• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هری پاتر

mitokondry

مرغابی شیطون
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه ایران
رشته دانشگاه
داروسازی

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
ن هری پاتر جوری نوشته شده ک هر سنی رو میتونه ب خودش جلب کنه
اما بیشتر کسایی جلبش میشن ک قوه تخیل خوبی دارن برای همین فن های هری پاتر اغلب کم سن هستند
دلیلی برای فکتی آوردید که خودش اشتباهه. فن های وفادار هری پاتر عمدتاً افراد بزرگسال هستند. قوه تخیل هم چیزیِ کاملاً مستقل از سن. هری پاتر صرفاً چون محیط دوستانه تری داره برای کودکان مناسبه، وگرنه هیچ عنصری نداشت که دیگر کتاب های فانتزی نداشته باشن.

mitokondry

مرغابی شیطون
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه ایران
رشته دانشگاه
داروسازی
دلیلی برای فکتی آوردید که خودش اشتباهه. فن های وفادار هری پاتر عمدتاً افراد بزرگسال هستند. قوه تخیل هم چیزیِ کاملاً مستقل از سن. هری پاتر صرفاً چون محیط دوستانه تری داره برای کودکان مناسبه، وگرنه هیچ عنصری نداشت که دیگر کتاب های فانتزی نداشته باشن.
اتفاقا تخیل با سن مربوطه اما خو کسانی هستند ک در سن اوج تخیل با هم اختلاف نظر دارند ولی کسی وجود ندارد که اختلاف این دو را منکر بشه

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
اتفاقا تخیل با سن مربوطه اما خو کسانی هستند ک در سن اوج تخیل با هم اختلاف نظر دارند ولی کسی وجود ندارد که اختلاف این دو را منکر بشه
و کتاب های فانتزی که برای مخاطبان بزرگسال نوشته می شوند چطور؟
پس اجازه بدید یه قدم هم عقب تر بریم. قوه تخیل پیش نیازِ داستان فانتزی نیست.

• لایک
امتیازات: Sep

mitokondry

مرغابی شیطون
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه ایران
رشته دانشگاه
داروسازی
و کتاب های فانتزی که برای مخاطبان بزرگسال نوشته می شوند چطور؟
پس اجازه بدید یه قدم هم عقب تر بریم. قوه تخیل پیش نیازِ داستان فانتزی نیست.
پیش نیاز نیست ولی بی تاثیر هم نیس

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
توصیف هری پاتر در یک واژه :
جوووووووووووون :-":-":-"

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام
من یادم میاد تو دبیرستان یکی از دوستام بهم معرفی کرد :-"
خیلی زیبا توصیف میکرد همه چیو :-"
فیلماشم جالب بود
ولی من کتابشو بیشتر دوست داشتم
الان خیلی وقته نخوندم :-"
کسی کتاب زبان اصلیشو خونده؟ :-":-"
بله

Cyspho

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
رشته دانشگاه
داروسازی
اینستاگرام

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
سری کامل کتابای هری پاتر 461 تومن !
دیگه کرک و پری به عادم می مونه ؟!!:))

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
یادش بخیر اون موقع که راهنمایی وجود داشت و ما راهنمایی بودیم یه سری مجموعه هری پاتر بود دست من و دوستام مثلا جلد ۱ دست یکی بود یکی دیگه جلد۲ یکی ۳ همین طور به ترتیب... بعد وقتی یه جلد تموم میشد انقدر هیجان داشتیم که یه سره رو مخ کسی که جلد بعدی دستش بود غر می زدیم زودتر تموم کنه بده بعدی.به سرعت باد مجموعه شو تموم کردیم یادش بخیر8->

ثنا:/

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
wgaf?
سال فارغ التحصیلی
1400
خوب زندگی بدین صورته که من مثلا کلاس چهار/پنج هری پاترو خوندم وبعد از اون تا همین لحظه تو کفشم
(یعنی همش کتابا رو از اول میخوندم فیلما رو دوباره نگاه میکردم و...)
الان تاااازه متوجه یه پدیده‌ای به نام فن فیکشن شدم که داره منو به معنی واقعی کلمه تو خودش حل/غرق/پودر/الک/ میکس(؟! )می کنه.
[وی از اون دیوانه های هری پاتره که شبها خواب هاگوارتز و هاگزمید و دره گودریک میبینه و صبح به خاطر بیدار شدنش اشکش در میاد.تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل! ]
.اونم کی؟50 و اندی روز مونده به کنکور:/
خاک عالم تو سرت حقیقتا دختر!:|

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
کتابا و فیلمای خوبین، ولی هیچی بپای کتابای تالکین نمیرسه و کلا، کتابای تالکین خوره کتاب ها رو دیوونه میکنه و هری پاتر معمولی ها رو.

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
من فیلم دیدنو به کتاب خوندن ترجیح میدم تا حالا رمانای هری پاترو نخوندم جز سری اولشو اونم به زبان اصلی
چون پروژه ی کلاسمون بود
ولی از اینا گذشته من از ژانر این سری فیلما خوشم میاد و هری پاتر جدا گرافیک خوبی داشت
داستانش جالب بود و تو اون سن واقعا از دیدن تمام قسمتاش لذت میبردم
و اینکه بازیگرا متغییر نبودن و واقعا با فیلم بزرگ میشدن حس جالبی به ادم میداد

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
یه سوال.

چرا هری پاتر اینقد معروف شده ؟
چرا اینقدر مشتاق خوندنش بودین ؟
چی داشت مگه ؟

برفــــ

-
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
کتاب های هری پاتر ماجرایی بسیار وسیع با کلی جزئیات زیبا داشت و داستان پر کِشِشی بود
به شخصه موقع خوندنش نمیتونستم کتابو زمین بذارم
به نظرم "جادوی قصه"ی هری پاتر خیلی قویه و این سِیْر اتفاقاتِ هیجان انگیزش منو مجذوب خودش کرد

ثنا:/

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
wgaf?
سال فارغ التحصیلی
1400
موافق نیستم.
من یک خوره کتاب واقعیم (اگر خواستی برات اثباتش کنم تو پ.خ یا هرجا بهت ثابت می‌کنم)که هری پاتر رو به کتاب های تالکین ترجیح میدم چون اولین کتابی بود که از ژانر فانتزی خوندمش و جاذبه خاصی برام داشت و داره و....
مورد اول اینکه نقدی که کردی اصلا نقد نبود و مغالطه تله گذاری بود یه جورایی پس جواب نمیخواد(اگر خوره کتاب باشی تالکین را دوست داری اگر نباشی خوره کتاب نیستی یا کتابخوان معمولی هستی)
مورد دوم، ولی اگر منظورت مقایسه تالکین و جی کی رولینگ هست که به نظر من تالکین و رولینگ دوتا سبک و مخاطب کاملا متفاوت داشتن و شاهد کلامم ادبیات سخنشون و نمادهایی که در داستان ها استفاده میکننه.
برای مثال سیلماریلیون.این کتابی هست که تالکین تمام عمرش مشغول نوشتنش بود و حالت قرآن برای ما مسلمونا رو داره.یه جورایی کتاب مرجع ارباب حلقه ها و...هست.
همینطور نثر خیلی ثقیل و سنگینی داره که برای درک کردنش باید حداقل چهار/پنج بار بخونیش و حتی یک کتاب واژه نامه جدا براش تالیف شده جدای از واژه نامه اخر کتاب. در حدی که وقتی صفحه اولو باز کردم با خودم گفتم خوب فک کنم شکسپیر به خوردم دادن⁦(≧▽≦)⁩
نتیجتا طبیعیه که طرفدار زیادی تو قشر نوجوان مخصوصاً زیر پونزده سال نداشته باشه و این دلیلی برای خوره کتاب بودن/نبودن نیست.
ولی هری پاتر مشخصا برای قشر زیر بیست سال نوشته شده.و مشخصه که هر چقدر کتابی رو تو سن کمتر با عشق و علاقه خونده باشی تاثیر عمیق تری روت داره.من داشتم ازون تاثیر می‌گفتم.در قدرت قلم جناب تالکین و جهانیکه تاکید میکنم جهانی که ساخت هیچ شکی نیست.
کلی حرف دیگه برای گفتن هست که ان شا الله بعد از کنکور میگمشون.
پ.ن چقد پراکنده نوشتم... ولی خوب متاسفانه فعلا حوصله شرح قصه نیست.

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
موافق نیستم.
من یک خوره کتاب واقعیم (اگر خواستی برات اثباتش کنم تو پ.خ یا هرجا بهت ثابت می‌کنم)که هری پاتر رو به کتاب های تالکین ترجیح میدم چون اولین کتابی بود که از ژانر فانتزی خوندمش و جاذبه خاصی برام داشت و داره و....
مورد اول اینکه نقدی که کردی اصلا نقد نبود و مغالطه تله گذاری بود یه جورایی پس جواب نمیخواد(اگر خوره کتاب باشی تالکین را دوست داری اگر نباشی خوره کتاب نیستی یا کتابخوان معمولی هستی)
مورد دوم، ولی اگر منظورت مقایسه تالکین و جی کی رولینگ هست که به نظر من تالکین و رولینگ دوتا سبک و مخاطب کاملا متفاوت داشتن و شاهد کلامم ادبیات سخنشون و نمادهایی که در داستان ها استفاده میکننه.
برای مثال سیلماریلیون.این کتابی هست که تالکین تمام عمرش مشغول نوشتنش بود و حالت قرآن برای ما مسلمونا رو داره.یه جورایی کتاب مرجع ارباب حلقه ها و...هست.
همینطور نثر خیلی ثقیل و سنگینی داره که برای درک کردنش باید حداقل چهار/پنج بار بخونیش و حتی یک کتاب واژه نامه جدا براش تالیف شده جدای از واژه نامه اخر کتاب. در حدی که وقتی صفحه اولو باز کردم با خودم گفتم خوب فک کنم شکسپیر به خوردم دادن⁦(≧▽≦)⁩
نتیجتا طبیعیه که طرفدار زیادی تو قشر نوجوان مخصوصاً زیر پونزده سال نداشته باشه و این دلیلی برای خوره کتاب بودن/نبودن نیست.
ولی هری پاتر مشخصا برای قشر زیر بیست سال نوشته شده.و مشخصه که هر چقدر کتابی رو تو سن کمتر با عشق و علاقه خونده باشی تاثیر عمیق تری روت داره.من داشتم ازون تاثیر می‌گفتم.در قدرت قلم جناب تالکین و جهانیکه تاکید میکنم جهانی که ساخت هیچ شکی نیست.
کلی حرف دیگه برای گفتن هست که ان شا الله بعد از کنکور میگمشون.
پ.ن چقد پراکنده نوشتم... ولی خوب متاسفانه فعلا حوصله شرح قصه نیست.
اره باهات موافقم و منظورم هم اون نبود. کتاب هاس تالکین نثر سخت و فاخری داره و همینطور یه قصه پرکشش و سنگین.برای کسی که صرفا میخواد از ژانر فانتزی لذت ببره هری پاتر گزینه بهتریه.

بالا