• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عصر جدید

عصر جدید ؟

• موفق

رای‌ها: 100 60.6%
  • نا موفق

رای‌ها: 65 39.4%

• رای‌دهندگان
    165
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

afsoon.s

.؛.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
----
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
تربیت بدنی
عصر جدید رو میبینید؟
نظرتون چیه؟
موفق بوده؟
داورا درست انتخاب شدن و انتخاب میکنن؟
اصلا از ریشه کارش درسته؟:-)
دیگه هرچه دل تنگت میخواهد درمورد عصر جدید و علیخانی و اینا:-)

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
کلا چند قسمت خیلی محدود از این برنامه رو دیدم.
اول اینکه به نظرم خیلی جاها خود علیخانی از داورا منطقی تر نظر میداد :))

به نظرم کلا گام مثبتیه در رسانه ی ملی(؟) ایجاد همچین شوی استعدادیابی ای...وقت می بره کارشون پیشرفت کنه؛میتونه خیلی حرفه ای تر بشه ولی به هر حال ساخت این برنامه استارت بدی نبود در کل.

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
کسی که مهارتش رقصه نمیتونه اجرا داشته باشه
خانومها یه سری کارای محدود میتونن اجرا کنن
متاسفانه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
من دوسش دارم:))
هر سریم تلوزیونو وا کنم و ببینم داره پخشش میکنه با علاقه نیگاش میکنم:))
ولی خو حوصله دائم دنبال کردنشو ندارم:-"

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

afsoon.s

.؛.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
----
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
تربیت بدنی
من خودم احساس میکنم نونهالی بهتر از بقیه رای میده
چون علیخانی خودش وقتی رای های مثبت و منفی یکسان میشن ، اگه بخواد کسی بره مرحله بعد، خیلی نا محسوس به تماشاگرها میرسونه که محکم دست بزنید یا سفید بدین(دقت کنین میفهمین)
عظیمی هم خیلی احساساتش بالاو پایین میشن یه بار خشنه یه بار هی الکی تعریف میکنه
حیایی که کلا حکم علی البدل (؟) رو داره انگار
حسینی هم خیلی روانشناسانه رای میده گاهی واقعا طرف لیاقتشو نداره که مثبت بگیره

mim.mim.ghaf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتى
شهر
یه شهر کوچیک
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
یکی از دلایلی که دنبال نمیکنم بشیر حسینیه، به نظرم درک میکنید که چقدر از نویسندهٔ کتاب تفکر و سواد رسانه‌ای متنفرم.

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
این برنامه یک جت اسکی روی برنامه های اون ور آبه!...همین و بس!

در تمام کشورها هم دارن از کشور اصلی این برنامه تقلید میکنن!...

پ ن :اگه شما هم معتقدی که جت اسکی روی کار بقیه خوبه، من با شما حرفی ندارم!....شما هم یه روزی جت اسکی کار میشی !

بعد از ویرایش: تا این لحظه ده جت اسکی کار خودشونو معرفی کردن...:)

بعد تر از ویرایش:خب بعضی از دوستان همواره دوست دارن که جزو رسوایان باشند!:)....
قابل توضیح و ذکره که بگم ، به دلیل پاک کردن ابراز رسوایی آن دوست بزرگوار فکر کردم که بهتره من هم اون قسمت رو پاک کنم !.....اما به دلیل درخواست آن عزیز در چند پست بعدی، درخواستشان به دیده ی منت قبول خواهد شد و اعلام میداریم شما نیز رسوا شدید!:))

آخرین ویرایش:

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94

پ ن :اگه شما هم معتقدی که جت اسکی روی کار بقیه خوبه، من با شما حرفی ندارم!....شما هم یه روزی جت اسکی کار میشی !

بعد از ویرایش: تا این لحظه دو جت اسکی کار خودشونو معرفی کردن..:)))
چرا استفاده از یه ایده ی خوب و مفید که قبلا توسط بقیه اجرا شده به نظرت بده؟!
مثه این می مونه که بگی چون تلفن تو آمریکا ساخته شد باقی کشورا که مثلش رو ساختن کار بیهوده ای کردن!

+کمترین فایده ی این برنامه میتونه ایجاد سرگرمی باشه حالا دیگه کشف و هدایت استعداد ها بماند.

AMIR8181

کنگر خورده ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1400
بنظرم وجود همچین برنامه ای حتی با وجود محدودیت ها لازمه
بهتر بود داورا رو همونطور که دوستمون بالاتر گفتن از رشته های مختلف انتخاب میکردن
بهترین قسمت هم اون قسمتی بود که هادی مرتضی زاده ملت و داورا رو گذاشته بود سرکار:)):)):))

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام

بعد از ویرایش: تا این لحظه دو جت اسکی کار خودشونو معرفی کردن..:)))

چرا استفاده از یه ایده ی خوب و مفید که قبلا توسط بقیه اجرا شده به نظرت بده؟!
مثه این می مونه که بگی چون تلفن تو آمریکا ساخته شد باقی کشورا که مثلش رو ساختن کار بیهوده ای کردن!

+کمترین فایده ی این برنامه میتونه ایجاد سرگرمی باشه حالا دیگه کشف و هدایت استعداد ها بماند.

...........................................................................................................................................................

خب پس شما اینو بفرمایید:

اینکه آمریکا یه دونه تلفن ساخته باشه و ما بریم دقیقا همون شکل تلفن رو بسازیم پایه و اساس خلاقیت ما به فنا نمیره!؟......
این دقیقا مثل سیاست شرکت سایپا میمونه که ماشین های چهل سال پیش کشورهای صنعتی رو داره با کمی آب و رنگ دادن،کپی پیست میزنه و ما مینالیم که چرا اکثر ملت ایران پراید دارن!!....خب حقمونه !....چون مفهوم خلاقیت رو نفهمیدیم فقط کپی زدیم!.

فقط جت اسکی رفتیم روی کارهای بقیه!

الان شما کار جدید آقای مدیری (که زیاد ازش خوشم نمیاد بنا به دلایلی!) و آقای رامبد جوان رو در نظر بگیری -که یک خلاقیت بود در نوبه ی خودش- همه میخوان از رووش کپی بزنن( منظور عوامل سااخته!) و همشون یه برنامه کپی اونا میخوان!.....

اگه برنامه های رامبد رو دنبال کرده باشین خودش هم همین حرفو میزد که همه دنبال یه کار مثل کار اون هست!..

خب اینا باعث پس رفت ما میشه!...

الان این کاری که کردن دقیقا همون جت اسکی میباشد!...نه یه خط این ور نه یه خط اون ور!:)...

آخرین ویرایش:

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
...................گ
خب پس شما اینو بفرمایید:

اینکه آمریکا یه دونه تلفن ساخته باشه و ما بریم دقیقا همون شکل تلفن رو بسازیم پایه و اساس خلاقیت ما به فنا نمیره!؟......
این دقیقا مثل سیاست شرکت سایپا میمونه که ماشین های چهل سال پیش کشورهای صنعتی رو داره با کمی آب و رنگ دادن،کپی پیست میزنه و ما مینالیم که چرا اکثر ملت ایران پراید دارن!!....خب حقمونه !....چون مفهوم خلاقیت رو نفهمیدیم فقط کپی زدیم!.
اتفاقا این مسئله به نظرم خودش میتونه زمینه ی ایجاد خلاقیت بشه همونجور که توی کشورای صنعتی دیگه شد. بحث اینکه ما توی صنایع پیشرفتی نداشتیم خیلی متفاوت و مفصله و فکر نمیکنم دلیلش مثلا زدن کپی از روی ماشینای کشورای دیگه باشه فقط!
در نتیجه به نظرم استفاده از یک ایده ی خاص و مفید نه تنها باعث از بین رفتن خلاقیت نمیشه(چون اصولا جلوی بروز خلاقیت افراد خلاق رو نگرفته!) بلکه در انواع خاصش میتونه زمینه ی بروز خلاقیت هم بشه...
الان شما کار جدید آقای مدیری (که زیاد ازش خوشم نمیاد بنا به دلایلی!) و آقای رامبد جوان رو در نظر بگیری -که یک خلاقیت بود در نوبه ی خودش- همه میخوان از رووش کپی بزنن( منظور عوامل سااخته!) و همشون یه برنامه کپی اونا میخوان!.....
برای اطلاعتون کار جدید آقای مدیری که فکر میکنم دورهمی منظورتون هست برداشتی از یک برنامه ای این چنینی هندی بود که حتی دکورش هم بدون تغییر کپی برداری شده بود...

+حالا قضیه اینجاست که کشورای زیادی گات تلنت رو اجرا میکنن و با یه بررسی خیلی سطحی از اون کشورا میتونیم ببینیم که همچین کپی برداری ای هیچ ضربه ی مهلکی به خلاقیت اون جامعه وارد نکرده.

ببینید واقعیت اینه که رسانه ی ایران کپی برداری های ضعیف زیادی تا به حال از برنامه های مختلف داشته که حتی مورد اقبال بینندها هم قرار نگرفتن(که این مورد رو میتونیم مبنی بر ضعف خلاقیت عوامل رسانه بدونیم) اما باز هم میگم یک ایده ی خوب مثل گات تلنت که به دلیل هدفی والاتر از صرف ایجاد سرگرمی هست کپی کردنش توی رسانه های کشورای مختلف گام مثبتیه.

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
فقط در مورد کار مدیری اینو بگم که اطلاع داشتم و به همین خاطر هم گفتم که" ازش خوشم نمیاد بنا به دلایلی!!" (منظورم برنامه بود نه شخص مدیری!)....

اما خب دیگه جدا حوصله ای امروز ندارم برای نقد صحبت های شما، شاید بعدا!...شایدم هیچ وقت !....

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
تو اردو علمی نوزوزی مدرسه بودیم یکی از دوازدهم تجربی هایی که اومده بود (بچه فعالیه در کل بخوای توصیفش کنی) نشست زیر گوش یکی از یازدهما هی خوند که بیا این کلیپ رو ببین و این نظر داورا رو ببین تو که از این خیلی بهتری بیا و شرکت کن اونم راضی شده بود .
از اون دوازدهمیه پرسیدم این که توان اول شدن رو نداره پس چه فایده؟ گفت نیاز نیست کسی اول شه تو این مسابقه خیلی از کسایی رفتن تو این مسابقه و زود هم حذف شدن ولی چون استعدادشون رو نشون دادن اسپانسر گیر آوردن.

خوب اگه حرف این دوستم(ون؟) درست باشه خوب چیزیه در کل.

ولی آره من به عنوان کسی که از قشر بازیگر بدم میاد اصلا احساس خوبی ندارم وقتی نصف داوراشون فقط برای جذب مخاطب بازیگرای نسبتا معروف انتخاب شدن.

حالا چرا می گم بدم میاد از قشر بازیگر دیدین اگر جشنی باشه 75 درصد اوقات یک بازیگر و خانوادش رو دعوت می کنن 20 درصد اوقات یه شیخ که بیاد حرف بزنه 5 درصد یا کم تر یه کس دیگه ای (مثلا یه قهرمان المپیکیی چیزی که نظرم اینه که قهرمانای واقعی کشور تو زمینه های مختلف رو باید دعوت کرد در اصل)
حالا اون بازیگر رو که دعوت می کنن چی می شه؟
شروع می کنن با هم دیگه زر زدن در مورد چیزای چرت و پرتی که فقط به خود همون بازیگر و مجری مربوطه بعد یک جمعیت 1000 نفری نشون می ده اینا رو نگاه می کنن و معلوم نیست چند ملیون نفر تو خونه هاشون اونا رو نگاه می کنن.
امین حیایی و اون زنه که فکر کنم بیش تر به اسم ناتاشا معروفه و حالا نمی دونم چه فیلمی بوده و اصلا برام مهم نیست الکی الکی فقط برا جذب بیننده بوده.
اون آقای دکتر هم از یه نظرایی خدا خیرش بده شاید بشه گفت بهتر از بقیس ولی همون طور که از یه خاطر بدش اومده منم از یه حرف اون بدم اومد. اون حرکتایی که اون پسره انجام داد که ترک تحصیل کرده بود بعد اومد گفت من کلی پول دادم رفتم اینا رو خارج از کشور دیدم خوب فلان فلان شده نقطه چین تو اون همه پول رو از کجا گیر آوردی و به چه حقی حروم کردیش؟ تو که دکتری جای بهتری گیر نیاوردی خرجش کنی؟
اون آهنگ سازه هم بنده خدا خوبه حد اقل مرتبط به رشتش داوری می کنه گروه ورزشی میاد می گه خوب بود ریتم حرکاتتون با آهنگ یکی بود و با آهنگ هم تموم شد .

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
به نظرم از اونجایی که شرکت کننده ها از رشته های مختلفن نباید از کلا چهار داور که وجود داره دوتاش بازیگر میبودن و یه نفر حداقل باید از عرصه ورزش میشد...

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
هیچ به این فکر کردید که تمرکز رو این مدل برنامه ها جدای از داستان بودجه و... اثری که داره رواج فرد گراییه اونم تو این وضعیت که جامعه مبتلا و بیماره و نیاز به رسیدگی داره تو این بحران؟ این فرد گرایی با تلاش اجتماعی در تضاده به نظرم..
فرد گرایی؟ یعنی خودت با استعداد شو تا به جایی برسی؟
به نظرم از اونجایی که شرکت کننده ها از رشته های مختلفن نباید از کلا چهار داور که وجود داره دوتاش بازیگر میبودن و یه نفر حداقل باید از عرصه ورزش میشد...
منم همین رو می گم دیگه برای جزب مخاطب هم که شده اومدن دو تا بازیگر گذاشتن عملا داوری درست هدفشون نبوده.

Asma82.r

Asra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دوره دوم
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
کاری به خوب و بد بودن داورا ندارم اما هر بار که می بینمش این سوال برام پیش میاد که با چه معیاری انتخابشون کردن

شاید بهتر بود ۴ تا داور از زمینه های مختلف بودن مثل ورزش،گرافیک و هنر و ... تا منصفانه تر می شد.

تقریبا همینطوره...
خ نونهالی بازیگری آ عظیمی نژاد موسیقی آ بشیر حسینی کلا همه چی انگار:D:)) آ حیایی ورزش و بازیگری

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
من دنبال میکنم و ب نظرم تو هدفایی ک میتونه داشته باشه تاحد زیادی موفق بوده،بعضی شرکت کننده ها ک واقعن پیشرفتشونو احساس میکنه آدم بعد کارگاه خلاقیت و رو اعتماد بنفسشون خیلی میتونه تاثیر داشته باشه
فک کنم اینجور برنامه های استعدادیابی کلن زمینه سازهای خوبین:)ب عنوان ی برنامه تلوزیونی هم ب اندازه کافی جذاب و سرگرم کننده س
ایده ای بود ک باید اجرا میشد تو ایران اما نمیش با گات تلنت مقایسه ش کرد دیگ اونجا از همه جای دنیا میرن قطعن کیفیت اجراهاش بالاتره

mohaq

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
دانشگاه باقرالعلوم (علیه السّلام) - قم
رشته دانشگاه
دانش اجتماعی مسلمین
در چند قسمتی که من دیدم، این برنامه رو نپسندیدم.
چون تخصص داورها کارهای هنری و رسانه‌ای بود(اونم نه همه‌ی رشته‌های هنری)، ولی کسانی که در مسابقه شرکت می‌کردند، از رشته‌های مختلف بودند.
یکی از بیشترین تاسف‌هایی که خوردم، این بود که دختربچه‌ی ریاضی دان رو آوردن و گفتن درحال بازی با توپ و راکت پینگ پنگ محاسبه کن! اونجا احساس کردم که علم رو لجن مال کردن!
واقعا نمیشد که به جای افزودن این مسخره بازی‌ها، مسائل ریاضی اون دختر رو سخت تر بکنند؟ (همونطور که بقیه‌ی شرکت‌کنندگان در رشته‌ی خودشون کار سخت تری رو انجام میدادن؟!)

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
به نظرم اینکه بخوایم کلا بکوبیم برنامه رو کار اشتباهیه . ممکن نقصهایی داشته ولی خب در هر صورت گام مثبت و خوبی بود...
در کل به نظر بنده هم بهتره داورها رو طوری انتخاب کنند که آدمهای متفکرتری باشند تا حالا تو یه رشته هنری (بازیگری - موسیقی)مهارت بالایی داشته باشند. چون قرار بود بیشتر قضاوت کنند تا اینکه بخوان اون آدما رو به عنوان کاراموز رشد بدهند. هر چند که حتما باید سر رشته از هنر داشته باشند و بیگانه با هنر نباشن به هر حال.
اگه به من میگفتن داور انتخاب کن اینا رو به عنوان گزینه های منتخب خودم مطرح میکردم :
1-یاس 2-پناهیان 3-رامبدجوان 4-شجریان
مجریش رو هم رشیدپور بزاریم خوبه : ))
این ترکیب اون وسطا تو سر و کله هم میزدن و رای ها هم یک طرفه نمیشد و به نظرم با فکر بیشتری رای میدادن ( هر چند جمع کردن این آدما اصلا ساده نیست و صرفا یه چرت و پرتی گفتم جددی نگیرین : )) )

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر