• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تاریخ‌ادبیات و لغات در 65 روز

• شروع کننده موضوع

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
بسم الله الرحمن الرحیم
مخصوص نظام‌جدید
خیلی سریع بریم سراغ اصل مطلب :D
متاسفانه یکی از مشکلات عدیده شاگردای نظام جدید خودم نداشتن منبع لغات و تاریخ ادبیات جامع بودش(کتاب ها هنوز بخاطر اینکه لَنگ کتاب دوازدهم هستند، چاپ نشده) بخاطر همین موضوع بر آن شدم که بر اساس پیش‌نویس کتاب دوازدهم و کتابهای یازدهم و دهم لیست کامل لغات و تاریخ ادبیات نظام جدید رو بصورت جزوه مخصوص دانش‌اموزای خودم جمع کنم تا بتونند فقط در 65 روز (2 ماه + 3 روز :D ) برای همیشه خیالشون رو از واژگان و تاریخ ادبیات راحت کنند و تا روز کنکور فقط مرور داشته باشند
بعد دیدم چه کاریه :D بذار بصورت عمومی و در یک تاپیک مستقل، مخصوص کل بچه های کنکوری انجمن این کار رو کنم.
پس لطفاً از همین امروز با من همراه بشید، هر روز فقط 5دقیقه وقت بذارید و با برنامه من پیش بیایید
مطمعن باشید در 5 مهر 97 شما تمام لغات و تاریخ ادبیات رو مسلط شدید فقط با 5دقیقه مطالعه روزانه و البته عمل به مرور هایی که خواهم گذاشت.

* این پست هر روز آپدیت خواهد شد

**خواهش میکنم هرکس که می‌تونه بهم پ.خ بده تا همین کار رو برای بچه های نظام قدیم هم انجام بدیم.واقعا وقتشو ندارم و نیاز به کمک دارم :D
چون برای بقیه درسها هم همچین برنامه هایی دارم که به مرور خواهم گفت ^__^

***استثناً روز اول رو عکس اصلی رو در تاپیک بعنوان نمونه میذارم اما از روز های بعدی صرفا جدول زیر با لینک تکمیل میشه:

روز اول | ۲ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه تصویر روز اول + ۲ بار تکرار در طول روز
روز دوم | ۳ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه تصویر روز دوم + ۲ بار تکرار در طول روز + قبل از خواب یکبار مرور روز اول
- | ۴ مرداد | مرور روز اول و دوم
روز سوم | ۵ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه تصویر روز سوم + ۲بار تکرار در طول روز
روز چهارم | ۶ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه تصویر روز چهارم + ۲ بار تکرار در طول روز + قبل از خواب یکبار مرور روز سوم
- | ۷ مرداد | مرور روز سوم و چهارم
- | ۸ مرداد | مرور روز اول و دوم
روز پنجم | ۹ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز
روز ششم | ۱۰ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز + مرور روز پنجم قبل از خواب

- | ۱۱ مرداد | مرور روز پنجم و ششم
روز هفتم | ۱۲ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز
روز هشتم | ۱۳ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز + مرور روز هفتم قبل از خواب
_ | ۱۴ مرداد | مرور روز هفتم و هشتم
_ | ۱۵ مرداد | مرور روز پنجم و ششم
_ | ۱۶ مرداد | مرور روز اول تا چهارم
روز نهم | ۱۷ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز
روز دهم | ۱۸ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز + مرور روز نهم قبل از خواب

_ | ۱۹ مرداد | مرور روز نهم و دهم
روز یازدهم | ۲۰ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز
روز دوازدهم | ۲۱ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز + مرور روز یازدهم قبل از خواب

_ | ۲۲ مرداد | مرور روز یازدهم و دوازدهم
_ | ۲۳ مرداد | مرور روز نهم و دهم
_ | ۲۴ مرداد | مرور روز پنجم تا هشتم
روز سیزدهم | ۲۵ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز
روز چهاردهم | ۲۶ مرداد | ۵
دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز + مرور روز سیزدهم قبل از خواب
_ | ۲۷ مرداد| مرور روز سیزدهم و چهاردهم
روز پانزدهم | ۲۸ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز
روز شانزدهم | ۲۹ مرداد | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز + مرور روز سیزدهم قبل از خواب

_ | ۳۰ مرداد | مرور روز پانزدهم و شانزدهم
_ | ۳۱ مرداد | مرور روز های نهم تا چهاردهم
روز هفدهم | ۱ شهریور | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز
روز هجدهم | ۲ شهریور | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز + مرور روز هفدهم قبل از خواب

_ | ۳ شهریور | مرور روز هفدهم و هجدهم
_ | ۴ شهریور | مرور روز های پانزدهم تا هجدهم
روز نوزدهم | ۵ شهریور | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز
روز بیستم | ۶ شهریور | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز + ۲ بار تکرار در طول روز + مرور روز نوزدهم قبل از خواب

_ | ۷ شهریور | مرور روز نوزدهم و بیستم
روز بیست‌ویکم | ۸ شهریور | ۵ دقیقه مطالعه در طول روز

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
لغت و تاریخ ادبیات در ۶۵ روز ، نظام قدیم
(ویژه انجمن سمپادیا)

نحوه مرور:

لطفا در طول روز، ۲ بار هر برگه رو‌ مرور کنید.
هر شب قبل از خواب، مرور برگه روز قبل رو داشته باشید

در کانال تلگرامی زیر، هر روز به شما شیوه مرور و برنامه اون روز در مورد تاریخ ادبیات و واژگان گفته میشه: konkurgram98@

(در کانال هیچ اطلاعات اضافه ای علاوه بر چیزی که در این پست قرار میگیره وجود نداره، بجز اینکه هر روز برنامه مرور و تکرار یادآوری میشه)

روز اول | لغت + تاریخ
روز دوم | لغت + تاریخ
روز سوم | لغت + (تاریخ در کانال تلگرام آپلود شد)

آخرین ویرایش:

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
لغت نخونین تا خرداد
چون لغت فراره یادتون میره والکی وقتتون گرفته میشه
اصلا نمیشه جمع کرد یا حداقل کار راحتی نیست جمع کردنش . عمومی ها کلا پیوسته خوندن خیلی مهمه براشون یعنی مهم تر از ساعتی که می خونی حفظ پیوستگیه مهم هست خصوصا تو بخش های بشدت حفظی مثل تاریخ ادبیات ....

monaliza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96
منم بنظرم اگه از الان بجای قسمتای حفظی ادبیات برید رو دستور زبان کار کنید خیلی درست تره

• شروع کننده موضوع

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
اصلا نمیشه جمع کرد یا حداقل کار راحتی نیست جمع کردنش . عمومی ها کلا پیوسته خوندن خیلی مهمه براشون یعنی مهم تر از ساعتی که می خونی حفظ پیوستگیه مهم هست خصوصا تو بخش های بشدت حفظی مثل تاریخ ادبیات ....

دقیقاً! جدا از موارد کاملا درستی که گفتی، یک مورد مهم اینه که در خرداد بچه ها درگیر جمع‌بندی و مرور دروس اختصاصی هست و از نظر زمانی هم نمی‌توانند هم به «خوبی» دروس اختصاصی رو جمع‌بندی کنند و رفع اشکال از نقاط ضعف‌شون کنند. هم مباحث جدید حفظی(مثل لغات) که تازه نیاز به مرور فروان داره، برسند.

منم بنظرم اگه از الان بجای قسمتای حفظی ادبیات برید رو دستور زبان کار کنید خیلی درست تره

به هیچ‌وجه!
اولا دستور زبان نظام جدید از نظر حجمی کمتر از زبان فارسی نظام قدیم شده. و تاکید کتاب درسی روی موضوع مفاهیم و درک ادبی هست.
دوما حتی اگه با معیار نظام قدیمی هم بخواییم بررسی کنیم، بچه ها باید الان روی لغات ، تاریخ ادبیات و قرابت معنایی و ارایه تمرکز کنند.
لغت نخونین تا خرداد
چون لغت فراره یادتون میره والکی وقتتون گرفته میشه

نه دوست عزیز.
خوندن لغات تاثیر سه نتیجه مهم داره
الف) معمولا لغاتی که از نظر شکل املایی برای ما ناآشنا هستند از جمله واژگانی هستند که باید به معنای اونها هم مسلط بشیم. در واقع مطالعه معنای واژگان ناخودآگاه دانش آموز رو برای تست املا هم آماده می‌کنه
ب) یکی از مهمترین مشکلات بچه ها در زدن تست آرایه و قرابت اینه که معنای یک لغت رو نمی‌دونند در نتیجه تشخیص نمی‌توانند بدند فرضا اون لغت در بیتی می‌تونه ارایه تشبیه رو به وجود بیاره یا کلیدِ درک مفهتوم اصلی بیت رو برای قرابت بخاطر ندونستن معنای یک واژه از دانش آموز میگیره.
پ) و در نهابت تسلط به خودِ تست های معنی واژگان

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
دقیقاً! جدا از موارد کاملا درستی که گفتی، یک مورد مهم اینه که در خرداد بچه ها درگیر جمع‌بندی و مرور دروس اختصاصی هست و از نظر زمانی هم نمی‌توانند هم به «خوبی» دروس اختصاصی رو جمع‌بندی کنند و رفع اشکال از نقاط ضعف‌شون کنند. هم مباحث جدید حفظی(مثل لغات) که تازه نیاز به مرور فروان داره، برسند.

به هیچ‌وجه!
اولا دستور زبان نظام جدید از نظر حجمی کمتر از زبان فارسی نظام قدیم شده. و تاکید کتاب درسی روی موضوع مفاهیم و درک ادبی هست.
دوما حتی اگه با معیار نظام قدیمی هم بخواییم بررسی کنیم، بچه ها باید الان روی لغات ، تاریخ ادبیات و قرابت معنایی و ارایه تمرکز کنند.

نه دوست عزیز.
خوندن لغات تاثیر سه نتیجه مهم داره
الف) معمولا لغاتی که از نظر شکل املایی برای ما ناآشنا هستند از جمله واژگانی هستند که باید به معنای اونها هم مسلط بشیم. در واقع مطالعه معنای واژگان ناخودآگاه دانش آموز رو برای تست املا هم آماده می‌کنه
ب) یکی از مهمترین مشکلات بچه ها در زدن تست آرایه و قرابت اینه که معنای یک لغت رو نمی‌دونند در نتیجه تشخیص نمی‌توانند بدند فرضا اون لغت در بیتی می‌تونه ارایه تشبیه رو به وجود بیاره یا کلیدِ درک مفهتوم اصلی بیت رو برای قرابت بخاطر ندونستن معنای یک واژه از دانش آموز میگیره.
پ) و در نهابت تسلط به خودِ تست های معنی واژگان
اتفاقا من خودم همین کار رو کردم تما تستاش رو هم جواب دادم
تاریخ ادبیات و لغات ادبیات رو باید در ماه آخر یا دو ماه آخر خوند چون زودتر بخونی یادت میره
ولی بقیه عمومیا رو باید در طی سال خوند
دو ماه آخر شبی 10 دقیقه بشینید لغت 10 دقیقه هم تاریخ ادبیادت بخونید
البته تاریخ ادبیات رو همینطوری روخوانی کنید اصلا حفظش نکنید
همینطور با چشم بخونید
بعد که تست بزنید همه جوابا میاد تو ذهنتون
خیلی روش عالی ایه
لغت رو هم همینطور بخونید و برید تو دو ماه خیلی تکرار میشه

آخرین ویرایش:

دناا

deli
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
90
اتفاقا من خودم همین کار رو کردم تما تستاش رو هم جواب دادم
تاریخ ادبیات و لغات ادبیات رو باید در ماه آخر یا دو ماه آخر خوند چون زودتر بخونی یادت میره
ولی بقیه عمومیا رو باید در طی سال خوند
دو ماه آخر شبی 10 دقیقه بشینید لغت 10 دقیقه هم تاریخ ادبیادت بخونید
البته تاریخ ادبیات رو همینطوری روخوانی کنید
اصلا حفظش نکنید
همینطور با چشم بخونید
بعد که تست بزنید همه جوابا میاد تو ذهنتون
خیلی روش عالی ایه
لغت رو هم همینطور بخونید و برید تو دو ماه خیلی تکرار میشه

سلام ... منم طبق پیشنهاد یکی از دوستام این روش انجام دادم ولی جز نگرانی و فراموشی مطالب چیزی عایدم نشد برای اینکه من تو بعضی کارها ، یه کاریُ به موقعش شروع نکنم بعدا با اینکه برای انجامش وقت میزارم ولی جواب مورد انتظارمُ نمیگیرم بخاطر مشغله های دیگه ی که هست ... پس بهترهه هر کسی طبق شرایطی که داره روش شو انتخاب کنه ، هر چند که برای تاریخ ادبیات از الان شروع بشه و اونم با مرور مستمر برای اکثر کنکوریا خیلی بهترهه ، البته یکی از علت های اصلی فراموشی ممکنه خود مبحث تاریخ ادبیات باشه که به نظر میرسه جذابیتی توش نیست به طبع هوش هیجانی به کار نمیوفته ... من هفته های آخر از طریق کانال دکتر هامون سبطی، فایل صوتی تاریخ ادبیاتی که دکتر میفرستادن رو شنیدم تازه متوجه شدم چقدر این مبحث میتونه شیرین باشه .. حیف برای من دیر بود ! پس از الان، اونایی که واقعا تو این مبحث مشکل دارن دست به کارشن;;)

• شروع کننده موضوع

Dr.Hz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سلطان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دوستان نظام قدیم عزیز، از امروز در پست دوم این تاپیک هم هر روز مجموعه «لغت و تاریخ ادبیات در ۶۵ روز» قرار میگیره

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام ... منم طبق پیشنهاد یکی از دوستام این روش انجام دادم ولی جز نگرانی و فراموشی مطالب چیزی عایدم نشد برای اینکه من تو بعضی کارها ، یه کاریُ به موقعش شروع نکنم بعدا با اینکه برای انجامش وقت میزارم ولی جواب مورد انتظارمُ نمیگیرم بخاطر مشغله های دیگه ی که هست ... پس بهترهه هر کسی طبق شرایطی که داره روش شو انتخاب کنه ، هر چند که برای تاریخ ادبیات از الان شروع بشه و اونم با مرور مستمر برای اکثر کنکوریا خیلی بهترهه ، البته یکی از علت های اصلی فراموشی ممکنه خود مبحث تاریخ ادبیات باشه که به نظر میرسه جذابیتی توش نیست به طبع هوش هیجانی به کار نمیوفته ... من هفته های آخر از طریق کانال دکتر هامون سبطی، فایل صوتی تاریخ ادبیاتی که دکتر میفرستادن رو شنیدم تازه متوجه شدم چقدر این مبحث میتونه شیرین باشه .. حیف برای من دیر بود ! پس از الان، اونایی که واقعا تو این مبحث مشکل دارن دست به کارشن;;)
من هم با این روش که گفتم آشنا نبودم دبیر ادبیاتمون آقای فلسفی این روش رو گفتن ما هم همه نگران بودیم که نکنه تا خرداد دیر شه ولی هممون نتیجه ی عالی گرفتیم خدا رو شکر
برای همین این روش رو پیشنهاد میکنمP:>P:>P:>

بالا