• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
از لحاظ خوابگاه اون جور که شنیدم شریف و تهران تعریف چندانی نداره. مثلا تهران رو که خودم رفتم و دیدم که ساختموناش قدیمیه و جالب نیست. (البته دخترون تو کوی هست فکر میکنم و شرایط کوی با بقیه خوابگاه ها متفاوته) شریف هم تو توییترشون یه مدت بحث این داغ بود که یه تعدادی از خوابگاه ها تو طرشت هست و از بچه ها خفت گیری و اینا زیاد میشده تو اون منطقه و گوشی و لپتاپ و پول های بچه ها رو میگرفتن. فقط امیرکبیر که برادرم درس میخوند رو رفتم خوابگاهشو. اون جا رو چون تازه سال پیش بازسازی کرده بودن(خوابگاه نجات الهی) به مراتب شیک تر و بهتر از اون دو تا دانشگاه بود.
ولی در کل سطح انتظاراتتون رو از خوابگاه خیلی بیارید پایین به نظرم که اذیت نشید:)

• لایک
امتیازات: MFA

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها یه کانال کنکور پارسال تو صفحات اینحا بود اون رتبه برتر کنکور آناهیتا هم بود اونو میشه یکی برام پیدا کنه
اون بعدا مشخص شد به اسم آناهیتا یوزر فیک ساختن :)))

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
بچه ها به مفهوم ملموس یا انتزاعی بودن رشته ها هم دقت کنید
ملموس مثل مکانیک و عمران انتزاعی مثل برق و کامپیوتر
ببینید کدوم رو بیشتر دوس دارید

نارنجی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
این که بعضی ها میگن مثلا به برق و میم شیمی همزمان علاقه دارم به نظرم ناشی از اینه که اصلا ازاون رشته ها اطلاعات کافی ندارن اطلاعاتتونو جزئی تر کنید با ادمای بیشتری حرف بزنین و ...

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
این که بعضی ها میگن مثلا به برق و میم شیمی همزمان علاقه دارم به نظرم ناشی از اینه که اصلا ازاون رشته ها اطلاعات کافی ندارن اطلاعاتتونو جزئی تر کنید با ادمای بیشتری حرف بزنین و ...

منم اولا فکر میکردم همچین چیزی امکان نداره ولی الان به نظرم هرکسی در درس‌هاش مشکل مفهومی نداشته میتونه به چندتا چیز همزمان علاقه داشته باشه(یا حداقل باهاشون مشکلی نداشته باشه:-"). مثلن من الان همزمان به عمران و جامعه شناسی علاقه دارم و دوس دارم یک رشته از علوم انسانی رو هم در دانشگاه بخونم(جامعه‌شناسی یا انسان‌شناسی).

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
در مورد مدیریت مالی میشه توضیح بدین؟ واسه ی اپلای ؟(شانسش صفره یا ممکنه؟) بازار کارش واقعا جوری که میگن هست؟ کسی که میخواد از ایران بره باید قیدشو بزنه؟

اونایی که کامپیوتر میخونن قبل از دانشگاه احتمالا تجربه ی برنامه نویسی و علاقه ی زیاد داشتن. میخواستم بدونم این علاقه تا آخرش باهاتون میمونه؟(میدونم سوالم چرته)
تا حالا شده از اینکه کامپیوتر میخونین خسته بشین؟
و اینکه با تجربه ی کم برنامه نویسی میشه تو دانشگاه موفق شد؟ عقب نمیمونم از بقیه؟

آخرین ویرایش:

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
در مورد مدیریت مالی میشه توضیح بدین؟ واسه ی اپلای کارش سخته؟

اونایی که کامپیوتر میخونن قبل از دانشگاه احتمالا تجربه ی برنامه نویسی و علاقه ی زیاد داشتن. میخواستم بدونم این علاقه تا آخرش باهاتون میمونه؟(میدونم سوالم چرته)
تا حالا شده از اینکه کامپیوتر میخونین خسته بشین؟

اپلای رشته های مدیریت سخته کلا دلیلش رو یه بار آقای مطهری فک کنم جایی گفته بود الان یادم نیس

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,088

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
در مورد مدیریت مالی میشه توضیح بدین؟ واسه ی اپلای ؟(شانسش صفره یا ممکنه؟) بازار کارش واقعا جوری که میگن هست؟ کسی که میخواد از ایران بره باید قیدشو بزنه؟
بازار کارش خوبه. اپلای هم میشه کرد ولی سخت تر از مهندسی هاست. مثلا مهندسی تافل ۹۰ بخواد مدیریت ۱۰۰ میخواد. یکم پیش نیازهاش بیشتره. یکمم حق انتخاب دانشگاه ضعیف تره. مثلا مهندسی برق دانشگاه تهران به رنک ۱۰ تا ۴۰ فکر میکنه. مدیریت مالی دانشگاه باید به رنک ۴۰ تا ۷۰ فکر کنی بیشتر.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
این کارنامه سبز دقیقا به چه دردی میخوره؟ نمیشه ازش استفاده کرد به اولویت پایینتری که قبول می‌شدیم بریم؟

اصلا حساب باز نکنید روی کارنامه سبز، خصوصا اگر تهران قبول میشید، چونکه قانونا انتقال دانشگاه درون یک شهر غیر قانونی هست و قبول نمیکنن، ینی دوست من کامپ شریف بود میخواست بره برق تهران نمیذاشتن، هی دست ب سرش میکردن ی بار میگفتن برو ترم یک ک تموم شد معدلت بالا بود اون وقت بیا، ی روز دیگه میگفتن باید بعد عید بیای، ی روز دیگه میگفتن باید اختراعی مدالی چیزی داشته باشید، خلاصه تهش هم نشد، البته دو نفر بودن ک با پارتی خیلی زیاد تونستن جابجا بشن، بعد اینکه اکثرا اینطوریه ک حتی شما برید برا ی دانشگاه دیگه از طریق کارنامه سبز امکان اینکه ازتون مثل شبانه شهریه بگیرن هست
پس اصلا فکر کنین کارنامه سبزی وجود نداره د:ی

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
هیچ کسی اینجا معماری نمیخونه ؟ :-"

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
معماری دانشگاه هنر چه طوره؟

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
یکی بیاد راجع به بازار کارش بگه :-" این که میگن دیگه اشباعه و اینا چقدر درسته ؟:-"

هدف از الان رفتن باشه نه موندن! بیشتر روی اپلای حساب باز کن. هیچ بازار کاری بر اساس شایسته سالاری در این کشور وجود نداره.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
یکی بیاد راجع به بازار کارش بگه :-" این که میگن دیگه اشباعه و اینا چقدر درسته ؟:-"
معماری یکی از بهترین بازارکار ها رو داره
نسبت به عمران و مکانیک حداقل بهتره تاجایی که پارسال تحقیق کردم
رشته پردرآمدی هم هست اگه هنرمند باشی و ایده داشته باشی

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
اپلای آمار چه جوریه ؟؟
درساش بیشتر ریاضیه؟احیانا عین آمار دبیرستان نیست که؟
کسی نظری راجع به مهندسی پزشکی بهشتی نداره؟

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,098

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
رشته علوم مهندسی دانشگاه تهران هم چیز قابل تاملیه. یک جورایی رشته ای دوقطبیه. نکته ش اینه که تو دانشکده های مختلف مهندسی با اساتید مختلف درس های متنوع برمیدارید و اگر انسان اکتیوی باشید میتونید خودتون رو در یک جهتش حرکت بدید و از بین‌رشته‌ای بودن این رشته استفاده کنید و از فضای دانشگاه تهران بهره ببرید. باید یک برنامه هم ادامه تحصیل و کار داشته باشید خلاصه. نمیتونید به صرف رشتتون تکیه کنید. ولی اگر خیلی اهل ریسک نیستید و دوست دارید مسیر واضح تری برید که تجربه شده قبلا این رشته شاید خوب نباشه براتون.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
رشته علوم مهندسی دانشگاه تهران هم چیز قابل تاملیه. یک جورایی رشته ای دوقطبیه. نکته ش اینه که تو دانشکده های مختلف مهندسی با اساتید مختلف درس های متنوع برمیدارید و اگر انسان اکتیوی باشید میتونید خودتون رو در یک جهتش حرکت بدید و از بین‌رشته‌ای بودن این رشته استفاده کنید و از فضای دانشگاه تهران بهره ببرید. باید یک برنامه هم ادامه تحصیل و کار داشته باشید خلاصه. نمیتونید به صرف رشتتون تکیه کنید. ولی اگر خیلی اهل ریسک نیستید و دوست دارید مسیر واضح تری برید که تجربه شده قبلا این رشته شاید خوب نباشه براتون.

مثل این که اپلایش هم خیلی خوب شده جدیدا چون ما مثلا درسای ریاضی و فیزیک مون با دانشکده علوم مهندسی بود، استاد ریاضی مون که مدیر گروه بوده تو علوم مهندسی میگفت دانشجوهای ما تا میام یه کار بزرگ انجام بدیم برای دکترا اینا اپلای میکنن میرن :(
خلاصه که اپلایش اگه خوب باشید خوبه

RightAsRain

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
براي مهندسي پزشكي خيلي فرق داره كه آزاد مشهد باشي يا علوم تحقيقات؟

بالا