• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فمنیسم؟!

آیا با برابری زن و مرد موافقید؟

• رای‌دهندگان
    113

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
چیزهایی مثل تقارن صورت، نسبت باسن و دور کمر و چیزهایی که زیبا شناخته میشن.
گرچه کارکرد بدوی و اولیه این اعمال جذابیت جنسیه، اما همیشه اینطور نیست و به کرات میتونن از قصد اصلیشون دور بشن. آسکشوالی که آرایش میکنه، هدفش جذب جنس مخالف و جفت یابی نیست چون اصلا گرایش جنسی نداره. اون صرفا این رو زیبا و رضایت بخش میدونه، بدون اینکه هدف جنسی داشته باشه. البته همه افرادی که اینکارو میکنن هم لزوما آسکشوال نیستن، اینو فقط برای این گفتم که امکان هرجور قصد برای جاذبه جنسی توش محاله.
و درباره بی معنی بودن ریاکارانه نامیدن اینکار هم گفتم.
این گروهی که هی نام میبری شاید 0.001 درصد افراد دنیا باشن. تو صرفا اینو بهونه داری می کنی که بگی ببین همه برای جلب توجه آرایش نمی کنن ؟
https://www.scienceofpeople.com/makeup/
یه نمونه فقط. تو که اینقدر ادعا داری که منبع نداری پس حرفت غلطه ( با اینکه حتی اثبات عکسش هم نمیدونستی پس عملا مطمعن نیستی که غلطه یه سرچ میزدی این میومد به علاوه 10000 تا لینک دیگه ) خودت هم نمی خوای دنبال حقیقت بری مگرنه یه سرچ میزدی و فک کردی این الان روشن فکریه چیزی که داری. حتی مقاله و ... هم براش توجیه داری میاری. من و رادیکال شاید تو این زمینه یا 100 تا زمینه تفاوت عقیده داشته باشیم اما همین که اون سرچ کرد و شاید اصلا منابعی معرفی می کرد که حرفم رو رد میکرد همین قضیه فرای اینکه به نفع منه یا اون نشون میده به شدت توی بخش تفکر از مثلا فردی مثل تو جلوتره.

. Research shows there are two primary reasons why women wear makeup:
  1. Camouflage – Women who are anxious and insecure tend to use makeup to appear less noticeable.
  2. Seduction – Women want to be noticeably more attractive. The women who use makeup for this reason tend to be more confident, sociable and assertive.
نیازی نمیبینم دیگه به چیزی جواب بدم چون برا من به شخصه اثبات شد جزو اون دسته ای هستی که بحث فایده نداره. اگر توهین فرض نکنی بنظرم ظرفیت ذهنیت تو این زمینه لااقل بالا نیست :)

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
این گروهی که هی نام میبری شاید 0.001 درصد افراد دنیا باشن. تو صرفا اینو بهونه داری می کنی که بگی ببین همه برای جلب توجه آرایش نمی کنن ؟
https://www.scienceofpeople.com/makeup/
)
حتی یک مثال نقض هم یعنی باطل شدن حکم شما درباره اینکه تنها هدف آرایش، جذابیت جنسیه.
ضمن اینکه بدیهیه که همه آسکشوال ها ارایش میکنن، و نه همه کسانی که آرایش رو به دلخواه و یا دلایلی غیر از جذابیت جنسی انجام میدن، آسکشوالن. اون صرفا یک مثال بود برای اینکه امکان گفتن جاذبه جنسی براش محال باشه.
یه نمونه فقط. تو که اینقدر ادعا داری که منبع نداری پس حرفت غلطه ( با اینکه حتی اثبات عکسش هم نمیدونستی پس عملا مطمعن نیستی که غلطه یه سرچ میزدی این میومد به علاوه 10000 تا لینک دیگه ) خودت هم نمی خوای دنبال حقیقت بری مگرنه یه سرچ میزدی و فک کردی این الان روشن فکریه چیزی که داری. حتی مقاله و ... هم براش توجیه داری میاری. من و رادیکال شاید تو این زمینه یا 100 تا زمینه تفاوت عقیده داشته باشیم اما همین که اون سرچ کرد و شاید اصلا منابعی معرفی می کرد که حرفم رو رد میکرد همین قضیه فرای اینکه به نفع منه یا اون نشون میده به شدت توی بخش تفکر از مثلا فردی مثل تو جلوتره.

. Research shows there are two primary reasons why women wear makeup:
  1. Camouflage – Women who are anxious and insecure tend to use makeup to appear less noticeable.
  2. Seduction – Women want to be noticeably more attractive. The women who use makeup for this reason tend to be more confident, sociable and assertive.
نیازی نمیبینم دیگه به چیزی جواب بدم چون برا من به شخصه اثبات شد جزو اون دسته ای هستی که بحث فایده نداره. اگر توهین فرض نکنی بنظرم ظرفیت ذهنیت تو این زمینه لااقل بالا نیست :)
اکثر پستتون حرفهای بی محتوا و بدون ارزش جواب دادنه، ولی حتی توی این مقاله هم به عنوان "دلایل عمده"(و نه همه دلایل)، دو دلیل ذکر کرده که جذابیت جنسی فقط یکیشه.
بنابراین نه پیوندی قطعی و همگانی و ضروری بین آرایش با جذب جنسی هست، و نه حتی آزار جنسی و ارایش به هردلیلی، فرد رو ریاکار جلوه میده(سرزنش قربانی).
این احتمالا پست آخرمه و اگه همین موضوعات بدیهی رو همچنان قبول ندارید، صرفا نشان از تعصب و کندذهنی خودتونه!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
@Pan
من هنوز منتظرم که شما اون جایی که من اون حرف رو زدم رو منشن کنی.
و اگر همچین چیزی وجود نداره نباید بپذیرید اشتباهو؟

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
خب طبق آخرین صحبت من با @Pan
ازشون پرسیدم پذیرفتن اشتباه اینقدر سخته؟ و با جواب
oh the irony مواجه شدم.
متاسفانه اونایی که وجهه یک سری اعتقادات منطقی رو شدید می کنن و افراطی میشن مثل داعش. نمونه خیلی پیچیده و عجیبی نداره. یه نمونش ایشون. این ها که سوکان رو به دست بگیرن باعث معضلات جامعه میشن.
@finn هم که همه شاهد بودین که بعد از اون متن ها هم زیر بار نمیرن و البته اعتقاد دارن الان چون 100% عه من شده 99% الان من حرفم غلطه پس خیلی خوشحال هستن از این مساله و کارشون رو انجام دادن!<D= به هر حال اون دوستمون رادیکال نتایج سرچشو گذاشت و درسته که شاید خودش مخالف باشه و دیسلایک بده ولی اینا مهم نیست چون حداقل unbiased بررسی کرد و حالا شاید با منطقش جور در نیاد حرفای من یا حتی اینا.
به هر حال بحث با این دو "مدعیان منطق کل" به پایان میرسه. حالا از دوستان دیگه اگر کسی نظری مشکلی باگی چیزی توی اون ویدیو ها دیده خوشحال میشم بحث کنیم .:-b

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
خیلی اشتباهه که فکر کنیم چون دلیل تکاملی و ریشه ای یک چیز مثلا آرایش جذب جنس مخالف بوده، پس الان هم افرادی که آرایش می‌کنند برای همین قضيه‌س.
چرا که تکامل واقعا همینقدر ساده و خطی نیست.
برای مثال خود رابطه جنسی برای حفظ ژن های یک گونه به وجود اومده و لذت بخش بودن رابطه جنسی هم به این دلیل بوده که افرادی که لذت کمتری میبردن به خاطر زاد و ولد کم از چرخه تولید مثل به نحوی حذف میشدن!( بیشتر تمرکزم روی انسان هست البته)( بین جانداران دیگه داریم مواردی رو که تولید مثل براشون لذت بخش نیست و روابط عجیب غریبی هم دارن که بگذریم از اون موارد .)
حالا همین تولد فرزند توی رابطه جنسی یک دغدغه شده و ملت دنبال راهکار هایی هستند که جلوی حاملگی رو بگیرن، استفاده از کاندوم، وازکتومی، قرص ها و...
متوجه اتفاقی که افتاد شدید؟ کل فرایند رابطه جنسی توی تکامل برای تولید مثل هست اما این دلیل نمیشه که هنوز هم هر کسی که رابطه جنسی داشت بخواد که بچه دار بشه چه بسا ملت عمل جراحی انجام میدن که بچه دار نشن!

همینقدر ساده میشه چیزی که شما راجع به آرایش گفتید هم رد کرد!
به باقی حرف هاتونم کاری ندارم چون به طور کلی پاسخ داده شده.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
شما ویدئو رو ندیدید چطور قضاوت می کنید ؟

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
خیلی اشتباهه که فکر کنیم چون دلیل تکاملی و ریشه ای یک چیز مثلا آرایش جذب جنس مخالف بوده، پس الان هم افرادی که آرایش می‌کنند برای همین قضيه‌س.
چرا که تکامل واقعا همینقدر ساده و خطی نیست.
برای مثال خود رابطه جنسی برای حفظ ژن های یک گونه به وجود اومده و لذت بخش بودن رابطه جنسی هم به این دلیل بوده که افرادی که لذت کمتری میبردن به خاطر زاد و ولد کم از چرخه تولید مثل به نحوی حذف میشدن!( بیشتر تمرکزم روی انسان هست البته)( بین جانداران دیگه داریم مواردی رو که تولید مثل براشون لذت بخش نیست و روابط عجیب غریبی هم دارن که بگذریم از اون موارد .)
حالا همین تولد فرزند توی رابطه جنسی یک دغدغه شده و ملت دنبال راهکار هایی هستند که جلوی حاملگی رو بگیرن، استفاده از کاندوم، وازکتومی، قرص ها و...
متوجه اتفاقی که افتاد شدید؟ کل فرایند رابطه جنسی توی تکامل برای تولید مثل هست اما این دلیل نمیشه که هنوز هم هر کسی که رابطه جنسی داشت بخواد که بچه دار بشه چه بسا ملت عمل جراحی انجام میدن که بچه دار نشن!

همینقدر ساده میشه چیزی که شما راجع به آرایش گفتید هم رد کرد!
به باقی حرف هاتونم کاری ندارم چون به طور کلی پاسخ داده شده.
اخه واقعا من به شخصه دلیلشو درک نمی کنم که که چیه پس؟ اینکه می خواید جذاب تر و زیباتر بشین یعنی چی ؟ آیا غیر اینه که تا نیاز به یه چیزی نباشه اصلا تو اون زمینه تغییر خیلی بی معنا هست. و ناخوداگاه اون مساله تاثیر داره توی ذهنتون. تازه شما که چند تا ریسرچ خودتون معرفی کردید. و حرفای منو تایید میکردن. حتی اگر سرچ بکنید الان هم خیلی از ین مساله مینویسه. جدای از اون 1% یا 2 درصد جماعتی که میگید مثلا دنبال جذب نیستن و من واقعا هدفی جز این درک نمی کنم.
اینکه میگید اشتباهه که اینجوری فکر کنیم ولی نمیگید که چطوی فکر کنیم. دقیقا هدف از آرایش توی محیط کار چیه؟
و در رابطه با مباحث دیگه هم شما که ندیدید ویدئو رو پس نمیتونید اظهار نظر کنید تا حداقل ببینید ویدئو رو بعد. حالا فرض کنید توی این مخالف هستید که هدف آرایش حالا فلانه. بقیه بحث رو ببینید چطوری پیش رفته .

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
پاسخ : فمنیسم؟!.
از نظر من،که از نظر اسلام تبعیت میکنم، زن باید بشینه خونه،هرچی احتیاج مادی و معنوی و .... داشت،از مرد بگیره.
شرکت زن،در اجتماع،کلی سختی داره
کلی خطرات داره.
هر چند این پیام مال خیلی قدیمه!
و من پریدم وسط بحث‌تون :))
اما اسلام همچی چیزی نگفته!
نمونه رجوع کنید به زندگی فاطمه زهرا (س) ایشون حقوق داشتند، تو عرصه اجتماعی هم بودند و خودشون کاملا از حقوقشون دفاع میکردند(خبطه فدکیه که یه مسئله حقوقی_سیاسیه).
پ.ن: آقا خواینطوری نگید دیگه، همینو ملت میخونن میان میگن اسلام فلان بهمان!
اینجا هم نظرات قران رو نوشته هم آیه الله خمینی.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
بچه ها پیج فمنیسم روزمره توی اینستا گرام رو دنبال می کنید؟نظرتون در موردش چیه؟
من یه سری پستاشو دیدم زیاد جالب نبود بعضیاش از نظرم گفتم اینجا بزارم :
2CAD9978_4887_4185_AE25_57629C14C0A4.jpeg

این پست رو ببینید
این خوبه که به زنا (و مردا) یاد داد که ظاهرشون دلیل بر این نمی شه که نسبت به خودشون ناراضی باشن یا استرس بگیرن ولی به نظرم این قضیه در مورد چاقی دیگه دلیل اصلیشو از دست داده و یه جورایی به تبلیغ چاقی تبدیل شده !!
چاقی یه مسئله ایه که برای سلامتی مضره. درسته که کسی که چاقه نباید برای این مسئله احساس گناه بکنه ولی هر انسان چاقی ،چه مرد چه زن، باید برای رفع اون از راه های معقول تلاش کنه . حالا به نظر شما این پستا واقعا در بلند مدت به نفع زناست یه به ضررشون؟ شما مسئله ای مثل فرم دماغ رو در نظر بگیرید و اینکه چقدر براش عمل جراحی صورت می گیره ،در حالی که فرم دماغ به جز درموارد خاص مثل چاقی برای سلامتی مضر نیست اما تبلیغات زیادی برای کنار اومدن با فرم دماغ صورت نمی گیره !!!
الآن مثل اینه که یه نفر روی صورتش یه زخم باشه ، و شما به طرف بگی این زخم زشتت کرده و ممکنه عفونت کنه و باعث مرگت بشه !!
و اون طرف پاسخ بده که چی زشتم کرده؟؟ اصلا حالا که اینطوره این زخم خیلیم خشگله و زیبا و جادار مطمئنه و به تو ربطی نداره ، بعد یه مدتم اون زخم عفونت کنه و ....

این جملش که نوشته موقع غذا خوردن حسابی جادار است رسما تبلیغ چاقیه !!!

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
یعنی تو حیطه منطق کار به جایی رسیده که بیان اینکه شما ویدئو رو ندیدید چطور قضاوت کردید با دیسلایک مواجه میشه. ( و احتمالا این )
گرچه اصلا مهم نیست این عددا ولی صرفا نمونه منطق سطحی رو می خوام نشون بدم‌.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
خب مثل اینکه دوستمون @Radikal دیگه روش نشد به بالایی دیس بده و گویا حرفی برا گفتن نداره
البته احتمالا از این استدلال ها داره که نیاز نیست جواب بدم و جواب ابلهان خاموشیه و اینا!
به هر حال این هم کیس شماره 3. برخلاف چیزی که فک می کنن هنوز تو خیلی چیزا رادیکال هستن و اینکه میپذیرن قدیم رادیکال بودن لزوما چیزی از رادیکال بودن الان کم نمی کنه. چون تو این مواقعه که رادیکال بودن خودش رو نشون میده.
صرفا با شخصیت این افراد آشنا بشید و برای موفقیت اینگونه نباشید.

جالبه که توی صحبتای خصوصی کسی مخالفتی نداره و حتی با برخی استدلالای یه سمت مخالفن ولی خب حرفی نمیزنن بنا به دلایلی.
اینکه چرا چنین وضعیتی برقراره هم خیلی جالبه ( یه سری دلایل بدیهی هم داره البته )

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
اخه واقعا من به شخصه دلیلشو درک نمی کنم که که چیه پس؟ اینکه می خواید جذاب تر و زیباتر بشین یعنی چی ؟ آیا غیر اینه که تا نیاز به یه چیزی نباشه اصلا تو اون زمینه تغییر خیلی بی معنا هست. و ناخوداگاه اون مساله تاثیر داره توی ذهنتون. تازه شما که چند تا ریسرچ خودتون معرفی کردید. و حرفای منو تایید میکردن. حتی اگر سرچ بکنید الان هم خیلی از ین مساله مینویسه. جدای از اون 1% یا 2 درصد جماعتی که میگید مثلا دنبال جذب نیستن و من واقعا هدفی جز این درک نمی کنم.
اینکه میگید اشتباهه که اینجوری فکر کنیم ولی نمیگید که چطوی فکر کنیم. دقیقا هدف از آرایش توی محیط کار چیه؟
و در رابطه با مباحث دیگه هم شما که ندیدید ویدئو رو پس نمیتونید اظهار نظر کنید تا حداقل ببینید ویدئو رو بعد. حالا فرض کنید توی این مخالف هستید که هدف آرایش حالا فلانه. بقیه بحث رو ببینید چطوری پیش رفته .
اینکه شما یک چیز رو درک میکنید یا نه ذره ای روی درستی یا غلطی یک ایده تاثیری نداره.
من امروز توی خونه تنها بودم و باز هم رژ زدم و موهامو شونه کردم و دقت کنید نه کسی بود و نه دلیلی داشت صرفا چون حس بهتری داشتم نسبت به خودم
ببینید اینکه شما مثلا سعی می‌کنید موهاتون مرتب و زیبا به نظر برسه هم شاید حتی دلیل تکاملیش جذب جنس مخالف باشه
حتی مدل دادن ریش و ته ریش و... هم شاید دلیل تکاملیش جذب جنس مخالف باشه ولی آیا همه ی افرادی که این کار رو می‌کنند برای جذب جنس مخالفه؟

ویدئو رو ندیدم ولی اولا من حداقل با برداشتی که شما ازش کردید مخالفم، لایک و دیسلایک دادنم هم به خودم مربوطه و به این معنی هست که با شما موافقم یا مخالف و هیچ ارزش دیگه ای نداره.

باز هم میگم با شما بحث نمیکنم چون سبک بحث کردنتون برای اینکه به نتیجه برسید نیست، برای مثال حمله شخصی؟ اصلا کار جالبی نیست برای پیش بردن یک بحث! شما حداقل توی چندتا پست اخرتون فقط به افرادی که باهاتون بحث کردند حمله شخصی کردید که شخصا نمی‌پسندم و ترجیح میدم بحث نکنم.
ممنون میشم دیگه نه تگ کنید و نه پیام بدید. :)

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
اینکه شما یک چیز رو درک میکنید یا نه ذره ای روی درستی یا غلطی یک ایده تاثیری نداره.
من امروز توی خونه تنها بودم و باز هم رژ زدم و موهامو شونه کردم و دقت کنید نه کسی بود و نه دلیلی داشت صرفا چون حس بهتری داشتم نسبت به خودم
ببینید اینکه شما مثلا سعی می‌کنید موهاتون مرتب و زیبا به نظر برسه هم شاید حتی دلیل تکاملیش جذب جنس مخالف باشه
حتی مدل دادن ریش و ته ریش و... هم شاید دلیل تکاملیش جذب جنس مخالف باشه ولی آیا همه ی افرادی که این کار رو می‌کنند برای جذب جنس مخالفه؟

ویدئو رو ندیدم ولی اولا من حداقل با برداشتی که شما ازش کردید مخالفم، لایک و دیسلایک دادنم هم به خودم مربوطه و به این معنی هست که با شما موافقم یا مخالف و هیچ ارزش دیگه ای نداره.

باز هم میگم با شما بحث نمیکنم چون سبک بحث کردنتون برای اینکه به نتیجه برسید نیست، برای مثال حمله شخصی؟ اصلا کار جالبی نیست برای پیش بردن یک بحث! شما حداقل توی چندتا پست اخرتون فقط به افرادی که باهاتون بحث کردند حمله شخصی کردید که شخصا نمی‌پسندم و ترجیح میدم بحث نکنم.
ممنون میشم دیگه نه تگ کنید و نه پیام بدید. :)
من از اینکه نفهیفهمم دلیل دیگش چیه نتسجه نمیگیرم. میگم یه دلیل منطقی ای باید باشه به هر حال.
و قطعا برخی رفتارای مرد اینا هم از نظر من ریشش جذب جنس مخالفه دیگه. یه چیزایی از بحث بهداشت خارجه. منم دارم میپرسم این مسایل چیا هستن که بدونم. اگر‌من همه چی رو بدونم که بحث نمی کنم که. می خوایم نظرارو بشنویم.

منم گفتم اگر از نظر شما ۱۰۰ درصد بشه ۹۹ و خوشحال میشید خب یه بحث دیگست که به کلمه همه گیر دادین. ولی خب از نظر من واقعا اکثریت همینه اوضاعشون و شما یک نفر توی ۳ ۴ میلیارد هستین. خیلی معیار بحث جالبی نیست.

بحث حمله نیست. من می خوام دقیقا افراد ببینن شخصیت اونایی که باهاشون بحث می کنم و ازش درس بگیرن به هر حال.
اینکه فیلم ندیده چطوری قضاوت کردید. یا اینکه بقیه تهمتی میزنن که نمیتونن پاش بیاستن و وقتی میگم اونجایی که اینو گفتم رو روش ریپلای کنید و غیب میشن و دفاعی ندارن. و من اینهارو مودبانه میگم و خب جوابی در ازای این نمیگیرم.
و این چیزا برا امثالی مثل شما شاید عادی باشه. که حالا مگه چیه. تهمت زد دیگه اوکیه. تو که اینجوری حرف میزنی ولی دیسلایک.
به هر حال همین نوع طرز تفکر خیلی bias هست. منم که تعارفی با شما ندارم تا چند وقت پیش میگفتم حالا تفاوت عقیده اوکیه ولی bias نبودی ولی رفتار bias دیدم و گفتم
اینکه اینا رو تهاجمی برداشت می کنید متاسفانه facts dont care about your feelings

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
من پست قبلیم گفتم پست آخرمه ولی متاسفانه بعضیا انگار معنی کلماتو نمیدونن مجبورم دوباره پست بدم:)) البته نیازی نمیبینم زیاد حرف جدیدی بزنم فقط یه سری چیزا رو نقل قول میکنم.

first things first:
اینکه وجود نداشتن یه روش بده خیلی بدیهیه. و وجود یه راه ( حتی شاید بد باشه ) وجود یه راه یه چیز مفید و خوبیه.

البته شاید این که "هر روشی بهتر از هیچ روشه" رو یه جواب منطقی میدونی که دیگه حرفی باقی نمیمونه.

منتظر جوابت هستم که این دو تا اصلا یه معنی رو نمیدن و جملات رو out of context برداشت کردم و چقدر تو منطقی ای و من یه هیولام که بهت تهمت قتل عام بچه های یتیمو زدم. دیگه متاسفانه جواب دیگه ای به این حرفات نمیتونم بدم فقط دیگه به عقل خود مخاطب اینجا ربط داره که بفهمه کی تهمت زده و کی نزده.

حالا راجع به اون دو موضوعی که راجع بهش حرف میزدیم راجع به موضوع دوم که من تموم حرفامو زدم و شماهم همه حرفاتو زدی و بازم به مخاطب مربوطه که کدوم رو بپذیره. راجع به موضوع اول هم نیازی نمیبینم چیز جدیدی بگم فقط یه سری چیزارو دوست دارم یادآوری کنم به همه:
وقتی میگه زنایی که هم آرایش میکنن هم آزار جنسی نمیخوان hypocrite هستن مگه این برداشت نمیشه که اگر آرایش می‌کنی باید انتظار آزار جنسی رو هم داشته باشی؟
Do you feel like a serious woman who does not want sexual harrasmant in the work place that if she wears makeup in the work
place that she is somewhat being hypocritical?
Yea

تو دوست داری دیده بشی و جاذبه جنسی داشته باشی و جلب نظر کنی ولی نخوای مثلا مورد تجاوز واقع بشی. این دو تا به صورت همزمان میگی ممکن نیست و ریاکاریه؟

اینو که میخوندم یه لحظه فکر کردم شاید خودتم حرف جردن قبول نداری حواست نیست که البته وقتی میفهمی این حرف خودشه اینو میگی:
سوال اول این بود که ایا تو یه شرکت میتونن کار بکنن کنار هم یا نه.
طرف گفت اره و جردن گفت چرا؟ و گفت چون داریم کار می کنم باهاشون و میبینم که میشه.
و جردن گفت خب خیلی مشکل ها هست الان در رابطه با محیط کار. و نیاز به یک سری قوانین هست که هنوز هم نمیدونیم این قوانین چی هستن. یه چیزی که بتونه مشکلات رو حل کنه. مشکلات میتونه مورد تجاوز گرفته شدن باشه تا آزار جنسی تا 100 تا مساله ی دیگه.
که ظاهرا چون اینارو گفته دیگه این حرفش که به وضوح برمیداره میگه زنایی که هم آرایش میکنن هم آزار جنسی نمیخوان ریاکارن. با این منطق شما کلا هر حرفی رو میشه پس گرفت با این بهانه که تا کل بحث رو ندونی نمیفهمی و در آخرشم به حدی یه حرفی رو پیچوند که کلا حرف مخالفش برداشت شه. که البته هر چقدرم که بهانه بیاری از حرفای دیگت مشخصه که خودتم کاملا قبول داری که نمیشه همزمان آرایش کرد و آزار جنسی نخواست:

ببینید بزارید یه مثالی بزنم. شما می خوای بری مسافرت. یه محلی هست و این محل بسیار ریسک جانی هم داره مثلا. شما میرید اونجا و به یتل میرسی. ایا این کار توجیه می کنه که اونجا
باید به قتل برسید؟ خیر. ایا کار قاتل ها توجیه پذیر هست؟ خیر.

تو توی یک جنگل هستی و قطعا می خوای خورده نشی یا نیش زده نشی توسط حیوانات. اینکه تو بیای کاری یا رفتاری انجام بدی که اون مولفه ی طعمه خوب بودن رو افزایش بدی خودت یکم عجیب نیست همچین مساله ای؟ تو تو اینجا داری جاذبه جنسیتو افزایش میدی. سر کار داری جاذبه جنسیتو افزایش میدی از قصد و برای جلب توجه. خب این مساله رو چطوری میشه با مشکلاتی که به وجود میاد ( که لزوما تجاوز نیست) کنار هم قرار داد؟

حالا از این حرفا که بگذریم منم که میدونم باز تو میای میگی که نه حرفا خارج از بحث برداشته شده بعدم یه سری چیزمیز دیگه که اصلا ربطی به حرف من نداره مینویسی و میگی آره چون اینا رو گفتم این حرفام دیگه اون مفهومی که به تنهایی داره رو نداره و البته دیالوگ خودشیفته ی آخر همه پستات که دم از نهایت منطقت و کندذهن بودن افراد مقابلت میزنی هم فراموش نشه!

اینکه اینا رو تهاجمی برداشت می کنید متاسفانه facts dont care about your feelings

خیلی خب باشه میخواستم یه سری نقل قول دیگه هم از همه توهینات که ظاهرا "تهاجمی" نیست بذارم ولی انصافا حالشو نداشتم و از اون جایی که 90 درصد پستات شامل همچین بخشی میشن لزومی هم نداشت نقل قول کنم حتی کسی یه پستتم خونده باشه خودش میتونه برداشت کنه که تهاجمی هست یا نه.

جالبه که توی صحبتای خصوصی کسی مخالفتی نداره و حتی با برخی استدلالای یه سمت مخالفن ولی خب حرفی نمیزنن بنا به دلایلی.
اینکه چرا چنین وضعیتی برقراره هم خیلی جالبه ( یه سری دلایل بدیهی هم داره البته )

آره برای منم خیلی جالبه این حرفت چون واقعا این شدت obsession و حتی stalking که نشون دادی تو این دوران بحث و حرفا و حرکاتی که زدی واقعا جالبه برام بدونم کیا هستن این آدمایی که مخالفتی ندارن با کارات. چون جدا از خود بحث و اختلاف عقیده و اینا که بگذریم به نظر من بی پرده بخوام بگم شما دوست عزیز واقعا یه مشکل اخلاقی شدید دارید. البته منم قبول دارم اشتباه کردم: اشتباه کردم که فکر میکردم میتونم تو یه بحث شرکت کنم و بعد از اینکه دیگه نخواستم ادامه بدم کسی مزاحمم نمیشه.

ضمن این که لازم میدونم با وجود بدیهی بودن بازم تکرار کنم که این دیگه واقعا آخرین پستمه! البته نذار این جلوتو بگیره که وقتی جواب پست بعدیتو که قشنگ مشخصه چی میخوای بگی رو نمیدم نیای بعدش کلی دم از کندذهن بودن و رادیکال بودن و غیره و غیره من بزنی و بگی بهت تهمت زدم و حاضر نیستم اشتباهمو قبول کنم چون بویی از منطق نبردم و خلاصه همین حرفا که خودت میدونی دیگه:))

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
خب موضوع اول رو من چندین بار توضیح دادم. چون خیلی زیاده نمیتونم همرو با هم بگم.
وجود یک مسیر یه مسالست. خوب بودن یه مسیر یه مسالست.
اینا دو تا چیز جدان. اینکه برای یک مساله راهی وجود نداشته باشه چیز بدیه. اینکه راهی وجود داشته باشه چیز خوبیه.
حالا اثرش و برایندش هم مهمه. بیماری ایکس مثلا درمانی نداره. چیز بدیه. اما حالا یه راه حل هست. وجود این راه حل چیز مثبت و مفیدیه. ولی ایا دلیل میشه حتما لستفاده بشه؟ مثلا فک کن یه دارو میزنه هم کر می کنه و هم کور و هم چمیدونم لال. حالا شما میگی اینکه من یکیو زنده نگه دارم با این قیمت که کر و کور و لال بشه شاید نیارزه. و واقعا هم شاید نیرزه.
من هم گفتم که من نمیگم "زدن" راه حل بهتریه از عدم وجود راه حل. اما میگم تو بد بودن نبودن راه حل شکی نیست. و باید یه راهی براش پیدا کرد. وجود یک راه به عنوان یه فلسفه چیز مفیدیه.
من هیچ جا نگفتم زدن بهتر هست. میگم وجود یک راه مفیده. حالا راهش بده؟ خب راه بهتر باید پیدا کنیم. من جایی حرف اینو زدم که زدن بهتره؟ منم میتونم یه سری ریپلای بیارم. خیلی سخت نیست . وایسا

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
۲- این که وجود نداشتن یه روش بده کجاش بدیهیه؟ اگر روش بد باشه بهتره که اصلا وجود نداشته باشه و در این مورد حتی اینکه اصلا مشکلی وجود داره یا نه که براش روش بخوایم هم قابل بحثه.
یه نمونه بنظرم. وجود نداشتن یه راه حل چرا بده؟ الان این حرف رو به صورت مستقیم زدید دیگه. مثل اینه که بگم یه دارویی برای سرطان هست و باعث 1000 تا مشکل دیگه میشه. استفاده نکردن از هیچ دارو شاید بهتر باشه تو این شرایط ( اینجارو ادیت کردم چون اشتباه نوشته بودم ). حالا از این نتیجه بگیرم کی گفته عدم راه حل برای درمان سرطان بده. یکم که فکر کنید میبینید منطقی نیست واقعا. هیچ جایی گفته نشده زدن بهتره. گفته شده اینکه راهی نیست چیز بدیه. و واقعا هم چیز بدیه.
شما استدلالتون اینه. من الان یه روش شنیدم که بده. در نتیجه وجود نداشتن یه راه حل بد نیست! به نظرم استدلالش منطقی نداره.
یه مشت خانوم های دیوانه هستن که هیچ چیز جلودارشون نیست. و یک مشت مردهای دیوانه هستن که هیچ چیز جلودارشون نیست. وجود یه راه حل برای جلوگیری از این افراد بحث نیاز داره؟
بزارید بقیرو بخونم و بیام

آخرین ویرایش:

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
و طرف میگه پس شما عقیده دارید کسی که آرایش کنه و بیاد چون می خواد توجه و جذابیت کسب کنه پس هرجیزی که اتفاق میتونه بیفته اتفاق بیفته؟ ؟
JORDAN: NO I didnt say the last part,i didnt say so whatever comes will com
و بعد هم مثال کفش پاشنه بلند رو میزنه و بعد دوباره تاکید می کنه که
JORDAN: Now im not saying that people shouldnt use ... display in workplace.im not saying that, im saying that that is what they are doing, and that is what they are doing
اینم یه نقل اولیه. دقیقا همین مطرح شد.
و طرف پرسید خب یعنی کسی که ارایش می کنه می خواد جلب توجه کنه پس هرچیزی میتونه اتفاق بیفته و اوکیه چون خودش ارایش کرده. و گفت نه من تیکه آخر رو نگغتم . یعنی این توجیهی نیست برای اینکه طرف مورد آزار قرار بگیره .
حالا شما عقیده داری که این کار برای جلب توجه نیست. حالا اگر بحثت سر جلب توحهه این یه موضوع بحث دیگست
با این فرض که یک سری برای جلب توجه دارن کاری می کنن توی محیط کار و اینکه این توی میزان آزار و اذیت تاثیر داره شکی داری؟ یعنی خودشم می گفت
it contributes
و خب حالا شما می خوای جلب توجه جنسی کنی و از طرفی می خوای نگاه جنسی ای وجود نداشته باشه تو فضای کار. این یه حالت پارادوکس داره. پس چرا آرایش استفاده میشه اصلا؟ با فرض اینکه آرایش برا جلب توجهه ( حالا شما قبول نداری و این یه بحثه ) یکی آرایش کنه برای جلب توجه و بگه نمی خوام توجه کسی به من جلب بشه یه مقدار تناقض هست. اما به این معنی نیست که این توجیهی هست برای اینکه بهم تجاوز بشه. ولی توی این رفتار یه پارادوکس هست.
حالا اصلا حرف طرف هم این نبود که من میگم این باید باشه. گفت دارم یه سری سوال مطرح می کنم. و خودش هم موافق نبود. میگه اما سوال اینه که چه قوانینی باید توی محیط کار بین مرد و خانوم باشه.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
البته شاید این که "هر روشی بهتر از هیچ روشه" رو یه جواب منطقی میدونی که دیگه حرفی باقی نمیمونه.
شما این حرفو زدی دیگه و من قبل این حتی این رو گفته بودم

در رابطه با بخش دوم هم بازم شما یه حرف بی ربط رو دارید میزنید. هیچ کاری نکردن بهتر از انجام کار بده. این حرف درست. حرفش این نیست اصلا. اینکه هیچ کاری نکردن بهتر از کار بده آیا به این معنیه که هیچ کاری نکردن کار خوبیه ؟؟ نه. و داره همینو میگه. میگه چه راه کاری هست ؟ هیچی و نبود راه کاری بسیار چیز بدیه. حالا اینکه شما بگیری بکشی طرفو قطعا راه حل خیلی بدیه. ولی اینکه کاری نکردن از کشتن طرف بهتره به این معنی نیست که کاری نکردن خوبه. باید یه قانون و چیزی تعریف بشه اینجا. اینو قبول ندارید ؟ خیلی بدیهیه به نظرم حرفاش. اصلا نمیگه بگیریم بزنیم . داره میگه تو مردها اینجوری تعریف شده طی قرن ها. و نبود یه راه حل برای افراد دیوانه معظله . اینو قبول ندارید ؟
من هیچ جا اعلام نکردم هر روش بهتر از هیچ روشه. حتی اونجا هم گفتم وجود یه راه حل چیز خوبیه. شما بگو یه پوئن مثبت. تبعاتش هم ببین . شاید کلی منفی باشه. دلیل نمیشه من اون کارو پس انجام بدم چون صرفا وجود داره. و کسی دفاع نکرده
من میگم وجود یه راه حل چیز خوبیه. نبود یه راه حل چیز بدیه.
از این اگر نتیجه میگیرید که هر راه حلی بهتره از هیچی خب این حرف من نیست و تهمته. نمونه عین این زیاده.

آره برای منم خیلی جالبه این حرفت چون واقعا این شدت obsession و حتی stalking که نشون دادی تو این دوران بحث و حرفا و حرکاتی که زدی واقعا جالبه برام بدونم کیا هستن این آدمایی که مخالفتی ندارن با کارات. چون جدا از خود بحث و اختلاف عقیده و اینا که بگذریم به نظر من بی پرده بخوام بگم شما دوست عزیز واقعا یه مشکل اخلاقی شدید دارید. البته منم قبول دارم اشتباه کردم: اشتباه کردم که فکر میکردم میتونم تو یه بحث شرکت کنم و بعد از اینکه دیگه نخواستم ادامه بدم کسی مزاحمم نمیشه.

ضمن این که لازم میدونم با وجود بدیهی بودن بازم تکرار کنم که این دیگه واقعا آخرین پستمه! البته نذار این جلوتو بگیره که وقتی جواب پست بعدیتو که قشنگ مشخصه چی میخوای بگی رو نمیدم نیای بعدش کلی دم از کندذهن بودن و رادیکال بودن و غیره و غیره من بزنی و بگی بهت تهمت زدم و حاضر نیستم اشتباهمو قبول کنم چون بویی از منطق نبردم و خلاصه همین حرفا که خودت میدونی دیگه:))
stalking
the crime of illegally following and watching someone over a period of time
ممنون
من که نمیتونم نام ببرم این افراد رو ولی خب من پرسیدم از یه عده و اونا هم گفتم موافق خیلی از این حرفا نیستن و حالا شاید انتقادی هم بود که تو هم بد حرف زدی ولی از لحاظ منطقی کسی مخالف نبود و قبول داشتن. حالا اینکه یه سری این افراد دختر هستن و حتی دوستان شمان خیلی جاها نمیتونن مخالفتشونو اعلام کنن بنا به دلایل مختلفی.
این مساله اگر چیز غیر اخلاقی ای هست که خب نمیدونم چی بگم. مزاحمتی هم ایجاد نکردم من. من صرفا برای تهمتی که زده بودید پرسیدم که آیا سخته پذیرفتن؟ و اگر اینو مزاحمت میدونید که خب بازم حرف خاصی باقی نمیمونه

عقب مانده

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امام
شهر
برازجان
سال فارغ التحصیلی
1398
فرض یک: عقاید مختلفی توی مسایل جنسی وجود داره و یکی شاید با چادر مثلا تحریک بشه ( درست )
نتیجه : پس به خاطر فرض بالا هر لباسی که خودتون می خواید داشته باشید.
قبول داری منطقی نیست دیگه؟ مثال: تو چرا لخت نمیری سر کار؟ تو اصلا لخت "دوست داری". مشکلش چیه؟ یکی شاید با لخت اصلا تحریک نشه و یه عده با لباس هر چه بیشتر‌ تحریک میشن. لخت رفتن چه مشکلی داره؟ با استدلال خودت می خوای بگی این زیاده رویه دیگه. با مثلا قانون اجازه نمیده.
اگر‌ میگی لخت زیاده. اوکی. مرزش کجاست؟ تو اگر دوست داری پاشنه بلند چرا با اون سر کار نمیری؟ مگه غیر اینه که دوست داری؟ اجازشو نداری سر کار؟ چرا؟
بحث سر فلسفشه.
ما راجع به افراد با گرایشات عجیب ( که minority هستن) حرف نمیزنیم. ما راجع به کل جامعه داریم حرف میزنیم.
مثال: ( حالا الان می خوای بگی این فرق داره ). من ادمیم که دوست دارم داد بزنم. تو خیابون. دوست دارم. یه عده هم کر هستن و نمیشنون و تاثیری روشون نداره. پس من کاری که دوست دارمو انجام بدن و این تاثیری رو بقیه نداره پس‌ اوکیه. داد زدن تاثیری رو اعصاب بقیه نداره.
حالا تو میگی‌ یکی این لباس رو دوس داره ( مثلا مایو! ) و چون یه عده خیلی کم با این تحریک نمیشن این هیچ ربطی‌ به اثرش روی بقیه نداره. به نظرم تفکر جالبیه.
مثال داد زدن و افراد کر هم کلا بی ربطه. داد زدن آزار دهندست، برخلاف آرایش کردن. نمیدونم طبق چه منطقی یکی میکنیدشون.
من فقط سرسری یه نگاه به این تاپیک انداختم و شاید با هیچکدوم از دو طرف بحث کامل موافق نباشم، صرفا خواستم درمورد این بخش از دو نقل قولی که منشن کردم یه نکته ای بگم.
این دلیلی که @Zetsubou Shinji برای رد مثال ذکر شده اورده دلیل اشتباهیه فارغ از اینکه مثال برای اثبات ادعاش مثال خوبی هست یا نه.
توضیح:
عمل اول: داد زدن واسط خیابون.
اثر عمل: آزار دهنده بودن (با توجه به گفته @Zetsubou Shinji )
خب ظاهرا موافقت شده که با وجود اینکه داد زدن برای بخشی از افراد جامعه آزار دهنده نیست (برای مثال برای افراد کر که تو مثال گفته شده) ولی هنوز داد زدن وسط خیابون یه کار آزار دهنده تلقی میشه.

حالا عمل دوم: پوشیدن مایو در محل کار (به عنوان لباس تحریک کننده با توجه به مثال ذکر شده)
اثر عمل: تحریک کنندگی جنسی.
اینجا هم احتمالا توافق وجود داشت که بعضی پوشش ها برای یه عده تحریک کننده‌ست اما گفته شد چون ممکنه برای بعضی از افراد با فتیش های خاص تحریک کننده نباشه و با چیز دیگری تحریک بشن نمیشه به طور کلی گفت هیچ پوششی تحریک کنندست درصورتی که در مثال بالا فریاد زدن به طور کلی به عمل آزار دهنده تلقی شد توسط خود @Zetsubou Shinji

حالا اینجا @Zetsubou Shinji تفاوت "اثر عمل" رو دلیل بر متفاوت بودن مثال ها گرفت ولی با توجه به توضیحی که بالا دادم میشه فهمید درسته که اثر متفاوته ولی این مثال رو اشتباه نمیکنه و میشه هرکدوم رو در اثر خودش برسی کرد.

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
برابری زن و مرد مشکلی نداره ولی منظق اکثر جنبش های حقوق زنان اینه:
اگه بخوایم حقوق زن و مرد رو به شکل دو عدد نشون بدیم این شکلیه(مثال):
مرد:20
زن:17