• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تغییر رشته و دانشگاه با سهمیه هیئت علمی

• شروع کننده موضوع Lotfi
  • تاریخ شروع

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
كسي بوده والدينش هيئت علمي آزاد باشه ؟
مي خواستم بدونم فرقى داره :-?
و اين ك حتما بايد شهرى باشه ك هيئت علمى اون جاس ؟ :-??
يكى تجربه داره ممنون مى شم در اختيار بذاره!
تو بخشنامه نوشته حتماً هیئت علمی دانشگاه دولتی باید باشه.
طبق بخشنامه‌ای که من دیدم سه مدل داره:
۱) بدون هیچ شرطی انتقالی می‌گیری نزدیکای محل پدر یا مادر هر رشته‌ای که خواستی، فک کنم دو ترم اون جا می‌خونی اگه مشروط نشدی به صورت رسمی می‌مونی تو دانشگاه.
۲) یه دانشگاه قبول می‌شی، می‌تونی انتقالی بگیری به یه دانشگاه تو یه شهر دیگه، با این شرط که ۹۰ درصد تراز نفر آخر رو بیاری. این مدلش فقط بین شهری کاربرد داره.
۳) یه دانشگاه قبول می‌شی، می‌تونی رشته‌ت رو تو همون دانشگاه عوض کنی، با این شرط که ۹۲.۵ درصدِ تراز نفر آخر اون رشته رو بیاری.
مثلاً تو کنکور ۹۵ ریاضی، رتبه‌ی ۲۰۰۰ با تاثیر ۷.۵ درصدی(گزینه‌ی سوم) رتبه‌ش می‌شد حدوداً معادل ۹۰۰ و رتبه‌ی ۱۰۰۰ با تاثیر ۷.۵ درصدی، می‌شد تقریباً ۳۵۰.
× تجربی رو نمی‌دونم، ولی چون تعداد نفرات خیلی بیشتره، تراکم هم بیشتره و قطعاً تاثیرش بیشتر از ریاضیه.

A.D.00

A.D.00
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق
تو بخشنامه نوشته حتماً هیئت علمی دانشگاه دولتی باید باشه.

تو این بخشنامه تیر 92 هیات علمی های آزادم به حساب آورده ،الان بخشنامه جدیدی اومده که اینو نقض کرده ؟!

علیمپو

بچّه سنّی
نام مرکز سمپاد
حلی۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
برای انتقال ب دانشگاه شریف و تهران شرط 90 درصد کافیه یا باید حتما دانشگاه محل سکونت باشه ؟
خیلی برام مهم شده اونجور ک خوندم همینجا و حدس میزنم خیلی باید تاثیر داشته باشه و تهران ک احتمالا قبول میشم رو تبدیل ب شریف کنه
و ی چیز دیگ منظور از اون 90 درصد اخرین قبولی ترازشه دیگ؟

• لایک
امتیازات: Sep

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
من بابام هیئت علمیه آزاد اردبیله. الان این به چه درد من میخوره؟( قشنگ معلومه هیچی نمی دونم:D)
آزاد هیچ تاثیری رو سراسری نداره. فقط هییت علمی سراسری!

Gadfly

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌فرزانگان
شهر
13
سال فارغ التحصیلی
13
.

• لایک

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اگر والدینتون آزاد(در اصل جنسش مهم نیست می تونه غیرانتفایی یا دولتی باشه ) تهران باشن شما می تونید شهرستان بزنید و با ۱۰ درصد افزایش تراز انتخاب رشته کنید
و اگر هیئت علمی آزاد شهرستان باشند فقط و فقط تو دانشگاهی که می خواین درس بخونید با سقف هفت و نیم درصد افزایش تراز می تونید تغییر رشته بدید .
اگر به دانشگاهی که والدینتون هیئت علمیشن می خواین برید که من از الان بهتون می گم قبولید !(هر چند که اونم یه قانونی داره که دیگه داده پرت نباشید ولی عموما حله: )) با حلش می کنن براتون بالاخره! )

آخرین ویرایش:

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
  • لایک
نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
الان من مشهدم واسه دانشگاه های تهران ینی هیچ تاثیری نداره؟
فقط شهرستان ؟

• لایک

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
الان من مشهدم واسه دانشگاه های تهران ینی هیچ تاثیری نداره؟
فقط شهرستان ؟
توضیح دادم دیگه .
اگه مثلا شریف می خوای به هیچ وجه نباید دانشگاه دیگه ای بزنی و با حداکثر هفت و نیم درصد که خیلیم افزایش زیادی نیست تغییر رشته بدی . یعنی نمی تونی دانشگاهت رو داخل یک شهر عوض کنی .
نمی تونی از امیرکبیر مثلا بری شریف با اون هفت و نیم درصد حتی اگه تراز قبولیشو بیاری .

• لایک

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
من فراموش کردم بگم که این افزایش تراز که اعمال میشه بعد نسبت به آخرین نفری که در منطقه خودتون قبول شده سنجیده میشید و اگه هم اندازه اون یا بیشتر باشه ترازتون قبولید ..‌‌.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
این قانون همچنان هست برای کسایی که حتی سال دومشونه؟ :-" من آخرش با این اوصاف درک نکردم فقط محل خدمت پدرت میتونی باشی؟ و اینکه ده درصد افزایش تراز ینی چی؟
بهتر نیست اینو نگهش داریم برای ارشد؟ :-" یه بار میشه از سهمیه استفاده کرد دیگه...

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
این قانون همچنان هست برای کسایی که حتی سال دومشونه؟ :-" من آخرش با این اوصاف درک نکردم فقط محل خدمت پدرت میتونی باشی؟ و اینکه ده درصد افزایش تراز ینی چی؟
بهتر نیست اینو نگهش داریم برای ارشد؟ :-" یه بار میشه از سهمیه استفاده کرد دیگه...
کارنامتو نگاه ترازتو زده دیگه !
۱۰ درصد مقدار ترازتو بهش اضافه کن...
بله یک باره و برای لیسانس هست فکر می کنم ....
تو این کشور که هیچی سر جاش نیست بر فرضم که بتونی برای فوق استفاده کنی از کجا معلوم فردا بمونه این سهمیه؟ :)) از کجا معلوم فوق بگیری؟ :))

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
سازمان سنجش تا 26 ام مهلت داده ، ولی من یه جا خوندم تا یه ترم میشه استفاده کرد ، نمیشه یه جوری هماهنگ کنیم که بعد 1 ترم منتقل بشیم
اخه گواهینامم نیمه کاره میمونه بخوام الان برم تهران
بعد یه چیز دیگه کف قبولی های رشته هارو جایی اعلام نمیکنن ؟

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
توضیح دادم دیگه .
اگه مثلا شریف می خوای به هیچ وجه نباید دانشگاه دیگه ای بزنی و با حداکثر هفت و نیم درصد که خیلیم افزایش زیادی نیست تغییر رشته بدی . یعنی نمی تونی دانشگاهت رو داخل یک شهر عوض کنی .
نمی تونی از امیرکبیر مثلا بری شریف با اون هفت و نیم درصد حتی اگه تراز قبولیشو بیاری .
نه اتفاقا زیاده ۷/۵درصد رتبه منو از ۹۰۰منطقه دو تا حدود ۳۰۰منطقه دو میوورد بالا پارسال

آخرین ویرایش:

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
اینجا به دردتون می‌خوره. :‌)) شرایط رو هم کامل توی پی‌دی‌اف‌هاش توضیح داده.

بالا