• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
اگر چادری هستید جاااااان مادرتون از زیر چادر کوله نندازید:))
چرا؟0_o
وقتی چادر ساده‌س کیف بندازی روش،بدتر نیست؟-.-
با چه منطقی روی چادر اخه؟(((:درک نمی‌کنم-_-

*aysan*

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
*#*#
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
فیزیولوژی جانوری
اینستاگرام
چرا؟0_o
وقتی چادر ساده‌س کیف بندازی روش،بدتر نیست؟-.-
با چه منطقی روی چادر اخه؟(((:درک نمی‌کنم-_-
کوله از زیر چادر که شبیه گوژپشت نتردام میشه :-"
ولی از رو میتونی دستت بگیری...یا چادر ساده رو مدل دانشجویی کنی کوله رو راحت بندازی
کوله نباشه بهتره انگار

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
من فهمیدم خیلی تباهم . نه تنها به جنس مخالف بلکه به جنس موافقا هم سلام نمیکنم (خب چون دوستم نیستن ) و برام ثابت شده ست که پسرای همکلاسیم حالشون ازم بهم میخوره :)) شده مثلا تنها صندلی خالی کنار من باشه و دو تا پسر سرِ ننشستن کنارم دعوا کنن :)) حتی یه بارش هدفون تو گوشم بود و طرف فکر کرد نمیشنوم .گفت من حالم ازش بهم میخوره تو بشین:))
آره خلاصه منو ببینید مثل من نباشید . در عینِ اینکه خودتون هستید و شبیه خودتون رفتار می کنید یه کمی، یه کمی روی محبوب بودن خودتون سرمایه گذاری داشته باشید چون حد اقل سه سال قراره آدمای مشابهی رو ببینید و منفور بودن بینشون حس خوبی نیست .

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
کوله از زیر چادر که شبیه گوژپشت نتردام میشه :-"
ولی از رو میتونی دستت بگیری...یا چادر ساده رو مدل دانشجویی کنی کوله رو راحت بندازی
کوله نباشه بهتره انگار
قبول ندارم.اونجوری هم کوله تو دستُ پاته هم چادر.[درصورتی‌که فرد فقط با مدل ساده کنار بیاد.]
ظاهر قضیه و فکر مردم هیچوقت نباید مهم باشه از نظر من.مهم راحتیه شخص‌عه.حالا چه با حجاب چه بی حجاب.
من دانشگاه رو چیز ماورایی از جامعه‌ای که از نوزادی داشتم توش زندگی می‌کردم نمی‌بینم.این آدما همون آدمان.جز این‌که قراره بیشتر ببینیشون.نظر انسان‌ی که توی خیابون داره قدم می‌زنه براتون مهمه؟مسلما نه[اغلب افراد]خُب حالا به اصطلاح هم‌کلاسی من هر حرفی می‌خواد بزنه راجع به پوشش من.چه فرقی داره؟قراره جهت زندگی من عوض شه؟بنظرم تغییر نحوه پوشش یا رفتار‌های عامیانه[و نه صرفا یه مشت رفتار بچّگانه]چیزی جز بنیاد کردن سست عنصر شدن در شخصیت خودمون از همون اول ورود به دانشگاه نیست.
در کل میخوام بگم گور بابای بقیه و نظراتی که می‌خوان راجع به من بدن:/والسلام-.-[همین‌قدر وحشی((:]

آخرین ویرایش:

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
دانشجویی یعنی از وسط ماه تا آخر ماه با ده هزار تومن دووم بیارید :))
آقا مراقب خرج و دخل‌تون باشید :))

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
اینم قضیه‌ش همونه ها :‌))
چه وقتایی بیشتر ممکنه معتاد بشیم؟
احساس می‌کنم دفتر قلم دست گرفتی داری نوت‌برداری می‌کنی. :‌/ :‌)))
دانشجویی یعنی از وسط ماه تا آخر ماه با ده هزار تومن دووم بیارید :))
آقا مراقب خرج و دخل‌تون باشید :))
اینُ براش کلاس آموزشی بذارید لطفاً. :‌|

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
چندتا نکته هم من بگم
این که حتی اگر از همکلاسیاتون بدتونم میاد رابطتونو در حد سلام باهاشون حفظ کنین تو درسا و جزوه و حتی حضور غیابا : )) بدرد میخورن
ترجیحن دشمن نسازین واسه خودتون
به نطر سنجی گروه احترام بزارین
دوستان ترم اول ترم مهمیه از حیث درسی میشه گفت از همه ترما سبکتره حجم عمومی معمولن این ترم بیشتره ولی از این جهت مهمه که به هر چیزی شناخته بشین دامنش تا مدت طولانی گریبانتونو میگیره
مثلن ترم اول درس بخونین معدل خفنی داشته باشین
حتی اگه ترمای بعد اینقدم درس نخونین معدلتون بیاد پایین ولی تصور عموم کلاس از شما یه فرد درسخونه
اگر گشادبازی دربیارین که هرچقدم تنگ کنین فایده نداره دگه
تو انجمن مختلف دانشگاه اکه علاقه داشتین از همون ترم اول فعالیت کنین مثل تئاتر و...
خیلی میتونه خوب باشه کلی دوست خوب از دانشکدهای دیگه پیدا میکنن
اوایل ترم همه اکثر کلاس ها رو میرن و از اواسط کلاس دچار ریزش میشه و نمیرن کلاس
و یه چیز عادیه بنظرم کلاس ها اونقدری که باید و شاید بازدهی نداره خصوصن تو رشته پزشکی یه تعداد زیادی (نزدیک به صد نفر) تو یه کلاس
اونم اگه اخرای کلاس باشی تقریبن چیزی از کلاس نمیفهمی
نمیگم کلاس نرین :)) ولی خب کلاسی که بازده نداره چرا صبح از خوابت بزنی :D
ولی حواستون به غیبتاتون باشه
اگر وقتشو دارید رفرنس بخونید
یه چیزیم به بچه های پزشکی بگم که به این حرفا که میگن علوم پایه اهمیت نداره و چرته گوش نکنین
میشه گفت در اینده و تو مقاطع بالاتر همون کسایی موفق ترن و نمرات بهتری میگیرن که از همون ترم یک شروع کردن به جدی درس خوندن پس این حرفا رو نشنیده بگیرن علوم پایه هم به اندازه زیادی اهمیت داره حالا شاید از یه سری درسا خوشتون نیاد و ارتباط برقرار نکنین ولی به این معنی نیست که علوم پایه همه اش چرته!!!!
نه این که حالا همش درس بخونید ولی یه طوریم نباشه که بگین علوم پایه مهم نیس و فک کنین از فیزیوپات و استاژری قراره تغییری خاصی بکنین
خیلی کم این اتفاق میفته : ))

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
انتظار نداشته باشید
از هیچکس
انتظار هم ایجاد نکنید
برای هیچکس
همه دنبال منفعت خودشونن که خب کار درستیه
شما هم باید باشید

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
اگه یادتون باشه من پارسال در مورد سلام کردن خیلی سوال می پرسیدم
ولی خب حقیقتش اینه که اصلا چیز خاصی نیست
اونایی که استادتونن رو وقتی میبینید ناخوداگاه یه سلام بهشون میکنید :)

اصلا توی ترم اول مسئله ی بحث برانگیز بین دوستاتون سلام کردن دخترا و پسرا به هم دیگه س
درکتون میکنم
چقدر چیپ واقعا
بعد از این هم البته مسائل چیپ پیش خواهد اومد
ولی این از لحاظ چیپیت خداس...
ببینید عین آدم روز اول میرید دانشگاه
روز دوم چه پسر چه دختر نگاهتون به هم ورودی هاتون افتاد و شناختین یه سری بالا پایین کنین با یه لبخند و یه سلام ریز و کوچولو
سلام بلند برای دوستای صمیمی و کساییه که با هم زیاد مراوده دارن

اینقدر از هم فراری نباشین

واقعا مخم از دست حرفای بچه ها در مورد سلام کردن به پسرا سوت میکشید...

در مورد اینکه اگر وسط کلاس خواستیم بریم بیرون ولی نباید اجازه بگیریم برای همه ی استادا اینجوری نیست
لذا من خودم تا الان هم که ترم ۳ ام به استادا میگم
ببخشید میشه یه چند لحظه برم بیرون

بار اولی که پرسیدم یکی از پسرا بهم پوزخند زد اما بقیه یه جوری بهش نگاه کردن که خودشو جمع کرد
و کلا بین ورودی مون جا افتاده که اجازه میگیریم

البته زیاد بیرون نرید هم تمرکز بچه ها بهم میریزه هم اینکه تلویحا به استاد میگین علاقه ای به درست ندارم لذا اجازه که برم بیرون

سر کلاسای استادای عصبانی هم خودم ترجیح میدم نرم بیرون.یه بار سر کلاس بیگ زاده که کله گنده ی حقوق بین الملله (۴ساعت پشت سر هم هر هفته یکشنبه ها کلاس داشتیم ترم ۲ و رسما هممون میمردیم و زنده میشدیم ) یکی از پسرا به سرفه افتاد(زد خودشو به سرفه که جیم بزنه یا هرچی) رفت و دقایق پایانی کلاس اومد و بیگزاده چنان دعواش کرد که اگه اونجا میبودین و دستتون رو روی قلبتون میذاشتین حس میکردین داره از جا کنده میشه

سعی کنین داخل اکیپ های مسخره ی ترم یکیا نرید چون حرفاشون وقت ادم رو میگیره
سر کلاس جلو بشینین تا گیراییتون بالا باشه
حتما عضو انجمن علمی بشین
رفرنس ها مطالعه بشه

من ترم ۲ که حقوق اداری ۱ داشتم رفتم اتاق یکی از استادا گفتم در مورد دانشگاه ازاد و اینکه خصوصی یا دولتی ان میخوام تحقیق کنم یه کتاب ازش گرفتم با عنوان تحلیل وقایع روز از دیدگاه حقوق عمومی و بخش مربوط رو خوندم و این باعث شد شب امتحان درک یا موضوع برام راحت تر باشه و خیلیا ازم بخوان براشون توضیح بدم
کانکشن با اساتید که خیلی خوبه برید اتاقشون و بخواید اونجاهایی رو که نمیفهمین بهتون توضیح بدن
البته قبلش بگید استاد اگر وقتتون خالیه.../ من یه سری سوال برام پیش اومده و اگه ترجیح میدین یه تایم مشخص کنیم که وقتتون آزاد باشه/ ...

از سال بالاییها توی نمازخونه ی دانشکده راهنمایی بخواین

خوبم بخونین...اینقدر درس خوندن توی دانشگاه نسبت به مدرسه شیرینه که خدایا...نه فشاری نه اجباری نه تستی...به میل خودت اونایی رو که دوس داری بیشتر میخونی
فقط ترمای اول با نحوه ی امتحان دادن اشنا نیستی یه خورده اذیت میشی

من الان معدل برام خیلی مهم شده و معدلم تا اینجای کار ۱۷.۳ هست...
میخوام بیشتر بخونم

البته اگه توی فکر اپلای هستین بشینین رزومه جمع کنین مثلا مقاله نوشتن و مسابقه شرکت کردن

من خودم دارم روی مسابقات دادگاهی جساپ کار میکنم و شاید موفق نشم اما برای شروع خوبه
یه دوره ترجمه ثبت نام کردم تا بتونم رفرنس ها رو به زبان اصلی بخونم و ذهنم برای خوندن مقاله ی انگلیسی راحت باشه

درگیر دوستاتون هم نشین...بیرون و اینور اونور و تئاتر و سینما و غیره پلن کنین برین ولی اینکه دم به ساعت ولو باشین توی خیابون و بازار دیگه نه

استاد حقوق تجارت مون داشت نصیحتمون میکرد و ۲ چیز گفت
۱ متوسط نباشین یا بد باشین یا عالی باشین
۲سعی کنین از این دوران نهایت استفاده رو ببرین و اگه دیدین داره زیادی بهتون خوش میگذره بدونین یه جای کار ایراد داره و باید بیشتر به فکر درس و مشق باشین

بعد اینکه خیلی از درسخونا درسنخون میشن وقتی میان دانشگاه چون نظارت والدین نیست
اصلا همون بهتر که هیچی نشن این اشخاص...والا...کسی که باید نظارت باشه روش تا پیشرفت کنه صد سال سیاه میخوام پیشرفت نکنه

لباس پوشیدنتون هم عادی باشه...یه کوله با یه کلاسور و یک یا دو خودکار...گهگاهی هم یه کتاب
یکی از مزیتای دانشگاه همینه که کیفتون پر کتاب نیست

بعد اینکه یه چیزی هم که من به شخصه برام اتفاق افتاد این بودش که پسرای سال بالایی خیلی بهتر از دخترا کمک میکردن و تجربه شون هم بالاتر بود...واسه همین به دخترا پیشنهاد میکنم با چند تا از پسرای درس خون سال بالایی کانکشن داشته باشن و سوالاشونو بپرسن ودر مورد اساتید و نمره دهی و منابع ازشون کمک بخوان...
البته بعضی دخترا هم خیلی خوب راهنمایی میکنن

بین کلاس اگه سوالی براتون ایجاد شد یه گوشه بنویسین کلاس که تموم شد برید کنار استاد ازش بپرسین یام برید اتاقش
به شخصه بین کلاس سوال نمیپرسم...زیاد جالب نیست یکی داره حرف میزنه وسط حرفش فاصله بندازی...حواس بقیه هم پرت میشه

ارائه بدین....یعنی استاد گفت کی میاد فلان چیزو ارائه بده هنوز نگفته دستتونو ببرین بالا
هم روتون باز میشه هم نمره اضافه میگیرین هم مجبور به خوندن مطالب جدید و سرچ در اینترنت میشید.وقتی ارائه میدین به توانایی هاتون اضافه میکنین...من سال اول برای درس زبان_ادبیات_حقوق اساسی_حقوق اداری ارائه دادم....ترم یک یه چند واحد عمومی دارین

خاطره ی شیرین من از ارائه م
سر کلاس حقوق اساسی استاد راسخ بودیم(سرچ کنین دکتر محمد راسخ حقوق دان)
من ارائه داشتم در مورد فدراسیون و کنفدراسیون و نظام های قضایی و وقتی تموم شد استاد گفت حسودیتون نشه بچه ها ولی این خانوم ژن معلمی داره!
اینقدر کیف کردم که نگووووو :)

سعی کنین غیبت نکنین تا بعدش نخواین نمره از استاد گدایی کنین...علی الخصوص اساتید حساس روی حضور در کلاس

جلسات دفاع از پایان نامه هم برید یه بار...من خودم یه بار رفتم برگزار نشد چون دانشجوئه به استاد داور باید خبر میداد یه سری چیزا رو ولی مثل اینکه کاهلی کرده بوده

درگیر حواشی نشید

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
عاقا اینکه دخترا چی بپوشن

جلف نپوشین فقط...مانتو جلو باز ازاده ولی لطفا متین بپوشین...مثلا زیر مانتو ی جلو باز بلوز تا ناف نپوشین...میفهمین چی میگم...شکل و شمایل یه دانشجو که اومده دانشگاه درس بخونه
مقنعه هم لطفا اتو کنین!
رژ هم بزنید ولی نه آلبالویییییی...برقشو با دستمال بگیرین...مثلا اومدین درس بخونین
ادکلن یا عطر یا اسپری هم بزنید ولی از اونایی که بوی ملایمی دارن...کلا بوی خوش خیلی خوبه و ادما رو جذبتون میکنه ولی وقتی بوی عطر تند باشه همه فکر میکنن طرف میخواد جلب توجه کنه
کفش هم فرقی نمیکنه
شلوار جنسش با مانتو هم خونی داشته باشه بهتره

کیف هم کولی مشکی یا کرم یا قهوه ای

از الان کیف خانومانه زوده یه کم

suicide

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
جلف بپوشین فقط...مانتو جلو باز ازاده راحت باشین...مثلا زیر مانتو ی جلو باز بلوز تا ناف بپوشین...میفهمین چی میگم...شکل و شمایل یه دانشجو که اومده عشق و حال کنه

رژ هم بزنید مثلا آلبالویییییی... برق لب یادتون نره ... یادتون باشه دانشگاه جای درس خوندن نیست

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
یه سوال داشتم نمیدونستم کجا بپرسم :D
دروس پیش نیاز چی هستن؟

نارنجی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
یه سوال داشتم نمیدونستم کجا بپرسم :D
دروس پیش نیاز چی هستن؟
دروسی که اگر اونا رو پاس نکنید نمیتونید واحدای بعدیش رو بردارید .
مثل اینکه مثلا کلاس اول پیش نیاز کلاس دوم اگر اول رو نخونی نمیتونی بری کلاس دوم .

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دروسی که اگر اونا رو پاس نکنید نمیتونید واحدای بعدیش رو بردارید .
مثل اینکه مثلا کلاس اول پیش نیاز کلاس دوم اگر اول رو نخونی نمیتونی بری کلاس دوم .
ربطی به درس های دبیرستان داره؟
شنیدم قبلا اینجوری بوده که اگه درس های اختصاصی رو تو کنکور زیر ۵۰ میزدی پیش نیاز میخورد. الان هم همینجوریه؟

نارنجی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
ربطی به درس های دبیرستان داره؟
شنیدم قبلا اینجوری بوده که اگه درس های اختصاصی رو تو کنکور زیر ۵۰ میزدی پیش نیاز میخورد. الان هم همینجوریه؟
واسه زبان فکر کنم فقط بعضی دانشگاه ها همچین چیزی دارن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
هر چی دوست دارید بپوشید فقط حواستون به حراست باشه . استاندارداشون دستتون میاد . شایدم نیاد :)) چون ممکنه چند تا مامور باشن که هر کدوم سلیقه ی زیبایی شناسیشون فرق کنه :))

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه این بحث گیر دادن حراست. مثلا فکر کنم تو شریف و امیرکبیر مقنعه اجباریه. ولی دانشگاه ما (شاید چون دانشکده هنر هم داره) با شال هم اوکیه. یا تا حالا ندیدم گیر بدن به پسرا برا مدل مو یا دخترا برای لباس و شلوار. یا حتی روابط بچه ها:)
سمت دانشکده هنر که میری، قشنگ انگار یه ایالت جداست. بچه هایی که هنر نمیخونن داد میزنن ما مال اینجا نیستیم. نگاه میکنی بچه هاشونو، پسرا خیلی ها موی بلند یا فرفری و عینک گرد و بعضیا از این کلاه لبه دار ها و یه همچین استایل هایی. دخترا هم بعضیا تیپشون تو مایه های سریال شهرزاده و بعضیا از این شلوارا که توش دو سه تا آدم جا میشه:)) .
راستی سیگار هم گیر نمیدن به بچه ها. باز شنیدم تو امیکبیر اگه ببینن میان اسمتو مینویسن چند بار بنویسن میبرنت حراست باید جواب بدی. ( هر چند دانشگاه ما هم گفتن میخواد عاری از دخانیات بشه، سال اول کارهای فرهنگی سال های بعد ممنوع کنن شاید)

بالا