• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پرینتر سه بعدی

• شروع کننده موضوع

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد
این تاپیک اولین تاپیکی هست که میزنم و مطمئن نیستم درست باشه یا نه.

توی این تاپیک قراره در مورد پرینتر های سه بعدی صحبت کنیم.
از نحوه ی کارکرد و توضیح و شناخت اون ها تا اخبار های گوناگونی که اتفاقا در این مورد بخصوص در حال حاضر به تازگی منتشر میشه و بسیار هم جذاب هستن.
فکر میکنم برای همایش علوم پایه ی کرمان هم یکی از بچه ها مقاله ای پیرامون اینکه پرینتر های سه بعدی چطور کار میکنند داشت.
پرینتر های سه بعدی جدا از کارکرد جذاب و ماهیت عمل خیلی جالبی که دارند و اخبار های گوناگونی که ازشون منتشر میشه تحلیل های بسیار زیادی هم میشه کرد چرا که خیلی ها معتقد هستند که این پرینتر ها زمینه ی تغییرات زیادی در موارد مختلف مثل اقتصاد ، زیست شناسی ، تکنولوژی و .. خواهند بود.

یه چیزی در مورد اینکه بحث رو میگن جزئی است یکم و بهتره زیر مجموعه یا تاپیکی توی کامپیوتر و اینا باشه،راستش کاملا مطمئن نیستم خودمم اما پرینتر سه بعدی زیر کجموعه ی کامپیوتر و اینترنت نیس و اتفاقا خیلی گستردس،
آخه من چطوری استفاده از پرنتر سه بعدی در پرنت سلول بنیادی یا کارهایی که برای ساخت اعضا مصنوعی میشه رو توی اونجا جا بدم، ولی میشه بخش تکنولوژی رو توی اون زیر مجموعه در نظر گرفت ولی بحث اقتصادیش و تحلیل های تحولات ممکنش رو چی؟
گسترده تر از این حرفاس که بشه فقط یه زیر مجموعه حسابش کرد.

باشه همینجا تو سخت افزار پی میگیریمش. ولی مجبوریم به هر حال در مورد زیست و اینا هم حرف بزنیم یکم.

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)
پاسخ : پرینتر سه بعدی

خب پرینتر سه بعدی واقعاً دستگاه پیچیده ای نیست ! این اپراتور خوبه که پرینتر سه بعدی رو ارزشمند میکنه .
وگرنه نه دقت زیادی داره این دستگاه نه به اون صورت هوشمنده .

من اوایل که شنیدم راجع به پرینتر سه بعدی ، خب طبیعتاً وقتی اسم پرینتر روشه آدم یاده کاغذ و اینا میفته ، من فک کردم به این صورت کار میکنه که لایه لایه شکل رو بررسی میکنه و شکل هر لایه رو روی کاغذ میبره و نهایتآً اینا رو میچسبونه به هم .

ولی خب الان بدون مطالعه میگم روش عاقلانش اینه که قطعات مثلاً یونولیت یا فوم رو به شکل چیزی که میخوان ببرن .

• شروع کننده موضوع

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

به نقل از ΟPΣΤΗ :
خب پرینتر سه بعدی واقعاً دستگاه پیچیده ای نیست ! این اپراتور خوبه که پرینتر سه بعدی رو ارزشمند میکنه .

من اوایل که شنیدم راجع به پرینتر سه بعدی ، خب طبیعتاً وقتی اسم پرینتر روشه آدم یاده کاغذ و اینا میفته ، من فک کردم به این صورت کار میکنه که لایه لایه شکل رو بررسی میکنه و شکل هر لایه رو روی کاغذ میبره و نهایتآً اینا رو میچسبونه به هم .

ولی خب الان بدون مطالعه میگم روش عاقلانش اینه که قطعات مثلاً یونولیت یا فوم رو به شکل چیزی که میخوان ببرن .
با پلاستیک پرینت میگیره که، مثل اون یارو که تونسته بود یه تفنگ پرینت بگیره و کلی هم شلیک موفق داشت و از پلاستیک فشرده یا مقاوم یا همچین چیزی برا پرینتش استفاده کرده بود،
در ضمن روش های سریعتر و دقیق تری برای پرینت هم دارن ایجاد میشن.این رو ببین
و اینکه کارای خیلی عجیبی هم صورت میگیره. این رو ببین.

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Π_Η :

چی چی پیچیده نیست
بابای من فقط 6ماه در موردش تحقیق کرد،بری طراحی های سالیدش ببینی غش میری

pedram_onebox

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
کامپیوتر
شهر
تهران

کاربرد پرینتر های سه بعدی

- تولید ماکت های سه بعدی از پروژه های ساختمانی
- تولید انواع فالب های صنعتی
- تولید انواع هدایای سفارشی با درج نام شخص یا متن مورد نظر
- تولید انواع اسباب بازی
- تولید انواع لوازم تزئینی سفارشی
- تولید انواع دستبند ،انگشترو گردنبند به صورت سفارشی ...
- تولید انواع مدل های آموزشی برای مدارس ،دانشگاه ها و مراکز آموزشی .
www.pazzzle.com

از ساخت ابزارآلات ساده‌ی روزمره گرفته، تا تولید اعضای بدن انسان یا استفاده در صنایع فضایی‌، می‌توان روی چاپگرهای سه بعدی حساب کرد. اما آیا می‌دانید این فناوری نسبتا نوظهور، دقیقا چطور کار می‌کند؟ از کجا آمده و قرار است تا به کجا پیش رود؟
این فناوری ارزشمند در ابتدا، به دلیل قیمت بالا و فرایندهای پیچیده‌ای که با خود به همراه داشت، تنها در انحصار گروه کوچکی از تولید کنندگان بزرگ صنعتی علاقه‌مند قرار داشت. اما امروزه، با کاهش بها و افزایش میزان دسترسی افراد، حتی تا سطح مصرف‌کنندگان شخصی و خانگی، چاپ سه‌بعدی این زمان را به لحظه‌ای تاریخی و عمیق در تاریخ صنعت بدل کرده و ابعاد این پدیده، هنوز حتی برای خود صنعت‌گران بزرگ و مراکز تحقیقاتی عظیم، مشخص و قابل پیش‌بینی نیست.
در پرینترهای سه بعدی مواد به صورت لایه به لایه در کنار هم قرار گرفته و شکل مورد نظر را تشکیل می دهند.

برای استفاده از یک پرینتر سه بعدی، نخست به طرح شبیه سازی شده محصول مورد نظر نیاز داریم که از دو راه قابل تهیه است: اول استفاده از نرم افزارهای طراحی سه بعدی در کامپیوتر با فرمت STL یا سایر فرمت‌های پشتیبانی شده‌ی دیگر؛ دوم پویش (اسکن) سه بعدی یک جسم حقیقی با استفاده از لیزر یا دوربین‌های مجهز به عمق سنج مانند کینکت مایکروسافت. چاپگرهای جدید، تقریبا توانایی اجرای هر طرحی را دارند. طراحی مدل‌های سه بعدی در کامپیوتر، بسته به پیچیدگی و گستردکی آن می‌تواند از چند دقیقه تا چند روز به طور بینجامد.
www.pazzzle.com

pedram_onebox

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
کامپیوتر
شهر
تهران

اسکنر سه بعدی Isense برای ایفون ۶
حالا می توانید قدرت موبایل برای اسکن سه بعدی را بر روی آیفون خود با آیسنس کشف کنید. طراحی یکپارچه آن امکان ثبت لحظات مورد علاقه تان را روی آی پد تان و یا آیفونتان را ساده می سازد. لحظات و اتفاقات روزانه خانواده و دوستانتان را به صورت سه بعدی روی آیفونتان ثبت کنید.

http://www.pazzzle.com/%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%86%D8%B1-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-isense-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86-6/

pedram_onebox

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
کامپیوتر
شهر
تهران

پرینتر های سه بعدی
http://www.aparat.com/v/ICBvp
http://www.aparat.com/v/nCsmI
http://www.aparat.com/v/UFRTP
http://www.aparat.com/v/Bfnde