• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکل در حفظ واکنش های شیمی 3

• شروع کننده موضوع

mohsenzamani1377

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ناحیه 1 اراک
شهر
اراک
سلام به همه کاربران عزیز.
یه سوال داشتم.همون طور که میدونید برای جواب دادن به خیلی از سوالات بخش اول شیمی 3 باید واکنش های کتاب رو حفظ باشیم و بلدشون باشیم.به علت این که تعداد واکنش ها زیاده و خیلی هم متنوع هستن،من توی حفظشون خیلی مشکل دارم.به نحوی که هنوز نتونستم توی مسائل استوکیومتری سوالی رو با اطلاعات خودم حل کنم.(البته من امسال دارم میرم سوم.) این مشکل منو نگران کرده شدید!!!!!!کسی میتونه منو راهنمایی کنه که چطور میتونم اونا رو یاد بگیرم به خوبی؟!!؟؟!!منتظر جوابم

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00
پاسخ : مشکل در حفظ واکنش های شیمی 3

اگه به صورت طبقه بندی حفظ کنید خیلی بهتره یعنی تیپ کلی یه دسته واکنش ها رو اگه بلد باشید دیگه نیازی به حفظ به صورت طوطی وار نیست :-" فقط باید بدونید که هر واکنش مربوط به کدوم دسته از واکنش های شیمیاییه.
کتاب شیمی 3 خیلی سبز واکنش های شیمیایی موجود در کتابهای شیمی دبیرستان رو به صورت طبقه بندی ضمیمه کرده ( در انتهای کتاب)
در مورد سایر کتابها اطلاعی ندارم.

• شروع کننده موضوع

mohsenzamani1377

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ناحیه 1 اراک
شهر
اراک

به نقل از ✿خدیـــج ه✿ :
اگه به صورت طبقه بندی حفظ کنید خیلی بهتره یعنی تیپ کلی یه دسته واکنش ها رو اگه بلد باشید دیگه نیازی به حفظ به صورت طوطی وار نیست :-" فقط باید بدونید که هر واکنش مربوط به کدوم دسته از واکنش های شیمیاییه.
کتاب شیمی 3 خیلی سبز واکنش های شیمیایی موجود در کتابهای شیمی دبیرستان رو به صورت طبقه بندی ضمیمه کرده ( در انتهای کتاب)
در مورد سایر کتابها اطلاعی ندارم.

خیلی ممنون از شما

fatemeh76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

برای واکنش های سوختن و جابجایی یگانه و دوگانه یه سری قواعد خیلی ساده هست که فقط لازمه اونارو بدونی و اصلا لازم به حفظ کردنشون نیس و به غیر از چن تا که تعدادشون خیلی کمه
فقط تجزیه از بینشون قواعدش بیشتره که کتاب مبتکران چن تا نکته گفته و باعث میشه تمامیشونو براحتی بنویسی کلا کتاب مبتکران تمامی واکنش های کتاب و طبقه بندی کرده و قواعد خوبی هم گفته از نظرم اگه اونارو بخونی مشکلت برطرف میشه

• لایک
امتیازات: zey

RezA19

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حقانی بندر
شهر
kermanshah
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
Razi university
رشته دانشگاه
Computer Engineering

ببینید کلن 90درصد معادله هاش که قواعد داره که هم تو کتابای مبتکران گفته هم خیلی سبز به صورت پیوست زده
راه حلی به جز یاد گرفتن قواعدش و تکرار معادله ها در روز روزی 5مین نداره
یا من بلد نیستم اگه دوستان بلدن به ما هم بگن یاد بگیریم >:D<

shervin13

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل - مازندران
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی - راهنمایی البته :دی

از يه جايي كه همه واكنش هارو جمع اوري كرده مثل خيلي سبز و مبتكران بخون

كلا ٨ صفحه هست روزي يه صفحه بخون اونايي كه بلد نيستي كنارش علامت بزار روز دوم كه صفحه ٢ رو ميخوني اونارو هم نگاه كن اگه بازم بلد نبودي روز سوم هم نگاه كن بازم بلد نبودي واكنش رو بنويس رو كاغذ بزن به ديوار جلو چشت باشه

البته ٨ صفحه كه چه عرض كنم ٦ صفحش تابلوئه مثلا يه صفحه كلا واكنش هاي سوختنه كه گلابيه

البته ميتوني كپي كني كل ٨ صفحه رو مث من بزني به ديوار كلكشو بكني :)

آرمین نشاطیان ۲

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
2006
به نظر من هیچ کدومشون مشکل ساز نیست

نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر