• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قسمـت‌های جالـبِ کتـاب‌ها

نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
0000
مهمترین چیز در زندگی چیست؟ اگر این سوال را از کسی بکنیم که سخت گرسنه است، خواهد گفت غذا. اگر از کسی بپرسیم که از سرما دارد می میرد، خواهد گفت گرما. و اگر از آدمی تک و تنها همین سوال را بکنیم، لابد خواهد گفت مصاحبت آدم ها.
دنیای سوفی
یوستین گردر

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
لحظاتی وجود دارند که تکرار آنها ممکن نیست.
پیروی از عواطف و احساسات گاه می تواند کار دست انسان بدهد و موجبات ناراحتی اش را فراهم سازد.
هرگز نباید سعی در تکرار لحظات داشت، باید آنها را همان گونه که یک بار اتفاق افتاده اند، فقط تنها به خاطر آورد.

#عقاید_یک_دلقک
#هاینریش_بل

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
منتظر مردی نباش كه باهات كنار بياد. اين اشتباهيه كه خيلی از زن‌ها دچارش میشن. تو خودت خوشبختی‌رو پيدا كن.

#مرگ خوش
#آلبر_کامو

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
در این دنیا با تلاشها و معجزه ها زندگی انسان رو بمرگی را نجات میدهند ولی باعث مرگ صدها, هزارها و میلیونها موجود زنده و سالم می شوند. میدانی؟ زندگی خیلی بیشتر از لحظه ی بین تولد و مرگ است.
___
زنده بودن چ خوبست. چ خوب بود اگر ازینکه زنده ایم همیشه خوشحال باشیم. انوقت میتوانستیم حس کنیم ک صبح صورت را با لیوان ابی شستن چ لذتی دارد.

#زندگی جنگ و دیگر هیچ
#اوریانافالاچی

آخرین ویرایش:

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
[...] نادنکا از خانه‌شان بیرون آمد و قدم به ایوان گذاشت، آن‌وقت نگاه غمگین خود را به آسمان دوخت... گیسوان افشانش نشان می‌داد که نسیم بهاری با چهره‌ی پریده رنگ و افسرده‌اش بازی می‌کند. غم چهره‌ی نادنکا را پوشاند و قطره اشکی از گونه‌اش روان شد... دختر بی‌نوا دست هایش را دراز کرد، گویی از باد می‌خواست که بوزد و آن سه کلمه را به گوشش برساند. من منتظر وزش نسیم شدم، آن وقت نجوا کنان گفتم: "دوستت دارم نادیا."
پروردگارا، ناگهان چه حالی به نادنکا دست داد! فریاد می‌کشید، می‌خندید و با آن احساس خوشبختی و وجد و سرور دست‌هایش را به سوی باد درازتر می‌کرد... .
من برای بستن وسایلم به خانه برگشتم.
اکنون سال‌ها از این ماجرا می‌گذرد. نادنکا حالا زن شوهرداری است. شنیده‌ام سه فرزند دارد و شوهرش، که روشن نیست اورا انتخاب کرده یا دیگران برایش انتخاب کرده‌اند، ‌کارمند اداره‌ی سرپرستی اموال اشراف زاده‌هاست اما چیزی را که نمی‌دانم این‌ است که هنوز هم به نجوای باد گوش می‌دهد تا آن جمله‌ی دلاویز را بشنود یا نه :
"دوستت دارم، نادیا!"

داستان شوخی کوچک، چخوف
معنی واقعی خلاقیت و زیبایی رو درک کردم.

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
دختر پرتقال ادامه داد
میخواستم به دانشکده هنر بروم و نمیخواستم خودمو وابسته کسی کنم
ولی اگر دو نفر فکر و ذکرشون پیدا کردن همدیگه باشه ملاقات اتفاقی شون چندان هم غیر ممکن و عجیب نیست!

دختر_پرتقالی
یوستین_گوردر

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
احساس می کنم یه جای زندگیم راه رو غلط رفتم ولی اینقدر جلو رفتم که دیگه انرژی برای برگشت ندارم.

خواهش می کنم این یادت بمونه مارتین اگه فهمیدی مسیر رو اشتباه رفتی هیچ وقت برای برگشت دیر نیست. حتی اگه برگشتن ده سال هم طول بکشه باید برگردی. نگو راه برگشت طولانی و تاريکه. نترس از این که هیچی به دست نیاری.

# جز از كل
#استیو_تولتز

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
گفتن حقیقت به خودتان ممکن است رنج تان بدهد
ولی نیازی نیست به این رنج وابسته بمانید.
شفا در راه است!
و فقط مساله زمان مطرح است ، تا اوضاع بر وفق مراد شما شود

اگر کسی رفتارش با شما بر مبنای عشق و احترام نباشد ، موهبتی است که چنین کسی از شما فاصله بگیرد.
اگر این شخص فاصله نگرفت ، شما مسلما چندین سال دیگر هم در کنار او رنج خواهید برد.

جدا شدن ممکن است برای مدت کوتاهی آزار دهنده باشد اما سرانجام قلب شما شفا می یابد.
پس میتوانید آنچه را واقعا میخواهید انتخاب کنید.

چهار_میثاق
دون_میگوئل_روئیز

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
منظره ی ویرانی آدمها
غم انگیزترین منظره دنیاست
ببینی که کسی مثل طاوس می رفته
حالا مرغ ِ نحیفی است که پرش ریخته.

#همنوایی شبانه ارکستر چوبها
#رضا_قاسمی

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پدر خیال میکرد آدم وقتی در حجره ی خودش تنها باشد تنهاست نمیدانست که تنهایی را فقط در شلوغی میشود حس کرد
سمفونی مردگان/عباس معروفی

M__vh

m__vh
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
می‌ دونی چه حسی داره وقتی خودتو به سرنوشتت می‌ سپری؟ یه جورایی بهت خوشامد می‌ گه. دیگه نه دردی هست، نه ترسی و نه اشتیاق و آرزویی. مرگ، امید بود که داشت با این تسکین به وجود می‌ اومد. به زودی می‌ تونستم ادوارد رو ببینم. ما تو اون دنیا به هم می‌ رسیدیم، چون مطمئن بودم که خدا مهربونه، خدا هرگز اون‌ قدری بی‌ رحم نیست که ما رو از تسکین تو اون دنیا محروم کنه.

دختری که رهایش کردی l جوجو مویز l ترجمه : کتایون اسماعیلی

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
هرچند به ظاهر چشم چپش لوچ بود ، اما در عالم واقع چنین نبود.
هرچند نگاهش را بد نشان میداد،اما چون فقط یکی از چشمانش را موقع نگاه به آستانه ابدیت در مرکز هر مثلث متساوی الاضلاع ، در دل هستی میدوخت ، همانطور که یک اگزیستانسیالیست کاتولیک مطرح کرده ، چشمان معیوب او نماد نقص ابدی یک الماس بود.

تنهایی پر هیاهو
بهومیل_هرابال

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
نباید به هر کسی در زندگی خوشامد گفت. بعبارتی، طبق توصیه ی کنفوسیوس خودتان را با کسانی که به خوبی خودتان نیستند درگیر نکنید.

# آدمهای سمی
#لیلیان_گلاس

mosiano

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
کرمان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
اعتراض مدنی مد روز است. سابقا روال بر این بود که مردم اعتراض می‌کردند تا به آزادی و حقوق خود برسند، اما گویا امروزه افراد زیادی از آزادی و حقوق خودشان فقط در راه اعتراض کردند استفاده می کنند. آنها همیشه در حال اعتراض مدنی و شعار دادن هستند. شعار دادن در نزدشان حتی از یافتن راه حل منطقی برای مسئله ای که به آن اعتراض دارند هم مهمتر است. بسیاری از آدم ها به همین راحتی و صرفا با دادن شعارهایی که خودشان هم با آنها اعتقاد ندارند، فعال می‌شوند البته در واقع فعال در بیشعوری!

خواسته ها و شعارهای این افراد ابتدا فقط در مورد آزادی و رهایی بوده است اما در سالهای بعد یاد گرفته اند که با شعار و اعتراض چگونه از زیر بار تعهدات ازدواج، شغل، خانه و احتراز و همنوعانشان نیز رها و آزاد شوند. در سایه همین حرکت ها آنها از آرامش خاطر، بزرگواری و تعداد زیادی از دوستانشان هم رها و آزاد شده اند.

البته باید تاکید کرد که این عامل دلیل اصلی به وجود آمدن این نوع بیشعورها نیست، بلکه ” هیجان اعتراض” دلیل اصلی است.

بیشعور های مدنی شاید خطرناک ترین نوع بیشعورها برای جوامع مدنی باشند. به خاطر میزان شرارت بالای آنهاست- که البته بعضی های شان دارند- بلکه به خاطر میزان بالای واگیری بیشعوری آنهاست. بیشتر بیشعورها به تنهایی کار می کنند، اما یک بیشعور به این قصد مدنی در تجمعات حضور می یابد صدها هزار نفر را که می‌خواهند با دادن شعار و خواندن آوازهای لوس و مهل، دنیا را تغییر بدهند به خود جذب کند و این همان فضای مطلوب برای انتشار بیشعوری است.

بیشعوری مدنی از کتاب بیشعوری خاویر کرمنت

shima.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
هر آدمی، دانسته و ندانسته، به نوعی در لجاجت و تعارض با خود بسر می‌برد، و هیچ دیگری ویرانگرتر از خود آدمی نسبت به خودش نیست.
|سلوک - محمود دولت‌آبادی|

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
جاده‌ای که انسان برای خروج از غم و اندوه در آن سفر می‌کند هرگز مستقیم نیست؛ روزهای خوب و روزهای بد وجود دارند. امروز فقط یک روز بد است ، مثل پیچ جاده ، باید از آن عبور کرد و به سلامت به مقصد رسید…

پس از تو
جوجو مویز

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ
تو هم جوونی و هم زن، هردوشون محدوديت های جدی دارن، اما تو آدم هم هستی.
نذار كسی تصميم بگيره كه تو كی باشی. اين بردگيه. اون آدم آزادی كه دارم راجع بهش حرف می زنم جايی درون توئه.
پيداش كن و بذار يه كار خوب تو دنيا انجام بده.

#خانه
#تونی_موریسون

aidamj

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
هر اتفاقی که در زندگی ات می افتد,صرف نظر از این که اوضاع چقدر ناراحت کننده به نظر برسد,وارد منطقه ی ناامیدی نشو!
وقتی تمام در ها همچنان بسته هستند,خداوند راه جدیدی را فقط برای تو خواهد گشود.شکرگزارباش!وقتی اوضاع روبراه است شکرگزاری کاری راحت است.
عارف واقعی نه تنها شکرگزار موهبت هایی است که به او عطا شده,بلکه شکرگزار تمام چیزهایی است که از او دریغ شده.

ملت عشق از الیف شافاک

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
داشتن کسی که تو رو درک کنه، آرزوت کنه، و تو رو بهتر از اونی که هستی ببینه؛ این متحیر کننده‌ترین هدیه‌ست…

آخرین نامه‌ی معشوق
جوجو مویز

بالا