• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قسمـت‌های جالـبِ کتـاب‌ها

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
وقتی بچه هستی، مدام از تو می‌پرسند: «حالا فرض کنیم همه مردم خودشون رو انداختن توی چاه. تو هم باید این کار رو بکنی؟».

وقتی بزرگ می‌شی ماجرا فرق می‌کنه. آدمها بهت می‌گن: آهای. همه داران می‌پرن تو چاه. تو چرا نمی‌پری؟

استیو تولتز/جز از کل

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
"مایا ما هرچیزی که دوست داریم هستیم؛ ما آنچه دوست داریم هستیم."
مایا سرش را تکان می دهد.
"بابا،ببخشید . من متوجه نمی شم."
"ما چیزهایی که جمع میکنیم ،به دست می آوریم و می خوانیم نیستیم.ما تا زمانی که اینجا هستیم ، فقط آنچه دوست داریم هستیم؛آنچه دوست داشتیم.کسانی که دوست شان داشتیم.من فکر می کنم این دوست داشتن ها، تنها چیزهایی هستند که واقعا باقی میمانن ."

زندگی داستانی ای.جی.فیکری از گابریل زوین

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
هر آن‌کس که می‌خواهد پرواز کردن بیاموزد، ابتدا بایستی ایستادن و راه رفتن و دویدن و صعود کردن و رقصیدن را یاد بگیرد .
هیچ‌کس پرواز کردن را با پرواز کردن نمی‌آموزد...!

چنین گفت زرتشت
نیچه

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
بعضی‌هایمان یک مرتبه بیدار می‌شویم، بعضی آهسته و بعضی هیچوقت. اما اگر بیدار شویم، دیگر فکر و نظر دیگران هیچ ‌تأثیری در حالمان ندارد. اینکه وقتی ما را می‌بینند چشمانشان برق بزند، یا برعکس، پره‌های دماغشان با نفرت باز و بسته شود، هیچ اهمیتی ندارد...
مهم فقط این است که خودمان جلوی آینه که می‌ایستیم چه‌ می‌بینیم...

حسین سناپور
سمت تاریک کلمات

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
مرگ به مردن نیست، آدم‌ها وقتی می‌میرن که دلیلی برای زنده موندن نداشته باشن.

سورمه سرا
رامبد خانلری

sabili

ویالونسل
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
خودخواهی و غرور، دو چیز متفاوتند، هر چند که معمولا مترادف گرفته می شوند. ممکن است کسی مغرور باشد اما خودخواه نباشد. غرور بیشتر به تصور ما از خودمان بر می گردد، خودخواهی به چیزی که دیگران درباره ما می گویند...!
...ممکن است بدون قصد بدخواهی برای دیگران بدی کرد و میتوان از روی سهو و خطا سبب بدبختی دیگران شد. بی فکری، عدم توجه به احساس دیگران و عدم تصمیم باعث چنین کارهایی میشود...!

غرور و تعصب / جین اوستین

sabili

ویالونسل
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
من رمز خوشبخی واقعی را یافته ام. باید حال را دریابی، نه اینکه همیشه افسوس گذشته را بخوری و فکر آینده باشی. باید قدر لحظاتی را که در اختیار داری بدانی. مثل کشاورزی: آدم، هم می تواند در یک زمین پهناور بذر بپاشد، هم می تواند کشاورزی خود را به یک قطعه زمین کوچک محدود کند و از همان نقطعه ی کوچک نهایت استفاده را ببرد. من هم میخواهم کشت و کارم را به یک قطعه ی زمین کوچک محدود کنم. میخواهم از لحظه لحظه ی عمرم لذت ببرم و بدانم که دارم لذت می برم. بیشتر مردم زندگی نمی کنند، فقط می دوند. آنها سعی می کنند به هدفی دور و دراز دست بیابند، اما در وسط راه چنان از نفس می افتند و خسته می شوند که اصلا مناظر زیبای محیط آرام اطراف خود را نمی بینند. وقتی به خود می آیند که پیر و فرسوده شده اند و دیگر فرقی نمیکند به هدفشان برسند یا نه...!
... آیا به آزادی اراده عقیده دارید؟ من که دارم بی چون و چرا.
من با فیلسوفانی که فکر میکنند اعمال ما جبری است و از عواملی غیر ارادی ناشی میشود، مخالفم و و این عقیده را غیر اخلاقی میدانم. اگر این را قبول داشته باشیم، نباید کسی را به خاطر کارهایش سرزنش کنیم. اگر آدم به قضا و قدر معتقد باشد، باید دست روی دست بگذارد و بگوید:« خواست خدا هرچه باشد،همان می شود.» و آنقدر سرِ جایش بنشیند تا بمیرد. من به آزادی اراده و همت برای رسیدن به خواسته هایم اعتقاد کامل دارم. این اعتقاد کوه را جابه جا میکند...!

بابا لنگ دراز / جین وبستر

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
ننه: فقط یک هنر را باید یاد بگیری
و آن هم تحمل است،
تحمل
مریم: تحمل چی ننه؟
ننه: نگران آن نباش،
موضوع کم نمی‌آوری...

خالد حسینی
هزار خورشید تابان

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
انسان با استعداد, همانند تیرانداز ماهری است که درست به هدفی می زند که دیگران نمی توانند به آن دست یابند; نابغه, همانند تیرانداز ماهری است که درست به هدفی می زند که دیگران نمی توانند ببینند.

#درمان شوپنهاور
#دکتر اروین یالوم

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
آلن عزیز
گاهی اوقات چیزهایی که برای آدم ها مهم ترند بیشتر او را اذیت میکنند
و برای اینکه اذیت نشویم ، ناچاریم از هر چیزی که ما را به آن رنج مرتبط میکند ببریم
فکر میکنم من هم همین کار را کردم
فقط میخواستم کمی از رنج و اندوهم بکاهم ...

ما تمامش میکنیم
کالین هوور

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
زندگی شاد غیر ممکن است; بهترین زندگی که بشر می تواند بدست اورد, زندگی شجاعانه است.

#درمان شوپنهاور
#دکتر اروین یالوم

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
کی یرکگارد بعضی از ادم ها را با عنوان افرادی در "نومیدی مضاعف" توصیف می کند. این افراد در ناامیدی هستند, اما انقدر خودفریبی دارند ک حتی متوجه نمی شوند در ناامیدی قرار دارند. فکر کنم تو هم در نومیدی مضاعف باشی. منظورم این است ک اکثر رنج های ما ناشی از این است ک با تمایلات و خواسته ها برانگیخته می شویم و بعد, وقتی خواسته ای براورده می شود, از لحظه ی ارضای ان لذت می بریم. لحظه ای ک خیلی زود تبدیل ب دلزدگی و کسالت می شود و سپس این دلزدگی با بروز و سر براوردن خواسته ای دیگر متوقف می شود. شوپنهاور فهمید چرخه خواستن مداوم, ارضای لحظه ای, دلزدگی و خواسته بعدی, بیماری بشر در این جهان است.

#درمان شوپنهاور
#دکتر اروین یالوم

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
احساسات دوران کودکی ازاد و طلایی هستند, چون گذشته ای بر ان سنگینی نمی کند.

کتاب: همون بالایی : )

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
یه قسمتی از کتاب سه دختر حوا - الیف شافاک که شخصیت "پری" میگه:
من نه مثل مادرم دین دارم، نه مثل پدرم به این قانعم که دنیا عبارت است از پدیده ای که می شود آن را با حواس پنج گانه درک کرد. در این صورت من کجا هستم؟آیا راه تازه ای برای آن هایی که نه می خواهند دین دار مطلق باشند و نه علم گرای محض وجود ندارد؟مثلا یک راه سومی؟خدا می داند.

mhfire

غمگین حال و روز سمپادم
نام مرکز سمپاد
َشهید دستغیب1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
Mechanical Engineering
‫همهٔ حیوانات برابرند‬ ‫اما بعضی برابرترند
{قلعه حیوانات جورج اورول}

...Maryam...

مرمرائیسم:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر لبخند:)
سال فارغ التحصیلی
1400
دوست خوب اونیه که هرچقدرم به حرفای چرتت گوش بده بارم خسته نشه:)

رفیق

آخرین ویرایش:

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
دو فروشنده کفش برای فروشِ کفش‌های فروشگاهشان به جزیره‌ای اعزام شدند. فروشنده اول پس از ورود به جزیره با حیرت فهمید که هیچ‌کس کفش نمی‌پوشد. فورا تلگرامی به دفتر فروشگاه در شیکاگو فرستاد و گفت : فردا برمی‌گردم. اینجا هیچ‌کس کفش نمی‌پوشد.
فروشنده دوم هم از دیدن همان واقعیت حیرت کرد. فورا این تلگراف را به دفتر فروشگاه خود فرستاد: لطفا 1000 جفت کفش بفرستید. اینجا همه کفش لازم دارند.

فرق بین مانع و فرصت چیست ؟
نگرش ما نسبت به آن !

اصول نگرش
جان سی مکسول

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
به يک‏‌جايی از زندگی که رسيدی، می‌فهمی رنج را نبايد امتداد داد! بايد مثل يک چاقو که چيزها را می‌بُرد و از ميان‌شان می‌گذرد، از بعضی آدم‌ها بگذری و برای هميشه قائله رنج‌آور را تمام کنی..

ویلیام فاکنر
مرثیه برای راهب

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
زندگی را همانجا یاد گرفتم، توی گلفروشی؛

دسته گل‌های کوچک برای همسران و دسته گل‌های بزرگ برای معشوقه‌ها …

دوستش داشتم
آنا گاوالدا

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
حافظه‌ مردی به تدریج در حال از کار افتادن بود. پزشکی پس از معاینه‌ی دقیق، گفت که می‌تواند با عمل جراحی حافظه‌ی مرد را برگرداند اما این کار یک خطر بزرگ دارد و آن این که ممکن است مرد، بینایی هر دو چشم‌اش را از دست بدهد.
پزشک گفت: کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟ بینایی یا حافظه‌تان را؟
بیمار کمی فکر کرد و گفت: بینایی‌ای را ترجیح می‌دهم که ببینم به کجا خواهم رفت تا این که به خاطر بیاورم به کجا رفته‌ام ...

آینده‌ی مقدس
چارلز کترنیگ

بالا