• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دگرباش‌ها

نظر شما راجع به حقوق برابر دگرباش‌ها با دیگر اعضای جامعه چیست!؟

• برای تمامی گروه‌های دگرباش و تمامی حقوق موافق هستم

رای‌ها: 27 48.2%
  • فقط برای ترنسکشوال‌ها و تمامی حقوق موافق هستم

رای‌ها: 5 8.9%
  • فقط برای همجنسگراها موافقم و تمامی حقوق موافق هستم

رای‌ها: 0 0.0%
  • برای تمامی گروه‌های دگرباش و تمامی حقوق مخالف هستم

رای‌ها: 3 5.4%
  • با برخی از حقوق برای همجنسگراها نظیر ازدواج و یا حضانت بچه مخالف هستم ولی با اغلب حقوق موافق هستم.

• با برخی از حقوق برای ترنسکشوال‌ها نظیر ازدواج و یا حضانت بچه مخالف هستم ولی با اغلب حقوق موافق هستم.

• نظری ندارم و حس می‌کنم علم نیاز به تحقیق بیشتری دارد.

رای‌ها: 19 33.9%

• رای‌دهندگان
    56

Mooni

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
داروسازی
من به شخصه ناراحت میشم اگه یه پسر گِی بهم ابراز علاقه کنه. و مطمئنم خیلی از افرادی که گرایشی به همجنسگرایی ندارن حس بدی پیدا میکنن اگه این چنین ابراز علاقه هایی رو شاهد باشن. علاوه بر ناراحت شدن و شاید عصبانیت، خیلی از مواقع احساس خطر و عدم آرامش هم به همراه داره این چنین ابراز علاقه ها.
کی گفته ابراز علاقه اشکالی نداره واقعا؟ میلیارد ها مثال بدیهی میشه درموردش زد! (مثل ابراز علاقه یه پدوفیلی به یه بچه، ابراز علاقه یه زن کاکولد به یک مرد متاهل دیگه، ابراز علاقه یه لزبین به یه دختر مذهبی و سنتی دگرجنسگرا، ابراز علاقه به فردی که قبلا توی رابطه ست، و صدها ابراز علاقه ای که معمولا ناراحتی به بار میارن!)
هر ابراز علاقه ای فکرِ "ای وای فلانی دوسم داره چه خوب!" رو به ذهن مخاطب تلقی نمیکنه. خیلی از اوقات احساس ناراحتی، عصبانیت و حتی ناامنی به ذهن میاره این مسئله.
قبل از اینکه بخوایم به کسی ابراز علاقه کنیم باید فکر کنیم که آیا این حرکت ما ممکنه ناراحتی ای برای مخاطب به وجود بیاره؟ آیا ممکنه آشفتگی ذهنی خاصی براش درست کنه؟ اگه جوابمون مثبت باشه حق این کار رو نداریم. (البته صرفا از نظر اخلاقی دارم حرف میزنم. وگرنه به نظر خودم از نظر قانونی هم باید یه کنترل هایی برای این مسائل وجود داشته باشه. هر ابراز علاقه ای یه مسئله شاعرانه و الهی نیست!)
شما الان میگید اگه یه پسر گی ابراز علاقه کنه ناراحت میشید ولی اگه یه دختر هم همین کار رو کنه نظرتون همینه؟
لزوما قرار نیست اگه کسی بهمون علاقه شو نشون میده خوشحال بشیم و بگیم آخ جون یکی من رو دوست داره و بله میتونیم ناراحت هم بشیم که مثلا چرا اون رابطه دوستی صاف و ساده رو از بین برده ولی اگه ناراحتی ما صرفا به خاطر این باشه که طرف هوموئه خب باید برگردیم و این سوال رو بپرسیم که چرا؟!چون برامون نوع روابطشون غیر قابل قبوله ؟خب پس وقتی که اونا توی جامعه طرد میشن و مجبور میشن برخلاف میلشون عمل کنن مگه همین حس رو ندارن؟خب بعد این عادلانه است؟
درباره روابط دیگه ای هم که ذکر کردید دلیل غیر قابل قبول بودنشون رو تو پستای قبلی گفتن به خصوص پدوفیل که تجاوزه در حقیقت!
در آخر هم اگه کسی بدونه طرف مقابلش گرایشش یکی نیست یا احتمال بده نمیاد ابراز علاقه کنه (البته همیشه استثنا و افراد عوضی هم وجود دارن)

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
دانشگاه باقرالعلوم (علیه السّلام) - قم
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
چندتا نکته کلّی:
1.تقریبا تمام اقلّیت‌های فرهنگی تو ایران دچار یه سری مشکلاتی هستند، از صنف روحانیت بگیرید که سابقه‌ی چندصدساله داره ، تا فرقه‌های مختلف و افراد دارای بیماری خاص و ... . پس اگر این قشر به دنبال این هستید که در جامعه ایران، بدون دغدغه و راحت زندگی کنند، بدونند که این نشدنیه.

2. با توجّه به فرهنگ غالب کشور، این مساله تشدید میشه. یعنی از اونجایی که این قشر، با فرهنگ غالب کشور، خصوصا صبغه‌ی دینی اون ناسازگار هستند، تنش ها افزایش پیدا میکنه و نمی تونن به حضور خودشون رسمیت ببخشند.

3. از بحث فرهنگی هم که بگذریم و فرض کنیم که حکومت ایران، اسلامی هم نباشه، با توجّه به بحران جمعیتی پیش رو، و با توجّه به اینکه رسمیت یافتن حضور ترنس ها و .... به نوعی هرج و مرج جنسیتی کشیده میشه، و هرج و مرج جنسیتی، باعث کاهش جمعیت در آینده میشه، حاکمان ایران از این قشر حمایت نخواهند کرد.
همونطور که تیر فمنیست ها به سنگ خورد و به خاطر بحران جمعیتی، طرح های فمنیستی کلّا از دستور کار مجس خارج شد.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
فکر نمیکنم که ما گفته باشیم هر ابراز علاقه ای شاعرانه و الهی و مجازه. اکثر مثال هایی که شما زدین اصلا قابل مقایسه با این مسئله نیست!
نمیدونم واقعا چرا تو این تاپیک مثال پدوفیل با هموسکشوال مقایسه میشه!
[قانونا هیچ جای دنیا(جوامع درست و حسابی!) حق ارتباط جنسی با یک بچه (زیر18 سال) وجود نداره]
خب باشه پدوفیلی مثال خوبی نبود.
به جاش بذارید داشتنِ احساسات عاطفی(و نه جنسی) نسبت به کودکانِ زیر 12 سال.
باقی مثال ها هم فکر نمیکنم ایراد خاصی داشتن باشن. صرفا سعی کردم گرایشاتی رو بگم که اولا قانونی باشن و دوما ابراز علاقه ی نامتعارفی توشون باشه.
به هر حال استندادِ من به هیچ وجه روی مثال هایی که زدم نیست و صرفا برای درک بهتر چیزی که تو ذهنمه از مثال استفاده کردم.
از لحاظ آزاردهنده بودن قبول دارم...اما ما عکس این قضیه رو در نظر نمیگیریم که شاید یه همجنسگرا هم از ابراز علاقه ی یه غیر همجنسش آزار ببینه...من و شما که برتری خاصی نسبت به این افراد نداریم و داریم توی یه جامعه زندگی میکنیم...پس اگه ما آزار میبینیم از چنین اتفاقی و نمیخوایم همچین چیزی رو، باید به عکسش هم توجه داشت که اون ها هم نباید چنین چیزی رو تجربه کنن.
نمیفهمم چرا این دسته بندی رو انجام میدیم! ابراز علاقه ی هوموسکشوال و غیره داریم مگه؟ ابراز علاقه ابراز علاقه ست. و زمانی که مخاطب حس خوبی از این ابراز علاقه نداشته باشه، اون شخص حقی برای این کار نداره.

خب آره من چیزی که تو میگی رو قبول دارم و مشکلی هم با این حرفت ندارم. موافقم در کل.
حالا همه ی این مسائل به کنار فکر میکنم خود افراد هموسکشوال اونقدر عقلشون برسه که اگه بدونن کسی دگرجنسگرا هست نرن و بهش ابراز علاقه کنن، معمولا این افراد به کسایی ابراز علاقه میکنن که احتمال میدن مثل خودشون باشن و به عکس دگرجنسگراها هم اگر بدونن طرف همجنس گراس خب منطقیش اینه که نرن سمتش.
بحثِ کاری که انجام میدن نیست. با این استدلال میشه تک تک قوانین کشور رو باطل کرد و گفت که آره مردم عقلشون میرسه فلان کار رو درست انجام بدن.
منظور من درواقع اینه که کسی "حق نداره" ابراز علاقه ی زورکی بکنه! یعنی اگه بیام بگم آره فلانی من گِی نیستم و اگه تو به عنوان یک گِی بهم ابراز علاقه کنی خارج از حقوقت عمل کردی و من میتونم عصبانی بشم و واکنش خیلی بدی بهت نشون بدم. ( برای اینکه بازم سوتفاهم نشه، من حق دارم به دختری که خارج از میلم بهم ابراز علاقه کرده واکنش بدی نشون بدم!)
شما الان میگید اگه یه پسر گی ابراز علاقه کنه ناراحت میشید ولی اگه یه دختر هم همین کار رو کنه نظرتون همینه؟
آره. اگه دختری که میدونه گرایشی بهش ندارم و ممکن از کارش ناراحت شم بهم ابراز علاقه کنه ناراحت میشم.
لزوما قرار نیست اگه کسی بهمون علاقه شو نشون میده خوشحال بشیم و بگیم آخ جون یکی من رو دوست داره و بله میتونیم ناراحت هم بشیم که مثلا چرا اون رابطه دوستی صاف و ساده رو از بین برده ولی اگه ناراحتی ما صرفا به خاطر این باشه که طرف هوموئه خب باید برگردیم و این سوال رو بپرسیم که چرا؟!چون برامون نوع روابطشون غیر قابل قبوله ؟خب پس وقتی که اونا توی جامعه طرد میشن و مجبور میشن برخلاف میلشون عمل کنن مگه همین حس رو ندارن؟خب بعد این عادلانه است؟
ببین به من ربطی نداره اگه دوتا گِی به همدیگه ابراز علاقه کنن. حرفم اینه که اون فرد گِی حق نداره به من ابراز علاقه کنه. چون من کوچک ترین گرایشی به همجنسگرایی ندارم و ناراحت میشم که حتی فکر همچین روابطی رو به ذهنم بیارم.
اون گِی، میتونه دقت کنه و به یه گِی دیگه ابراز علاقه کنه که میدونه طرف ناراحت نمیشه. من هم مشکلی ندارم!
خلاصه اینکه مشکلی با همجنسگراییِ بقیه ندارم، ولی دوست ندارم کسی گرایش همجنسگرایانه بهم داشته باشه. نمیدونم منظورم رو فهمیدی یا نه. اگه بخوام خلاصه بگم اینطور میشه که من دیدِ خاصی نسبت به همجنسگراها و رابطه ای که بینشونه ندارم، ولی از روابط همجنسگرایانه بدم میاد.
درباره روابط دیگه ای هم که ذکر کردید دلیل غیر قابل قبول بودنشون رو تو پستای قبلی گفتن به خصوص پدوفیل که تجاوزه در حقیقت!
در آخر هم اگه کسی بدونه طرف مقابلش گرایشش یکی نیست یا احتمال بده نمیاد ابراز علاقه کنه (البته همیشه استثنا و افراد عوضی هم وجود دارن)
جواب دادم.

+یه بارم پست قبلم رو بخونید.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
چندتا نکته کلّی:
1.تقریبا تمام اقلّیت‌های فرهنگی تو ایران دچار یه سری مشکلاتی هستند، از صنف روحانیت بگیرید که سابقه‌ی چندصدساله داره ، تا فرقه‌های مختلف و افراد دارای بیماری خاص و ... . پس اگر این قشر به دنبال این هستید که در جامعه ایران، بدون دغدغه و راحت زندگی کنند، بدونند که این نشدنیه.

2. با توجّه به فرهنگ غالب کشور، این مساله تشدید میشه. یعنی از اونجایی که این قشر، با فرهنگ غالب کشور، خصوصا صبغه‌ی دینی اون ناسازگار هستند، تنش ها افزایش پیدا میکنه و نمی تونن به حضور خودشون رسمیت ببخشند.

3. از بحث فرهنگی هم که بگذریم و فرض کنیم که حکومت ایران، اسلامی هم نباشه، با توجّه به بحران جمعیتی پیش رو، و با توجّه به اینکه رسمیت یافتن حضور ترنس ها و .... به نوعی هرج و مرج جنسیتی کشیده میشه، و هرج و مرج جنسیتی، باعث کاهش جمعیت در آینده میشه، حاکمان ایران از این قشر حمایت نخواهند کرد.
همونطور که تیر فمنیست ها به سنگ خورد و به خاطر بحران جمعیتی، طرح های فمنیستی کلّا از دستور کار مجس خارج شد.
واقعا که فکر نمیکنی این قوانین احمقانه به خاطر بحران جمعیتی باشه؟ یعنی میگی سیاست های ایران اینقدر دقیق و حساب شده ست در حال حاضر؟
(مردم وظیفه ندارن به خاطر بقای دولت تولید مثل کنن. فکر نکنم اینقدر پیچیده باشه!)
+حاکمانِ ایران؟ :)) جمهوری نبود مگه؟ :))

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
نمیفهمم چرا این دسته بندی رو انجام میدیم! ابراز علاقه ی هوموسکشوال و غیره داریم مگه؟ ابراز علاقه ابراز علاقه ست. و زمانی که مخاطب حس خوبی از این ابراز علاقه نداشته باشه، اون شخص حقی برای این کار نداره.
آهان دقیقا منم همینو میگم اصلا توی این موردی که شما بیان کردی اون دسته بندی کردنه اصلا مطرح نیست!
شما (یا هر کس دیگه ای) قطعا از ابراز علاقه ی زورکی توسط هر کسی (بدون دید جنسیتی) ناراحت میشه...
پس اصن دلیلی نداره الان ما این مسئله رو ربط بدیم به هوموسکشوال ها.
ما هم ابراز علاقه ی زورکی رو قبول نداریم اما این دلیل نمیشه بگیم این دسته از افراد حق ابراز علاقه ندارن!
فکر میکنم حرفمون یکیه تا حد زیادی. و فقط شما دنبال قانونی هستی که این مسیر ارتباط یا ابراز علاقه درست و بدون آزار رسوندن به طرف مقابل پیش بره که باز هم فکر میکنم اگر قراره قانونی باشه هم باید اونقدر گسترده باشه که همه ی اقشار رو در بربگیره نه صرفِ هوموسکشوال ها چون بحث شما الان اون ابراز علاقه ی زورکیه که توسط هر کسی برای هر کسی میتونه پیش بیاد.

چندتا نکته کلّی:

جالبه واسم که امثال شما چقدر میتونن در برابر تغییر مقاوم باشن ((:
1- بله تا شما هستین نه اقلیت های مذهبی مثل بهائیون میتونن بی دغدغه توی کشوری که توش به دنیا اومدن و درش حق آب و خاک دارند زندگی کنن نه هیچ اقلیت دیگه ای...
2- شمایین که دین رو خلاصه کردین توی پایین تنه و واسه همینه که با صبغه ی دینیتون ناسازگاره این مسئله.
کاش دیدتون این بود که این ها هم بندگان خدا هستن مثل شما و باید حقوق اولیشون رعایت بشه و بهشون احترام بذاریم. ما و اون ها در فطرت چیزی جدای از هم نیستیم.
3-تو کشورای دیگه که ترنس هارو به رسمیت میشناسن هرج و مرج جنسیتی به وجود اومد؟! درسته که توی اروپا آمار جمعیت داره کم میشه اما هنوز هم میانگین آمار جمعیت جهانی رو به افزایشه ...در ضمن کاهش جمعیت اروپارو نمیتونیم صرفا ربط بدیم به مسئله ی ترنس ها چون عوامل دخیلش بسیار هست و اینکه کشورهایی مثل آمریکای لاتین و شمالی هم ترنس ها رو به رسمیت میشناسن و جمعیتشون هنوز سالانه رو به افزایشه.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
یه چیزی که توجه بهش مهمه اینه که درصد زیادی از چنین افرادی طبعا نگران این هستن که با ابراز گرایش یا هویت واقعیشون انگ‌های زشتی بهشون بخوره (هر چقدر هم بیخیال، شنیدن تهمتا و حرفای توهین‌آمیز از کسی که دوستش دارن سخته)
بنابراین اینطوری نیست که به همین سادگی ابرازش کنن، آدم عادی در همه حالات روش نمیشه کراش یا علاقه قلبیشو به کسی راحت ابراز کنه چه برسه به افراد LGBT که اگه بگن به احتمال بسیار زیاد با واکنشای بد روبرو میشن
(تاکید می‌کنم، پذیرش اون واکنش از سمت خود فرد موردعلاقه خیلی سخت‌تر هم هست و مسئله‌ای فراتر از جرات ابراز و بیخیالیه)

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
دانشگاه باقرالعلوم (علیه السّلام) - قم
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
واقعا که فکر نمیکنی این قوانین احمقانه به خاطر بحران جمعیتی باشه؟ یعنی میگی سیاست های ایران اینقدر دقیق و حساب شده ست در حال حاضر؟
(مردم وظیفه ندارن به خاطر بقای دولت تولید مثل کنن. فکر نکنم اینقدر پیچیده باشه!)
+حاکمانِ ایران؟ :)) جمهوری نبود مگه؟ :))

بنده سه تا مساله رو پشت سرهم گفتم. سیاست های حکومتی، در درجه سوم قرار داره.

جالبه واسم که امثال شما چقدر میتونن در برابر تغییر مقاوم باشن ((:
1- بله تا شما هستین نه اقلیت های مذهبی مثل بهائیون میتونن بی دغدغه توی کشوری که توش به دنیا اومدن و درش حق آب و خاک دارند زندگی کنن نه هیچ اقلیت دیگه ای...

من سه تا مساله رو خیلی روشن گفتم. به جای برچسب زدن، محترمانه صحبت کنید.

2- شمایین که دین رو خلاصه کردین توی پایین تنه و واسه همینه که با صبغه ی دینیتون ناسازگاره این مسئله.

واقعا چقدر منطقی!!!!

3-تو کشورای دیگه که ترنس هارو به رسمیت میشناسن هرج و مرج جنسیتی به وجود اومد؟! درسته که توی اروپا آمار جمعیت داره کم میشه اما هنوز هم میانگین آمار جمعیت جهانی رو به افزایشه ...در ضمن کاهش جمعیت اروپارو نمیتونیم صرفا ربط بدیم به مسئله ی ترنس ها چون عوامل دخیلش بسیار هست و اینکه کشورهایی مثل آمریکای لاتین و شمالی هم ترنس ها رو به رسمیت میشناسن و جمعیتشون هنوز سالانه رو به افزایشه.
بحث جمعیت جهان مطرح نیست، بلکه بحث جمعیت کشور ما مطرحه.
جمعیت هرکشور، یکی از معیارهای اقتدار اون کشوره و ایران برای حفظ اقتدار و قدرت جهانیش، نباید بذاره جمعیتش کم بشه. همه ی کشورها سعی میکنند یه جوری کمبود جمعیت خودشون رو جبران کنند. اولویت اوّل هم افزایش زاد و ولد در همون کشوره. اگر نشه، باید برن سراغ سیاست های مهاجرپذیری.

نکته‌ی بعدی اینکه رشد فعلی جمعیت جهان، تقریبا ربطی به کشورهای صنعتی و پیشرفته نداره. اکثرشون با بحران جمعیتی مواجه هستند.

در ضمن کاهش جمعیت اروپارو نمیتونیم صرفا ربط بدیم به مسئله ی ترنس ها چون عوامل دخیلش بسیار هست و اینکه کشورهایی مثل آمریکای لاتین و شمالی هم ترنس ها رو به رسمیت میشناسن و جمعیتشون هنوز سالانه رو به افزایشه.

بهم ریختگی جنسی، خانواده که یکی از اصلی ترین زمینه‌ی های زاد و ولد هستش رو تضعیف میکنه و از بین میبره. شما نمی تونید از کنار چنین عامل مهمی به راحتی عبور کنید.

همین کشورهایی که دارید میگید رشد جمعیتشون خوبه، طبق کدوم آمار میگید؟
آمریکا و کانادا، طبق آمار 2017 نرخ رشدشون، زیر حد جایگزینیه.
حالا فرض میکنیم نرخ رشدشون بالا اومده باشه.امّا باید به کیفیت جمعیتشون هم نگاه کنید.
طبق آمارها، آمریکا 40، مکزیک 65 و کانادا 33 درصد جمعیتشون به صورت رسمی حرام زاده هستند. آمارهای غیررسمی که خیلی وحشتناک تره.
یا همین آمریکای لاتین که میگید، اکثرا بالای 50 درصد حرام زاده هستند. میدونید این حرام زاده ها، وقتی بزرگ بشن، چقدر دردسر برای کشورشون ایجاد می کنند؟!

منبع آمارها:

https://worldfamilymap.ifstudies.org/2017/files/WFM-2017-FullReport.pdf

ص 32، نمودار حرامزادگی کشورها آمده.

لطفا هم نرخ رشد کشورهای مسلمان رو دقت بفرمایید و هم آمار حرامزادگی کشورهای مسلمان.

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

Sungirl_cc

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
من به شخصه ناراحت میشم اگه یه پسر گِی بهم ابراز علاقه کنه. و مطمئنم خیلی از افرادی که گرایشی به همجنسگرایی ندارن حس بدی پیدا میکنن اگه این چنین ابراز علاقه هایی رو شاهد باشن. علاوه بر ناراحت شدن و شاید عصبانیت، خیلی از مواقع احساس خطر و عدم آرامش هم به همراه داره این چنین ابراز علاقه ها.
کی گفته ابراز علاقه اشکالی نداره واقعا؟ میلیارد ها مثال بدیهی میشه درموردش زد! (مثل ابراز علاقه یه پدوفیلی به یه بچه، ابراز علاقه یه زن کاکولد به یک مرد متاهل دیگه، ابراز علاقه یه لزبین به یه دختر مذهبی و سنتی دگرجنسگرا، ابراز علاقه به فردی که قبلا توی رابطه ست، و صدها ابراز علاقه ای که معمولا ناراحتی به بار میارن!)
اگه مذهبی هستی درکت می کنما اونم نه برای اینکه از "ابراز علاقه "بدت بیاد از این بدت بیاد که چون مذهبم اجازه ی ارتباط با فرد x رو نمیده من کلا از این رابطه ها بدم میاد و ناراحتم
ولی اگه مذهبی نیستی واقعا درک نمی کنم چرا باید ادم فقط از ابراز علاقه بدش بیاد حس نمی کنی باید جنبه ات رو ببری بالا و به جای ناراحت شدن فقط به طرف بگی من علاقه ای ندارم
در مورد مثال هات هم به جز مورد اولی که فرد به یه شخص نابالغ ابراز علاقه میکنه و این افتضاحِ
باز بقیه ی مثال هات لزومی به ناراحتی نداره همشون افتضاح هستنا همچنان از لحاظ اجتماعی و دینی ولی خب به نظرم افراد باید شخصیتشون اونقدر پخته بشه که به جای ناراحت شدن فقط بگن علاقه ای ندارم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
نظرات زیر این متنو بخونید.خود متنو بخونید.ببینید نگاه مردم ب همجنسگراها چیه=)
http://www.jamnews.com/detail/News/146455
ولی خو همجنس گراها هم میتونن بچه دار شن:-"رحم اجاره ای و لقاح مصنوعی هستن دگ:-?

آخرین ویرایش:

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
اسپم هستم:
چقدر سطح بحث تو صفحات اول با اینجا متفاوته

بی ادب و بی منطق پیش می ره. از این بحثا که هزارتا چیز می ریزه وسط
آدم دیگه حسش نمیاد چیزی بنویسه. از این بحثای بعد از شام که تو مهمونیا آنگاه که عاروق نوشابه زده شد ، یه عالمه معادله رو میریزن وسط . برای ارضای یه سری نیازها خوبه، ولی برای جست و جوی حقیقت ، نه

اگه کسی دوست داشت صحبت کنه حتی به یه ذره بی ربط هاش مثل مساله جمعیت خصوصی بیاد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
ولی خو همجنس گراها هم میتونن بچه دار شن:-"رحم اجاره ای و لقاح مصنوعی هستن دگ:-?
شاید به نظر ایشون بچه هاشون حرام‌زاده به حساب میان و جزو جمعیت افزاینده اقتدار ملی حساب نمیشن :))

Aliovski

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
بشدت مخالفم :)
آقاجان وقتی خدا یچیزی رو آفریده و کمال آرامش رومیتونی دردایره حلال داشته باشی،چیزی که میلیارد هاساله موجودات زمین با جنس مخالف تحربش میکنن،خب مگه بیشعور و نادانیم که خلاف عرف باشیم؟از قوم لوط عبرت نگرفتید عایا؟!
ببخشید که تند رفتم ولی خب من هم تند نرم،اگه توبه نکنید اون دنیا خدا باهاتون تند میره،ینی نه دنیا دارید نه آخرت!

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
اینقده بحثُ سیاسی و احساسی نکنید. قرار بود صرفا از نظر جامعه شناسی بررسی بشه.
بحران جمعیت شاید از یه جهت برای حکومت فعلی مشکل ایجاد کنه ولی از صد جهت دیگه، چه این حکومت پابرجا باشه چه پابرجا نباشه برای ملتِ ما بحرانه. پیری جمعیت ده تا مشکلمونو هزار تا می‌کنه. اگرم امیدی برای رفع یه سری مشکلات باشه، باید اونو به گور برد. اینقدر تحلیل این مسئله سخته؟
فرزندخوندگی:
بله. همجنسگراها میتونن بچه ای رو به فرزندخوندگی بگیرن ولی آیا این خانواده ای که تشکیل شده همون خانواده ای هست که بتونه نیاز عاطفی کودک رو به پدر و مادر تامین کنه؟ آیا هنوز این خونواده می‌تونه مهمترین نهاد تربیتی باشه؟ من نمیگم هیچ وقت دو تا مرد یا دو تا زن به تنهایی نمیتونن از پس تربیت فرزند بربیان ولی وقتی به این مسئله به صورت کلان نگاه کنیم باز هم این خانواده نمیتونه نقش خانواده عرفی رو ایفا کنه. فرزندی که به فرزندخوندگی گرفته میشه بچه خود آدم نیست. بچه قرار دادیه. طبیعیه که عواطف رو به اندازه نسبت خونی تحریک نکنه.
در مورد رحم اجاره ای :
الف رفت از طریق رحم اجاره ای یا لقاح مصنوعی بچه دار شد. ب بچه دار شد. جیم بچه دار شد. دال بچه دار شد. به نظرتون این نمیتونه بحران ژنتیکی به وجود بیاره؟ به راحتی نمیشه تو انتخاب طبیعی طبیعت دست برد؟ برای این معضل چه فکری کردین؟
شاید بگید افراد محدودی از جامعه این سبک از زندگی رو انتخاب میکنن ولی باید گفت که شما نقش تلقین و شایع سازی این نوع از رابطه جنسی رو در نظر نگرفتین.
در مورد حرام زادگی:
حرام زادگی فقط یه عنوان شرعیه. دوسش ندارید بگیرید بدون ازدواج صاحب فرزند شدن. حالا این بچه یا حاصل ازدواج سفیده یا نتیجه رابطه دوستیه. دومی که اصلا خانواده ای تشکیل نمیشه و بچه پاسوز لذت پدر و مادرش شده. اولی هم که چون از نظر قانونی ثبت نمیشه متزلزله و هیچ کدوم از طرفین در مقابل دیگری متعهد و موظف نیستن. درسته که این افرادم خودشون می‌دونن و حق انتخاب دارن اما این وسط به تنها چیزی که توجه نمیشه کانون گرم خانواده ایه که نقش تربیتیش از هر سیستم آموزشی ای مهم تره. خانواده ای که اگر به خوبی از پس ایفای نقش خودش بر بیاد می‌تونه یه جامعه سالم بسازه. اگر قرار باشه نیمی از جامعه نه معلوم باشه پدر و مادرشون کیه، نه نظارتی بر تربیتشون شده باشه نه نیاز عاطفی کودک تامین شده باشه این جامعه می‌تونه جامعه سالمی باشه؟ هر حکومتی که در راس باشه آیا نباید نکات مثبت و منفیشو بسنجه بعد در موردش تصمیم بگیره؟

در مورد LGBT :
مسئله همجنس گرایی، مسئله تازه ای نیست اما مسئله ایه که یهو رو بورس اومده. یهو همه یادشون اومده این سه درصد جامعه هم هستن. حق دارن، مظلوم واقع شدن. به طور اتفاقی همه سیاست مدارا و افراد تاثیر گذار باهم یادشون اومده که باید ازین افراد تحت ستم عرف دلجویی کنن، باید تجمع برگزار کنن، باید به رسمیت شناسونده بشن باید در موردش کار تبلیغاتی فرهنگی بکنن باید این نوع از روابطو عادی جلوه بدن. اینقدر بازار مانور تبلیغاتی همجنس گرایی داغ داغه که عملا تنها کسایی که این وسط فراموش شدن خود همین همجنس گراهایین که از نظر ژنتیکی با این مسئله دست و پنجه نرم میکنن. برید بین پیجای سلبای مشهور دنیا چه شرقی و چه غربیش بگردین. انگاری حمایت ازین افراد نماد روشنفکری تلقی میشه. برید رسانه های مطرح دنیا رو ببینید. کم و بیش بین همه رسانه ها همچین تفاهم فکری ای به وجود میاد.
تجربه نشون داده هر وقت یه مسئله ای رو با بوق و کرنا و هزینه های بالای تبلیغاتی و بالا پایین بردن عواطفتون خواستن بهتون تلقین کنن، بدونین زیر اینهمه مانور تبلیغاتی سیاست هایی خوابیده.
به هرحال جامعه امروزی و رشد سطح فکری مردم اقتضای پیش اومدن و بحث کردن در مورد همچین مسئله ای رو داشت اما زمانی میشه همه جانبه و عقلانی و به صلاح جامعه تصمیم گرفت که تو شرایط آرام و علمی درموردش بحث بشه نه طوری که رسانه ها یک طرف رو مظلوم و معصوم نشون بدن و طرف دیگه رو ظالم و جامد فکر.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
الف رفت از طریق رحم اجاره ای یا لقاح مصنوعی بچه دار شد. ب بچه دار شد. جیم بچه دار شد. دال بچه دار شد. به نظرتون این نمیتونه بحران ژنتیکی به وجود بیاره؟ به راحتی نمیشه تو انتخاب طبیعی طبیعت دست حج برد؟ برای این معضل چه فکری کردین
ربطشو ب انتخاب طبیعی و بحران ژنتیکی متوجه نشدم=)
اگ ممکنه این قسمتو کمی باز کن

مُهَنّـــا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد_قم
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
cfu
ربطشو ب انتخاب طبیعی و بحران ژنتیکی متوجه نشدم=)
اگ ممکنه این قسمتو کمی باز کن
یه خوبی ای که ادیان دارن اینه که توش نسبت های خونی معلومه.همین مسئله خودش از بسیاری از مشکلات و بیماری های ژنتیکی جلوگیری می‌کنه. همین ازدواج فامیلیم با اینکه آزاده اما منشأ خیلی از مشکلات ژنتیکیه یا اگر قرار باشه برای لقاح از محیط آزمایشگاهی و بانک اسپرم یا تخمک استفاده کنن به تبعش این اختیار هم به دنبالش میاد که جنین تعیین جنسیت بشه یا دستکاری ژنتیکی بشه و یه سری تغییرات مثبت توی ژنش به وجود بیاد. برای اینکه معضلات بزرگتری به دنبالش نیاد باید یه شناسنامه دقیق ژنتیکی براشون طراحی بشه. یا اینقدر جنبه حقوقی و اخلاقی کار محکم باشه که تو روند طبیعی طبیعت اخلال وارد نشه‌.
من دلم میخواد بچم مو بور و سفید و چشم آبی باشه. در عوضش هیچکسم نمی‌خواد بچش سیاه و چشم بادومی باشه. اگر قرار باشه تصمیم کلانی اتخاذ بشه و همه کشور ها لقاح مصنوعی و رحم اجاره‌ای رو آزاد بذارن اولین چیزی که پیش میاد بحران ترکیب جمعیتیه. یه سری نژادا حذف میشن، یه سری نژاداهم باهم ترکیب میشن و باید ببینیم چی تهش به ارمغان میاره.
اینا همش مسائلیه که حکومت هایی که در رأسن باید بهش توجه داشته باشند.
+ربطی به بحث اصلی نداشت. فقط میخواستم مشکلات این نوعِ فرزند آوری رو یادآوری کنم اما چون پرسیدی جواب دادم.

Saghar1911

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۴
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امام خمینی قزوین
رشته دانشگاه
مهندسی برق
من تو مرکزی درس می خونم که ترنس ها برای گواهی گرفتن باید بیان ، بیست سال بیشتره که تمام موردهای ترنس کشور میان اینجا ، اوایل وقتی بین کلاسا از کلینیک رد می شدم، یه کمی مکث می کردم و نگاهشون می کردم ، خب تیپاشون یه مدل خاصیه، الان مدتی هست که برام عادی شدن. ترنسا بعضا از بچگی قابل تشخیص هستن (یه موردهایی هم بوده ، مثلا یکی فکر می کرده ترنسه، حتی دکترشم نفهمیده که اشتباه می کنه ، با کلی عمل تغییر جنسیت داده ، بعد اومده بود مرکز ما که من اشتباه کردم ، دلم می خواد همون قبلی باشم(اینجا باید اون دکترو کشت!))

اما در مورد مابقی که از جنسیتی که دارن راضین و صرفا مساله گرایشه، یه چیزی هست، که می گه این گرایش انتخابی نیست و ژنتیکیه (صحبتی که متن اول این تاپیک شده) . طرف اصلا از رابطه با جنس مخالفش لذت نمی بره ، صرفا از همجنس لذت می بره. خب چیکارش کنیم؟
اینجا من همیشه چهارشاخ می مونم که پس بقیه پارافیلیا ها چی؟ ببینین مثلا کسی که پدوفیلیا داره (بچه باز) به شکل مرضی ، اصلا فقط از همون مدل رابطه لذت می بره. مثلا می رن عکس از بچه نشون می دن به دو گروه (پدوفیلیک ها و معمولی) و بخش مربوط به تحریک جنسی مغز پدوفیلیک ها ، با دیدن بچه هایی که کم لباس هستن بیشتر از آدم های عادی فعال می شه. الان بگیم مساله ارگانیکه اینم شد مثل همون همجنس گرایی . حق اینو چیکارش می کنیم؟ یا مثلا بقیه پارافیلیاها . هستن کسایی که می گن مثل درمان باقی پارافیلیاها اینم درمان پذیره (و هستن کسایی که می گن بیماری نیست که درمان بشه) و روشش هم از بین بردن این شرطی شدنی هست که اتفاق افتاده. (اینو کسی خواست توضیحش بدم تو پ خ)

یه سری حرف و حدیث تو سرعت فراگیری تحقیقات مربوط به همجنس گرایی هست. انگار یکی همچین محکم پشتش گذاشته باشه که تو 20 سال اخیر سریع رسانه هی فیلم بسازه ، شخصیت خوب و مظلوم گوگولیه همجنس گرا باشه، علم هر چی توش بود از بیماری بودن این مساله پاک کنه ، قانون هم سریع حمایت کنه.
اونایی که فلسفه علم خونده باشن ، می دونن اصلا یه چیز صاف و پوست کنده نیست. یه پیچیدگی هایی داره. بعلاوه ، مسیری که می ره هم بی ارتباط به قدرت و رسانه نیست. (اون تصور معصوم و حقیقی از علم که همه مون داریم، یه جاهایی جواب نمی ده) .

خلاصه برخلاف اون چیزی که رسانه غالب نشون میده، ابهام تو قضیه کم نیست.

میشه بپرسم نظر قطعی تر چیه
قابل درمان مثل یک بیماری یا ناهنجاری
یا یه چیز ذاتی که باید مثل جوامعی مثل آمریکا مورد قبول باشه

Saghar1911

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۴
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امام خمینی قزوین
رشته دانشگاه
مهندسی برق
من دوستی دارم که ۱۶ سالشه و معتقده که لزبین هست
این حس رو حدود پنج ساله که داره
من پارسال فهمیدم
اگر بگم دیدم عوض نشد دروغ گفتم
اما دلیلی بر پایان دوستیمون ندیدم
این موضوع رو به عنوان سرشت اون در نظر گرفتم
و الان سومین سالیه که با هم دوستیم

اما میخوام بدونم
آیا از نظر یک متخصص و یک پزشک جدا از بحث اسلام این یک بیماری و ناهنجاریه یا یک مسئله ژنتیکی که نیاز به درمان نداره
همونطور که گفتم این فرد دوست منه
من وقتی فهمیدم عضو خانواده lgbt تمام تلاشمو کردم که حمایتش کنم
میخوام بدونم اگر یک بیماریه کمکش کنم و اگر نه باز هم حمایتش میکنم

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اگه مذهبی هستی درکت می کنما اونم نه برای اینکه از "ابراز علاقه "بدت بیاد از این بدت بیاد که چون مذهبم اجازه ی ارتباط با فرد x رو نمیده من کلا از این رابطه ها بدم میاد و ناراحتم
ولی اگه مذهبی نیستی واقعا درک نمی کنم چرا باید ادم فقط از ابراز علاقه بدش بیاد حس نمی کنی باید جنبه ات رو ببری بالا و به جای ناراحت شدن فقط به طرف بگی من علاقه ای ندارم
در مورد مثال هات هم به جز مورد اولی که فرد به یه شخص نابالغ ابراز علاقه میکنه و این افتضاحِ
باز بقیه ی مثال هات لزومی به ناراحتی نداره همشون افتضاح هستنا همچنان از لحاظ اجتماعی و دینی ولی خب به نظرم افراد باید شخصیتشون اونقدر پخته بشه که به جای ناراحت شدن فقط بگن علاقه ای ندارم
(مذهبی نیستم.)
ببین خیلی داری آرمانی نگا میکنی. مثل اینه که من وسط تابستون برم آب سرد بپاشم روی مردم و انتظار داشته باشم به اندازه ای پخته و منطقی باشن که به خاطر خُنَک سازی های من ازم تشکر کنن!
هر حرکتی که نسبت به کسی انجام میدیم(مثل ابراز علاقه) تنها در صورتی مجازه که بدونیم مخاطب با حرکتِ ما مشکلی نداره. وظیفه ی من نیست به خاطر احساساتِ بقیه خودم رو عوض کنم! برای من ناراحت کننده ست که بدونم کسی علارغمِ میل من بهم میل جنسی داره. حتی درمورد گرایش های عاطفی، من حس خوبی پیدا نمیکنم اگه برخلافِ خواسته های من کسی بهم ابراز علاقه کنه.
فرهنگ، ذهنیات و معیار های من قرار نیست مثل یه پسر آمریکایی باشه که تو جزایر هاوایی یکی بهش بگه ! hey you look so hot و پسره در جوابش لبخند میزنه و از نظرش تشکر میکنه. وقتی شخصی میدونه من ممکنه از حرکتش ناراحت شم، حق نداره اون حرکت رو انجام بده. حالا چه یه شوخی ساده باشه، چه ابراز علاقه و چه پیشنهاد سکس.
مسئله هم فکر نمیکنم ارتباطی به پختگی و منطق و جنبه داشته باشه! ببین باید درک کنی که حساسیت های مردم خیلی گستره ی وسیع و متنوعی رو شامل میشه. انتظار نداشته باش به یه مرد متاهل ابراز علاقه کنی و از طرف خودش و همسرش واکنش منطقی و پخته ای رو ببینی! من به شخصه ناراحت میشم اگه بدونم یه فرد گِی بهم میل جنسی یا عاطفی داره. و انتظار دارم قبل از اینکه بخواد حرکتی نسبت به من انجام بده یه سنجشی از شخصیت من انجام بده.
درضمن، وقتی میتونی این مسئله رو ربط بدی به پختگی و شخصیت و جنبه، که نمونه های کافی از افرادِ پخته و متشخص و باجنبه رو معرفی کنی که از ابراز علاقه ی یک همجنسگرا ناراحت نمیشن. یا درمورد ابراز علاقه به یه فردِ متاهل خیلی آروم و مودبانه جوابِ منفی بدن.
من یه ربات نیستم که بیام واسه خودم پیشفرض تعیین کنم برای اینکه از ابراز علاقه ها ناراحت نشم و خیلی آروم باهاشون برخورد کنم. نه فقط من، بلکه خیلی های دیگه نمیتونن فقط جواب منفی به هر ابراز علاقه ای بدن! اون انسان آرمانی که درجواب "هی تو خیلی جذابی!" صرفا تشکر میکنه و جوابش رو میگه، در حالت کلی خیلی کمه. چه از نظر فرهنگی و تربیتی، چه از نظر غرایض و بیولوژیِ بدن، و چه حتی از نظر مسائلی مثل امنیت عاطفی و جنسی یا حتی صرفا "علایق و حساسیت" ها، امکان اینکه بتونیم اون سیستم رو پیش بگیریم کمه.
من نسبت به بعضی ابراز علاقه ها حس ناراحتی و عصبانیت بروز میدم. و انتظار دارم شخص به اندازه ی کافی به درک متقابل رسیده باشه که حرکتِ ناراحت کننده ای نسبت به من انجام نده. همین!

+ده ها بار کلمه ی حرام زاده تو این تاپیک استفاده شده. و نمیدونم چطور میتونید اینقدر کثیف و حال به هم زن باشید. گوه بگیرن مغزتونو فقط.

آخرین ویرایش:
بالا