• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار در دوران دانشجویی

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
یاد گرفتن چند تا چیز توی کار پیدا کردن خیلی کمک میکنه فتوشاپ ، طراحی وب سایت ، طراحی 3D ، نرم افزار حسابداری هلو

فارغ از پرستیژ و این حرفا!!! (یعنی ملت اصولا فکر میکنن این کار کاره سطحِ پایینیه!!!)
کار تویِ کافی شاپ عالیه، خصوصا اگر شما توی دانشگاه های مازندران یا گیلان درس بخونید به خاطر داشتن کافی شاپ های خیلی زیاد و شیک و گوگولی و توریست های زیادی که به این شهرها میاد حقوقش هم بالاست!!!
بعد محیط هاشونم اغلب هنرین میتونید دو سه ماه کار کنید برای تنوع XD

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
من از روز بعد کنکورم کار کردم :))
از ویرایش جزوه‌های ریاضی استاد کنکور و دستیار معلم پژوهشی دبیرستان‌مون بگیر تا تو کافه.
لذا چند نکته:
۱.تدریس خوبه ولی باید ی متد خوب داشته باشی و جزوه تر و تمیز، همین طوری نمیشه پاشی بری درس بدی.
۲.قلم‌چی پول کم میده و باید دلالی کنی، کسی سوال داشت بگه براش جامع وویس بدم :))
۳.ور دست معلم‌ها کار کردن و TA بودن کلاس کاری خودشو داره ولی یکم خر حمالیه و پول ممکنه ندن :))
۴.کافه کار کردن خ جذابه اگه حوصله داشته باشید و آدم اجتماعی باشید;;) خصوصا کافه کتابx:
۵. امور تایپ و پاور پوینت و پوستر خوبه ولی وقت گیره، من به شخصه احساس میکردم وقتم میره و درسم می‌مونه
۶.کار دانشجویی تو سایت دانشگاه! بم گفتن از ترم ۴_۵ بیا، هنوز تجربه‌اشو نداشتم :))
۷.پرستاری کودک و مربی مهدکودک، ی روز رفتم دیدم برخلاف تصورم دیوونه میشم :))
۸.مشاوره و برنامه ریزی و اینا، اینو مرامی انجام دادم، پول نداره ولی خب در راه خدا خوبه
۹.منشی گری، حوصله‌ سر بره یه خورده ولی خب پول میدن و بیمه میشی و..

در کل کار دانشجویی خیلی خوبه، برید کار کنید من خیلی از کارایی ک کردم مرامی بوده و حقوق نگرفتم به دو دلیل خوبه اولا به هر حال رزومه‌است، دوما کلی چیز جدید یاد می‌گیرید!

پ.ن: الانم دارم سعی میکنم تو شهرکتاب نزدیک خونمون بخش فروش کتابش برا خودم جا باز کنم :))

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
میشه هم کار کرد و هم معدل خوبی داشت؟(کارمون هم مرتبط به رشته نباشه)کار داخل دانشگاه هست؟

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
میشه هم کار کرد و هم معدل خوبی داشتیم؟(کارمون هم مرتبط به رشته نباشه)کار داخل دانشگاه هست؟
بله میشه این کاملا به خودتون و تواناییتون بستگی داره!
تو دانشگاه هم میشه کار دانشجویی مرتبط با رشته گرفت هم میشه کارایی مثل تایپ، ترجمه، پاور پوینت، جزوه نویسی و... انجام داد!
پ.ن: بالا یادم رفت بگم من انقدر تمیز و جامع جزوه می‌نویسم که میفروشمشون ب بچه‌ها :))

fatemeh.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
من از روز بعد کنکورم کار کردم :))
از ویرایش جزوه‌های ریاضی استاد کنکور و دستیار معلم پژوهشی دبیرستان‌مون بگیر تا تو کافه.
لذا چند نکته:
۱.تدریس خوبه ولی باید ی متد خوب داشته باشی و جزوه تر و تمیز، همین طوری نمیشه پاشی بری درس بدی.
۲.قلم‌چی پول کم میده و باید دلالی کنی، کسی سوال داشت بگه براش جامع وویس بدم :))
۳.ور دست معلم‌ها کار کردن و TA بودن کلاس کاری خودشو داره ولی یکم خر حمالیه و پول ممکنه ندن :))
۴.کافه کار کردن خ جذابه اگه حوصله داشته باشید و آدم اجتماعی باشید;;) خصوصا کافه کتابx:
۵. امور تایپ و پاور پوینت و پوستر خوبه ولی وقت گیره، من به شخصه احساس میکردم وقتم میره و درسم می‌مونه
۶.کار دانشجویی تو سایت دانشگاه! بم گفتن از ترم ۴_۵ بیا، هنوز تجربه‌اشو نداشتم :))
۷.پرستاری کودک و مربی مهدکودک، ی روز رفتم دیدم برخلاف تصورم دیوونه میشم :))
۸.مشاوره و برنامه ریزی و اینا، اینو مرامی انجام دادم، پول نداره ولی خب در راه خدا خوبه
۹.منشی گری، حوصله‌ سر بره یه خورده ولی خب پول میدن و بیمه میشی و..

در کل کار دانشجویی خیلی خوبه، برید کار کنید من خیلی از کارایی ک کردم مرامی بوده و حقوق نگرفتم به دو دلیل خوبه اولا به هر حال رزومه‌است، دوما کلی چیز جدید یاد می‌گیرید!

پ.ن: الانم دارم سعی میکنم تو شهرکتاب نزدیک خونمون بخش فروش کتابش برا خودم جا باز کنم :))

با این همه کار،کِی میری دانشگاه؟ :)))
حالا از شوخی بگذریم کلاسات معمولا تا چ ساعتیه و چند روز میری که وقت داری اینقد؟

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
یاد گرفتن چند تا چیز توی کار پیدا کردن خیلی کمک میکنه فتوشاپ ، طراحی وب سایت ، طراحی 3D ، نرم افزار حسابداری هلو

فارغ از پرستیژ و این حرفا!!! (یعنی ملت اصولا فکر میکنن این کار کاره سطحِ پایینیه!!!)
کار تویِ کافی شاپ عالیه، خصوصا اگر شما توی دانشگاه های مازندران یا گیلان درس بخونید به خاطر داشتن کافی شاپ های خیلی زیاد و شیک و گوگولی و توریست های زیادی که به این شهرها میاد حقوقش هم بالاست!!!
بعد محیط هاشونم اغلب هنرین میتونید دو سه ماه کار کنید برای تنوع XD
جزو فانتزیمه این. ^^
یکی کار توی کافه، یکی پشتیبان شدن توی مؤسسات کنکور، یکی هم کار در راستای رشته‌م. مثلاً اگه روانشناسی خوندم بعدِ یه تایمی برم توی کلینیکا مشاوره/کارآموزی طور/هرچیزی. :‌))
البته تدریس زبان و ترجمه و تایپ هم اگه زیاد سنگین و وقت‌گیر نباشن خیلی خوبن.
یا توی شهر کتابا کار کردن و مشاوره کتاب دادن اگه تمام‌وقت نخوان. :‌>

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
میشه هم کار کرد و هم معدل خوبی داشت؟(کارمون هم مرتبط به رشته نباشه)کار داخل دانشگاه هست؟
من تمام مدت تحصیل به جز 6 ماه شاید کار میکردم و معدلم هم 19 به بالا شد.
رشته م البته علوم پایه بود! :-" واسه پزشکی شاید یکم فرق کنه قضیه!

جزو فانتزیمه این. ^^
یکی کار توی کافه، یکی پشتیبان شدن توی مؤسسات کنکور، یکی هم کار در راستای رشته‌م. مثلاً اگه روانشناسی خوندم بعدِ یه تایمی برم توی کلینیکا مشاوره/کارآموزی طور/هرچیزی. :‌))
البته تدریس زبان و ترجمه و تایپ هم اگه زیاد سنگین و وقت‌گیر نباشن خیلی خوبن.
یا توی شهر کتابا کار کردن و مشاوره کتاب دادن اگه تمام‌وقت نخوان. :‌>
پشتیبان شدن خیلی زمان‌بره و حقوقش هم زیاد نیست! اما کار کردن توی کافه ها خیلی خوبه

mah sa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
من تمام مدت تحصیل به جز 6 ماه شاید کار میکردم و معدلم هم 19 به بالا شد.
رشته م البته علوم پایه بود! :-" واسه پزشکی شاید یکم فرق کنه قضیه!

پشتیبان شدن خیلی زمان‌بره و حقوقش هم زیاد نیست! اما کار کردن توی کافه ها خیلی خوبه
از لحاظ حقوقی چطوره؟ چن ساعت در روز باید میبودین؟ واسه کافه

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
تو دوران دانشجویی, مهمترین چیز یادگیری و توسعه مهارتهاست. هرکاری رو شروع میکنین, به این نکته دقت کنین. ببینین چی بهتون اضافه میکنه؟ چه مهارتی یاد میگرین یا کدوم نقطه ضعفتون تقویت میشه؟ دنبال چالش باشین. دنبال ارتقا و پیشرفت باشین. و سعی کنبن درآمدهاتون رو سرمایه گذاری کنین. مهمترین و بهترین صندوق سرمایه گذاری, خودمونه! پولی ک بدست آوردین رو میتونین خرج امور روزمره و ولخرجی کنین یا میشه مثلا خرج یه مسافرت یا چالشی کرد که دیدتون نسبت به زندگی رو عوض کنه..

من از سال پیش دانشگاهی به طور جدی و مستمر کار کردم. اولش بواسطه سوابق المپیادایی ک داشتم, دمِ دستیترین کار ممکن, تدریس رو انتخاب کردم... خیلی راجع ب تدریس کنکور و المپیاد صحبت شده, من خلاصه بگم میتونم عذاب آور و زیانرسان یا خیلی پرفایده داره. همه چیز به این بستگی داره شما از چه مسیری کار رو ادامه بدین...
تو این 5سالی ک از دانشجوییم گذشته, یه چیز رو خیل خوب فهمییدم, اونم اینکه دنیا به طرز سریع و بعضا گییج کننده در حال تعییر و تخول عه. اگ ما همزمان با دنیا پیشرفت نکنیم, از صفحه روزگار محو خواهیم شد!
فراموش نکنین وارد بازار و فضای کار میشین تا سریعتر پیشرفترت کنین و مهارت یاد بگیرین. نه اینکه پول در اوردن بععث عقب موندنتون از زندگی بشه.

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
با این همه کار،کِی میری دانشگاه؟ :)))
حالا از شوخی بگذریم کلاسات معمولا تا چ ساعتیه و چند روز میری که وقت داری اینقد؟
همه کارا رو ک باهم نکردم :))
۴ روز در هفته میرم دانشگاه

من تو کافه کتابم حقوقش بد نیست البته س ماه ی بار میدن :)) و ساعت‌هاشم اختیاریه
من برا جنبه فان‌ش میرم :-"

mah sa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
همه کارا رو ک باهم نکردم :))
۴ روز در هفته میرم دانشگاه

من تو کافه کتابم حقوقش بد نیست البته س ماه ی بار میدن :)) و ساعت‌هاشم اختیاریه
من برا جنبه فان‌ش میرم :-"
اره جنبه فانش که واقعا واسه منم مهمتره ولی خب اونم مهمه دیه: (

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
اره جنبه فانش که واقعا واسه منم مهمتره ولی خب اونم مهمه دیه: (
کار کردن عواید خیلی زیاد و بیشتری از پول داره که میتونه مهمتر از پول باشه. ممکنه جایی پولش خوب باشه ولی شدیدن ب لحاظ ذهنی و احساسی, خسته کننده باشه.

مثلا من بعنوان قائم مقام مسئول فنی میتونم درآمد خوبی از داروخونه های شلوع پایین شهر یا حاشیه شهر تهران داشته باشم, اما الان دیگه هیچ مهارت و تجربه و دانشی به من اضافه نمیکنه, هیچ! دیگه داروها واسم روتین شده, الان فشار عصبی برخورد با بیماراییه که به زحمت میتونن هزینه درمانشون رو بپردازن.
یا قبلتر تو مدارس عیرانتفاعی بالاشهر درس میدادم. یه مشت دانش آموز خنگ ک هرچی بیشتر نمیفهمیدن ینی پول بیشتری در انتظارته. پولش خیلی خوب بود ولی وقتی برمیگشتم 48ساعت یا حتی بیشتر با کسی حرف نمیزدم. یا بهتر بگم حوصله بنی بشری رو نداشتم..

وقتی کار حس خوبی ب آدم بده, یعنی یه ذهن آماده تر و تیزتر واسه رویارویی با موضاعات جدید و چالش برانگیز

بعنوان یه منبع درآمدی, بورس رو هم دریابین. مخصوصن تو این چند وقته. اگر هم چیزی بلد نیستین, موقعیت خوبی واسه یادگیری مفاهیم اقتصادی و تجارت و بازار عه.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
بستگی به کافه داره اما نیمه وقت که من رفتم حدود 600-800 میگرفتم تایم کاری هم طوری بود که قشنگ زمان بیکاریم بود+_+ از ساعت 4 تا 9 غروب میرفتم اما خب من راضی بودم چون مثلا محیطش آروم و دنج بود خودم هم یک گوشه میشستم کتاب میخوندم تا مشتری بعدی بیاد
^^

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه