• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
ببین المپیاد رو اگه جدی بگیری و دنبال کنی، قطعا به نفعته. ولی این جدی بودنه خیلی ممه. باید دو سه سال زمان بذاری پاش، عید هات رو بزنی ازشون، درس مدرسه سال دوم و سوم رو تقریبا فقط زمان امتحانا بخونی و کلاس هات رو سال سوم دبیرستان نری، و درس های المپیاد رو خوب بخونی و اکه مثلا المپیاد ریاضی یا فیزیک یا کامپیوتره، زمان بذاری رو حل سوالات و... .
من خودم همه این کار ها رو کردم و خب تهش با چند نمره مرحله دو قبول نشدم. ولی بازم تونستم تو کنکور نتیجه قابل قبولی بگیرم. ولی خب تلاشم مضاعف بود تو سال کنکور. اگر قبول میشدم هم که مدال میگرفتم و سهمیه خیلی خوبی داره. که من دوستم با رتبه 500 منطقه دو رفت مکانیک شریف.
و بچه هایی هم که قبول میشن، اگه تلاش کنن رتبه خوبی میارن. من دوستم قبول شد و رفت دوره تابستونی و وقتی اومد کنکور داد رتبش ا من بهتر شد:)
خلاصه اینکه چیز خوبیه. چه قبول بشی چه نشی سودمنده. تازه من که المپیاد فیزیک میخوندم، الان تو دانشگاه واقعا تو درس های ریاضی یک و دو و فیزیک یک و دو و حتی شیمی فیزیک از بقیه جلوتر بودم.
+اینا همه به شرطیه که نهایت تلاشتو بکنی، وگرنه خیلیا بودن هر دو طرف رو از دست دادن...

afsoon.s

.؛.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
----
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
تربیت بدنی
نه اشتباه محضه. فلسفه المپیاد اینه که تمرکزت روی یه درس باشه! ضمن اینکه زیست برای تجربیاس فیزیک ریاضیا. ینی فرضا اشتباه کنی و جفتشو بخونی هم در نهایت یکیشو میتونی شرکت کنی
پاسخ: ولی امسال که گفتن تجربی ها هم میتونن فیزیک شرکت کنن!!. منهم میخوام فیزیک و زیست شرکت کنم، یعنی نکنم؟؟؟ اگه میشه کمکم کنید لطفا

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
به نظرم اینکه المپیاد رو یک چیزی مثل کنکور در نظر بگیریم اشتباهه(بخون و بخون و بخون)، وقتی میگن دانش آموزان سال دهم به صورت آزمایشی میتونن در المپیاد ریاضی شرکت کنن این به این معنیه که هر دانش آموزی که کتاب درسیش رو بلد باشه میتونه در المپیاد شرکت کنه و واقعا فکر نکنم بیشتر از اون نیاز به مطالعه باشه(منظورم بعضی خوندن های افراطیه که زیاد میبینیم)، اگر قرار باشه کسی با مطالعه زیاد به مراحل بالا راه پیدا کنه المپیاد ماهیت خودش رو می‌بازه، المپیادها برای شناسایی قشر نخبه‌ن نه قشر تلاشگر، قشر تلاشگر بسیار محترمن ولی باید راهی جدا در نظر بگیرن

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظرم اینکه المپیاد رو یک چیزی مثل کنکور در نظر بگیریم اشتباهه(بخون و بخون و بخون)، وقتی میگن دانش آموزان سال دهم به صورت آزمایشی میتونن در المپیاد ریاضی شرکت کنن این به این معنیه که هر دانش آموزی که کتاب درسیش رو بلد باشه میتونه در المپیاد شرکت کنه و واقعا فکر نکنم بیشتر از اون نیاز به مطالعه باشه(منظورم بعضی خوندن های افراطیه که زیاد میبینیم)، اگر قرار باشه کسی با مطالعه زیاد به مراحل بالا راه پیدا کنه المپیاد ماهیت خودش رو می‌بازه، المپیادها برای شناسایی قشر نخبه‌ن نه قشر تلاشگر، قشر تلاشگر بسیار محترمن ولی باید راهی جدا در نظر بگیرن
راستش اصلا موافق نیستم
خوب همون ادم نخبه هم اگه اون استعدادش رو پرورش نده و روش کار نکنه براش زحمت نکشه خوب قطعا نمیتونه به اون نتیجه های که حقشه برسه!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
راستش اصلا موافق نیستم
خوب همون ادم نخبه هم اگه اون استعدادش رو پرورش نده و روش کار نکنه براش زحمت نکشه خوب قطعا نمیتونه به اون نتیجه های که حقشه برسه!
منظور من برخی تلاشگرهایی هستن که به اجبار پدر مادر دارن خودشونو به کشتن میدن، پدر و مادر ها دلسوزن و برای بچه هاشون واقعا دل میسوزونن و قطعا دوست دارن(و فکر میکنن) با مطالعه زیاد کسی نابغه میشه، ولی اینها با اهداف واقعی برگزاری المپیادها مغایرت دارن
المپیاد برگزار نمیشه تا افراد رو به آرزوهاشون برسونه برگزار میشه تا برخی منافع ملی رو تامین کنه، امتیازاتی که برای المپیادی ها در نظر گرفته میشه امتیازات سنگینی هستند.. به اینا هم توجه کنیم خوبه

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
منظور من برخی تلاشگرهایی هستن که به اجبار پدر مادر دارن خودشونو به کشتن میدن، پدر و مادر ها دلسوزن و برای بچه هاشون واقعا دلسوزن و قطعا دوست دارن(و فکر میکنن) با مطالعه زیاد کسی نابغه میشه، ولی اینها با اهداف واقعی برگزاری المپیادها مغایرت دارن
المپیاد برگزار نمیشه تا افراد رو به آرزوهاشون برسونه برگزار میشه تا برخی منافع ملی رو تامین کنه، امتیازاتی که برای المپیادی ها در نظر گرفته میشه امتیازات سنگینی هستند.. به اینا هم توجه کنیم خوبه
فک نکنم در حال حاضر المپیاد برای نخبه ها باشه، چون کسایی که المپیاد مقام میارن بیشتر از کنکور تلاش میکنن و زحمت میکشن

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
فک نکنم در حال حاضر المپیاد برای نخبه ها باشه، چون کسایی که المپیاد مقام میارن بیشتر از کنکور تلاش میکنن و زحمت میکشن
به خاطر همینه که میگم المپیاد ماهیت خودش رو از دست داده مثل بقیه آزمونها تبدیل شده به ابزاری برای ساخت کاخ آرزوها
چرا دیگه امثال مریم میرزاخانی رو نداریم؟؟

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
منظور من برخی تلاشگرهایی هستن که به اجبار پدر مادر دارن خودشونو به کشتن میدن، پدر و مادر ها دلسوزن و برای بچه هاشون واقعا دل میسوزونن و قطعا دوست دارن(و فکر میکنن) با مطالعه زیاد کسی نابغه میشه، ولی اینها با اهداف واقعی برگزاری المپیادها مغایرت دارن
خب این یکم با قبلیه فرق داره ولی خوب بازم کسایی هستن که استعداد ندارن ولی لیاقتشون بیشتر از اون نخبه های بیکاره
یعنی خب چه فرقی میکنه طرف نخبه باشه و به یه حد علمی بالا برسه یا با تلاش زیاد حالا هر چقدرم که زیادی باشه!

Armita.N

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1393
.

نخبه بودن و داشتن هوش و استعداد زیاد با تلاش کردن برای یادگیری و خوندن مطالب دو تا فاکتوری نیستن که به تنهایی برا خودشون کافی باشن
این دوتا مکمل همن و باید در کنار هم باشن تا تو المپیاد موفق بود
یه ادم هرچقدرم نخبه باشه تا وقتی درس هایی که لازمه رو نخونه و وقت نذاره موفق نمیشه مخصوصا تو زمینه المپیاد که مطالب پیشرفته تر هم هست
حالا بعضیایی هم هستن که ممکنه هوش خیلی بالایی نداشته باشن ولی خیلی میخونن تا موفق بشن و خب بنظر من نمیشه این تلاش زیاد اونا رو در نظر نگرفت و ردشون کرد چون به هر حال دارن با تمام وجود سعی میکنن به هدفشون برسن

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
به خاطر همینه که میگم المپیاد ماهیت خودش رو از دست داده مثل بقیه آزمونها تبدیل شده به ابزاری برای ساخت کاخ آرزوها
چرا دیگه امثال مریم میرزاخانی رو نداریم؟؟
درسته که المپیاد ماهیت خودشو از دست داده، ولی واقعا خیلی ریسک نمیکنن که برای المپیاد تلاش کنن و به کنکور فکر میکنن.
قرار نیست ما همیشه مریم میرزاخانی داشته باشیم ، مگه آلمانیا اینیشتین بعدی رو داشتن که ما به فکر مریم میرزاخانی بعدی باشیم(گر چه واقعا باید برای پیدا کردن نخبه ها هزینه کنیم ولی قرار نیست حتما پیدا کنیم )
بعدشم الان از این نظام آموزشی که هست، انتظاری نمیره. بهتره توجه داشته باشیم که ما داریم در مورد کشوری حرف میزنیم که سمپاد رو حذف کرد

hichkas8102

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
D.D.D
شهر
zabol
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام،میخواستم بدونم زمان ثبت نام چه موقع هست و آیا از مدارسی غیر از سمپاد (مثلا دبیرستان های وابسته به دانشگاه پردیس)هم میشه تو المپیاد شرکت کرد؟من امسال تازه میرم دهم،درسته که برای دهم فقط المپیاد آزمایشی هست؟المپیاد آزمایشی چجوریه؟
باتشکر

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
میخواستم بدونم زمان ثبت نام چه موقع هست
آذر و دی ماه
آیا از مدارسی غیر از سمپاد (مثلا دبیرستان های وابسته به دانشگاه پردیس)هم میشه تو المپیاد شرکت کرد؟
بله میتونین شرکت کنین
من امسال تازه میرم دهم،درسته که برای دهم فقط المپیاد آزمایشی هست؟
بعضی از رشته ها ازمایشیه.
المپیاد آزمایشی چجوریه؟
ازمایشی یعنی اینکه شما نمیتونین دوره تابستونی برین و مدال بگیرید.

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
چرا اینجا سوت و کور شده آخه ؟؟؟!!
یکی بیااااااد

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
بازسازی اینجا ! برای افراد جدیدی مثل من

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
برای مشاوره المپیاد , کدوم یک از مشاور های تهران بهتر هستند ؟

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی

Mehdi_Wl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
1402
فعلا برات زود نیست ؟! :-"
از روی علاقه هست عجله ام ...
ولی خب , همه جا میگن حدود دو تا سه سال نیاز هست خونه بشه
من الان در اصل سوم راهنمایی هستم طبق نظام قدیم ...

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی