• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت
  • شروع کننده موضوع

alirezatha

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
:/
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
سلام عضو جدید سایت هستم و یه سوال مهم دارم
شرح گذشته خودم:
دانش آموزی هستم که حال درس خوندن ندارم یعنی تا حدی که زور رو سرم باشه میخونم کلاس ششم خودم رو کشتم سمپاد قبول بشم کلاس رفتم کلی کتاب خریدم همه رو ردم کل عید رو درس خوندم ولی تهش حتی نمونه دولتی هم قبول نشدم.
به ناچار رفتم مدرسه شاهد اونجا نفر 3 بودم تو پایه خودمون ولی بیش از حد معلم های چرت و جو بدی داشت به ناچار به یکی از بهترین مدارس غیر دولتی تهران رفتم (کمال) اونجا رتبم از 3 رسید به بین 5 تا 80 از 120 نفر که میانگین رتبه 30 یا 40 داشتم تو پایه و مدرسه نسبتا خوبی بود به خاطر خاطه بسیار بدی که از ششم داشتم و قبول نشدنم دیگه برای تیزهوشان نخوندم فقط ثبت نام کردم و رفتم امتحان دادم هم علامه حلی هم البرز هم مدرسه قبلیم کمال کمال کلا 700 تا شرکت کننده داشت من ذخیره شدم توش :| البرز ولی قبول شدم و ثبت نام کردم که یهو نتایج تیزهوشان اومد که دیدم بله ندیدده و نخونده اولویت یک برای سمپاد قبول شدم (حلی 10 تهران) که طبق آماری که دیدم بهترین تیزهوشان کشور تو المپیاد هست.

سوالم اینه جو مدارس سمپاد چطور هست؟ من چون واقعا خرخون نیستم تازه خرخون که هیچی درسخون هم نیستم و واقعا نمیدونم چطوری قبول شدم از طرفی از دوم دبستان عشق علامه حلی بودم و ارزوم بود قبول بشم و عاشق این هستم توش تحصیل کنم و در مسیر المپیاد کامپیوتر برم به سمت طلا و عاشق رباتیک و برنامه نویسی هم هستم

به نظرتون ثبت نام کنم؟ خیلی میترسم اخراج بشم ؟ آیا تو اون جد مدرسه تحت اثیر قرار میگیرم و درسخون میشم؟ یا اخراج؟ لطفا راهنمایی کنید

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام
تبریک میگم بهت
من چند روزی حلی 10 بودم به یه دلایلی و جو مدرسه واقعا جو خوب و قابل قبولی بوداز نظر من...
البرز رو ندیدم نظری ندارم
ولی حلی 10 هم برای المپیاد کامپیوتر و هم برای رباتیک و برنامه نویسی فعالیت هایی داشت، بهتره خودت زنگ بزنی مدرسه دقیقش برای سال آتی رو بپرسی

مسئله اخراج شدن هم حس میکنم برای تو مطرح نیست وقتی تونستی سمپاد قبول شی. اون رو هم میتونی از مدرسه جویا شی که تو چه شرایطی اخراجت میکنن و خب خودتو برسونی به اون حد (اگه تو المپیاد یا رباتیک خودتو نشون بدی فکر کنم که مدرسه باهات همکاری کنه و راحت اخراجت نکنه)

موفق باشی

someon

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
sa
شهر
tu
سال فارغ التحصیلی
0000
تهران رو خبر ندارم اما شیراز که ناحیه 2 اش (شهید دستغیب یک)بهترین سمپاد جنوب کشور و سومین کشور تو فیزیک هست،بعضیا خیلی مفتی قبول شدن.ولی خب فکر اخراج شدنو از سرت بیرون کن مگر اینک از سر بی نظمی اخراج شی وگرنه دیوانه ترین انسان هم میتونه نمره قابل قبول تو امتحانات بگیره

نام مرکز سمپاد
n
شهر
n
سال فارغ التحصیلی
7
سلام دوستان عزیزم.;;)
من سمپادی نیستم:(( اما خیلی دلم میخواد دبیرستان بیام فرزانگان. میشه راهنمایی کنین؟ تو مدرسه شما، خیلی فرا تر از کتاب آموزش و پرورش درس میدن؟:-ss من واقعا دوست دارم بیام و درسم هم بد نیست.;;) با اینکه سطح کلاسمون خیلی پایین نیست اما رتبه دوم شدم تو کلاس.(پز نمیدما. میخوام بگم یه امیدهایی بهم هست.) مامان و بابام میگن اگه تیزهوشان قبول نشی باید بری مدرسه دولتی[-|
بعد هم یه سوال دیگه: تو تهران، وضعیت ابوریحان چجوریه؟ همه ی شعبه های فرزانگان بهتر از ابوریحانن؟ مثلا یکی از دوستای من ابوریحانیه. میگه اگه فرز1 قبول نشه همون ابوریحان میمونه چون بهتره:-? یا یه دوست دیگم هم گفت واسه راهنمایی هم فرز2 قبول شده هم فرز4 ، اما فقط یک مد نظرش بوده و دبیرستان هم میخواد بره 1.
نظر شما چیه؟

پ.ن / ترجیحا تهرانیا جواب بدن:D

یعنی جدی کسی نیست راهنمایی بده؟:( من واقعا نیاز دارم دوستان، خواهش میکنم کمکم کنید:((

به خدا قسم ممنون میشم زیاد کمکم کنین:(
به دورو وریا تونم اهمیت بدین خوب:(

آخرین ویرایش:

صال

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی۲
شهر
اسفراین
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
آزاد بجنورد
رشته دانشگاه
پرستاری
تا جایی ک یادمه از آزمون سمپادی که ما دادیم به بعد سوالای هوش طرح میشد
کتاب تست هوش بود اون موقع
نمیدونم الان هم هست یا نه

نام مرکز سمپاد
n
شهر
n
سال فارغ التحصیلی
7
تا جایی ک یادمه از آزمون سمپادی که ما دادیم به بعد سوالای هوش طرح میشد
کتاب تست هوش بود اون موقع
نمیدونم الان هم هست یا نه
من تاپیکای مختلفو خوندم، مثل اینکه تازگی ها سوالای هوش کمتر میدن. بیشتر همون مطالب درسیه که سنگین تر و سخت تر میدن.

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
تا اونجاکه من میدونم با راهنمایی های اینو اون به هیچ جا نمی رسی و باید خودت و نحوه ی درست درسخوندنت رو بشناسی و همونطور درسات رو به خوبی بخونی، تکمیلی هایی که تیزهوشانیا دارن رو مطالعه کنی و تست بزنی و اگه در درسی مشکل داشتی کلاس بگیری اما مهمترینشون اینه که امید و انگیزه داشته باشی و به صورت پایه ای قوی باشی و درسای مدرسه ت رو خوب بخونی و بعد بری سراغ بحث های تکمیلی تر.
موق باشی: )

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
من تاپیکای مختلفو خوندم، مثل اینکه تازگی ها سوالای هوش کمتر میدن. بیشتر همون مطالب درسیه که سنگین تر و سخت تر میدن.
ببین اینشکلی فکر کن ک اگ باهوش باشی 100 درصد قبولی .ولی این هوشت رو باید تو ازمون نشون بدی. . پس تست بزننن ززییییاااااد و خط ب خط کتابارو بلد باش ( حفظ نه ، بلد ) و اینکه استرس نداشته باش
تلاشتو بکن ، اگه قبول شدی ک ایول. . نشدی هم ک عب نداره . دنیا ک تموم نمیشه . مهم اینه ک تو تلاشتو برای هدفت بکنی و بقیشو بسپری ب خدا و با توکل حلو بری. .خدا اون چیزی ک برات بهتره رو جلو پات می زاره . لبخند بزن و از زندگی ات لذت ببر

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
سلام دوستان عزیزم.;;)
من سمپادی نیستم:(( اما خیلی دلم میخواد دبیرستان بیام فرزانگان. میشه راهنمایی کنین؟ تو مدرسه شما، خیلی فرا تر از کتاب آموزش و پرورش درس میدن؟:-ss من واقعا دوست دارم بیام و درسم هم بد نیست.;;) با اینکه سطح کلاسمون خیلی پایین نیست اما رتبه دوم شدم تو کلاس.(پز نمیدما. میخوام بگم یه امیدهایی بهم هست.) مامان و بابام میگن اگه تیزهوشان قبول نشی باید بری مدرسه دولتی[-|
بعد هم یه سوال دیگه: تو تهران، وضعیت ابوریحان چجوریه؟ همه ی شعبه های فرزانگان بهتر از ابوریحانن؟ مثلا یکی از دوستای من ابوریحانیه. میگه اگه فرز1 قبول نشه همون ابوریحان میمونه چون بهتره:-? یا یه دوست دیگم هم گفت واسه راهنمایی هم فرز2 قبول شده هم فرز4 ، اما فقط یک مد نظرش بوده و دبیرستان هم میخواد بره 1.
نظر شما چیه؟

پ.ن / ترجیحا تهرانیا جواب بدن:D
بابا نیگا ، من خودم فرز 1 برا راهنمایی نبودم ولی می دونم ی سری درسامونو خیلی بهتر از انجا میدن .. برا دوره دو هم نه خیر .. فرز 1 فقط اسم در کرده وگرنه پارسال قبولیای تجربی اش از فرز 3 و 2 هم کمتر بوده .. کلا ک چند تا فرز خوب هست ک اگ اوکی باشی فرقی نداره کجا قبول شی .. ولی سعی کن یا سمپاد یا نمونه رو قبول شی . نم گم دولتی بده چون همه چی ب تلاش ادم بستگی داره . ولی خب مخیط رو این تلاش ادم خ تاثیر می زاره . زیاد خودتو در گیر حاشیه نکن و جلو برو
موفق باشی

هـــدا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت جام
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
ببین الان وقتتو اینجا تلف نکن.بشین خوب خط به خط کتاباتو مفهمومی بخون.تست بزن.ازمون شرکت کن.از فضای مجازی حتمننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن دور باش..از تابستونت استفاده کن...ولی اینم میگم اگه قبول نشدی نا امید نشو ،مهم کنکور موفقه ، شغل خوبه و شخصیت اجتماعی و کردار و پندار و گفتار نیکه که به انسان برتری میده ...خیلیا تو مدرسه ما هستن که هیچکدومه اینارو ندارن و اسم تیزهوش رو یدک میکشن.به هر حال فقط بخون و بخون و تست بزن و تست بزن و تلااااااااش کن.موفق باشی

آخرین ویرایش:

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
این جمعه ای که گذشت خواهرم آزمون نهم به دهم رو شرکت کرد!....
میگفت که توی دو سری سوال تغییر ایجاد کرده بودن !....
اولیش سوالات استعداد تحلیلیش بود که سوال تشریحی بهش اضافه کرده بودن!.
دومی هم سوالات قرآن بود که مثل سال قبل یه سوره ی کامل نداده بودن!....تقریبا شبیه به سوالات دین و زندگی کنکور بوده که آیه ی هر سوال رو توی خود سوال داده بودن!....

• لایک
امتیازات: nnnn

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
اگه مقصودتون کنکوره که میتونین بدون سمپاد بهش برسین اگر مقصودتون دانشه بازم می‌تونین بدون سمپاد برسین بهش سمپاد خیلی افت کرده از این لحاظا الان بیشتر تو فاز کنکوره:/

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
راستی یه چیزی هم بگم ...

خواهر خودم وقتی وارد سمپاد شد به خاطر ضعف توی زبان انگلیسی (نسبت به بقیه)ته کلاس مینشست تا دیده نشه !...( کمبود اعتماد به نفس!)....اما آخرای سال میزای دوم و سوم مینشست!..........اول سال هم زبانش بد نبود اما خب با بچه های دیگه احساس راحتی نمیکرد!...و حتی با معلمش!.

اینارو گفتم که بگم اگه سمپادی نبودین، فضای علمی بیشتر سمپاد ها برای کسی که پایه ی خوبی توی بعضی درس ها نداره و یا توی راهنمایی سمپادی نبوده، میتونه خسته کننده و سخت باشه!....(البته جوش جوریه که یه سال بگذره با تلاش و پشت کار به پای بقیه ی اطرافیان میرسین!(چیزی که خودم توی خواهرم شاهدش بودم!)....

• لایک
نام مرکز سمپاد
n
شهر
n
سال فارغ التحصیلی
7
اگه مقصودتون کنکوره که میتونین بدون سمپاد بهش برسین اگر مقصودتون دانشه بازم می‌تونین بدون سمپاد برسین بهش سمپاد خیلی افت کرده از این لحاظا الان بیشتر تو فاز کنکوره:/
میدونم میتونم برسم. قطعا غیر ممکن نیست اما سطح فرزانگانا از خیلی از مدارس دولتی بالاتره و من خودم خیلی دلم میخواد قبول بشم. با این وجود میدونم اگه قبول نشم اتفاق خاصی نمیوفته:)

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
شرح گذشته خودم:
دانش آموزی هستم که حال درس خوندن ندارم یعنی تا حدی که زور رو سرم باشه میخونم کلاس ششم خودم رو کشتم سمپاد قبول بشم کلاس رفتم کلی کتاب خریدم همه رو ردم کل عید رو درس خوندم ولی تهش حتی نمونه دولتی هم قبول نشدم.
به ناچار رفتم مدرسه شاهد اونجا نفر 3 بودم تو پایه خودمون ولی بیش از حد معلم های چرت و جو بدی داشت به ناچار به یکی از بهترین مدارس غیر دولتی تهران رفتم (کمال) اونجا رتبم از 3 رسید به بین 5 تا 80 از 120 نفر که میانگین رتبه 30 یا 40 داشتم تو پایه و مدرسه نسبتا خوبی بود به خاطر خاطه بسیار بدی که از ششم داشتم و قبول نشدنم دیگه برای تیزهوشان نخوندم فقط ثبت نام کردم و رفتم امتحان دادم هم علامه حلی هم البرز هم مدرسه قبلیم کمال کمال کلا 700 تا شرکت کننده داشت من ذخیره شدم توش :| البرز ولی قبول شدم و ثبت نام کردم که یهو نتایج تیزهوشان اومد که دیدم بله ندیدده و نخونده اولویت یک برای سمپاد قبول شدم (حلی 10 تهران) که طبق آماری که دیدم بهترین تیزهوشان کشور تو المپیاد هست.

سوالم اینه جو مدارس سمپاد چطور هست؟ من چون واقعا خرخون نیستم تازه خرخون که هیچی درسخون هم نیستم و واقعا نمیدونم چطوری قبول شدم از طرفی از دوم دبستان عشق علامه حلی بودم و ارزوم بود قبول بشم و عاشق این هستم توش تحصیل کنم و در مسیر المپیاد کامپیوتر برم به سمت طلا و عاشق رباتیک و برنامه نویسی هم هستم

به نظرتون ثبت نام کنم؟ خیلی میترسم اخراج بشم ؟ آیا تو اون جد مدرسه تحت اثیر قرار میگیرم و درسخون میشم؟ یا اخراج؟ لطفا راهنمایی کنید
عاشق بودن خالی ک کافی نیس داداش
اگه حال درسخوندن و تلاش برای اهدافت رو نداری کلا نیا..
پس حال درسخوندنتو بیار خب ؟؟؟
بیار بیشتر زندگی نم کنی .. طوری ک دوست داری ادامه بذتش

• لایک

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
شیراز که ناحیه 2 اش (شهید دستغیب یک)بهترین سمپاد جنوب کشور و سومین کشور تو فیزیک هست،
شما ها که مدرسه هاتون 1 و 2 کشوره یا اشتباه می کنین یا خیلی مسؤلین مهربونی دارین. ما با 14 15 نفر شروع کردیم دبیرستان رو و با 10 نفر داریم تموم می کنیم ریاضی شاهد شهرمون منحل شده (اخراج شدن یه عده ای کم ترشون موندن با نمونه همکاری کردن فرستادنشون اون جا)
شرح گذشته خودم:

بسی عجیبه که شیشم اون همه خوندی قبول نشدی ورودی دبیرستان نخونده قبول شدی.
و حرف ته دلم محکم پر زور کووووووفت بخوری(این رو معمولا به دوستام می گم فوحش نپندار!!!) یره از حالا می دونی المپیاد کامپیوتر چیه؟ من وقتی معاون مدرسمون تو دهم اومد برای ثبت نام المپیاد و بعد که خودم رفتم نمونه سؤال های کامپیوتر رو دیدم فهمیدم المپیاد کامپیوتر چیه.
نگا تو مدرسه ما که این جوریه اخراج یا نمره درسی در نهایت (تجدید سبز که شدی بعدش تو شهریور امتحان دادی) بالای 14 باید باشه بعد معدل هم بالای 16 یا 17 بعد این دوستمون هم راست گفت اگر اونقدر شاخ بشی تو سطح المپیاد خوب مدرسه باهات راه میاد حتی اگر خراب کنی من ریاضی پژوهان شرکت کرده بودم از کل شهرمون من مقام آوردم فقط(که اونم داستان داشت وگرنه اون سال کارم خیلی خوب نبود) بعد زمین شناسی تقریبا آخر کلاس بودم نمرم نصف بود بعد معلم رفته بود به دفتر گفته بود که این اوضاعش خرابه اونا هم گفتن اون درگیر مسابقه بوده.
یا دو تا از هم کلاسی هام به بهانه این که المپیاد تو دهم قبول شدن اکثر کلاسا رو می پیچوندن بعد یه روز رفتم پیش طرف می بینم داره فارسی می خونه (المپیاد ریاضی قبول شده بود) می گم تو که به بهانه المپیاد اومدی چرا فارسی (دوستانه ما از خدامونه به نفع یکی از همکلاسی هامون شه) گفت من تو خونه برا المپیاد می خونم این جا درس مدرسه رو(زنگ بعدش امتحان فارسی داشتیم)
انا این جوری اینا بود راهکار ها و اتفاقاتی که این جا میوفته حالا شاید این مورد پیچوندن رو نتونی عملی کنی چون اون جای شما لابد خودشون براتون کلاس می زارن و ... مثل مسئولین مدرسه ما نیستن که ندونن المپیاد چی هست اصلا

این جمعه ای که گذشت خواهرم آزمون نهم به دهم رو شرکت کرد!....
میگفت که توی دو سری سوال تغییر ایجاد کرده بودن !....
اولیش سوالات استعداد تحلیلیش بود که سوال تشریحی بهش اضافه کرده بودن!.
دومی هم سوالات قرآن بود که مثل سال قبل یه سوره ی کامل نداده بودن!....تقریبا شبیه به سوالات دین و زندگی کنکور بوده که آیه ی هر سوال رو توی خود سوال داده بودن!....
یادش بخیر من فقط علوم و ریاضی رو جواب دادم و کمی فارسی اومدم بیرون(دینی سفید اجتماعی کمی زده بودم) همه می گفتن قرآنش چه سخت بود فلانش چه سخت بود بعد آخرش فقط من و یکی از همکلاسی های نمونم قبول شدیم (ریاضی رو)

AparS

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
یک مدرسه ای
شهر
(..........)
سال فارغ التحصیلی
1401
شرح گذشته خودم:

مگه رتبه اول المپیاد حلی 1 نبود در بین حلی ها؟

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
حلی ۱۰ رتبه اول المپیاد؟اصلا رتبه اول رو تا جایی که من می دونم این چند سال انرژی اتمی از همه بهتر عملکرد

AparS

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
یک مدرسه ای
شهر
(..........)
سال فارغ التحصیلی
1401
خب درسته،اگر دقت کرده باشید گفتم بین حلی ها ،نه مدرسه ها،بحث مقایسه حلی 1 و انرژی هم واقعا یک مورد مفصل هست و ما هم در مورد حلی حرف میزنیم :D
هر کدوم یک ویژگی منحصر به فرد داره که اون یکی نداره

بالا