی ک بلندن سخ سیخی ان
خدایی جارو برقی؟!
میبری واقعا؟

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها یکی جمع بندی کنه مباحث رو
میخوام برای ورودی های جدید متن بنویسم و اینا ...

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی
البته خودم خيلي اصرار نداشتم جارو برقي ببرم ولي خب چون يه دونه جاروي كهنه موجود بود در خانه مادربزرگم گفتن بيا اينو وردار ببر به دردت ميخوره :-"
يخچال و فريزر و كمد هم موجود ميباشد وگرنه خب اونارم بايد برد دگ :-":D

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
ناموسا خوابگاه اینهمه وسیله میخواد؟!
ب خدا خونه شوهر بخوای جهاز ببری کمتر از اینا نباشه بیشتر نیس:))
اگ خوابگاه اینه ارزونی بقیه:|
والا:D

حالا من اون سال‌های کارشناسی یه لیست اینجا نوشته بودم بلند و بالا‌تر از این بود :-" بعدش هرکی هرچی تو خوابگاه میخواست میومد پیش من. :))
ولی در خصوص این لیست بنظرم از شماره‌های 10 تا 14 و همینطور شماره 16 و 25 فقط نبات و مقداری ادویه ببرید بقیشو از همونجا با هم اتاقی‌هاتون بخرید هزینشم تقسیم میشه. تنقلات هم که باز می‌تونید براید خودتون هر وقت خواستید بگیرید.
در خصوص لوازم آشپزخونه هم من هیچ وقت کتری نبرد همیشه کی بود داشته باشه :))
قرآن و مفاتیح هم خود نمازخونه خوابگاه داره معمولاً.

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
حالا من اون سال‌های کارشناسی یه لیست اینجا نوشته بودم بلند و بالا‌تر از این بود :-" بعدش هرکی هرچی تو خوابگاه میخواست میومد پیش من. :))
ولی در خصوص این لیست بنظرم از شماره‌های 10 تا 14 و همینطور شماره 16 و 25 فقط نبات و مقداری ادویه ببرید بقیشو از همونجا با هم اتاقی‌هاتون بخرید هزینشم تقسیم میشه. تنقلات هم که باز می‌تونید براید خودتون هر وقت خواستید بگیرید.
در خصوص لوازم آشپزخونه هم من هیچ وقت کتری نبرد همیشه کی بود داشته باشه :))
قرآن و مفاتیح هم خود نمازخونه خوابگاه داره معمولاً.
میشه لیستتون رو بدین

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
میشه لیستتون رو بدین
خب این لیست قدیمیه که نوشتم :-? ولی خب تقریباً با لیستی که @نارنجی اینجا نوشته تفاوتی نداره.
لیست وسایل مورد نیاز برای خوابگاه (دخترا):-"

به نام خدا
1.تشک و پتو (یکی کلفت و یکی نازک )یه روکشم برا مواقع پریودی
2.دمپایی (رو فرشی و بیرونی)
3.قاشق و چنگال وکاردو ملاقه و کفگیر و اینا بشقاب و کاسه خورش خوری و کاسه ماست خوری و لیوان و تشتو سبد برا برنج ابکشی و میوه
4.قابلمه و ماهیتابه
5.نخ و سوزن
6.داروهای گیاهی (گل گاو زبون ،خاکشیر،تخم شربتی و....)
7.بهداشتی(مسواک ،خمیر دندون،نخ دندون،مام،خلال دندون،گوش پاک کن،قرص و دارو،ادکلن و عطر و اسپری،ناخن گیر،سوهان،نوار بهداشتی)
8.وسایل حموم(لیف،حوله(برا بدن و صورت)تشت،ژیلت،صابون و جاصابونی(اختیاری)،شامپو،نرم کننده،تاید،لیف و کیسه برا بردن لباس داخل حموم و...)
9.دستمال(کاغذی و توالت)
10.لوازم اشپزی(روغن (سرخ کردنی و برنجی)،سیب زمینی و پیاز،ماکارونی،برنج ،عدس،ماش،لپه،کشمش،نمک و فلفل و زردچوبه،دارچین ،اویشن،نعناع خشک،زعفرون ،ارد،شکر و هرچیزی از ادویه جات که استفاده دارین من ضروریا رو گفتم)
11.لوازم تو یخچالی(پنیر،کره،مربا،رب،ابلیمو،خرما،سویا چرخ شده،سبزی کوکو،گوشت چرخی،بادمجون سرخ شده،میوه،بطری بزرگ برا اب خوردن و...
12.قند و نبات
13.خوراکی(چیپس،کیک و کلوچه، ،پفک،لواشک،شکلات،مغزی جات،تخمه و...)
14.پلاستیک (فریزر و اگه لازمتونه پلاستیک با سایزهای مختلف)
15.لوازم تحریر(کلاسور،کیف،خودکار،ماشین حساب،پاک کن،غلط گیر،تراش،چرک نویس،کتاباتون و...)
16.اسکاچ
17.دستگیره یه جفت و دستمال برا گردگیری
18.لباس(جوراب،مانتو،شلوار،مقنعه،شالو روسری،چادر مشکی،لباس تو خونه،لباس زیر،هدبند و یقه و استین لباس و...)
19.جانماز و چادر
20.اویز برا لباساتون داخل کمد
21.چایی
22.کیف لوازم ارایشی(ضد افتاب،مرطوب کننده،گیر و گل برا موهاتون ،لوازم ارایشم که بهتر بلدین من ضروریا رو گفتم و...)
23.قران و مفاتیح
24.محافظ برا شارژ گوشیا و شارژرو هندزفری
25.مایع ظرف شویی
:-"
بیشتر تاکیدم به اینکه چیزها که عمومی اتاق هست هم گروهی خریداری بشه پولش تقسیم شه یه برگه حساب‌رسی داشته باشید برای اتاق.
پاسخ : مشکلات خوابگاه
خب مشخصا سیستمش 2 نوع هست یا خودت ظرف خودت می شوری یا نوبتی یکی ظرف کل اتاق می شوره
معمولا ما ایرانی ها تو کارهای گروهی هماهنگ نیسیم و همیشه یه تنبل پیدا می شه کار خراب می کنه :D
ترجیحا هر کی ظرف خودش بشوره ، اینطوره آزادی بیشتری هم دارین چون در نوع نوبتی یه دفعه یه کار مهمی دارین اما باید ظرف بشورید و این زدحاله یادتون باشه بلافاصله بعد وعده غذایی بشورید ظرف رو نزارید جمع شه یه حسن دیگه هم که داره راحت تر شسته می شن(البته می دونم که همه می زارن جمع شه غذا :D)
اگه هم نوبتی می خواهید ظرف بشورید یه کاغذ رو یخچال بچسبونید و هر دفعه هرکی انجام داد یه تیک کنار اسمش بزنید نوبت ها قاتی نشه
کلا این کاغذ زیاد استفاده می شه (مثلا برای نظافت اتاق یا اگه خوابگاهتون خدا نکرده مثل ماله ما بی امکانات باشه واسه آب پر کردن بطری ها)
خب چیزهای ضروری :
لباس به مقدار زیاد ، بشقاب ، قاشق و چنگال و کارد ،لیوان شیشه ای ترجیحا ، یه قابلمه کوچیک ، تابه (ماهیتابه) تفلون چون شستن خیلی آسون تره خیلی :D ، ناخن گیر ، نخ سوزن ،لیف،رو تختی و رو بالشتی، بالشت و پتو (تشک رو اگه خوابگاه نداد از همون شهر بخرین اگه هم با اتوبوس جابه جا نمی شید و خانواده شما رو می برن از خونه ببرید چون اون پنبه ایی که از خونه می برید یه چیز دیگه هست) ، یه خودکار و یه دفتر ، مقداری پیش نویس ، جا نماز ، قیچی یه مقدار کمی از ادویه(واسه روز های اول بعد باید بخرید واس آشپزی اتاق :D) اسپری،سرباز کن(واسه کنسرو و قوطی رب)،چسب ، دستگیره ، مسواک و خمیر دندون ، قرص بروفن و ادالت کلد ، چسب نواری ، چتر (البته واسه من کم کاربرد داشت) ،هندزفری ، اگه آهنگ هم گوش نمی دید تو موبایل بریزید از حرف های هم اتاقی ها جالب تره موسیقی بی کلام هم خواستین بهتون معرفی می کنم :D ، کاغذ A4 ، حوله ، حوله کوچیک واسه دست و صورت ، گوش پاک کن
چیز های غیر ضروری :
یه سری مواد غذایی فریز شده واسه روز مبادا یا غیر فریز واسه روز های اول ، رنده ، اتو ، اتو مو ، فلاکس ، سشوار که البته اگه شما سشوار یا اتو ببرید همه استفاده خواهند کرد و این باعث می شه همه باهاتون رفیق شن دیگه با خودتونه می تونید نبرید و از وسایل دیگران استقاده کنید ، مرطوب کننده دست ، نبات ، یه حافظ هم خواستین ببرین دلتون گرفت حافظ بخونید خوبه :D
یه سری چیز ها هست باید اونجا بخرید:
پودر واسه لباس شستن ، شامپو ، صابون ، تیغ (البته همه این ها رو می شه از خونه برد دیگه بستگی به خودتون داره بخواید بار سنگین شه یا نه من که همش از خونه بردم :D) جالباسی و روزنامه باطله واسه اینکه تو کمد هاتون می چسبونید وسایلتون بشه تو کمد گذاشت به عنوان سفره هم پرکاربرده ، تشت واسه شستن لباس ها ، کلید واسه کمد ها
یه چیز هایی هم واسه اتاق باید همون روز های اول بخرید
جاکفشی ، جارو دستی ، روغن و مایع ظرف شویی و کبریت
دیگه چیزی یادم نیست اگه یادم اومد ویرایش می کنم (;
شاید چیز هایی که از نظر من ضروریه واسه خیلی ها نباشه با خودتونه تصمیم گیری

azr@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Ard
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
SBMU
کسی هس از خوابگاه های شهیدبهشتی اطلاع داشته باشه؟ واسه پزشکی و دندان ها سال اول کجا خوابگاه میدن؟ امکاناتش چطوره؟

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دردست احدااااث ؛) المپیاد دانشجویی میرویم ان شا الله
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
هر اتاق چند نفريه?

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
یه سوال...خوابگاه هایی داریم که انفرادی باشه؟؟
این رو واقعا من هم دوست داشتم بدونم ولی گویا نداریم!
میتونی پانسیون بگیری یا خونه...اگر بخواید شهر های شمالی کشور بمونید خونه های مشروط بسیار متناسبی میتونید پیدا کنید . (به شرط تخلیه ی عید و تابستون) برای تخلیه هم اصولا انبار یا کمد ها میتونید بذارید وسایلتون رو.

توی تهران پانسیون و خوابگاه خودگردان زیاد هست و قیمتش هم بسته به مکانش متفاوته.
مثلا من که زنگ زدم از ماهی 1 میلیون و 700 تومن بود به بالا.... که شخصا الان نمیتونم بگیرم :-<
ولی دوستان رفته بودند خوابگاه ها اتاق چهارنفره گرفته بودند و دو نفری استفاده میکردند و کرایه 4 نفر رو میدادند!(ماهی 1200 در میومد براشون)

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
کلا تو خوابگاه میشه درس خوند؟
آره
توی اتاق اگه بخواید میتونید یه تایمی رو مشخص کنید همه با هم درس بخونید اگر هم نه همه خوابگاه ها سالن مطالعه دارن،نمازخونه دارن،فضای باز دارن اونجا هم میتونید بخونید.

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
هر اتاق چند نفريه?
بستگی به جایی که میخوای بری داره...
دوستای من که همشون اتاق دو نفره اند و خودشون هم اتاقیشونم انتخاب میکننند....بعضیا هم که کاغذ دیواری کردن اتاقشون رو و ۶ سالو تو همون میمونن....خیلی خوب شده اتاقشون.

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی
بستگی به جایی که میخوای بری داره...
دوستای من که همشون اتاق دو نفره اند و خودشون هم اتاقیشونم انتخاب میکننند....بعضیا هم که کاغذ دیواری کردن اتاقشون رو و ۶ سالو تو همون میمونن....خیلی خوب شده اتاقشون.
اینجوریه بیشتر از دست خودم عصبانی میشم ک چرا تهران نیوردم:|:((

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
آقایون داداشا اطلاعات منحصر به فرد از خوابگاه بهشتی. کسی نخواست؟:))

آخرین ویرایش:

alirezasaramad

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه