• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث های عمومی دانشجوهای عمران

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب
.برای دوره کارشناسی یه نرم افزاری هم هست برای مهندسی آب و فاضلاب ، اسمش یادم نیست البته ! این رو بعد پاس کردن درس مهندسی آب و فاضلاب ( پیش نیازش سیالات و هیدرولیکه ) میشه یاد گرفت . :-"
معمولا نرم افزارای epanet و watercad و sewercad رو کار میکنن.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
Etabs و safe رو بعد از تحلیل ۲ و پی یاد بگیرم؟

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
با اجازه بزرگتر ها بعد از فولاد و بتن توصیه شده است.

+

محاسبات عددی ترم 2 توصیه می کنید؟
به عنوان پلن b البته اگر در دروس دیگه برنامه خوب جور نشد.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
خب
فولاد و بتن هم تا حدی موازی تحلیل هستن
حالا بعد فولاد و بتن ۱ یا ۲ ؟
و اینکه محاسبات پیش نیازش برا ما برنامه نویسی بود که ترم ۲ برداشتیم پس نمیشد ۲ محاسبات برداریم ولی کلا بنظر من درسی نیست که خیلی پیش نیاز های خاصی بخواد همون ریاضی ۱ کافیه

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

من این دوتا رو بعد از پاس کردن درس اصول مهندسی زلزله توصیه میکنم . ایتبس رو میتونید قبل پی هم یاد بگیرید .

محاسبات عددی ترم 2 توصیه می کنید؟

من این درس رو ترم2 پاس کردم ولی مسئله اینه که هیچ چیزی الان یادم نیست ! بستگی داره که سر فصلای درستون چی باشه . اگه محاسبات ماتریسی هم توی این درس باشه توصیه میکنم قبل از گرفتن درس تحلیل2 (یا تحلیل ماتریسی) محاسبات رو بگیرید .

toofanz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
عمران
سلام دوستان، آیا کسی فایل دانلود" دستورالعمل طراحي ساختمان‌هاي داراي جداساز لرزه‌اي – نشريه – ض-550" داره؟
خیلی فوری نیاز دارم

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
مسابقه ایده های پس فردای عمران

دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران از دانشجویان رشته های مهندسی برای ارسال ایده‌های پس‌فردا(یی) خود در زمینه های مختلف مرتبط با مهندسی عمران دعوت می‌نماید. شرکت در رقابت برای کلیه دانشجویان مهندسی و در تمام مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) آزاد است.

هدف از این رقابت تشویق دانشجویان به دستیابی به ایده هایی است, ورای ایده‌های معمول که امکان‌پذیری فنی و منابع موجود آنها را محدود نموده است; و همچنین جستجوی ایده‌هایی است که بتواند زمینه حرکت جامعه مهندسی عمران را به مسیرهای جدیدی فراهم نماید.

ایده‌های پس‌فردا بی حد و مرز، بسیار غیرمعمول و حتی می‌توانند احمقانه (دور از واقع، غیرممکن) باشند و به مسائل جدید، زمینه‌های کاربرد متفاوت و یا روش‌های نو که می‌توانند زمینه‌های جدیدی را شبیه‌سازی نما‌یند، می‌پردازند. تاکید بر ایده‌هایی است که چشم‌اندازهای آینده را تصویر می‌کنند و یا به چالش‌های بلندمدت و زمینه‌های تحقیقاتی جدیدی که ورای عناوین فعالیت‌های جاری هستند، می‌پردازند.

ایده‌ها براساس میزان توسعه ممکن‌ها و افق‌های مهندسی عمران و یا به چالش کشیدن پیش فرض‌های موجود در زمینه‌ مهندسی عمران مورد ارزیابی و قضاوت قرار می‌گیرند.

جوایز:

هریک از راه یافتگان به مرحله نهایی لوح تقدیر از برگزارکنندگان و دبیر مسابقه دریافت خواهند کرد. همچنین به بهترین ایده یک جایزه ویژه تعلق خواهد گرفت.

تاریخ‌های مهم:

• ارسال ایده‌ها از طریق تارنمای رقابت (حداکثر در دو صفحه، در فرمت PDF، از طریق تارنمای رقابت): از تاریخ ۱ تا ۳۰ مهرماه ۱۳۹۷
  • اعلام اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی (تارنمایی رقابت):‌۳۰ آبان ۱۳۹۷
  • رقابت نهایی (10 دقیقه ارائه در دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران): آذر ماه ۱۳۹۷
برای دریافت اطلاعات جدید به صورت مرتب به تارنمای مسابقه مراجعه کنید

http://blueskyideas.ir/fa/

chakame.gh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام، یه سوال دارم در مورد رشته های عمران و معماری؛ ممنون میشم جواب بدید
به نظرتون بازار کار خیلی خرابه؟؟!
و خب کدوم دانشگاه، به نسبت بهتره؟! (لطفا بدون تعصب بگید:D)
معایب و مزایای دانشگاهای خودتون رو اگر بگید ممنون میشم!;;)

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
سلام، یه سوال دارم در مورد رشته های عمران و معماری؛ ممنون میشم جواب بدید
به نظرتون بازار کار خیلی خرابه؟؟!
و خب کدوم دانشگاه، به نسبت بهتره؟! (لطفا بدون تعصب بگید:D)
معایب و مزایای دانشگاهای خودتون رو اگر بگید ممنون میشم!;;)

در مورد دانشگاه اطلاعی ندارم :Dکه کجا بهتره

اما در کنار خراب بودن بازار که مربوط به همه زمینه هاست بازهم توی هر کشوری ی بخش بزرگی از بودجه صرف زمینه های عمرانی میشه و اینکه شما زمینه های کاری مختلفی دارین.
مثلا ی نمونش اینه که میتونین کارشناس دادگستری بشین بهرحال ی نیاز ثابته برای جامعه در هر شرایطی
بازار کار خراب هست اما کسیاییم هستن که کارشون خوبه و اکتیون و علمش رو دارن و دارن توی همین شرایط کارای چند صد میلیونی میکنن

chakame.gh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1399

اما در کنار خراب بودن بازار که مربوط به همه زمینه هاست بازهم توی هر کشوری ی بخش بزرگی از بودجه صرف زمینه های عمرانی میشه و اینکه شما زمینه های کاری مختلفی دارین.
مثلا ی نمونش اینه که میتونین کارشناس دادگستری بشین بهرحال ی نیاز ثابته برای جامعه در هر شرایطی
بازار کار خراب هست اما کسیاییم هستن که کارشون خوبه و اکتیون و علمش رو دارن و دارن توی همین شرایط کارای چند صد میلیونی میکنن
ممنونم بابت جوابتون:RedHeart:RedHeart

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

درباره بازارکار نظری ندارم ولی اونقد خراب نیس
درباره دانشگاها چیزی که میگن تو کارشناسی اول شریفه بعد تهران بعد امیرکبیر و بعد علموص و...
هرچند به نظر من از خیلی جنبه ها و گرایش ها دانشگاه تهران بهتره ولی خب شاید تعصب باشه (:
معماری هم فقط میدونم اول دانشگاه تهرانه بقیش رو نمی دونم

chakame.gh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1399
درباره بازارکار نظری ندارم ولی اونقد خراب نیس
درباره دانشگاها چیزی که میگن تو کارشناسی اول شریفه بعد تهران بعد امیرکبیر و بعد علموص و...
هرچند به نظر من از خیلی جنبه ها و گرایش ها دانشگاه تهران بهتره ولی خب شاید تعصب باشه (:
معماری هم فقط میدونم اول دانشگاه تهرانه بقیش رو نمی دونم

آخه برای شریف که میگن برقش از همه بهتره!
مرسی از راهنماییتون.:GreenHeart

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
حداقل های لپ تاپ ؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
حداقل های لپ تاپ ؟

یک لپتاپ معمولی کاراتو راه میندازه مگر اینکه برنامه نویسی سنگین با متلب انجام بدی که معمولن در کارشناسی لازم نمیشه، کارهای خاصی که معمولن معمارها باید انجام بدند انجام بدی(3دی مکس یا رویت کار کنی)، تحلیلهای و مدلسازیهای خاصی با آباکوس، فلوئنت، انسیس، سپ، ایتبس انجام بدی که معمولن در کارشناسی نیازی نیست. درکل اگه سالهای اول دانشگاهته و میخوای عمرانی کار کنی یه لپتاپ خیلی معمولی هم کارای دانشگاهتو راه میندازه.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
حداقل های لپ تاپ ؟
یه اتوکده + نهایتا ویژوال استودیو یا متلب برای برنامه نویسی. نرم افزارهای تخصصی هم که از ترم 6-7 باید یاد گرفت. حداقل دو سال اول لپ تاپ آنچنانی نیاز نیس

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
خب من نمیتونم دوسال دوسال لپتاپمو عوض کنم -_-
ی چیزی میخوام که ۴ سال اینده بدردم بخوره
در نتیجه برای ارشد هم ...
یک لپتاپ معمولی کاراتو راه میندازه مگر اینکه برنامه نویسی سنگین با متلب انجام بدی که معمولن در کارشناسی لازم نمیشه، کارهای خاصی که معمولن معمارها باید انجام بدند انجام بدی(3دی مکس یا رویت کار کنی)، تحلیلهای و مدلسازیهای خاصی با آباکوس، فلوئنت، انسیس، سپ، ایتبس انجام بدی که معمولن در کارشناسی نیازی نیست. درکل اگه سالهای اول دانشگاهته و میخوای عمرانی کار کنی یه لپتاپ خیلی معمولی هم کارای دانشگاهتو راه میندازه.

یه اتوکده + نهایتا ویژوال استودیو یا متلب برای برنامه نویسی. نرم افزارهای تخصصی هم که از ترم 6-7 باید یاد گرفت. حداقل دو سال اول لپ تاپ آنچنانی نیاز نیس

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب
من شخصا lenovo z500 corei7 داشتم، سال اول ارشدم سوخت :/
الان asus vivobook s14 دارم خوبه. ssd نداره ولی روی تنظیمات اصلیش هست که اضافه کنی.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
من شخصا lenovo z500 corei7 داشتم، سال اول ارشدم سوخت :/
الان asus vivobook s14 دارم خوبه. ssd نداره ولی روی تنظیمات اصلیش هست که اضافه کنی.
در کل اون سری لنوو ها خیلی خرابی داشت! منم خیلیا رو میشناسم که 500 یا 510 داشتند که خراب شد :D

zeinab1997

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
سلام دوستان کسی میتونه درباره ی کنکور ارشد رشته ی عمران مشاوره بده؟ کدوم آموزشگاه برم؟ چه آزمون هایی بدم و ...

بالا