• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
من ی توضیح در مورد بعضی رشته ها بدم.
فکر کنم تو سایت فیزیوتراپی نداریم پ با اون شروع میکنم.
خب اولین چیز ب نظر من برا انتخاب رشته باید بهش توجه کنین واحدای درسی اون رشتست.
فیزیوتراپی اون طور ک تو سایتا سرچ کردم در کل صدو سی واحده ک بیست و دو واحد عمومی دروس پایه مثل انواع اناتومیاش ۴۱ واحد و دروس اختصاصیش(مثلا فیزیوتراپی بیماری های تنفسی فیزیوتراپی بیماری های اعصاب فیزیو تراپی بیماری های ارتوپدی یک و دو و...) چهل و سه واحد و بیست و چهار واحدم کاراموزی داره ک احتمالا در سال پایانی کارشناسیشون تو بیمارستانه
تو واحد های پایه یازده واحد اناتومی دارن ب اندازه پزشکی ولی اونجور ک من دیدم اناتومی سر و گردن و تنشون یکیه و سه واحده ولی مثلا اناتومی اندام تحتانی و فوقانیشون جداعه و دو واحد هم اناتومی سطحی دارن. نورواناتومی هم مثل پزشکی دو واحد دارن. فیزیولوژی یه درس سه واحدی عصب و عضله دارن و ی فیزیولوژی عمومی دو واحده. در کل خیلی از واحداشون با پزشکی یکیه فقط تعداد واحداش کمتره مثلا دو واحد پاتولوژی دارن
در مورد واحدهای اختصاصی ک مربوط ب فیزیوتراپی در بیماریهای مختلف و حرارت درمانی و کینزیولوژیه اطلاع خاصی ندارم
طول دوره کارشناسیش چهار ساله. نمیدونم قبل از لیسانس میتونید شروع ب کار کنید یا نع ولی فیزیوتراپی ی رشته ای هستش ک ب مهارت شما بستگی داره. شاید ی دانشجو فیزیوتراپی از ی لیسانس فیزیوتراپی توانایی های بهتری داشته باشه و برای درمان مفیدتر و در نتیجه بیمار و درامد بیشتر.
برای ادامه تحصیل برای ارشد این رشته ها بودن رشته ارگونومی.رشته مهندسی پزشکی (بیوالکتریک).رشته.مهندسی پزشکی (زیست مواد).رشته اپیدمیولوژی.رشته سلامت سالمندی.رشته اقتصاد بهداشت.رشته انفورماتیک پزشکی.رشته علوم تشریحی.رشته فیزیک پزشکی.رشته فیزیوتراپی.رشته فیزیوتراپی ورزشی.رشته ارزیابی فناوری سلامت.رشته مدیریت توانبخشی.رشته فیزیولوژی
حالا هر کدوم از اینا چین و در اینده کارشون چیه دقیق نمیدونم. قاعدتا فوق لیسانس فیزیوتراپی ک همون فیزیوتراپیه ک فوق لیسانس داره(البته گفتم ممکنه مهارت یک لیسانسه فیزیوتراپ از اون بیشتر باشه) اما مثلا کسی ک میره سراغ علوم تشریح در اینده میتونه دکترا اناتومی بگیره و عمشو ایگنور کنه و استاد دانشگاه بشه و اناتومی تدریس کنه(از پرستاری هم میشه اومد اناتومی)
در کل شغل بی دردسریه و کم استرس. با مریض ب صورت مستقیم سر و کله دارن ک میتونه زیاد خوش ایند نباشه. از لحاظ درامد خب بستگی ب مهارت افراد و جذب مشتری داره ولی درامدش تا اونجا ک میدونم بد نیست و خوبه. خیلی از فیزیو تراپا با پزشکای ارتوپد داد و ستد بیمار دارن و خب چیزیه ک تو کل سیستم سلامت الان هست:))
حالا من سعی کردم اون چیزی ک برای معرفی این رشته لازمه بدونید رو ی جا گرد اوری کنم اما خودتون سرچ کنید شاید چیزا بیشتری دست گیرتون بشه

کاردرمانی
کاردرمانی رشته ایه ک شباهت زیادی ب فیزیوتراپی داره ولی تنها فرقش اینه ک از دستگاه های برقی و حرارتی برای
درمان استفاده نمیکنن
واحد های درسیش اینطوریه تعداد کل واحدها : 128 واحد
دروس عمومی : 20 واحد.دروس پایه : 28 واحد
دروس اختصاصی :56 واحد. کارآموزی در عرصه : 24 واحد
اونجور ک من دیدم یه جورایی واحداش شبیه فیزیوتراپیه واحدای دروس پایش ولی واحداش کمتره. نورولوژی دو واحدی هم دارن ک فیزیوتراپی نداره و تعداد واحدای مربوط ب روانشناسیش هم بیشتر از فیزیوتراپیه.
واحدای دروس اختصاصیش پنجاهو شیش واحده ک خب از فیزیوتراپی سیزده تا بیشتره و مربوط ب کادرمانی انواع بیماری ها میشه.
بعد از کارشناسی میتونید تو این رشته ها ادامه تحصیل بدید آمار زیستی.اپیدمیولوژی.ارزیابی فناوری سلامت.اقتصاد بهداشت .انفورماتیک پزشکی.رفاه اجتماعی.زیست فناوری پزشکی.ارگونومی.سلامت سالمندی.فناوری اطلاعات سلامت.علوم تشریحی.کاردرمانی.کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی. مدیریت خدمات بهداشتی درمانی.مهندسی پزشکی.(بیوالکتریک).مهندسی پزشکی (زیست مواد).نانوتکنولوژی پزشکی
خوبی این رشته اینه ک دکترا داره ینی شما میتونید ب صورت ناپیوسته دکترا بگیرید و با مدرکتون یه کلینیک بزنید و کارکنید و خب درامد خوبی داره نسبتا. اگر حال و حوصله هم ندارید میتونید برید دانشگاه تدریس کنید. کارشناسی ارشد این رشته هم علوم تشریح داره ک میتونید وارد اون بشید و دوباره دکترا اناتومی بگیرید و ...
یه خوبی دیگه ای ک داره اینه ک شما میتونید از ترمای چهار پنج کارشناسیتون شروع ب کار کنید(من یه نفرو میشناختم از ترم چهار کار میکرد) البته الان شرایط بازار کارشو در جریان نیستم.
در کل این رشته بیشتر با بچه های معلول و سی پی سر و کله میزنه. اکثرا بچه ها اینطوری گریه میکننو موقع کار شما جیغ و گریه دارن حواستون ب این موارد باشه.
فکر کنم هم رشته فیزیو تراپی و هم کاردرمانی برای کار در خارج از کشور بستر خوبی داشته باشن.
من یه فردیو میشناختم دانشجو دکترای کاردرمانی فکر کنم تو دانشگاه ایران بود. اون میگفت رشته های درمانی مثل این تو کشورایی مثل کانادا و استرالیا فرصت کاری زیادی دارن حالا راست و دروغشو تحقیق کنید

اما نکته مهم تو انتخاب رشته باز هم تاکید میکنم اول واحدهای درسی اون رشتست
دوم فرصت هایی ک برای ادامه تحصیل بدست میارید با انتخاب اون رشته مثلا تو فوق لیسانس چ رشته ای میتونید برید یا دکترا و بعدش با اون مدرک چ کارایی میتونید بکنید
http://iranianpath.com
من هنوز تو این فرمته یاد نگرفتم چجوری لینک ی کلمه ای درست کنم:))) ولی این سایته خیلی خوب چیزی بود توش سرچ کنید انواع رشته هارو

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان حتی از علوم‌پزشکی مشهد هم‌میتونید از کشور خارج شید.‌دیدم که میگم..ولی خوب قطعا دانشگاه های تهران کارتونو راحت تر میکنن..
بعد من پارسال فک میکردم اگه ایران و بهشتی و تهران نیارم ارزوهام ته کشیدن..الان میبینم کلی دانجشوی پزشکی و دندون و داروی موفق تو دانشگاه هایی به غیر از شهر تهران داریم که پلن های فوق العاده ای برای آیندشون دارن و قطعا هم بهش میرسن...سختی ۷ سالم(با شرایط خوابگاه های ایران و اگه شرایط اجاره خونه ندارین ) باید در نظر بگیریم به نظر من...

(:TABASSOM:)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
TBZ
سال فارغ التحصیلی
94
عااااااااااقا ... با انتخاب رشته ی سنجش خودتونو بدبخت نکنید
قشششنگ نا امیدتون میکنه :) بر حسب تجربه میگم
منو سال اول کنکورم همین بدبخت کرد پردیسارو نزدم ، در حالیکه با رتبه های افتضاح تر از من قبول شدن
اصلا اعتماد نکنید بهش

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
‏راجب کنکور یه پیشنهاد دارم فقط اونم اینکه به اونایی که دوسشون دارید و نمیخواید اذیت شن بگید تبریزو نزنن
دانشجویی تو تبریز واسه یه غیربومی عین تبعید به... جا میمونه
ولی اگه میخواید یه نفر تک تک روزای دانشجوییشو به .. خوردن بیفته بگید تبریز بهترین جا واسه یه غیربومیه

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
‏راجب کنکور یه پیشنهاد دارم فقط اونم اینکه به اونایی که دوسشون دارید و نمیخواید اذیت شن بگید تبریزو نزنن
دانشجویی تو تبریز واسه یه غیربومی عین تبعید به... جا میمونه
ولی اگه میخواید یه نفر تک تک روزای دانشجوییشو به .. خوردن بیفته بگید تبریز بهترین جا واسه یه غیربومیه
وای خدا خیرت بده امروز داشتم با شقایق حرف میزدم گفتم تبریز بزنم گفت بزن گفتم اخه میگن با غیر ترک زبانا بد رفتار میکنن :D
الان میبینم شما ترک زبان هستی و مینالی ازشون :D برم پاکش کنم :)) فرااااار

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
عااااااااااقا ... با انتخاب رشته ی سنجش خودتونو بدبخت نکنید
قشششنگ نا امیدتون میکنه :) بر حسب تجربه میگم
منو سال اول کنکورم همین بدبخت کرد پردیسارو نزدم ، در حالیکه با رتبه های افتضاح تر از من قبول شدن
اصلا اعتماد نکنید بهش
ینی الان اینایی که گفته احتمالش خیلی کمه رو امیدوار باشیم بهش؟
لب مرز بودن خیلی سخته
کمر آدمو خم میکنه این استرس لنتی -___-

شبگیر

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
97
بچه ها کسی اینجا از شرایط خوابگاه های علوم پزشکی ایران اطلاع داره ؟ هزینه ها و اوضاع ش و اینا ...

scout

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
f
شهر
Sepahan
سال فارغ التحصیلی
1397
بچه ها میدونید هزینه ی آزاد کردن مدرک برای رشته ی پزشکی چقدره؟ (به انتخاب رشته مرتبطه )

• لایک
امتیازات: Sep

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
فیزیوتراپی تقریبا چه رتبه ای میخواد؟(منطقه 3)
(سه تا دانشگاه های تهران،شهید بهشتی،ایران)

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,255

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
همون طور که نازنین گفت تبریز نزنید. اگه ترک نیستید که اصلا پاتون رو تبریز نگذارید. یکی از بچه های سایت که داروسازی میخوند انتقالی گرفت از تبریز رفت سر این موضوع.

miss eng

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
92
بچه ها یهکانال کنکور پارسال تو صفحات اینحا بود اون رتبه برتر کنکور آناهیتا هم بود اونو میشه یکی برام پیدا کنه

*aysan*

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
*#*#
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
فیزیولوژی جانوری
اینستاگرام
همون طور که نازنین گفت تبریز نزنید. اگه ترک نیستید که اصلا پاتون رو تبریز نگذارید. یکی از بچه های سایت که داروسازی میخوند انتقالی گرفت از تبریز رفت سر این موضوع.
در عوض دانشگاه تبریز خیلی خوب و خوشگله
از لحاظ ظاهر و امکانات بالاتر از دانشگاه تهرانه به نظرم
تبریزو بزنین بهتر از اینه که شهرای کوچیکی که دانشگاهشون زیاد معتبر نیست رو بزنین

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری
بچه ها کسی از هزینه ی پرستاری آزاد خبر داره ؟ : )

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
بچه‌ها واقعا نمیشه با این قاطعیت گفت تبریز نزنید.
اینا همش تجارب آدماست، همونطور که مثلای توی تبریز به صدف بد گذشته و انتقالی گرفت، در عین حال برادر من که ساری/تهران/تبریز دانشجو بود، تبریز رو به عنوان بهترین تجربه دانشگاهیش میدونست. یا از دوستای دبیرستانم که اونجا درس میخونن واقعا راضین.
دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم‌پزشکیش هر دو دانشگاهای خیلی خوبی ان. به نظرم انقدر با قاطعیت نمیشه گفت تبریز نزنید! تجارب متفاوته

azam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
پارسال زیست شرکت کردم(فقط شرکت)
اینستاگرام
بچه ها رو انتخاب رشته گزینه دو چقدر میشه حساب کرد؟؟ اونایی که احتمال قبولی رو زده کم میشه بهش امید داشت یا نه؟؟؟

بالا