• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هزارپا

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
helli1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
کیا این فیلم رو دیدن...
این فیلم پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شده... نظرتون چیه؟؟
Hezar_Pa_Poster.jpg

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
نسبت به سینمای ایران خوب بود ، فیلمای کمدی ایران اکثرا داستان درست حسابی ندارن ولی هزارپا داستانش بدک نبود ، شوخیاشم خوب بود و موقعیت های طنز رو خلق می کرد و تماشاگرو برای خندیدن آماده می کرد
البته این پر فروش ترین بودن زیاد معیار جالبی نیست و حتی نمی شه گفت در زمینه ی کمدی این فیلم بهترینه

نارنجی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
با وجود شرایط موجود به نظرم طبیعیه که همچین فیلمی پرفروش ترین بشه چون مردم برای ساعتی ام که شده میخان از دغدغه هایی که دارن بیرون بیان و ...
تو سالنی که من فیلمو دیدم بیشتر خانواده ها حضور داشتن و به نظرم شوخی های فیلم اصلا برای بچه ها و اینا مناسب نبود .
ولی کلا فیلم خوبی بود جذابیت داستانی داشت و مخاطبو با خودش میکشوند تا اخر فیلم .

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397
به نظرم از همه ی فیلمای طنز ایرانی که دیدم بهتر بود پیشنهاد میکنم ببینید ارزش یه بار دیدن داره واقعا(;

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام
فیلم خنده دار و خوبی بود. ولی خب مناسب با خانواده رفتن نبود...
بنظرم برای مردم نیازه ک چندساعت ازهمه چی فارغ شن و خوش بگذرونن

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
helli1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
برام جالبه که هیچ منتقدی از فیلم تعریف نکرده ولیی مردم این همه دوست داشتن فیلم رو...

کاربر حذف شده 8031

مهمان
علی فرهمند عزیز طی یادداشت چند روز قبلش که توی روزنامه شرق منتشر شد نقد صریحی رو متوجه هزارپا کرد. یکی از بند‌های نقدش رو عینا نقل می‌کنم:
«سؤالی دیگر: آیا هرکسی می‌تواند فیلم‌نامه‌ای مثل «هزارپا» را به ارشاد ارائه دهد و مطمئن باشد که با پروانۀ ساخت مواجه می‌شود؟ این که وزارت ارشاد به این فیلم پروانۀ ساخت داده اصلاً بَد نیست، و وظیفۀ آن وزارت، صدور پروانه‌هاست امّا اگر این رویکرد، همۀ اهالی سینما را شامل بشود و اکران فیلم‌ها معلول مسائل پشت پرده نباشد. آیا همه می‌توانند چنین دیالوگی را که یکی به دیگری می‌گوید: «بزنم؟» و دیگری می‌گوید: «تو چرا همه‌ش می‌خوای بزنی؟ برو یه جای دیگه بزن!»، وارد متن‌شان کنند و آبی از آب هم تکان نخورد؟ قطعاً چنین نیست. برای تابو شکنی هم باید در دستۀ خودی‌ها قرار گرفت. حالا می‌شود یکی از مهم‌ترین علت‌های اضمحلال کمدی در سینمای ایران و تقلیلش به دیالوگ‌های عمدتاً عریانِ جنسی را دریافت: وقتی تابوها را خودِ ساکنان وزارت ارشاد به وجود آورده‌اند، و خود نیز کارگردان تابوشکن پرورش می‌دهند، وضعیت بهتر از این نمی‌شود.»

فیلم که احوالش معلومه و ثانیه‌ای از اشاره به «چیز» کوتاهی نمی‌کنه ولی جای تامل داره که عده‌ی زیادی به فحش‌های جنسی می‌خندن. در حالیکه حقیقتا فحش جنسی خنده‌دار نیست و جاش توی دعوا است.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
راستش فکر کنم چون این شوخی‌ها برامون یجورایی جدید بود شنیدن‌شون توی سینما، و اکثراً هم تابوشکنی رو دوست داریم لذّتِ خاصی بهمون داده. :‌)) ولی در کُل من هم خیلی دوست داشتمش، تا حالا به هیچ‌فیلمی انقدر نخندیده بودم و بعد از دیدنش این حسُ نداشتم که "اه هم پولمُ الکی هدر دادم هم وقتمُ". مثل حسّی که بعد از «خجالت نکش» داشتم.

afsoon.s

.؛.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
----
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
تربیت بدنی
منکه ندیدمش، ولی خب دوست دارم ببینم، اگه بچه ها یکم لیشتر توضیح بدن،عالیه
++عطاران تو این عکسه شبیه علی صبوریه:))

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
علی فرهمند عزیز طی یادداشت چند روز قبلش که توی روزنامه شرق منتشر شد نقد صریحی رو متوجه هزارپا کرد. یکی از بند‌های نقدش رو عینا نقل می‌کنم:
«سؤالی دیگر: آیا هرکسی می‌تواند فیلم‌نامه‌ای مثل «هزارپا» را به ارشاد ارائه دهد و مطمئن باشد که با پروانۀ ساخت مواجه می‌شود؟ این که وزارت ارشاد به این فیلم پروانۀ ساخت داده اصلاً بَد نیست، و وظیفۀ آن وزارت، صدور پروانه‌هاست امّا اگر این رویکرد، همۀ اهالی سینما را شامل بشود و اکران فیلم‌ها معلول مسائل پشت پرده نباشد. آیا همه می‌توانند چنین دیالوگی را که یکی به دیگری می‌گوید: «بزنم؟» و دیگری می‌گوید: «تو چرا همه‌ش می‌خوای بزنی؟ برو یه جای دیگه بزن!»، وارد متن‌شان کنند و آبی از آب هم تکان نخورد؟ قطعاً چنین نیست. برای تابو شکنی هم باید در دستۀ خودی‌ها قرار گرفت. حالا می‌شود یکی از مهم‌ترین علت‌های اضمحلال کمدی در سینمای ایران و تقلیلش به دیالوگ‌های عمدتاً عریانِ جنسی را دریافت: وقتی تابوها را خودِ ساکنان وزارت ارشاد به وجود آورده‌اند، و خود نیز کارگردان تابوشکن پرورش می‌دهند، وضعیت بهتر از این نمی‌شود.»

فیلم که احوالش معلومه و ثانیه‌ای از اشاره به «چیز» کوتاهی نمی‌کنه ولی جای تامل داره که عده‌ی زیادی به فحش‌های جنسی می‌خندن. در حالیکه حقیقتا فحش جنسی خنده‌دار نیست و جاش توی دعوا است.

بنظرم اینکه مردم به جک‌های جنسی می‌خندند چیز خیلی قابل پیش‌بینی شده‌ای هستش. همونطور که توی برنامه خانوادگی خندوانه در اسندآپ کمدی‌های چند سال اخیر شوخی‌های این موردی دیدیم یا حتی فیلم‌های 50 کیلو آلبالو یا گشت ارشاد2
در واقع فیلم‌سازها دارند چیزی رو می‌سازند که مردم می‌خواند.
البته فروش بالای گیشه بی‌ارتباط با افزایش قیمت بلیط‌ ها نیستش همچنین در خصوص این فیلم بنظرم خیلی خوب براش تبلیغ شد.
=============================================================================
خود من به اصرار زیاد اطرافیان رفتم. بنظرم این فیلم خوش‌شانس بود که توی چنین سالی و ماهی اکران شد وگرنه در مقابل فیلم‌های کمدی تاریخ سینمای ایران یه فیلم متوسط محسوب می‌شد. مردم نگران از وضعیت اقتصادی برای بهبود روحیه خودشون به سینما می‌رند و همچنین کنکوری‌های خسته می‌خواهند که شاد باشند.
در واقع همه می‌خوان زورکی شاد شند و بهشون یاد داده نشده که راه‌ها یا فیلم‌های بهتری هم هست.
نمی‌دونم اون نسخه‌ای که توی سینما دیدم تا چه حد سانسور شده بود چون بعد از اتمام فیلم یه سری سکانس‌های حذف شده رو که می‌دیدم خیلی اوضاع وخیمی داشت.
بیشتر شوخی‌ها به ذهن مخاطب بستگی داشت که چقدر موضوع رو بگیره. مثلاْ سر یه سکانس می‌دیدم یکی بلند از ته سالن خندید ولی بقیه اونقدر نخندیدن. همچنین خیلی از اطرافیان گفتن که فیلم محتوی شوخی جنسیش زیاد نیست در صورتی که اگه بنظرم شوخی‌زیاد داشت فقط خنده‌دار نبود. مثلاً صحنه‌ی آمپول زدن خیلی بیخود بود و خب فکر نمی‌کنم ادبیات این فیلم با فضای اون سال‌ها تطابق داشته باشه.
خودم سکانسی که از پله افتاد و هرچی پاش رو تکون می‌داد پاش جدا نمی‌شد و تهش تظاهر به تشنج کرد رو بیشتر از بقیه سکانس‌ها دوست داشتم، همچنین سکانس‌های بستنی فروشی و دعوای نمایشی.
در کل می‌تونم بگم بامزه بود ولی در حد یه فیلمی که تو اتوبوس بذاره. :D
در واقع این فیلم یه لنگه کفش تو بیابان هستش. و تعجب برانگیز نیست در مقابل فیلم خالتور (تو اتوبوس دیدم:D) که حتی موفق نشد یه لبخند به روی لب‌هام بیاره ولی فروش گیشه 6.5 میلیاردی داره این فیلم فروش بالایی داشته باشه.

بالا