• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

!kasra!

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي 2
شهر
زاهدان
سلام
به نظرتون میصرفه رشته ای رو بزنم که اولویت خودم نیست
ولی ازش بدمم نمیاد که بتونم برم تهران ؟
تهران رو به مشهد ترجیح میدم ولی از اونور شاید نتونم
رشته ای که از همه بیشتر دوست دارمو تهران بیارم

ghazal-m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
دوستان با رتبه 336 منطقه 3 میشه مکانیک یا مهندسی کامپیوتر یا عمران تو شهر تهران قبول شد؟

ghazal-m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
شما الان عمران تهرانید؟
بچه های ریاضی
مهندسای آینده
من خودم موقع انتخاب رشته اول عمران شریف رو زدم. همه می زدن منم رفتم همایش شریف با تعاریف بعضا اغراق آمیزی و بعضا درستی که میشنیدم و با دیدن بعضی آدما اول شریف رو زدم. قسمت شد و ما قبول نشدیم. اومدم عمران تهران دیدم مثلا رتبه 100 منطقه 1 اومده عمران تهران.من گفتم بابا این دیوونس تو شریف با اون همه آدم خفن و جو المپیادی و فلانو ول کردی اومدی دانشگا تهران؟ولی اون چرا اینکارو کرده بود؟ چون با جو دانشگاه تهران آشنا بوده و دلش نمی خواسته این فرصت رشد داخل این فضا رو از دست بده. هر چی رفت جلو چشمم باز شد. تازه فهمیدم حداقل توی رشته ی ما و بعضی گرایش ها دانشگاه تهران از شریف بهتره (مثل منابع آب و مدیریت ساخت) در بعضی گرایش ها رقابت دارن باهم مثل خاک و طبیعیه که شریف در بعضی گرایش ها بهتره ولی میگم اختلاف اونقدری نیست که بخواید از زندگی کم لذت ببرید. من دیدم دوستام رو که توی شریف درگیر یک سختی های واقعا مسخره و بعضا بی مورد در دروس علوم پایه و بعد حالا دروس تخصصی شده بودن در حالیکه برای ما کمتر این اتفاقا رخ داد.
به هر حال من دو ترم رو تو فنی و دانشکده عمران گذروندم. الان ما کنکوی های 96 بدترین و دقت کنید بدترین اشخاص برای مشاوره انتخاب رشته هستیم چون ما فعلا اصن از رشته هامون چیز خاصی نمی دونیم. یه سری ریاضی و فیزیک خوندیم که به رشته هامون خیلی مربوط نیس ولی من پارسال درباره رشته ها خیلی تحقیق کردم مخصوصا عمران و صنایع و هوافضا. سوالی داشتید از شنیده هام که اکثرا منبع موثق داشتن میتونم کمک تون کنم. برادرانه توصیه میکنم
به دانشگاه تهران جدی فکر کنید. به دانشکده فنی خیلی جدی فکر کنید. این فرصت رو از خودتون دریغ نکنید

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
دوستان با رتبه 336 منطقه 3 میشه مکانیک یا مهندسی کامپیوتر یا عمران تو شهر تهران قبول شد؟
مکانیک علموص یا امیرکبیر
کامپ خواجه نصیر یا علموص
عمران تهران یا امیرکبیر
به نظرم

آخرین ویرایش:

ghazal-m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
از رشتتون راضی اید؟ آخه از چند نفر شنیدم که بازار کار خوبی نداره و...

من گفتم ما از رشته هامون فعلا چیزی نمیدونیم ولی از استادا و سال بالایی ها چیزایی که شنیدم رو میگم بهتون.
عمران رشته ایه که خیلی گستردست. همه جور سلیقه ای رو میتونه پوشش بده که این به خاطر تنوع زیاد گرایشاشه. 10 تا گرایش اصلی داره
سازه
زلزله
مدیریت منابع آب
محیط زیست
سازه های هیدرولیکی
سواحل و سازه های دریایی
راه و ترابری
حمل و نقل
خاک یا ژئوتکنیک
و یکی دیگه که یادم نیس
کلا با اغماض میشه گفت هر چیزی به آبادانی مربوط بشه به مهندسی عمران مربوط میشه
بازار کار الان تو بعضی گرایشا تعریفی نداره شاید مثلا سازه هر چند الان هم یه مهندس سازه ی باسوادی که آموخته هاش جنبه عملی داشته و خوب یادگرفته باشه، براش کار هست ولی خب عموما وضع خوب نیس
بعضی گرایشا هم هست مث مدیریت ساخت یا حمل و نقل که جدیدترن و بازار بهتری هم دارن
در کل تو عمران، بسته به مهارتی که داری برات بازار کار هست
در ضمن عمران یکی از معدود رشته هاییه که بدون استخدام میشه کار کرد. منظورم نظام مهندسیه هرچند اونم پارتی بازی و رانت توش هس ...
سوالی بود بپرسید دوستان باتجربه تر (مخصوصا خانم @maryam_pmd ) و بنده جواب میدیم

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
بچه های رشته ی ریاضی، برای اینکه تصمیم بگیرین چه رشته ای رو انتخاب کنین خیلی خوبه که یه سرچ کلی توی اینترنت داشته باشین که کلیت دستتون بیاد، ولی برای انتخاب نهایی قطعا و حتما باید با دانشجوهای اون رشته و ترجیحا دانشجوهای سال آخر صحبت کنین. حالا حتما هم نیاز نیست هزینه کنین برین همایش، بالاخره همین جاها 4تا فارغ التحصیل پیدا میشه.ازشون بپرسین تو این 4 سال چه درسایی میخونن، هر درسی میخواد چه مهارتی رو یاد بده و چه دردی میخوره.ببینین اصلا علاقه ای به مفاهیم اصلی اون رشته دارین یا نه. ببینین فعالیت ها و پروژه های درساشون در چه مورده. خلاصه که با سرچ اینترنت به احتمال زیاد کورکورانه تصمیم میگیرین.

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک
سلام
من توی این 2 ترم تقریبا همه دانشگاه های تهران رو دیدم
میخوام بگم به طور خیلی جدی به تهران فکر کنین
شاید به نظرتون خیلی مهم نیاد ولی محیط دانشگاه واقعا خیلی تاثیرگذاره
اینکه شما با تعداد زیادی از دانشجو های رشته های مختلف میتونین ارتباط داشته باشین واقعا خیلی چیز مهمیه
من به شخصه اگه برگردم و بخوام با دست باز بین دانشگاه ها انتخاب کنم قطعا انتخابم دوباره تهران میشه

راجع به موارد دیگه مثل هیئت علمی و اینها دوستان اشاره کردن
گفتم که من دوباره ننویسم :D

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
سلام
من توی این 2 ترم تقریبا همه دانشگاه های تهران رو دیدم
میخوام بگم به طور خیلی جدی به تهران فکر کنین
شاید به نظرتون خیلی مهم نیاد ولی محیط دانشگاه واقعا خیلی تاثیرگذاره
اینکه شما با تعداد زیادی از دانشجو های رشته های مختلف میتونین ارتباط داشته باشین واقعا خیلی چیز مهمیه
من به شخصه اگه برگردم و بخوام با دست باز بین دانشگاه ها انتخاب کنم قطعا انتخابم دوباره تهران میشه

راجع به موارد دیگه مثل هیئت علمی و اینها دوستان اشاره کردن
گفتم که من دوباره ننویسم :D
به نظرت تاثیر و اهمیتش تا سال ۴ امتم باقی میمونه ؟ :؟
و اینکه قبول دارم خیلی به رشد و موقعیت های مختلف کمک میکنه ولی آیا مثلا یه سطح پایین ترشو بدست بیاری ولی بری شریف بهتر نیست ؟‌

AliEBR

AliEBR
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک
به نظرت تاثیر و اهمیتش تا سال ۴ امتم باقی میمونه ؟ :؟
و اینکه قبول دارم خیلی به رشد و موقعیت های مختلف کمک میکنه ولی آیا مثلا یه سطح پایین ترشو بدست بیاری ولی بری شریف بهتر نیست ؟‌
فکر میکنم که بله تاثیرش میمونه
قطعا نمیشه برای همه یه نسخه پیچید، همه چیز بستگی به شرایط فرد داره
من صرفا میخوام بگم که به راحتی از کنار دانشگاه تهران نگذرین و به طور جدی بهش فکر کنین

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
یک نفر سهمیه ی هیئت علمی رو توضیح میده؟
کلن سهمیه ها چه طورن؟مثلن اگر رشته ای ۱۵۰نفر ظرفیت داشته باشه پنجاه نفرش سهمیه ای هان؟ خب اینکه درست در نمیاد من متوجه نمیشم.
بعدم اینکه آدم با استفاده از سهمیه جای کس دیگه ای نمی گیره؟ من تا قبل کنکور میگفتم اینکار اخلاقی نیست الان گیر افتادم :-"
و اینکه اگر مشکل علمیی در کار نباشه، ارزش داره کنکور مجدد بدیم؟
ببین یکی دوتا شرط داره ک مهمش اینه ک توی دانشگاه مورد نظرت ی رشته رو قبول شی و بعد سهمیه ت اعمال میشه و مثلا میتونی بری رشته بهتر ولی خب گفتم تو اون دانشگاه مقصد باید ی رشته رو بیاری...ترازتو در ۱۰۰/۹۲.۵ ضرب کن این میشه تراز بعدز اعمال سهمیه ت ک حالا باید ب اون رشته مورد نظرت برسه
مثلا من دوست خودم عمران دانشگاه رو خودش اورد یکمی از ترمشم فک کنم گذشته بود ک با سهمیش رفت برق همون دانشگاه

آخرین ویرایش:

miss eng

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
92
بچه ها یه کانال کنکور پارسال تو صفحات اینحا بود اون رتبه برتر کنکور آناهیتا هم بود اونو میشه یکی برام پیدا کنه

A.D.00

A.D.00
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق
من دقیقا نمیدونم این همایش های انتخاب رشته برگزار شده یا نه ، اگه نشده به نظرم مال شریف واقعا چیز خاصی به شما اضافه نمیکنه ، سال ما که بیشتر استادا خیلی بی انگیزه صحبت کردن انگار مثلا همون صبح بهشون گفته بودن که بیاین ، کلا به نظرم اگه خودتون بتونید با یه استاد صحبت بکنید و در مورد رشته بپرسید خیلی بهتره تا همچین برنامه های کلی که شاید خیلی کیفیت هم نداشت سال ما !

پی نوشت : البته فکر کنم مال دانشگاه تهران خوب بود سال ما ، اگه تموم نشده برید اونو !

ghazal-m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من گفتم ما از رشته هامون فعلا چیزی نمیدونیم ولی از استادا و سال بالایی ها چیزایی که شنیدم رو میگم بهتون.
عمران رشته ایه که خیلی گستردست. همه جور سلیقه ای رو میتونه پوشش بده که این به خاطر تنوع زیاد گرایشاشه. 10 تا گرایش اصلی داره
سازه
زلزله
مدیریت منابع آب
محیط زیست
سازه های هیدرولیکی
سواحل و سازه های دریایی
راه و ترابری
حمل و نقل
خاک یا ژئوتکنیک
و یکی دیگه که یادم نیس
کلا با اغماض میشه گفت هر چیزی به آبادانی مربوط بشه به مهندسی عمران مربوط میشه
بازار کار الان تو بعضی گرایشا تعریفی نداره شاید مثلا سازه هر چند الان هم یه مهندس سازه ی باسوادی که آموخته هاش جنبه عملی داشته و خوب یادگرفته باشه، براش کار هست ولی خب عموما وضع خوب نیس
بعضی گرایشا هم هست مث مدیریت ساخت یا حمل و نقل که جدیدترن و بازار بهتری هم دارن
در کل تو عمران، بسته به مهارتی که داری برات بازار کار هست
در ضمن عمران یکی از معدود رشته هاییه که بدون استخدام میشه کار کرد. منظورم نظام مهندسیه هرچند اونم پارتی بازی و رانت توش هس ...
سوالی بود بپرسید دوستان باتجربه تر (مخصوصا خانم @maryam_pmd ) و بنده جواب میدیم
متوجه شدم. ممنونم بابت توضیحات.

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
اینجا گفتم چون مسایلیه ک انتخاب رشته رو تحت تاثیر قرار میده
دو سه تا چیز عجیب امسال تو رتبه بندی ها پیش اومده ، بعضیا با رتبه 20000 کشوری شدن 200 منطقه ( تو رتبه های برتر حدود 5 تا از 10 تا اینجوری بود تو مدرسمون !)
بعدش یه سریا میگن ک امسال سهمیه هارم قاطی منطقه یک کردن و رتبرو بیشتر نشون میده ، سازمان سنجش یه اطلاعیه زده بود ولی کاملا ردش نکرده بود ، گفته بود تاثیرش زیاد نیست !
کسی توضیحی داره در مورد این دو مطلب ک کمک میکنه بگه ممنون میشم
بعد یه چیز دیگه من کنکور خوبی نداشتم و به اونچیزی که میخواستم نمیرسم ( مکانیک شریف یا تهران ) ولی فیزک شریف رو میتونم برم و علاقه هم دارم ولی مساله اینه ک ایا جای کار و مدلسازی توش هست یا نه؟ اگه کسی دانشجوری فیزیک شریف هست بیاد خصوصی یکم حرف بزنیم ببینم میشه یه جوری جای مکانیک رو پر کنه یا همون مکانیک دانشگاه فردوسی برم

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
Screenshot_325_.png

سهمیه شهدا و رزمندگان و ایثارگران 5 و 25 درصد همه با هم میشه 14591 نفر که با سه رقم اعشار یک دهم جمع کل داوطلبانه. ینی اگه مشمولان سهمیه های ایثارگران به طور منظم بین بقیه داوطلبا پخش شده باشن امسال رتبه اصلی هر کس 0.9 رتبه توی کارنامه ش میشه

Arshawm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلي ٣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
Screenshot_325_.png

سهمیه شهدا و رزمندگان و ایثارگران 5 و 25 درصد همه با هم میشه 14591 نفر که با سه رقم اعشار یک دهم جمع کل داوطلبانه. ینی اگه مشمولان سهمیه های ایثارگران به طور منظم بین بقیه داوطلبا پخش شده باشن امسال رتبه اصلی هر کس 0.9 رتبه توی کارنامه ش میشه
به طور منظم پخش نشدن که. اونایی که زیر ۱۰k شدن تاثیر زیادی میذاره براشون.

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
به طور منظم پخش نشدن که. اونایی که زیر ۱۰k شدن تاثیر زیادی میذاره براشون.
اتفاقا فکر میکنم اونایی که بالای 10k شدن بیشتر تاثیر بذاره روشون. تعداد کمی هستن از بچه های سهمیه دار که خوب درس میخونن. (با حفظ احترام به اونایی که سهمیه داشتن و خوب هم درس خوندن) چون معمولا دلشون خوشه به سهمیه و اونقدری که باید تلاش نمیکنن

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT
در حین توصیحات دوستان در زمینه دانشگاه تهران
من یه تجربه ای که داشتم در خصوص رشته بیوتک دانشگاه تهران این بود که حالا جدا از خود رشته و اینا خیلی دانشکده اش جدا بود از فضای دانشگاه و کلا گروه بیوتک حتی محسوب میشد(یه ساختمون تو یکی از کوچه های اطراف دانشگاه) که مجموعا روهم شاید 70 نفر اینا میشدن آدماش...
این فضا، واسه کسی که روحیه اجتماعی داره به نظر من کسل کننده بود و خیلی احساس دانشگاه رو با جو دانشجویی منتقل نمیکرد
در کل خواستم بگم که همه رشته های دانشگاه تهران هم اون جو خوب و کول مطرح شده رو ندارن الزاما : )
------------
جدا ازین مورد اینم خواستم بگم که واسه کسایی که خوابگاهی ان به نظرم علاوه بر دانشگاه به جو و محیط و امکانات خوابگاه دانشگاه مورد انتخابشون هم توجه کنن، چون قراره چند سال اونجا زندگی کنن : )

بالا