• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
کسی اطلاع داره مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر چطوره؟ اینکه بعضیا میگن بده یعنی از چه لحاظ؟ مثلا استادای خوبی نداره؟ چه قدر بدی هاش اذیت کننده است؟ تفاوتش مثلا با امیرکبیر چه قدره؟

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,162

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

mystic

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي ٢
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام دوستان
كسي اطلاعي درباره ي انتخاب رشته ي مجازي سنجش داره؟
چيزايي كه اعلام كرد كاملا با كارنامه هاي سال هاي قبل و نرم افزار انتخاب رشته ي قلم چي تناقض داره
مثلا براي رتبه ي ٥٧٠٠ منطقه ١ رياضي از اصفهان شانس قبولي در فيزيك دانشگاه صنعتي اصفهان رو نوشت خيلي كم در حالي كه هر سال بين ٦٠٠٠-٧٠٠٠ هم قبول شدن تازه امسال به خاطر ادغام و شرايطي كه پيش اومد ٥٧٠٠ شده ٩٩٠٠ كشور در حالي كه سالاي قبل ٥٧٠٠ منطقه ١١٠٠٠ كشور بود
يا مثلا مهندسي عمران دانشگاه اصفهان كه ناحيه اي هست رو زده بود خيلي كم ولي قلم چي تو قسمت كف قابل قبول (يعني احتمال خيلي زياد) گذاشته بودش من با مشاور هم كه حرف زدم گفت فيزيك صنعتي اصفهان رو حتما مياري مهندسي عمران و علوم كامپيوتر اصفهان رو هم به احتمال زياد مياري. لطفا راهنمايي كنيد كه بدجوري فكرم مشغولشه
مرسي
كسي اطلاعي نداره؟؟؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,164

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
مدرکشون مگع فرق ندارع؟
تو توییتر امیرکبیر زده بود مثل اینکه اگه پردیس درس بخونید، اولا کلاس ها که فرقی نداره با بچه های عادی(اینو موثق میدونم هست)، ولی تو مدرکتون میزنن خودگردان که خب ارزشش کمتره. ولی اگه سی واحد انگلیسی بگذرونید(مثل اینکه درس ها به انگلیسی ارائه میشه، مثلا برای ترم سه امسال میدونم ریاضی مهندسی انگلیسی داره) اونوقت تو مدرکتون میزنن بین الملل که فکر کنم اپلایش راحت تر از حتی حالتیه که عادی درس بخونید تو دانشگاه. ولی خب پولشم هست دیگه. ترمی 7 8 تومن تا 10 11 تومن درمیاد.

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
تو توییتر امیرکبیر زده بود مثل اینکه اگه پردیس درس بخونید، اولا کلاس ها که فرقی نداره با بچه های عادی(اینو موثق میدونم هست)، ولی تو مدرکتون میزنن خودگردان که خب ارزشش کمتره. ولی اگه سی واحد انگلیسی بگذرونید(مثل اینکه درس ها به انگلیسی ارائه میشه، مثلا برای ترم سه امسال میدونم ریاضی مهندسی انگلیسی داره) اونوقت تو مدرکتون میزنن بین الملل که فکر کنم اپلایش راحت تر از حتی حالتیه که عادی درس بخونید تو دانشگاه. ولی خب پولشم هست دیگه. ترمی 7 8 تومن تا 10 11 تومن درمیاد.
به فکر ۳۰ واحد نباشین که ارائه نمیشه ۹۹ درصد این تعداد واحد

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
اپلای آمریکا و کاناد نمیشه
اما دانشگاهای خوب اروپا میشه. مثلا دیدم از شریف رفتن ای پی اف ال سوییس که یکی از بهترینای دنیاس
بازارکارشم تو ایران بد نیس اونقدرا. دکتر دهقانی استاد شریف صحبت میکردم میگفت این دانشجوهایی که به شما میگن بازارکار نداره، اگه کار داستن نمیومدن با شما صحبت کنن (:
میگفت من دانشجوهای ترم 4 خودم رو هم حتی می برم سر کار اگه درسخون و تلاشگر باشن ماهی بالای 1 تومنم حقوق میدم. میگفت من خودم اگه بخوام بالای صد ملیون تو ماه میتونم درامد داشته باشم
تاکید داشت تو شریف اگر اهلش باشی و با استاید کانکت بشی اوکیه

اول اینکه گول این حرف ها را نخورید
دوما اینکه ماهی یک میلیون تومن هیچی نیس
سوم اینکه هوافضا شریف ب شدت ب شدتتت جو مذهبی وحشتناکی داره و اگه مذهبی نیستین خیلی اذیت میشین
و چهارم اینکه از صد نفر یکی اپلای میکنه epfl ملاک نیس و هوافضا کلا اپلای خوبی نداره

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
پارسال یه نفر از مازندران با رتبه ی پنجاه و هفت تا بدتر از من قبول شده معماری تهران.چقد احتمال داره منم قبول بشم؟

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
پارسال یه نفر از مازندران با رتبه ی پنجاه و هفت تا بدتر از من قبول شده معماری تهران.چقد احتمال داره منم قبول بشم؟
معماری رتبه خیلی تاپی نمی خواد .
من واقعا بنظرم به احتمال خیلی زیاد قبولی.
باز چک کن قلم چیو می خوای ...

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
به اپلای کنندگان epfl برسان سلام مارا:)) آقا این جو مذهبی هوافضای شریف رو جدی بگیرید. من درس مقاومت مصالح همین آقای دهقان رو دیدم، واقعن باسواد و سختگیره و واقعن واقعن باسواده(نمیدونم چطوری تاکید کنم به با سوادی و تسلط ایشون) ولی چند دیقه اولش آیه میخونه. خیلی مذهبیه و خیلی خشک مذهبی:)) نزدیکه شما رو ببره کربلا توی ماه محرم(شوخی) من ویدیوهاشو دیدم و اونجاهاشو زدم جلو شما که قراره 20 واحد با ایشون پاس کنید چیکار میکنید:)) همه درسهارو هم ارائه میکنه لامصب مگه چقدر تخصص و تسلط داری(و واقعن هم سواد و تسلطشو داره).

حالا من نمیدونم رتبه دوستمون چقدره ولی خب شما اگه به مکانیک و هوافضا علاقه داری یه نگاهی هم به عمران بنداز که بیشترین اشتراک رو به لحاظ مفهومی با مکانیک داره. درسته که میگن که تا ترم چهار درساشون اکثرن باهم مشترکه ولی بعد از اون هم به لحاظ مفهومی، دروش اشتراکات زیادی دارند. مثلن درس طراحی اجزای مکانیک و هوافضا با بتن و فولاد عمران، ارتعاشات مکانیک و هوافضا با زلزله و دینامیک سازه عمران و... البته دقت کنید که میگم به لحاظ مفهومی اشتراک دارند نه اینکه دروس عین هم باشند.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
اول اینکه گول این حرف ها را نخورید
دوما اینکه ماهی یک میلیون تومن هیچی نیس
سوم اینکه هوافضا شریف ب شدت ب شدتتت جو مذهبی وحشتناکی داره و اگه مذهبی نیستین خیلی اذیت میشین
و چهارم اینکه از صد نفر یکی اپلای میکنه epfl ملاک نیس و هوافضا کلا اپلای خوبی نداره

اولا که گول نخوردیم
دوما که ماهی یه تومن برای دانشجوی ترم 4 خیلیه اونم نه تو رشته ی کامپیوتر که کار براش ریخته بلکه تو هوافضا
این که جو مذهبی داره رو هم شنیدم ولی نه به این شدتی که شما میگید اونم وحشتناک!!!
گفتم اپلای کانادا و آمریکا نمی تونن بکنن. فقط میمونه ژاپن و استرالیا و اروپا و بقیه کشورها. اپلای توی این کشورها به مشکل بر نمیخوره هرچند قطعا پیداکردن دانشگاه از آمریکا و کانادا سخت تره

• لایک
امتیازات: MFA

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
به اپلای کنندگان epfl برسان سلام مارا:)) آقا این جو مذهبی هوافضای شریف رو جدی بگیرید. من درس مقاومت مصالح همین آقای دهقان رو دیدم، واقعن باسواد و سختگیره و واقعن واقعن باسواده(نمیدونم چطوری تاکید کنم به با سوادی و تسلط ایشون) ولی چند دیقه اولش آیه میخونه. خیلی مذهبیه و خیلی خشک مذهبی:)) نزدیکه شما رو ببره کربلا توی ماه محرم(شوخی) من ویدیوهاشو دیدم و اونجاهاشو زدم جلو شما که قراره 20 واحد با ایشون پاس کنید چیکار میکنید:)) همه درسهارو هم ارائه میکنه لامصب مگه چقدر تخصص و تسلط داری(و واقعن هم سواد و تسلطشو داره).

حالا من نمیدونم رتبه دوستمون چقدره ولی خب شما اگه به مکانیک و هوافضا علاقه داری یه نگاهی هم به عمران بنداز که بیشترین اشتراک رو به لحاظ مفهومی با مکانیک داره. درسته که میگن که تا ترم چهار درساشون اکثرن باهم مشترکه ولی بعد از اون هم به لحاظ مفهومی، دروش اشتراکات زیادی دارند. مثلن درس طراحی اجزای مکانیک و هوافضا با بتن و فولاد عمران، ارتعاشات مکانیک و هوافضا با زلزله و دینامیک سازه عمران و... البته دقت کنید که میگم به لحاظ مفهومی اشتراک دارند نه اینکه دروس عین هم باشند.
هدفم فقط دفاع از همین 1 استاده که کلی باهاش صحبت کردم و کلاساشو دیدم
کجاش خشک مذهبیه اون وقت؟ بله اول کلاس2 دقیقه شاید حرف بزنه مذهبی. ولی خشک مذهبی تعریف داره. یعنی یه آدم دگم بداخلاق . نه ایشون که اهل بگو بخند و شوخی هست. اتفاقا با دانشجوهای دانشگاه شریف هم صحبت میکردم تو همایش انتخاب رشته میگفتن ایشون بهترین استاد دانشکده هوافضا هستن (:

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
بین ریاضی تهران و آمار تهران،کدومش به صرفه تره؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,174

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
به صرفه یعنی چی؟
طبیعتا دست رشته ریاضی بازتره و حق انتخاب بیشتری داره.
خب،برای من خیلی فرق نداره،یعنی نمیدونم کدومش رو اول بزنم.
از یک نفر هم پرسیدم میگه آمار کار براش بیشتره اگه تو دانشگاه خوب باشه.
ولی خب ریاضی هم چون درساش مشترکه با کامپیوتر گسترده تره!

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
کسی اطلاع داره مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر چطوره؟ اینکه بعضیا میگن بده یعنی از چه لحاظ؟ مثلا استادای خوبی نداره؟ چه قدر بدی هاش اذیت کننده است؟ تفاوتش مثلا با امیرکبیر چه قدره؟
منو هم دریابید.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,177

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
خب،برای من خیلی فرق نداره،یعنی نمیدونم کدومش رو اول بزنم.
از یک نفر هم پرسیدم میگه آمار کار براش بیشتره اگه تو دانشگاه خوب باشه.
ولی خب ریاضی هم چون درساش مشترکه با کامپیوتر گسترده تره!
والا ببین وقتی وارد رشته علوم پایه میشی باید برنامه بچینی برای موفقیت خودت. واسه همه اینجوریه اما علوم پایه شدیدتر. یک مسیری از رشتت رو در نظر بگیری و وصلش کنی به یک چیز در دنیای واقعی. دنیای کار و موفقیت الان اینجوریه که کارها بسیار بین رشته ای هستند و متفاوت با اون چیزی که اسم رشته تداعی می کنه. مثلا یک سری مدل‌سازی‌ها و محاسبات اقتصادی نیاز به مهارت ریاضی دارند که دانشجوی اقتصاد اون مهارت رو کم داره اما ریاضی خیلی خوب داره. یا مثلا تو دیتاساینس که ظاهرا کاری کامپیوتریه یک سری مهارت‌های ریاضیاتی و آماری احتیاجه.
بعدشم الان دانشگاه بیشتر بهانه‌ست! بهانه‌ای برای ورود به عرصه علم. انگاری میبرنت میندازنت تو شهربازی میگن برو تفریح کن. به شکل‌های مختلف میتونی تفریح کنی. من از رشته مهندسی برق رفتم ارشد مدیریت. دوستم از ریاضی امیرکبیر رفت آینده پژوهی دانشگاه تهران. یکی دیگه از صنایع علم و صنعت رفت روان شناسی. از فیزیک شریف رفت اقتصاد شریف.
راجع به سوالت من حقیقتا نمیدونم کار برای آمار چجوری بیشتره. ریاضی هم به نظرم با کامپیوتر درس مشترک چندانی ندارند! ولی ریاضی رشته جامع تریه به قول دوستان. حق انتخاب بیشتری داری بعدش.

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
سلام. مهلت انتخاب رشته تموم شد ولی سامانه هنوز بسته نشده. به نظر شما ریاضیات و کاربردهای شریف رو به مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر ترجیح بدم یا نه؟ میدونم به خودم بستگی داره. ولی اگر دورادور هم اطلاعی دارید خواهش میکنم نظرتون رو بگید. من با تئوری بودن مباحث ریاضیات و کاربردها مشکلی ندارم. فقط چند تا پرسش دارم. اینکه واحدای اختیاری ریاضیات و کاربردها رو چه قدر میشه کامپیوتری گرفت؟ علم داده که تو حوزه ریاضیات و کاربردها هم هست چه قدر تو ایران براش شغل هست؟ و اینکه اگه ریاضیات و کاربردها خونده باشه آدم اپلای برای علوم کامپیوتر یا شرکت توی آزمون ارشد مهنسی کامپیوتر چه قد سخت تر میشه؟ شما مزیتی برای ریاضیات و کاربردهای شریف قایل هستید؟ خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,179

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام. مهلت انتخاب رشته تموم شد ولی سامانه هنوز بسته نشده. به نظر شما ریاضیات و کاربردهای شریف رو به مهندسی کامپیوتر خواجه نصیر ترجیح بدم یا نه؟ میدونم به خودم بستگی داره. ولی اگر دورادور هم اطلاعی دارید خواهش میکنم نظرتون رو بگید. من با تئوری بودن مباحث ریاضیات و کاربردها مشکلی ندارم. فقط چند تا پرسش دارم. اینکه واحدای اختیاری ریاضیات و کاربردها رو چه قدر میشه کامپیوتری گرفت؟ علم داده که تو حوزه ریاضیات و کاربردها هم هست چه قدر تو ایران براش شغل هست؟ و اینکه اگه ریاضیات و کاربردها خونده باشه آدم اپلای برای علوم کامپیوتر یا شرکت توی آزمون ارشد مهنسی کامپیوتر چه قد سخت تر میشه؟ شما مزیتی برای ریاضیات و کاربردهای شریف قایل هستید؟ خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.
یه هینت بی ربط بدم؟ اگه میتونی هزینشو بدی پردیس کامپیوتر امیرکبیر بزن جای خواجه. پولشو درمیاری بعد مدتی. ضرری بابت اسم پردیس هم نمیکنی.

بالا