• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دگرباش‌ها

نظر شما راجع به حقوق برابر دگرباش‌ها با دیگر اعضای جامعه چیست!؟

• برای تمامی گروه‌های دگرباش و تمامی حقوق موافق هستم

رای‌ها: 27 48.2%
  • فقط برای ترنسکشوال‌ها و تمامی حقوق موافق هستم

رای‌ها: 5 8.9%
  • فقط برای همجنسگراها موافقم و تمامی حقوق موافق هستم

رای‌ها: 0 0.0%
  • برای تمامی گروه‌های دگرباش و تمامی حقوق مخالف هستم

رای‌ها: 3 5.4%
  • با برخی از حقوق برای همجنسگراها نظیر ازدواج و یا حضانت بچه مخالف هستم ولی با اغلب حقوق موافق هستم.

• با برخی از حقوق برای ترنسکشوال‌ها نظیر ازدواج و یا حضانت بچه مخالف هستم ولی با اغلب حقوق موافق هستم.

• نظری ندارم و حس می‌کنم علم نیاز به تحقیق بیشتری دارد.

رای‌ها: 19 33.9%

• رای‌دهندگان
    56

Psychopath

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1396
سلام . واژه گی معمولا واسه پسرها استفاده میشه اولین باره میبینم واسه دختراهم استفاده کنن نمیدونم شاید اشتباه کنم ولی حالا جدا یه سوال شما پسری یا دختر یا ترنس؟ اگردختری با اطلاعات پروفایلت نمیخونه ایا دلیل خاصی داره؟
من سوالای زیادی دارم اگه دوستان اطلاعاتی دارن ممنون میشم کمک کنن . تو منطقه ما و تو اکثرجاهای دیگه فکر میکنن همجنسگرایی یه پسر یعنی طرف بچه بازه و تو دوران بچگی بهش تجاوز شده و داره عقده خالی میکنه حالا واقعا من که اینجوری نبودم چرا هرکاری میکنم این حس از وجودم نمیره . کسی هست بتونه راجع به دلایل ژنتیکی بیشتر توضیح بده؟ اصلا یعنی چجوریه ؟ اثبات یا توضیح علمی خاصی داره ایا ؟

کلا هر کسی که به همجنس خودش گرایش جنسی داشته باشه گی محسوب میشه ... لزبین ها هم نوعی گی محسوب میشن ...یعنی گی محدوده بزرگتری رو شامل میشه .

در مورد سوالت رو هم این تکست رو بخون ... فک کنم کمکت کنه
مساله ی همجنسگرایی از چهار منظر ژنتیکی ،بیولوژیکی ،آناتومی و روانی _محیطی بررسی می شود ؛که مورد آخر به هیچ وجه نمیتواند به تنهایی فرد را همجنسگرا کند .

ژنتیکی:
مشاهده ی همجنسگرایی در میان دوقلوهای همسان ،مشاهده ی آن به صورت خانوادگی (مثلا یک فرد و پسر عمویش هر دو همجنسگرا باشند)
بیولوژیکی:
مشاهده شده است اگر مغز جنین در معرض آندروژن های مختلف قرار بگیرد ،احتمال تغییر در ساختار مدارهای مغزی وجود دارد و می تواند روی گرایش جنسی فرد تاثیر بگذارد . برای مثال دختری که در دوران جنینی دوز بالای تستسترون(هورمون مردانه)قرار گیرد ،امکان دارد همجنسگرا شود.
آناتومیکی:
طی تحقیقات بسیاری از جمله (http://www.guardian.co.uk/science/2008/jun/16/neuroscience.psychology)
سایز دونیمکره مغز و غدد هیپوتالاموس در میان همجنسگرایان متفاوت است.همچنین پالس های الکتریکی از جمله در منطقه ی آمیگدالای مغز(منطقه مربوط به احساسات)در مردان همجنسگرا و زنان دگر جنسگرا و همچنین زنان همجنسگرا و مردان دگر جنسگرا یکسان است.

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400
مادرم شاکی بود که چرا دوستای همجنسگرا و ترنس دارم (نمیدونه خودم پن سکشوالم). رفتیم پیش روانشناس کلی گشتیم تا بهترین روانشناسی که میشه تو گیلان پیدا کرد رو یافتیم
وقتی مادرم نگرانیشو گفت دکتر بهش گفت :
اونا هم آدمن و با ما فرقی ندارن. هیچ همجنسگرایی خودش تصمیم نمیگیره که همجنسگرا باشه چون تو این جامعه آزار میبینن. میگه هستن کسایی که میخوان همجنسگرا باشن ولی بعد از یکی دو ماه و نهایتا یک سال بیخیال این موضوع میشن.
فرد همجنسگرا مجبوره که همجنسگرا باشه

آره این حرفیه که یکی از شاخ ترین روانشناس ها میزنه
ول کنید اون روانشناس هایی رو که فقط مطالب کهنه ای رو که تو دانشگاه خوندن رو سر مراجعین بالا میارن

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
گِی دقیقا معنی پسر همجنسگرا رو میده. استفاده از لفظ گِی برای یه دختر از پایه غلطه‌.
بگید لزبین.
از نظر دسته بندی فرمایشتون متینه ولی در کل شما ک داره از ی واژه غربی استفاده میگنی باید بدونی ک میشه گی رو ب کار برد واسه هر دو اصن خودشون خ از لفظ لزبین استفاده نمیکن:/ ماعم ک ب نظر نمیرسه هیج کودوم سواد اونقد علمی نظر دادنو داشته باشیم :)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
از نظر دسته بندی فرمایشتون متینه ولی در کل شما ک داره از ی واژه غربی استفاده میگنی باید بدونی ک میشه گی رو ب کار برد واسه هر دو اصن خودشون خ از لفظ لزبین استفاده نمیکن:/ ماعم ک ب نظر نمیرسه هیج کودوم سواد اونقد علمی نظر دادنو داشته باشیم :)
چرا قضیه رو پیچیده میکنیم آخه :))
معنی گِی از دیکشنری لانگمن:
gay 2 noun [ countable ]
someone who is homosexual , especially a man
والا من تو این پنج شیش سالی که زبان خوندم یکی از چیزایی که درمورد استفاده از دیکشنری فهمیدم این بوده که وقتی لغت نامه ای از عبارت especially استفاده میکنه، دقیقا همون معنی کاربرد داره. یعنی فقط شاید تو چندتا کتاب قدیمی و بعضی مقاله های تخصصی از کلمه gay برای همجنسگرای هردوجنس استفاده شده باشه. ولی کاربرد عامّی ای که داره، صرفا برای اشاره به همجنسگرای مرده.

+قصد ادامه دادنِ این بحث ساده رو ندارم. موفق باشید.

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
چرا قضیه رو پیچیده میکنیم آخه :))
معنی گِی از دیکشنری لانگمن:

والا من تو این پنج شیش سالی که زبان خوندم یکی از چیزایی که درمورد استفاده از دیکشنری فهمیدم این بوده که وقتی لغت نامه ای از عبارت especially استفاده میکنه، دقیقا همون معنی کاربرد داره. یعنی فقط شاید تو چندتا کتاب قدیمی و بعضی مقاله های تخصصی از کلمه gay برای همجنسگرای هردوجنس استفاده شده باشه. ولی کاربرد عامّی ای که داره، صرفا برای اشاره به همجنسگرای مرده.

+قصد ادامه دادنِ این بحث ساده رو ندارم. موفق باشید.
منم فقط برات معنی اسپشیالیو از لانگ من میزارم:)):)):))
used to emphasize that something is more important or happens more with one particular thing than with others
کاش بهتر خونده بودی این معنیو:(
و اینکه منم قصد ندارم ادامه بدم یاعلی^_^

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
منم فقط برات معنی اسپشیالیو از لانگ من میزارم:)):)):))
used to emphasize that something is more important or happens more with one particular thing than with others
کاش بهتر خونده بودی این معنیو:(
زبانم زیاد خوب نیست ولی خب تجربیاتِ هرچند کمی در این زمینه دارم به هر حال.

خب؟ من چیز دیگه ای گفتم مگه؟ این معنی ای که تو درمورد لغت special گفتی همونیه که من تو پست قبلیم اشاره کردم. وقتی میگه especially a man، یعنی کاربرد مهم ترش برای مرده. کاربرد رایج ترش برای مرده. یه نگاه به تعریفی که خودت از special دادی بنداز!
(درضمن، تلفظش "اسپشیال" نیست. لااقل وقتی میخوای تیکه بندازی و ایموجی تحقیر آمیز بدی سعی کن این مسائل رو رعایت کنی. خیلی باکیفیت تر خواهد بود اونجوری.)
از نظر استفاده ی عامه ، من تو فیلما دیدم از گی برای هر دو جنس استفاده شده .
خب من نسبتا زیاد فیلم میبینم. ولی تا حالا همچین موردی ندیدم. البته انکار نمیکنم این حرفی که میزنی رو! ولی فکر کنم خودت متوجه شده باشی تو همون سینما هم که درموردش حرف میزنیم استفاده از گِی برای یک زن همجنسگرا اصلا رواج قابل توجهی نداره. موارد خیلی کمی شاید این استفاده پیش بیاد. به هر حال میتونم بگم عمده کاربرد گِی برای یک مردِ همجنسگراست. و زمانی که تو یه بحث غیرتخصصی از لغت گِی برای اشاره به یک همجنسگرای زن استفاده میکنیم، احتمال خیلی بالایی داره که باعث کج فهمی و ابهام بشه. همونطور که صفحه قبل تاپیک، چند پست درمورد همین ابهام نوشته شده.

حقیقتا به من ربطی نداره بقیه از چه واژه هایی تو حرفاشون استفاده میکنن. صرفا خواستم بگم استفاده از کلمه ای که عموما معنیِ X رو میده برای بیانِ معنی کم کاربردی مثل Y، که از قضا اختلاف زیادی با X داره و به علاوه هردوشون تو یه زمینه استفاده میشن و تمییزشون تو این موقعیت ممکن نیست، احتمال ابهام و کج فهمی رو زیاد میکنه.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
یه چیزی‌هم به نظر‌م وجود داره اینکه بعضیا ممکنه برای جلب توجه یا چه می دونم حس شاخ پنداری (!) ابراز کنن که تمایلات مختلفی دارن. به نظر بعیده ولی وقتی یه سری کارای خلاف عرف و قانون به نظر بعضیا جالب و خاصه اینم ممکنه وجود داشته باشه.نه؟

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
دانشگاه باقرالعلوم (علیه السّلام) - قم
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
باسلام
این بحث ابعاد مختلف جامعه‌شناسی، روانشناسی، حقوقی ، رسانه‌ای و ... داره. که به نظرم داره باهم قاطی میشه.
لطفا این ها رو از هم تفکیک کنید و الّا بعید میدونم که بحث به جایی برسه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
باسلام
این بحث ابعاد مختلف جامعه‌شناسی، روانشناسی، حقوقی ، رسانه‌ای و ... داره. که به نظرم داره باهم قاطی میشه.
لطفا این ها رو از هم تفکیک کنید و الّا بعید میدونم که بحث به جایی برسه.
مجزا عمل نمی‌کنند که چندان لزومی به مجزا کردن باشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دوستاااان من به خاطر پروپاگاندای غربی و نیاز به حس شاخ بودن مرض همجنسگرایی گرفتم!!! چیکار کنم حالا درمانش چیه؟! به نظرتون چایی نعنا جواب میده یا باید برم دعانویس دعا بنویسه زیر بالشتم بذارم؟ کمکم کنید!!!

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
دانشگاه باقرالعلوم (علیه السّلام) - قم
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
مجزا عمل نمی‌کنند که چندان لزومی به مجزا کردن باشه.
نه. دقت بفرمایید.
این بندگان خدا گاهی اوقات مشکل حقوقی دارند، مثلا بحث تحصیل در مدرسه و شغل و ... . اینجا باید نهادهای حقوقی وارد بشن و این افراد رو به حقشون برسونند. بحث اینجا واضحه.

گاهی اوقات در روابط با دوستان و همکاران و ... مشکل دارند. خب میتونن برن پیش یه روانشناسی، تا نحوه‌ی برخورد با دیگران رو بهشون یاد بدن، تا تو جامعه کمتر اذیت بشن.

گاهی اوقات مشکل در حد کلان بررسی میشه. مثلا ممکنه سیاستمداران به این نتیجه برسند که حضور این افراد در آینده مشکل سازه. اینجا میرن سراغ مهندسی ژنتیک و نسل‌های آینده رو کنترل می کنند.

و خیلی از ابعاد دیگه که میشه مطرح کرد.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
نه. دقت بفرمایید.
این بندگان خدا گاهی اوقات مشکل حقوقی دارند، مثلا بحث تحصیل در مدرسه و شغل و ... . اینجا باید نهادهای حقوقی وارد بشن و این افراد رو به حقشون برسونند. بحث اینجا واضحه.

گاهی اوقات در روابط با دوستان و همکاران و ... مشکل دارند. خب میتونن برن پیش یه روانشناسی، تا نحوه‌ی برخورد با دیگران رو بهشون یاد بدن، تا تو جامعه کمتر اذیت بشن.

گاهی اوقات مشکل در حد کلان بررسی میشه. مثلا ممکنه سیاستمداران به این نتیجه برسند که حضور این افراد در آینده مشکل سازه. اینجا میرن سراغ مهندسی ژنتیک و نسل‌های آینده رو کنترل می کنند.

و خیلی از ابعاد دیگه که میشه مطرح کرد.
خوب الان داره از منظر جامعه شناسی بحث میشه

mim.mim.ghaf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتى
شهر
یه شهر کوچیک
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
لحنه خوندنه ناخوداگاهه خودتون رو به بقیه نسبت ندین..!
درباره دومی بله؟!
ینی باهاش موافقین؟؟
ینی الان من هیچ وقت نباید لذت جنسی رو تجربه کنم؟!
ربطش به احمق بودن؟!
خب به نظرم یکم درباره حقوقه انسانی مطالعه داشته باشین..!
یه ادم فقط به جرمه اینکه مثه عرف نیست باید بره کلی پیش مشاوره و کلی قرص بخوره و به اجبار بشه استریت و یه مدت زیادی هم با استرسو بدبختی زندگی کنه
مجبور کردنش احمقانه نیست؟!!

الان مشکل حضانته بچست؟؟!!
چرا شما میتونی هر وقت هر جور که خواستی لذت جنسی رو تجربه کنی(اون نظر شخصی من و یه سری روانشناسه، فقط در صورتی که نظر اکثریت باشه میتونه حق ازدواج و… رو از همجنسگرایان بگیره نه حق تجربهٔ لذت جنسی به شکل دلخواه). من در مورد خودم اصلا دارم حرف میزنم، هدف از به وجود اومدن چیزی به عنوان لذت جنسی این بوده که آمار تولید مثل بره بالا. حالا ما آدما عوضش کردیم، اشکال نداره ولی من ترجیح میدم یه بچه تو جامعه اول به این فکر کنه که تو زندگی قراره چی کار کنه(به قول معروف سر عقل بیاد) بعد تصمیم بگیره که دوست داره تو چه جور جامعه‌ای زندگی کنه. نه این که با تصویب قوانین بدون خواستن نظر مردم تصمیم گرفته بشه در مورد موضوعی که انقدر تابوشکنانه است.
در مورد احمقانه بودنِ نظرم باید بگم که خب کسی که یه نظری میده به نظر خودش احمقانه نیست دیگه:D اون وقت شما که معتقدین آدم بعد از تطبیق جنسیت(که مشهوره به تغییر جنسیت و همه میدونیم در موارد خیلی خاص و تقریبا یه درصد جامعه اتفاق میوفته) زندگی سختی داره، چطور انتظار دارین واسهٔ کسی که کلا هویت جنسیش تو قالب سنتی نیست آسون باشه؟ فکر نمیکنین مردم حتی راحت‌تر کنار میان با تطبیق جنسیت(منظورم اینه که انقدر مطمئن نباشید که تغییر گرایش جنسی یا جنسیت = بدبختی)
اون حضانت بچه هم فقط یه مثال از بعد اجتماعی یهویی پیش رفتن تو قانون‌گذاریه
ببخشید که خیلی پرحرفی کردم، فکر کنم دیگه حرفامو تو این تاپیک زدم(رک‌تر بگم: دیگه جواب نمیدم، یعنی دیگه حرفی برای گفتن ندارم)/m\

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
یه مسئله ای که هست اینه که بعضی وقتا برعکس هوموها برای هتروسکشوال ها دردسر درست می‌کنن
مثلا ممکنه که یه نفر که هومو هست این حق رو به خودش بده که به هر کی دوست داشت ابراز علاقه کنه و این باعث آزار یه نفر بشه.

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
یه مسئله ای که هست اینه که بعضی وقتا برعکس هوموها برای هتروسکشوال ها دردسر درست می‌کنن
مثلا ممکنه که یه نفر که هومو هست این حق رو به خودش بده که به هر کی دوست داشت ابراز علاقه کنه و این باعث آزار یه نفر بشه.
خب قطعا که حق ابراز علاقه و بیان احساساتشون به هر کسی که دلشون میخواد رو باید داشته باشن...حق طبیعی هر انسانیه.
اما اینکه صرفِ بیان این حرف باعث آزار یه نفر بشه فکر میکنم دیگه به تفکر خود اون شخص برگرده...
و درضمن با توجه به مصاحبه هایی که توی مستندای مختلف از هموسکشوال ها دیدم مخصوصا توی کشور ما همیشه بیان احساساتشون براشون خیلی سخت بوده و خیلی ها حتی ترس بیانش رو داشتن. ینی فکر نمیکنم اونقد واسشون راحت باشه که راه به راه برن به ملت ابراز احساسات کنن...که خب معمولا این کار اصلا معقول نیست و واسه خیلیا آسون هم نیست فارغ از گرایش جنسی!

Mooni

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
داروسازی
ابراز علاقه مشکلی نداره آدم ها برچسب ندارن که طرف بفهمه میل جنسیشون چیه
اگر فردی هومو باشه به خاطر صرفا ابراز علاقه اش هترو ها احساس اذیت بهشون دست بده برمیگرده به تصوری که در عموم جامعه حاکم شده که اینا منحرفن و فلان
اگر هم از ابراز علاقه فراتر بره که دیگه گرایش جنسی مهم نیست از مصادیق تجاوزه و در هر صورتی محکومه

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
خب قطعا که حق ابراز علاقه و بیان احساساتشون به هر کسی که دلشون میخواد رو باید داشته باشن...حق طبیعی هر انسانیه.
اما اینکه صرفِ بیان این حرف باعث آزار یه نفر بشه فکر میکنم دیگه به تفکر خود اون شخص برگرده...
و درضمن با توجه به مصاحبه هایی که توی مستندای مختلف از هموسکشوال ها دیدم مخصوصا توی کشور ما همیشه بیان احساساتشون براشون خیلی سخت بوده و خیلی ها حتی ترس بیانش رو داشتن. ینی فکر نمیکنم اونقد واسشون راحت باشه که راه به راه برن به ملت ابراز احساسات کنن...که خب معمولا این کار اصلا معقول نیست و واسه خیلیا آسون هم نیست فارغ از گرایش جنسی!
ابراز علاقه مشکلی نداره آدم ها برچسب ندارن که طرف بفهمه میل جنسیشون چیه
اگر فردی هومو باشه به خاطر صرفا ابراز علاقه اش هترو ها احساس اذیت بهشون دست بده برمیگرده به تصوری که در عموم جامعه حاکم شده که اینا منحرفن و فلان
اگر هم از ابراز علاقه فراتر بره که دیگه گرایش جنسی مهم نیست از مصادیق تجاوزه و در هر صورتی محکومه
من به شخصه ناراحت میشم اگه یه پسر گِی بهم ابراز علاقه کنه. و مطمئنم خیلی از افرادی که گرایشی به همجنسگرایی ندارن حس بدی پیدا میکنن اگه این چنین ابراز علاقه هایی رو شاهد باشن. علاوه بر ناراحت شدن و شاید عصبانیت، خیلی از مواقع احساس خطر و عدم آرامش هم به همراه داره این چنین ابراز علاقه ها.
کی گفته ابراز علاقه اشکالی نداره واقعا؟ میلیارد ها مثال بدیهی میشه درموردش زد! (مثل ابراز علاقه یه پدوفیلی به یه بچه، ابراز علاقه یه زن کاکولد به یک مرد متاهل دیگه، ابراز علاقه یه لزبین به یه دختر مذهبی و سنتی دگرجنسگرا، ابراز علاقه به فردی که قبلا توی رابطه ست، و صدها ابراز علاقه ای که معمولا ناراحتی به بار میارن!)
هر ابراز علاقه ای فکرِ "ای وای فلانی دوسم داره چه خوب!" رو به ذهن مخاطب تلقی نمیکنه. خیلی از اوقات احساس ناراحتی، عصبانیت و حتی ناامنی به ذهن میاره این مسئله.
قبل از اینکه بخوایم به کسی ابراز علاقه کنیم باید فکر کنیم که آیا این حرکت ما ممکنه ناراحتی ای برای مخاطب به وجود بیاره؟ آیا ممکنه آشفتگی ذهنی خاصی براش درست کنه؟ اگه جوابمون مثبت باشه حق این کار رو نداریم. (البته صرفا از نظر اخلاقی دارم حرف میزنم. وگرنه به نظر خودم از نظر قانونی هم باید یه کنترل هایی برای این مسائل وجود داشته باشه. هر ابراز علاقه ای یه مسئله شاعرانه و الهی نیست!)

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
من به شخصه ناراحت میشم اگه یه پسر گِی بهم ابراز علاقه کنه. و مطمئنم خیلی از افرادی که گرایشی به همجنسگرایی ندارن حس بدی پیدا میکنن اگه این چنین ابراز علاقه هایی رو شاهد باشن. علاوه بر ناراحت شدن و شاید عصبانیت، خیلی از مواقع احساس خطر و عدم آرامش هم به همراه داره این چنین ابراز علاقه ها.
کی گفته ابراز علاقه اشکالی نداره واقعا؟ میلیارد ها مثال بدیهی میشه درموردش زد! (مثل ابراز علاقه یه پدوفیلی به یه بچه، ابراز علاقه یه زن کاکولد به یک مرد متاهل دیگه، ابراز علاقه یه لزبین به یه دختر مذهبی و سنتی دگرجنسگرا، ابراز علاقه به فردی که قبلا توی رابطه ست، و صدها ابراز علاقه ای که معمولا ناراحتی به بار میارن!)
هر ابراز علاقه ای فکرِ "ای وای فلانی دوسم داره چه خوب!" رو به ذهن مخاطب تلقی نمیکنه. خیلی از اوقات احساس ناراحتی، عصبانیت و حتی ناامنی به ذهن میاره این مسئله.
قبل از اینکه بخوایم به کسی ابراز علاقه کنیم باید فکر کنیم که آیا این حرکت ما ممکنه ناراحتی ای برای مخاطب به وجود بیاره؟ آیا ممکنه آشفتگی ذهنی خاصی براش درست کنه؟ اگه جوابمون مثبت باشه حق این کار رو نداریم. (البته صرفا از نظر اخلاقی دارم حرف میزنم. وگرنه به نظر خودم از نظر قانونی هم باید یه کنترل هایی برای این مسائل وجود داشته باشه. هر ابراز علاقه ای یه مسئله شاعرانه و الهی نیست!)
فکر نمیکنم که ما گفته باشیم هر ابراز علاقه ای شاعرانه و الهی و مجازه. اکثر مثال هایی که شما زدین اصلا قابل مقایسه با این مسئله نیست!
نمیدونم واقعا چرا تو این تاپیک مثال پدوفیل با هموسکشوال مقایسه میشه!
[قانونا هیچ جای دنیا(جوامع درست و حسابی!) حق ارتباط جنسی با یک بچه (زیر18 سال) وجود نداره]

از لحاظ آزاردهنده بودن قبول دارم...اما ما عکس این قضیه رو در نظر نمیگیریم که شاید یه همجنسگرا هم از ابراز علاقه ی یه غیر همجنسش آزار ببینه...من و شما که برتری خاصی نسبت به این افراد نداریم و داریم توی یه جامعه زندگی میکنیم...پس اگه ما آزار میبینیم از چنین اتفاقی و نمیخوایم همچین چیزی رو، باید به عکسش هم توجه داشت که اون ها هم نباید چنین چیزی رو تجربه کنن.

حالا همه ی این مسائل به کنار فکر میکنم خود افراد هموسکشوال اونقدر عقلشون برسه که اگه بدونن کسی دگرجنسگرا هست نرن و بهش ابراز علاقه کنن، معمولا این افراد به کسایی ابراز علاقه میکنن که احتمال میدن مثل خودشون باشن و به عکس دگرجنسگراها هم اگر بدونن طرف همجنس گراس خب منطقیش اینه که نرن سمتش.

بالا