• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام

Sani8

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام.
من نهمم برای دوره دوم موازیمون فرزانگان 7 ئه ولی هم میگن جو بدی داره (از نظر محیط و رفتار دانش آموزا) هم سابقه و تجربه ی کمی داره.
رشته انتخابیم تجربیه و خودم خیلی دوست دارم فرزانگان یک (میشه؟ چون نه پیشرفت تحصیلی داشتیم نه رتبه و ترازی...آزمون قراره بگیرن؟ چون دوره اول تعداد نهماش خیلی کمتر از ظرفیته!)
یه سری میگن فرزانگان یک فقط ریاضیش قویه و کلا آموزش و المپیاد محوره و به تجربی و پژوهش بها نمیدن...
اگه راجع به هر کدوم از سوالا اطلاعاتی دارین لطفا دریغ نکنین! :-??

ــهــ

Wallower
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام.
من نهمم برای دوره دوم موازیمون فرزانگان 7 ئه ولی هم میگن جو بدی داره (از نظر محیط و رفتار دانش آموزا) هم سابقه و تجربه ی کمی داره.
رشته انتخابیم تجربیه و خودم خیلی دوست دارم فرزانگان یک (میشه؟ چون نه پیشرفت تحصیلی داشتیم نه رتبه و ترازی...آزمون قراره بگیرن؟ چون دوره اول تعداد نهماش خیلی کمتر از ظرفیته!)
یه سری میگن فرزانگان یک فقط ریاضیش قویه و کلا آموزش و المپیاد محوره و به تجربی و پژوهش بها نمیدن...

فرزندم من تو فرزانگان هفتم =)
اولا که اگه می خوای واسه کنکور قوی کار کنی به نظرم باید دور فرزانگان یک یه خط قرمز پررنگ بکشی
چون فرزانگان یک اساس کارش المپیاد و مسابقات مختلفه و به کارگاه هاش معروفه
ثانیا راجع به جو مدرسه باید خدمتت عرض کنم که دوازدهما یکم شاخ نما هستن (که امسال میرن) ولی من تو این یه سالی که تو مدرسه بودم هیچ حاشیه ای ندیدم و فکر می کنم اگه آدم سرش به کار خودش باشه هیچ وقت درگیر اینجور چیزا نمیشه
ثالثا ،اگه تجربی هستی و نمی خوای بیای هفت،احتمالا فرزانگان های دو و سه میتونن جاهای خوبی باشن
قبولیای فرزانگان هفت به نسبت تازه تاسیس بودنش_علی الخصوص برای ریاضی_ فوق العاده بوده مدیرم تازه یک ساله که عوض شده و انصافا داره همه ی تلاششو می کنه واسه پیشرفتمون
ولی کارگاه علوممون امسال چنگی به دل نمیزد،بخاطر تعداد محدود بچه ها (هفتاد نفر کل دهماییم) وگرنه بهترم میشد،درباره کارگاه هنرم هنوز به نتیجه قطعی نرسیدیم ولی صحبت کردیم که واسه سال بعد با تیم آقای سیدرضایی و آقای کریمی(میشناسی حتما) چنتا مربی بیاریم اگه بشه و محدودیت بودجه اجازه بده
توی فرزانگان پنج بیشتر به قر و اطوار مدرسه میرسن و رنگی رنگی بودن مدرسه و جشنای مختلف،فوق برنامه... ولی اینجا این چیزا کمرنگ تره و ترجیح میدن بچه ها واسه کنکور کم نیارن و تو فعالیتای فرهنگی اولویت با دهماس(چون دَرسا سبک تره) من خودم امسال تو نشریه مدرسه و گروه تئاتر و کتابخوانی همکاری می کردم،سرود و مجری گری و مسابقه های قرآنی و اینام که هست دیگه
کادر مدرسه یکم بد قلقن ولی دبیرایی که ما داشتیم امسال خیلی خوب بودن (بجز دینی:-w) و اینکه کلاسای برنامه نویسی و اینا که فوق برنامه ان جدای از کارگاه برگزار نمی شد
رتبه هامون تو فرزکاپ و لکو کاپ و IYPTو…خوب بودن
این بود برایند کلی من از فرزانگان هفت تو یه سالی که اینجا بودم:D

• لایک
امتیازات: Sani8

aliamjadian

The Mighty Of Blue Dragon
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام.
شرمنده من تهرونی نیستم

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام رفقا خوبین؟ انشالله که روزای خوبی رو پشت سر گذرونده باشینو روزای خوبی هم براتون در پیش باشه من یه سوال داشتم من امسال میرم یازدهم ولی مشکل عمده ای که دارم ساعت مطالعه پایینمه هر کاری میکنم بالاتر نمیره حدودا24ساعت در هفتست که تراز گاجم رو حدود 6800تا7200میاورد ولی میگن قلمچی از گاج سخت تره و افت تراز خواهم داشت با این وضع دهم رو خوب مطالعه نکردمو تو بعضی مباحث خصوصا ریاضی بعضی جاها اشکال دارم با اینکه خیلیم بش علاقه دارم اما خواستم از یکی از بچه های با تجربه انجمن خواهش کنم یه چند دقیقه ای وقتشون رو برای پاسخ به سوالام اختصاص بدن خیلی ممنون

Ngc2001

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
امام صادق
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام دوساله که معدلم اومده پایین
حوصله ندارم بخونم
طریقه مطالعه ام یادم رفته
کلا نابودم نمیدونم چمه
تو روخدا مثل من بودین درک میکنید کمکم کنید

aylarix

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
نمونه دولتی رویش
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام
من تازه اومدم
امسال آزمون تیزهوشان دادم
کسی خبر داره که تیزهوشان نمونه اراک چه ترازی برای قبولی میخواد ؟
شهر های مختلفم بگید برای بقیه

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
باید در مورد اکانت ها غیر سمپادی یکم محدود تر برخورد کنیم.

omidreza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
من تازه اومدم
امسال آزمون تیزهوشان دادم
کسی خبر داره که تیزهوشان نمونه اراک چه ترازی برای قبولی میخواد ؟
شهر های مختلفم بگید برای بقیه
استاد تو شهر ما بر اساس
تعداد می پذیرند مثلا میگن 100 نفر میپذیریم
کاری به تراز ندارند از نفر اول تا نفر صدم

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
یا به عباتی انتخاب واحدای تابستونتونو بیشتر چیا تشکیل میدادن؟

فیزیک شیمی ریاضیات هر کدوم 6 ساعت تو هفته
زیست به تنهایی 8 ساعت که میشه 4جلسه 2 ساعتی
برا زیست خلاصه برداری کنید(دوازدهم به دردتون میخوره ) و تو شیمی محاسباتتون رو قوی کنید چون تو کنکور ماشین حساب نیست فیزیک هم تست بزنید زیاد

1/3 برنامه هم رو باید اختصاصی های دهم رو بخونی
به عنوان مثال 6 ساعت یا 5 ساعت در هفته زیست یازدهم و2 یا 3 ساعت زیست دهم

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
سلام دوساله که معدلم اومده پایین
حوصله ندارم بخونم
طریقه مطالعه ام یادم رفته
کلا نابودم نمیدونم چمه
تو روخدا مثل من بودین درک میکنید کمکم کنید
سلام بله من خودم یه مدت میخواستم کتاب بنویسم همچی گذاشتم کنار بعد فهمیدم باید درس بخونم:jتانویسنده خوبی بشم:))بعد دیگه شروع کردم اولین نکته فقط شروووووووع کن یه ساعت درس بخون حالا مثلا سه ساعت میخوای بخونی ۱ساعت صبح ۱ساعت ظهر ۱ساعت شب رو انگیزه خیلیییی کار کن فیلم انگیزشی ببین تو خونه مامان بابا ممکنه بتونن کمک کنن واقعا تو سال کنکور غرور بزارین کنار برین طرف مامان بابا چون خیلی دوستون دارن خیلی کمک می کنن فقط اگه علم ندارن بهشون بگین حتی بگو مجبورت کنن کمک کن اگه خودت خیلی اراده نداری خیلی چیزی جدی نگیر که استرس بگیری اقا شوخی نمیکنم اصن بعضی ها به خاطر استرس اینکه عقب هستن از رقبا شروع نمیکنن یا کم میخونن جدی نیستن ولی بابا میرسی فقط جدی ومحکم باش بابا کنکور سخ هس ولی اون چیزی نیس که تو نتونی

آخرین ویرایش:

Regan

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرز...
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
بچه ها
میشه نحوه مطالعه و تست دینی رو بگید
اصلا معضلی معظلی شده برام تنبلیم میاد و جزو کمترین درصدامهـ
یکیم میشه کمک کنید درباره زبانم
من از بچگی زبان نرفتم
ینی رفتم و دو سه ترم بزور و اینا ک اصلا یادمم نیس و کلا نمیخوندم
الانم کلا میشه گف بزرگترین مشکلمه
دیروز ی معلم اومد برام کلا همش فاز منفی داد بعد اومد دیکشنری رو پیاده کرد تو دفترم
خوشم نیومد و نپسندیدمش اصلاا
میشه ی راهکار برا لغت
ی راهکار برا فهمیدن معنی تو ترکیب جمله و کلمات
یکیم برا گرامر بهم بگید

نیازمند یاری تان هستم اینجناب .با تچکر
منم خیلی تنبلیم میومد دینی بخونم و متن کتاب یا درسنامه های گنده‌ی کمک آموزشیو بخونم
به جاش نشستم دونه دونه تستا رو خوندم بعد جوابشو از پاسخنامه نگاه کردم!بعد یه مدت دیگه راه افتادم و چنتا درسو با درسنامه خوندم و تستاشو کار کردم بعدشم دیگه انقد درگیر تخصصیا شدم که اصلا وقت نشد دینی بخونم و درصدم تو کنکور ۵۸ شد : (((
کتاب کمک آموزشیمم دینی آی کیو بود
برای زبانم راستش من زبانم خوبه اما کتاب درسیو درس به درس سریع میخوندم و بعدش تست میزدم ینی مثلا برای درس یک اول لغتاشو میخوندم بعد میرفتم لغتای جدید passage رو میخوندم بعدش متن passage و معنیش بعدم درسنامه گرامر گاجو میخوندم و آخرسرم تست میزدم
به نظرم روش خوبیه باعث تسلط روی کتاب میشه...سعی کن زیادم تست بزنی چون تمرین و تسته که بیشتر باعث یادگیری میشه

آخرین ویرایش:

aliamjadian

The Mighty Of Blue Dragon
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام رفقا خوبین؟ انشالله که روزای خوبی رو پشت سر گذرونده باشینو روزای خوبی هم براتون در پیش باشه من یه سوال داشتم من امسال میرم یازدهم ولی مشکل عمده ای که دارم ساعت مطالعه پایینمه هر کاری میکنم بالاتر نمیره حدودا24ساعت در هفتست که تراز گاجم رو حدود 6800تا7200میاورد ولی میگن قلمچی از گاج سخت تره و افت تراز خواهم داشت با این وضع دهم رو خوب مطالعه نکردمو تو بعضی مباحث خصوصا ریاضی بعضی جاها اشکال دارم با اینکه خیلیم بش علاقه دارم اما خواستم از یکی از بچه های با تجربه انجمن خواهش کنم یه چند دقیقه ای وقتشون رو برای پاسخ به سوالام اختصاص بدن خیلی ممنون

درمورد ساعت مطالعه باید بهتون بگم که زیاد شدنش به شرطی خوبه که کیفیت بالایی داشته باشه یعنی اگه وظایفی رو که توی یه روز دارین بتونین تموم کنین کافیه ساعت مطالعه بستگی به ایجاد یه انگیزه داره باید توی ازمونا ترازای بالا کسب کنید تا تشویق بشید
علاوه براون باید شما از خودتون هرروز حساب بکشین وهرروز مقداری به تایمتون اضافه کنید

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
بچه هااا
میاین کمک:((:((

تابستون چجوری درس بخونم اخه :((
اصلا نمیتونم بشینم سر درس
همه حس و حال وجو درس خوندن از بین رفته :-<
حتی تو کتابخونه
بعد کنکور کلاغم دیگه تو کتابخونه پر نمیزنه
حداقل از دیدنش انگیزه بگیرم:((

هر چی میگذره بیشتر انواع واقسام لقب های مختلف
گیج و بی استعداد و خنگ و تنبل و... رو ب خودم میدم :((
ینی جدی جدی من انقد بی استعدادم:-s:((
واسه المپیاد میخام بخونم
عاقا میشه بگین چجوری میخونید
اممم
مشکل من از اونجایی شروع شد
که برا انتخاب رشته المپیاد رفتم
سوالای المپیاد زیست و دیدم
و دیدم که هیچکدومشونو نمیتونم جواب بدم
:(( و همون اول روحیه ام داغون شد :((
الان تا یه قسمت کمپبل و نمیفهمم هی میگم بابا تو استعدادشو نداری دیگه بیخیال تورو چه به المپیاد ؟
سر کلاس هم که دیگه هیچی دیگه
یه سوال معلم از کل کلاس بپرسه و یکی دیگه جواب بده
حتی اگه جوابشو بلد بوده باشم
همه چی عین پتک میخوره تو سرم که
ول کن تو این کاره نیستی
نمیدونم
ولی میشه بیاین بگید
موقع شروع شما هم همین بودید:-" یا جدی جدی من خیلی خنگم:((

Reihaneh.M

ریحـــانه...
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1387
دختر گلم آرامشتو حفظ کن:)
ببین، اول اینکه نباید کل تمرکزت رو بذاری رو هدف! هدف داشتن خیلی خوبه و استارت علاقه برای درس خوندنه اما هدف تا اینجا خوبه که به تو استرس نده،اذیتت نکنه.
تو باید بیای هدفتو مشخص کنی و بگی میخوام بهش برسم.
ولی بعد دیگه باید تمرکزت رو بذاری رو روندت نه خودِ هدف.
چرا اینو میگم؟
چون اگه مدام به هدفت فکر کنی و رو اون تمرکز کنی، نه تنها از خودِ روند درس خوندنت جا میمونی، بلکه ناامید و پراسترس و ترسو هم میشی! هی میگی:" اگه به هدفم نرسم چی؟ اگه مدال نگیرم چی؟ وای نه من نتونستم این سوالا رو جواب بدم پس به هدفم نمیرسم من خنگ تر از این حرفام چرا باید وقتمو رو المپیاد بذارم؟ "
بعدشم به خاطر این فکرا، تلاشت کمتر میشه و خدایی نکرده واقعا به هدفت نمیرسی!
پس به جای تمرکز کردن رو هدفت، روی روندت تمرکز کن. بگو برای اینکه به هدفم برسم باید چه مراحلی رو پشت سر بذارم؟ چی کار باید بکنم؟
بعد بچسب به کارایی که باید بکنی. به نشدن هم فکر نکن.
باید اینجوری باشه که بگی: من تمام تمام تلاشمو میکنم. اگه واقعا تمام تلاشمو بکنم حتما به چیزی که میخوام میرسم. اما اگه یه درصد هم نرسیدم مهم نیست!
(میدونم مهمه اما نباید باشه. پس تلاش کن تا وقتی موقع امتحان نرسیده، نتیجه برات مهم نباشه بلکه روند مهم باشه. اینکه تلاشتو بکنی)

بعد اینکه ازت یه سوال دارم. مگه نمیری نهم؟ چندساله داری واسه المپیاد میخونی؟ بعید میدونم به یه سال رسیده باشه! تا جایی که من میدونم برای اینکه بتونی به سوالای المپیاد جواب بدی باید زمان زیادی رو صرف مطالعه کرده باشی و کتابای زیادیو خونده باشی نه فقط یه کتاب! خب معلومه به این زودی نمیتونی جواب بدی:)

اینقدر هم به خودت تلقین نکن. با علاقه بخون به نتیجه هم فکر نکن که یه وقت علاقه ات از بین بره. این کار از دست تو برمیاد. کارشاقی نیست. اگه بقیه تونستن، تو هم میتونی. مگه چی کم داری؟ فقط تلاشتو بکن و امیدوار باش.
بازم سوالی داشتی درخدمتم( البته من تو زیست سررشته ای ندارم منظورم مشاوره است که اونم تاجایی که بتونم کمکت میکنم. هرچند اصلش پای خودته)
موفق باشی:)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
از بین درس های اختصاصی یازدهم ، کدوم ها پیش خوانی شون تابستون ضروری تره؟
"-:
یا به عباتی انتخاب واحدای تابستونتونو بیشتر چیا تشکیل میدادن؟
هیچ درسی پیشخوانیش ضروری نیست. من خودم تابستون از یازدهم هیچ پیش خوانی ای نکردم و طول سال هم به مشکل خاصی نخوردم!
اول دهمت رو خفن تر بخون، اگه وقت اضافه داشتی، به ترتیب اینا اولویت دارن به نظرم:
فیزیک فصل 1 و 2
شیمی فصل 2
زیست فصل 6 و 7
ریاضی فصل 2 و 6

Reihaneh.M

ریحـــانه...
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1387
موقع شروع شما هم همین بودید:-" یا جدی جدی من خیلی خنگم:((
ریحانه جان
شما خنگ نیستی. هرچی بیشتر بگی بیشتر باورت میشه و عملکردت بد میشه.
به نظر من که طبیعیه. حتی اگه نباشه هم ربطی به خنگ بودن نداره، به خاطر اینه که هنوز اطلاعاتت زیاد نیست و کتابای زیادیو نخوندی. هنوزم دیر نشده. به کارت ادامه بده تا بعدا نتیجشو ببینی:)

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
ریحانه جان
شما خنگ نیستی. هرچی بیشتر بگی بیشتر باورت میشه و عملکردت بد میشه.
به نظر من که طبیعیه. حتی اگه نباشه هم ربطی به خنگ بودن نداره، به خاطر اینه که هنوز اطلاعاتت زیاد نیست و کتابای زیادیو نخوندی. هنوزم دیر نشده. به کارت ادامه بده تا بعدا نتیجشو ببینی:)
امیدوارم :)♡♡♡

میگم که
چقدر خوبهه که شما هستین واقعاا^^

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
سلام
من حدود یه هفته است که تقریبا هیچ کار نکردم...
هرکاری هم کردم؛ نیمه نصفه و داغون. راضی نبودم کلا.

کمپبل بعد از این همه وقت، فقط تا آخر فصل 2 خوندم و خیلی وقته سراغش نرفتم. فیزیک پایه هم همینطور
تستام همه مونده
قرآن هم خیلی وقته حفظ نکردم
خیلی عقبم و خیلی تنبلم

برنامه ریختن آسونه اما عمل کردن بهش نه.
من برا هرروزم برنامه ریختم اما هر روز هم بهش عمل نکردم.
به کمک احتیاج دارم.

موتورم خاموش شده-__-
فایده نداره. امروزم هیییچ کار مفیدی نکردم
همش سرم تو کامپیوتره-__-
نمیدونم باید چی کار کنم-__-

تورو خدا کمک کنین=/:-<:(:((:T24:T22
برای یک برنامه ریزی خوب باید هدف هاتون در اندازه توانتون باشه. اصلا ببینین این کارهایی که میخواین انجام بدین لازم هست یا نه؟
صرفا از روی جوگیری کاری رو انجام ندین.

بالا