• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۸

nabla

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
97
نه منظورش احتمالا اینه که داداشش میاد می گه :«داداشششش بیا فلان کار رو بکن برام.»
خب چه بهتر. راه حل هدفون واسه بچه خیلی کوچیک و نوزاد طورانه بود
این فرزند دلبند ما اگه سنش به گفتن "داداشششش بیا فلان کار رو بکن برام برسه" شیوه تربیتی در دهان زدن و در دیوار کوباندن کاملا مناسبه براش :D

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
نمیدونم چرا چند روزه حوصله هیچی رو ندارم هی میخوام صب ساعت 7-6بیدار شم نمیتونم تا اخر شب نا امید از اینکه 7-8روزو از عید دست دادم امیدم به این بود که حداقل عید ساعت مطالعم رو ببرم بالا که اونم نشد خیلی ممنون میشم اگه با تجربه تر ها کمکم کنم
چون اون ساعتی که میخوای نمیتونی بیدار شی بعدش هم درس نمیخونی نه؟
آخر شب هم استرس داری مدام که نخوندی؟
میدونی راه حلش چیه؟
اینه که به محض اینکه صبحونه خوردی بشینی پای درس و اصلا فکر نکنی که حوصله درس داری یا نه
فقط بشین کتابو بذار جلوت و بخون و تحت هیچ شرایطی از جات بلند نشو
همین

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
آخرین ویرایش:

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
یک سوال
من تو ریاضی سر کلاس خیلی خوبم.
یعنی خیلی خوب میفهمم سوالارم قبل معلم حل میکنم این خوش میگذره بهم
تو خونه ام تستهای نردبامو میزنم از هر ۲۰ تا دو تا غلط دارم مثلا
تو امتحان ریاضی سختی که دبیرمون گرفته بود ۱۱ شدم:/
و تو قلمچی درصدم از ۵۰ بالاتر نمیره:/
Whats the probleme?

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
خود من باشم اگر، میزنم تو دهنش صافش میکنم تو دیوار:D:|
ولی خب کار دیگه ای که میشه کرد اینه هدفون بزن تو گوشت با یه موزیک بی کلام. کاری که من میکنم واسه گرفتنِ صدای اطراف حالا هر مدل صداییی... گوش گیر هم خوبه ولی خود من خوشم نمیاد ازش. موزیک بی کلام مثل آهنگای دوپس دوپس طور تمرکزتو بهم نمیریزه و واسه خود من یکی باعث میشه یه تم آروم پس زمینه ذهنم باشه درس بخونم در عین حال وارد نشدن صداهای ناجور اطراف رو پوشش میده کلا از دنیای بیرون خارج میشی

اهنگ کم اوردم :|:|:|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
ببین پایین‌ترین ردیف که کاری نداره آغاز حیاته
از سال ۵۷۰ شروع میکنیم البته به ما گفتن عدداشو لازم نیس
دوران ها از پایین به بالا: پالتو رو میندازیم رو موزائیک سر میخوره( پالئوزوئیک، مزوزوئیک، سنوزوئیک)
بعد دوره های پالئوزوئیک از پایین به بالا:
کامبرین ها که یه سری موجوداتی مثل مینیونها هستن میرن اردو، تو اردو نقره (silver) کشف میکنن، بعد باهاش محصولات برقی دوو (devo) تولید میکنن، بعد با کربن آتیش روشن میکنن، بعدش از اردو پرمیگردن(برمیگردن:D)
که اینا میشه: کامبرین، اردوویسین، سیلورین، دونین، کربنیفر، پرمین
حالا دوره‌های مزوزوئیک: (چون من یه فیلم ترسناک دیدم که توش با موزائیک شکسته یکیو کشتن) موزائیک یه چیز ترسناکه، پس اولین دوره درمورد موزائیک ترس داشتنشه(تریاس)، بعد اینکه ترس میتونه به خاطر دیدن فیلم پارک ژوراسیکم باشه:Dپس بعدش ژوراسیکه، بعدم اینکه انقدر میترسن معتاد میشن تریاک میکشن(کرتاسه یکم شبیه تریاکه)
بعد سنوزوئیکم که دوتا داره دیگه ترشیاری و کواترنری اینو باید یادت نگه داری
حالا رویدادهای زیستیش:
از پایین به بالا
اول تریلوبیتها که شبیه سوسکن به وجود اومدن، بعد سر دراوردن اسمشون شده سرپایان، بعد باله دراوردن شدن ماهی زره دار(به خاطر این زره دارن که سوسکا سخت پوستن تریلوبیت ها هم شبیه سوسکن) بعد خب ماهی زره دار هم پیشرفت کرده تو خشکیم توتسته زندگی کنه شده دوزیست، همم اینکه بالاخره نیاز به تغذیه داشته تا دووم بیاره پس گیاهان آوند دار به وجود اومدن(که گیاه و دوزیست هردوتاشون تو یه دوره ایجاد شدن) بعد که زندگی تو خشکی یکم پیشرفت کرد اروم اروم تونستن بخزن برن جاهای دیگه خشکی رم سینه خیز ببیننن(اولین خزنده) بعد همه اینایی که به وجود اومده بودن گروهی منقرض میشن، بعدش اولین دایناسورها به وجود میان( و البته دلیل انقراض گروهی، ترسیدن از ابهت دایناسورها بوده) بعد خب دایناسورا با پیشرفت هم متنوع میشن (تنوع دایناسورها) و هم اینکه از تخم گذاری به بچه‌زایی میرسن(اولین پستانداران)، بعد چون پستاندارا مثل آدمان به گل و زیبایی و اینا علاقه دارن هم اولین گیاهان گلدار به وجود اومدن و هم اینکه مستاندارا با قدرت زیبایی که دریافت کردن:D تونستن دایناسورا رو شکست بدن و دایناسورا منقرض شدن.
بعدشم که پستاندارایی که به وجود اومده بودن پیشرفت میکنن که هم باعث میشه متنوع بشن هم تکامل‌یافته‌ترین پستاندار (یعنی انسان) به وجود میاد.
:D:D:D:D:)):)):)):))
حالا درمورد تطابق رویدادهای زیستی با دوره ها:
کامبرین ها مثل موجودات تریلوبیت ریزه میزه و گوگولی مگولی بودن:-"(اولین تریلوبیت در کامبرین)
بعد سرپایان چون پا داشتن میتونستن برن اردو(اولین سرپایان در اردوویسین)
ماهی های زره دار زرهشون از جنس نقره(سیلوِر) بود(نخستین ماهی زره دار توی سیلورین)
بعد دوو(devo) چون محصولاتش پیشرفته‌س با پیشرفت یهویی ماهی ها و ایجاد دوزیستان و گیاهان آوندی همراهه( دوزیستان و گیاهان آوندی در دونین)
بعد اولین خزنده ها جنس پوستشون از کربن بوده(اولین خزنده در کربنیفر)
انقراض گروهیم به خاطر این بوده که همگی از اردو پَر گشتن(یا به عبارتی برگشتن.)(که اشاره میکنه به انقراض گروهی در پرمین):D
بعدش خب دایناسور ترسناکه پس اولین دایناسوربا ترس همراه بوده(اولین دایناسور در تریاس)
توی فیلم پارک ژوراسیک موجودات مختلف از دایناسورای مختلف فرار میکنن(تنوع دایناسورها و اولین پستاندارها توی ژوراسیک)
بعد تریاک که یه ماده مخرب مثل گله:-" که باعث قدرت پستاندارا و شکست خوردن دایناسورا هم شده(اولین گیاهان گلدار و انقراض دایناسورها در کرتاسه)
بعد دوتای بالایی رم باید یادت نگه داری دیگه کاری نداره، تنوع پستانداران و انسان توی ترشیاری و کواترنری
ببین میدونم خیلی چرت و دورازذهنه ولی واقعا من کامل یادم مونده، یکم روش وقت بذار:D

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام ی سوال،چطوری خودمون رو با شرایط سخت خونه برای مطالعه سازگار کنیم من اتاقم باtvفاصله چندانی ندارد همین باعث میشه تا حدودی تمرکزم بهم بخوره یا وقتی میرم یه کوچولو استراحت کنم میشینم پیش مامانم tvمیبینم کلا من باtvمشکل دارم،مشکل دومم اینه که در70درصد اوقات خونه پر مهمونه همه میگن درسو ول کن بیا بشین اینجا کلا ایت دو مورد انگیزمو کاهش میده شاید باورتون نشه ولیساعت مطالع هفتگیم24ساعت بود هی میخوام افزایشش بدم وای نمیدونم چرا نمیشه دوستامم خی تو کلاس.میگن خرخون خرخون ،هی به خودم میگم تو با این شاعت مطالعه کمت رتبه یا نمره خوبی میاری اگه مثل بقیه دوستات بالای40ساعت بخونی چی میشی اما هسچوقت به اون مرحله نمیتونم برسم ممنون میشم اگه از دوستان راه حلی.داشته باشن

Abolfazlmir810

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
m
شهر
m
سال فارغ التحصیلی
1400
؟؟؟

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام ی سوال،چطوری خودمون رو با شرایط سخت خونه برای مطالعه سازگار کنیم من اتاقم باtvفاصله چندانی ندارد همین باعث میشه تا حدودی تمرکزم بهم بخوره یا وقتی میرم یه کوچولو استراحت کنم میشینم پیش مامانم tvمیبینم کلا من باtvمشکل دارم،مشکل دومم اینه که در70درصد اوقات خونه پر مهمونه همه میگن درسو ول کن بیا بشین اینجا کلا ایت دو مورد انگیزمو کاهش میده شاید باورتون نشه ولیساعت مطالع هفتگیم24ساعت بود هی میخوام افزایشش بدم وای نمیدونم چرا نمیشه دوستامم خی تو کلاس.میگن خرخون خرخون ،هی به خودم میگم تو با این شاعت مطالعه کمت رتبه یا نمره خوبی میاری اگه مثل بقیه دوستات بالای40ساعت بخونی چی میشی اما هسچوقت به اون مرحله نمیتونم برسم ممنون میشم اگه از دوستان راه حلی.داشته باشن

راستم پشت کنکوری نیستی که بخوای هفته ای 24 ساعت بخونی همینش هم زیاده.
بعدم چرا هی tv tv می کنی؟(خودم رو می زارم جات می گم به خاطر تنبلیه)
اگر اون برنامه ای رو که تلوزیون داره نشون می ده رو واقعا دوست داری از ته قلبت به عنوان یه استراحت خوب چیزیه نگاه کن اگر نه بگرد دنبال یه جایگزین که وقتی بقیه می شنینن تلوزیون می بینن بگو اینا چیه شما نگاه می کنین فلان چیز خوبه. بعد اون فلان چیز رو تنظیم شده استفاده کن.
مثلا برای من اون فلان چیز انیمس.
اگرم رشتت تجربیه کاری ندارم ولی اگه ریاضیی می گم اصلا نیاز نیست بشینی هفته ای 24 ساعت بخونی حتی سال یازدهم هم هفته ای 24 ساعت مال همون خرخوناست .

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
راستم پشت کنکوری نیستی که بخوای هفته ای 24 ساعت بخونی همینش هم زیاده.
بعدم چرا هی tv tv می کنی؟(خودم رو می زارم جات می گم به خاطر تنبلیه)
اگر اون برنامه ای رو که تلوزیون داره نشون می ده رو واقعا دوست داری از ته قلبت به عنوان یه استراحت خوب چیزیه نگاه کن اگر نه بگرد دنبال یه جایگزین که وقتی بقیه می شنینن تلوزیون می بینن بگو اینا چیه شما نگاه می کنین فلان چیز خوبه. بعد اون فلان چیز رو تنظیم شده استفاده کن.
مثلا برای من اون فلان چیز انیمس.
اگرم رشتت تجربیه کاری ندارم ولی اگه ریاضیی می گم اصلا نیاز نیست بشینی هفته ای 24 ساعت بخونی حتی سال یازدهم هم هفته ای 24 ساعت مال همون خرخوناست .
خرخون بودن بَده مگه؟:-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
یه سوال
الان تعریب و حرکت گذاری برای کنکورنظام جدید هست؟؟؟

aliamjadian

The Mighty Of Blue Dragon
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
اگه کسی توی درس زیست موفق بوده یا پزشکی قبول شده خواهش میکنم جواب بده
یکی بگه روش خوندن زیست چطوریه؟
من سوالای صحیحم با غلطام خنثی میشن اخه چیکار کنم شانسی هم اصلا نمیزنم دیگه نمیدونم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
بچه ها سنجشو براتون همون سی‌ام گذاشتن یا مثل ما انداختن پنجشنبه؟؟؟

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
اگه کسی توی درس زیست موفق بوده یا پزشکی قبول شده خواهش میکنم جواب بده
یکی بگه روش خوندن زیست چطوریه؟
من سوالای صحیحم با غلطام خنثی میشن اخه چیکار کنم شانسی هم اصلا نمیزنم دیگه نمیدونم
احتمالا تسلط نداری
تسلط داشتن اینجوریه که وقتی یه فصل رو میخونی کامل یاد بگیری و نکته هاشو بیرون بکشی و اونقدر مرور کنی که تقریبا ۷۰ درصد جمله های کتابو حفظ شی
البته همه اینا به مرور اتفاق میوفتن ، ینی با هر بار مرور کردن تسلطت بیشتر میشه
به محض اینکه ازمون دادی و رسیدی خونه همه سوالارو چک کن ببین کدوم سوالا رو مطمئن بودی که درستن ولی غلط شدن و چرا! کدوم قسمت کتابو اشتباه خوندی ؟
یا اینکه کدوم سوالا رو شک داشتی ولی درست شدن و چرا؟ استرس سر جلسه باعث شده شک کنی به سوالی که بلدی یا تسلط نداشتنت ، اگه به خاطر تسلط بوده ببین کدوم پاراگراف کتابو درست یاد نگرفتی ؟
یا کدوم سوالا رو شک داشتی و غلط شدن و کدوما رو اصلا نخونده بودی ولی جواب دادی

NSHN

nil
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
نظام قدیم : برای جمع بندی شیمی سه سطحی بهتره یا الگو یا هردو؟

بالا